Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405 - teljes tuning
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 7, 2005
Lapozás: OK   8 / 26
(#) Parázs Gábor válasza Zso136L hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Hátha ragaszkodsz a felsoroltakhoz akkor 2N3773.Ha nem akkor MJ 15003 ahogy sound.man kollega mondta.
(#) janika002 válasza Zso136L hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Sziasztok!Én ha most építenék Quadot MJ21194-et raknék bele (más fórumokon áradoznak róla álitólag csodát tesz a Quaddal)!
(#) baloghz hozzászólása Jan 5, 2008 /
 
Sziasztok!
Letöltöttem orizon bulgár_quad.zip állományát. Lenne pár kérdésem a rajzzal kapcsolatban.... Az eredeti quad 405 az quasi-komplementer. Ez a quad viszont komplementer, ráadásul darlingtonnal. (gondolom a tuning miatt..) Az IC az 741-es, ami finoman szólva sem mai darab... Van tőle jóval csendesebb opamp... Szóval én szeretnék egy quad-ot építeni, ez tetszene is de nem tudom mennyire jó, vagy zajos, strapabíró.... Valaki építette már meg ezt a változatot? Meg az a 100 volt nem sok a TIP darlingtonnak??? Szóval röviden: Érdemes ezt a változatot megépíteni, vagy maradjak a hagyományosnál? (Ja! Az induktivitások értékei ua, mint az eredeti quadnál?)
Válaszokat előre is köszi!
(#) sound.man hozzászólása Jan 5, 2008 /
 
Itt van a 200w-os Quad amit az Urbán elektronika forgalmaz leírással nyákkal beültetéssel
(#) baloghz válasza sound.man hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors választ és a rajzot!
(#) sound.man válasza baloghz hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
Nincsmit
(#) Xaba válasza sound.man hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Üdvözlök Mindenkit

Most láttam neki egy Urbán féle quad összerakásának. A kérdésem azokhoz, akiknek ebben van értékes tapasztalatuk.

1. Bemeneti csatoló kondi az Urbánnál 470nF, az eredetinél 680nF. Mi a javaslat, megtartható a 470?

2. Van-e valakinek tapasztalata, hogy a híd elemekben lévő kondi milyen típusú legyen. Anno még lehetett cső csillám kondit kapni. Az Urbán kitben most sima stiroflexek vannak (ha jól sejtem). Mi a javaslat, megtartsam?

3. Mi a tapasztalat, egy CD lejátszó képes-e simán kivezérelni a Quadot, csak kellene elé egy előerősítő. Elvileg ugye illesztett lenne a csatlakozás, és a kimetei fesz is megfelelő lenne, de a régi Quadomnál az volt a tapasztalatom, hogy kevés volt meghajtásnak.

Köszönöm!

Csaba
(#) Dzsoni hozzászólása Jan 6, 2008 /
 
1., mehet bele a 470nF
2., a stiroflex jo lesz, maradhat
3., 500mVrms a Quad erzekenysege szoval egy CD-jatszo kivezerli siman (altalaban egy CD-jatekos 2V-ot produkal)
(#) sound.man válasza Dióda hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Szerintem csak az A osztályú végfoknál a két ellenállást értékét kell csökkenteni 560ról olyan 530ohmra.
(#) Xaba válasza Dzsoni hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Dzsoni

Ezt is köszönöm.
(#) barany165 válasza Zso136L hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Szia! Én építettem Bd 249C-vel,nem bírja /az orion is 60W-ra 4et tett/Mj15003-al, az is elhalt,2N3773 az birta,Nekem a 2N3442 vált be,igaz azokat máshol vettem és modosítás nélkül betettem az Mj-k helyett!?!
Koppanás gátló nincs benne,nem is raktam bele mert külön dobozba és egységként építettem mindig a végfokot és nem koppan. Végtranyó hibáknál ajánlatos a T6-ost is leellenörizni.Persz a bekapcsolási sorrendet minden hangosítóberendezésnél ajánlatos betartani: Be :a jel haladási irányának megfelelően,Ki :a végétől visszafele.ÜDV!
(#) Dzsoni hozzászólása Jan 6, 2008 /
 
Barany165,
MJ15003-nak jonak kene lennie, valoszinuleg - illetve szinte biztos hogy - hamis volt a tranyo ami nalad elszallt.
2N3773 az tenyleg jo bele, persze abbol is eredeti kell!
2N3442-t csak akkor ajanlom ha nem nyuzod az erositot.
Udv.!
(#) Xaba válasza Dzsoni hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Tényleg csak mint tapasztalat.

Annak idején volt egy Videoton hangfalpárom (talán DC2010 - nem emlékszem). Akkoriban kezdett elszállni az erősítő komolyabb hangerőnél. El tudom képzelni, hogy a hangfal impedanciája a frekvencia függvényében nem hogy lineáris nem volt, de bizonyos pontokon nagyon alacsony lehetett. A Quad akkoriban 2N3442-vel ment, és talán az alacsony impedancia nagy áramfelvételt, majd hőmegfutást okozhatott.

Amikor lecseréltem Orion HS501-re, a gondok egyből megszűntek. Ezt azért tudom, mert az erősítőt diszkózásra is használtam mindkét hangfallal.
(#) Trojan válasza Xaba hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Sziasztok énis 2n3442vel használom a quadot +- 53volton hídbakapcsolva 6.8ohmal terhelve már 7.éve és birja
(#) Dzsoni hozzászólása Jan 6, 2008 /
 
Xaba koszi hogy megosztottad az elmenyt erdekes es elgondolkoztato!
Jol ramutat arra hogy a hangvalto passziv elemeinek es maganak a hangszoronak a kombinacioja miket tud produkalni a frekvenciafuggo fazistolas miatt.
Udv.!

Trojan,
Jo hutessel es eredeti (pl. Tesla gyartmanyu) tranyokkal lehetseges, igaz nem eletbiztositas. De orulok hogy birja, legyen is igy orokke!
Udv.
(#) amplifier hozzászólása Jan 7, 2008 /
 
üdv mindenkinek!

Az Urbán féle quad 405-ös 200w-os verzióját szeretném hídba kapcsolni. A kérdésem az lenne hogy a melléklet kapcsolással ez megoldható lenne-e. A másik kérdésem az lenne hogy a kapcsolásnak mennyi tápfesz kell mert sajna nincs feltűntetve

A segítséget előre is köszi
(#) sprofan válasza amplifier hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Tessék, itt egy idézet:
200W szinuszos teljesítményhez 4 ohmos hangfal esetében 80Vpp jel szükséges. Ha azt akarjuk, hogy az erősítő a csúcsteljesítmény határán se rogyjon össze, ehhez a jelszinthez ą (50-55)V körüli tápfeszültség szükséges. Még bonyolultabb lesz a helyzet 8 ohmos hangfalak esetében. Itt a kimenőjel szintje jó közelítéssel 110Vpp. Az ehhez szükséges tápfeszültség értéke pedig ą (60-65)V.

Bővebben: Link
(#) szekegabi hozzászólása Jan 7, 2008 /
 
Keress hozzá adatlapot és rájössz... de amúgy tudtommal + / - 15 V megfelel neki (TL 072)
(#) sprofan válasza amplifier hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
jaj, bocs, félreértettem amit írtál (eléggé :idiota: )
itt az adatlapja: Bővebben: Link

azt írja hogy max. +-18v
(#) amplifier hozzászólása Jan 7, 2008 /
 
ok köszi a segítséget
(#) Dzsoni hozzászólása Jan 7, 2008 /
 
+/-12V vagy +/-15V kell az IC-nek. A feszkó legyen alaposan szűrt és stabilizált!
Arra figyelj majd hogy a hidalt verziót majd csak 8Ohm-os hangládával terheld! (400W-RMS lesz a kimenő telj.)
(#) amplifier válasza Dzsoni hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Ok megfogadom a tanácsodat.
Majd teszek bele stabilizátor IC-t.

Üdv
(#) gyusz1985 hozzászólása Jan 20, 2008 /
 
sziasztok!nekem egy jol müködő kivezérlés jelző kéne quadba!olyan aminek van kis erősítője!
(#) Dzsoni válasza gyusz1985 hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Szevasz,

Ledes kiv.jelzőre gondolsz?
Mit értesz az alatt hogy "legyen kis erősítője"?

Üdv.
(#) mrex válasza amplifier hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Mivel érdekelt a téma, leszimuláltam és íme az eredmény a fázisfordító szabályosan működik az ellenállások a lehető legkisebb tűrésűek legyenek .
A TL072 nek max +-18 voltot adhatsz +-12 től+-18 ig jó bármi. kíváncsi vagyok sikerül e a hidalás .Cserébe megírhatnád majd.
(#) Leslie válasza Dióda hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Igen aszem a bemeneti ic tápfesz zener elötét ellenállásait és a kimeneti tuláramvédelem ellenállásait kell átméretezni,de az utobiban nem vagyok biztos.
A min határ a +/- 25v
(#) gyusz1985 válasza Dzsoni hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
Igen ledes kivezérlés jelzőre!van egy nekem de nincs panel rajzom hozzá!viszont van beültetésem!ha tudtok segitsetek!vagy esetleg ajánljatok valami jot!mellékelem a rajzot
(#) szucsy3 hozzászólása Feb 2, 2008 /
 
Sziasztok!!!

A Quad 405-ös erősítőhöz kellene nekem beültetési rajz, nyák-rajz már ven

elöre is kösz!

üdv.
szucsy
(#) hapro válasza szucsy3 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Szia!

Szerintem Nézz körül ebben a topicban:

Bővebben: Link

üdv.:

Zoli

(#) mrex válasza Placi84 hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
a girátor műveleti erősítővel készített szintetikus induktivítás
Következő: »»   8 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem