Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   119 / 244
(#) ptesza válasza Janaboy hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Kösd őket sorosan. Akkor már egyforma hangosnak kell legyenek. Ha nem így van akkor van valami gebasz a dobozokban.
(#) Doncso válasza djcrash hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
A maximális terhelhetőségnek mi köze van a hatásfokhoz? Vagy szerinted attól kellene jól szólnia egy hangszórónak hogy "fúú kétezerwattos" ? Tudod mi az érzékenység? A dB? És mennyivel javítja ezeket az értékeket egy bass reflex vagy egy tölcsér? A válasz itt keresendő, nem ott hogy "hánywattos"
(#) ECL82 válasza Janaboy hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szia, valóban félreértettem. Akkor az L-padot csak az elé kösd be amelyiket "halkítani" szeretnéd s kész.
Egyforma dobozokról van szó? Lehet hogy eltérő dobozok esetén azért hangosabb az egyik, mert más az érzékenysége.
(#) reloop válasza Janaboy hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szia! Készítettem neked egy rajzot, mellyel nemcsak az általad elvárt halkítás jön létre, hanem az erősítő kimenete is mentesül a veszélyesen alacsony terhelő impedanciától.
(#) Action2K válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Az a baj ezzel, hogy a halk még halkabb, a hangos még hangosabb lesz. Az elved jó, csak fel kel cserélni a két hangsugárzót.
(#) Janaboy válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat és előre is elnézést kérek, de rosszul emlékeztem a dolgokra
Úgy hogy inkább csináltam pár képet a hangfalról és az erősítőről
Remélem így már a végleges verzió számítható ki.
Szóval a két 6 ohm-osnak hitt hangfal, valójában nem 6 ohm-os
(#) reloop válasza Janaboy hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Feltehető, hogy az 5.1-es erősítőd nem küld mély hangokat a Front csatornára, így a magasabb impedanciát lehet figyelembe venni.
Ha nem zavar a hangkép kismértékű megváltozása, akkor egyetlen soros ellenállással is tudsz halkítani.
A halkítás mértékét neked kell elbírálni. Javaslom szerezz be 2db 10ohm-os ellenállást. A másodikat kötheted az elsővel sorban, vagy párhuzamosan, illetve a halkabb hangsugárzóval párhuzamosan. Így 4 különböző érzékenységet tudsz előállítani, közülük kiválaszthatod a számodra legkedvezőbbet. Bővebben: Link
(#) Janaboy válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Hát hogy mennyire küld mélyet azt nem hallom, de szépen szól a hangszóró, azt hiszem, hogy így együtt van a 16 és a 6 ohm-os, talán olyan 8 ohm körülre jön ki egy hangfal..ezt a 10 W-os huzal ellenállást megpróbálom..gondolom konkrétan ilyen ellenállást kell keresnem és sima 10 ohm-os ellenállás nem jó!?
Köszi!
üdv
(#) reloop válasza Janaboy hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
A hangsugárzód impedancia-menetére egy mérés adhat választ. A hangsugárzó látszólagos ellenállása frekvencia függő.
A 10ohm ellenálláson a fölös energia hővé alakul, ennek leadásához kellően nagy felületű alkatrész szükséges.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Tisztelettel érdeklődöm, hogyha egy keverőerősítőre nem kötöm rá a hangfalakat, hanem csak a két pár vonal kimenetet használom egy-egy végfok meghajtására, károsodhat e az erősítő saját végfok erősítője? Tulajdon képen ebben az esetben mint keverő pultot használnám.
(#) ECL82 válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Nem, nem károsodik...
(#) Doncso válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Ha nem elektroncsöves a végerősítő fokozat, akkor nem.
(#) compaqamplifier hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Szevasztok. 2x400 wattos erősítőhöz milyen hangszórót ajánlotok? Az erősítő 8 ohm-on tudja ezt. Az se baj ha nem 4 ohm-os a hangszóró.
(#) Davidd hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Udv!Kerdesem az lenne hogy egy 270wos erositohoz hany wattos magas hangszorot szabad kotni?[driver magassugarzora gondolok]Ezt raszabad kotni?
(#) Bassmester válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
A végfokra semmilyen magassugárzót nem szabad kötni direktben, még akkor sem ha aktív crossover van a végfok előtt.
(#) Davidd válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Udv!Nem direktben gondoltam,hanem hangvaltoval, azt hittem,hogy magatol erthetodo,elnezest.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
A váltási frekvencia meghatározza, hogy a 270W-ból mekkora teljesítmény jut a magassugárzóra. Még a műsor-anyaggal is kalkulálni kell, mennyi magasat tartalmaz. Előre nem látható helyzetekre soros védőizzóval lehet felkészülni.
A számítások elvégzésében nincs rutinom, de amit a témáról tudok azt ezzel összefoglaltam.
(#) Bassmester válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Én is sokszor azt hiszem hogy az általam leírtak maguktól értetődnek, aztán gyakran kiderül hogy mégsem.
A hangváltó megtervezése, ezen belül a magassugárzó megfelelő illesztése összetett feladat, mérések nélkül nem is lehet eredményes. Nézz be a hangváltós topikba, Ptesza és én is leírtuk néhányszor a dolgok mikéntjét.
ITT egy kis tudomány, ha figyelmesen elolvasod, akkor legközelebb már nem fogsz ilyeneket kérdezni
(#) bencikusz hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Most hogy Reloop felvetette ezt az izzós védelmet, valaki lenne olyan aranyos, és leírná nekem ennek a mikéntjét?
Azt tudom hogy az izzásba jövő szálnak megnő az ellenállása, így megvédi a magas sugárzót.
Arra lennék kíváncsi hogy milyen izzót szokás beiktatni, illetve hogy hogy lehet méretezni az adott magassugárzóhoz.

Előre is köszönöm.

Bencikusz
(#) Davidd válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Vegigolvast.Am azert raktam fel egy ilyen kerdest,mert a mellekelt hangladaba kellene valami magas,a kozepmely mar megvan.Csak nemtudom mekkora teljesitmenyu magas hangszoro kellene bele,azthittem hogy lehet valami megkozelitoleges adatot mondani.Koszonom
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Közelítőleges adatot találsz 1.3 pontban: Bővebben: Link
(#) andras1 válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Miért is nem?
Az összes aktív crossos ( most már processzoros) rendszer így megy. Ez a lényege. Légyszi gondold át amit le akarsz írni mielőtt leírod...
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Szia! Ami nálam megfordult abban 12V/5W szofita volt.
Ebben a témában érdeklődj, vagy nézd meg az "izzó" keresésre adott találatokat.
(#) marci91 hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Üdv!
Azt szeretném megkérdezni, hogy 300W-os hangládához 15-ös méllyel elég a 2x 1mm2-es hangfalkábel? Vagy vastagabbat érdemesebb használni? Köszönöm!
(#) mraulajos válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
BEHRINGER PMP3000-es
(#) ptesza válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Azt azért írjad le mekkora kereted van rá. Kész dobozt akarsz full range , vagy sub, esetleg építenél. Így biztosan több választ kapsz majd a feltett kérésre.
(#) ptesza válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
A lehető legfontosabb paramétere hiányzik. Az érzékenység.

Olvasd el ezt és megérted.
Bővebben: Link
(#) ptesza válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Meg nem húzkodni csutkára az equalizeren a magasat.
(#) ptesza válasza andras1 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Ti ezt hogyan állítjátok be? Hallás után vagy van valami mérőeszköz? Így is könnyen ki lehet nyírni a magasat , csak épp a aktív crosson kell a esztelenül össze vissza beállítani mindent.
(#) ptesza válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Már ilyent is láttam.

Mindenképpen böngésszed át a hangváltós topikot is,mert ott is volt szó róla.
Következő: »»   119 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem