Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Riasztóközponthoz szeretnék DTMF dekódert csatlakoztatni, csak szerintem oda telefonvonalat kéne szimulálni. Csinált már valaki ilyent, van esetleg ötletetek, hogy ne kelljen telefonközpontot venni? Ha sikerül, akkor Contact ID-n szeretnék vele kommunikálni. Köszönöm!
Ha csak a telefonvonallal van bajod,azon segíthet egy 24V táp 1K sorba és mehet a központba ,csak a tárcsahangot kell rákeverned az ellenállás után.
Üdv!
Ennél kicsit bonyolultabb a dolog. 1. Vonali feszültség és tárcsahang szimulálása. Proba kollága ötletéhez annyit tennék hozzá, hogy valóban 24V a szabványos, de tapasztalataim szerint a riasztóközpontok a 12V-ot is elfogadják. 2. Miután a riasztó tárcsázott 1..15mp idő intervallumon belül küldened kell a "Handshake" jelet, ami : 100ms 1400Hz + 100ms szünet + 100ms 2300Hz Erre fogja a központ küldeni az adatokat. Egy esemény 16db DTMF karakter. Ezután küldened kell a "Kissoff" jelet ami 2300Hz 1mp ideig. Enélkül a központ csak az előző eseményt ismételgetné. Kissoff vétele után adja a következő esemény kódot, vagy bontja a vonalat ha nincs több mondanivalója. A mellékletben látható nagy vonalakban a kommunikáció időzítése. üdv Helyesbítek: A "Kissoff" jel 1400Hz !
Lokátoros!
Köszi az infót! MT8880 -as ic-t szeretnék hazsnálni, hogy lehet ezeket a legegyszerübben összekötni? köszi! Üdv Többféle jó megoldás lehet. Itt mellékelek egyet. Ez egy megvalósított interfész részlete. Én MT8870-et használtam, szerintem ez a 8880-asnál is működni fog. A hívás detektálás jel 0V-ról 0,7V-ra megy fel ha a riasztó kp. hívást kezdeményez. A handshake jeleket a "out1400/2300 Hz" ponton PWM jelként tudod kiadni. Ha szinuszt küldesz, R28,C24,C25 el is maradhat.
Az MT8870 és MT8880 között van azért jelentős különbség:
- MT8870 egyszerű DTMF kódvevő, 4 bit kimenet + strobe (akkor mozog ha vett érvényes DTMF kódot); - MT8880 uC buszos illesztéssel rendelkező DTMF adó és vevő tárcsahang érkelővel (amit előtte fel kell "programozni" és (csak!) buszon keresztül lehet vele kommunikálni). Azaz valóban kiváltható az MT8870 az MT8880-al pontosan ugyanúgy mint egy talicska egy Bobcat-el
Ebben igazad van, pontosítok:
Az analóg rész illesztésére gondoltam.
Sikerült valamire jutnod? Most én is ebben a cipőben járok, de nem szeretném nulláról kezdeni..
Nekem is hasonló problémám van, szeretnék leszimulálni egy DTMF contact ID felügyeleti központot. Lehetőség szerint úgy, hogy a DTMF számokat meg tudjam jeleníteni pl. hyper terminálon. Tehát, mikor a riasztó hív, a számítógép küldjön handshake-et és kisoff-ot is, és jelenjen meg a beküldött infó hyper terminálon.
Kicsit megállt itt a forgalom, nekem is hasonló volna a problémám, én riasztóközpontot szeretnék készíteni sim900 modemmel +AVR a kommunikáci (hívás..) rendben van dtmf jeleket is tufódok detektálni de valahogy nem jön össze , valaki tudna segíteni?
Idézet: „de valahogy nem jön össze” Ki tudnád fejteni kicsit részletesebben?
Szerintetek képes lehet, egy számítógépbe kötött modem "riasztóközpontként" funkcionálni? Arra gondoltam, hogy esetleg van-e olyan program, amivel tudom szimulálni egy riasztóközpont működését és CID kódok küldésére is képes lenne. Ezzel lehetne tesztelni a megírt algoritmusokat, hogy valóban képesek -e kommunikálni egy központtal. Lehet, hogy nem képes rá a modem, nem tudom.. Valaki nem próbálkozott ilyesmivel? A24V vonali feszültséget egy ellenállással rá lehetne vezetni ( ha nem tudja a modem meghajtani a vonalat ) Tapasztalat?
Egy kissé zavaros. Ki akar kivel komunikálni, ki a központ, ki az "előfizető" vagy inkább kliens.
A számitógép lehet központ, és lehet kliens is, attól függően milyen végződése van. Modem pedig lehet sokféle, akár olyan is, ami lehet bármelyik típusú. Ha a 56k -s vezetékes modemre gondolsz, az előfizető oldali végződés, csatlakoznia kell egy központoldali végződéshez. Az pedig, hogy milyen adatot küldesz át rajtuk ha már kapcsolódtak, az közömbös, ilyen szempontból a modem pár transzparens.
Amire gondoltam: Számítógépbe épített 56K -s modem, és ez lenne egy szimulált riasztóközpont. Már, ha megoldható....Ugyebár az 56K-s modem képes hívást indítani, relatív DTMF kódok küldésére alkalmas. Kérdés, hogy pl.: Kisoff jel generálására is képes-e, valamint a 24V -ot képes kiadni a hálózatra, vagy kívűlről ezt biztosítani kell neki?
Az 56k -s modem előfizető oldali modem. A modemet AT parancsokkal lehet működésre bírni, ad DTMF kódokat is. De a vonalra nem ad áramot. Az az "áram" a jelzésrendszer része, önmagában semmit sem ér. Ilyet csak a központoldali modem tud, de az áramgenerátora nem 24, hanem 48 V -ról működik, a kétvezetékes előfizetői hurok jelzésrendszere szerint. Vannak olyan modemek is amelyek központoldali végződések, olyat kellene használnod, ha a másik, kliens oldalon 56k - modemet szeretnél használni. Ilyen modemeket a Zyxel gyártott valamikor. A másik lehetőség, hogy magad gyártasz végződéseket, és abba teszel modem áramköröket. Ez azért elég nagy falat.
És a nagy kérdés, milyen az a hálózat, amin ennek működni kellene, nyilvános telefonhálózat (vagy ezt kell utánozni), vagy bérelt vonal, vagy saját helyi hálózat. |
Bejelentkezés
Hirdetés |