Fórum témák
» Több friss téma |
Modjuk ez is furcsa
A vázlat 12780 bájt (19%)-ot használ a program tárhelyből. A maximum 65536 bájt. A globális változók 2064 bájt (10%)-ot használnak a dinamikus memóriából, 18416 bájtot hagyva a helyi változóknak. A maximum 20480 bájt 12780 bájt egy sima villogo?
Az Arduino LED_BUILTIN a Nano, Uno, Mega panelekre vonatkozik.
A programban írd ár PC13-ra és akkor jó lesz.Ez a beépített led a BluePill-en. Másrészt azért ilyen sok a progi,mert a keretrendszer egy csomó vackot is belefordít. Ha hozzáraksz még ugyanennyi sort, akkor alig fog változni a program mérete. Mellesleg látni kellene egy upload complete/succesfully feliratot vagy hasonlót a sikeres feltöltésnél. A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2022
Átírtam de ugyanaz. Meg a reset gombot kell nyomni a feltöltés elött? Honnan tudom meg hogy fent van -e a program ? Most 10 másodpercig high, 10-ig low kéne legyen , de csak kb 0,3 - 0,5 másodpercenként villog. Ha elötte úgy próbáltam programozni , hogy a jumper át volt rakva 1 e spozicióba az baj lehet?
Néhány kínai ST-Link programozón fel van cserélve a CLOCK és az I/O, a rajta levő felirathoz képest! Ha nagyon nem megy, akkor egy próbát ez is megérhet.
Az kevés. A feltöltést narancssárgával írja.
most kimértem a kábeleket hátha szakadt valamelyik , de nem
Első körben szerintem próbáld ki az St-link utility nevű programmal, hogy hajlandó-e kapcsolódni a gép a programozóhoz, az meg a programozandó chip-hez.
Üdv.
Nekem tökéletesen működik a program feltöltés st-link -el. https://postimg.cc/MXyMZvtQ https://postimg.cc/4msKYsFF
Jó neked. Én meg már szinte mindent megpróbáltam de nem akarja az igazságot. Szerintem valami baja van az mcu-nak a panelen, és most nincs másik blue pill hogy kiderüljön, hogy azzal van-e baj. Most egy darabig pihentetem ezt a témát ....
De az is lehet nézek más fajta fejlesztőpanelt
Esetleg megpróbálhatnád USB - TTL adapterrel programozni, Bővebben: Link az oldal alján van a bekötés.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2022
Tudnál róla közeli fényképet készíteni? Akár nagyítóval.
Én nagyjából 6-7 éve vettem először bluepillt, nagyon elégedett voltam vele. Aztán három éve leálltam, mert elkezdtek olyanokat küldeni, amikre klónt meg hamisítványt ültettek. Na, azok hol így, hol úgy működnek, vagy éppen sehogy.
Az első magába. A masodok nagyítóval.
Én is akartam többet is venni , de ha vettem volna most lehet nem egy hanem több szar lenne.
Arra nem emlékszem honnan van de az is lehet, hogy a hestore-ból (2021)
Belefutottam én is olyan példányokba amin az USB nem működik, de szerencsére STLink-el lehetett mindegyiket programozni.
Az ST-Link biztosan jó amivel programozni próbálod? Felismeri a PC?
A BluePill soros porton is programozható, akár USB-soros adapterrel is, csak át kell rakni a jumpert a programozás idejére, majd utána vissza - tehát kipróbálhatod hátha úgy sikerül felprogramozni. Amit előttem benjami is írt: Az St-link utility feltelepítetted? Felismeri a programozót? Ha igen akkor felismeri a rádugott St procit? Amit eddig írtál az alapján nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy hol a probléma. A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2022
Felismeri a PC itt nyomtam egy printscreent róla. Usb soros adapterm nincs (bár már STlink-et is bánom mert régen csak 1800ft volt de most 4600ft-ért vettem, és nem tudom használni mivel nincs mit programozni vele) . St-link utilyty-nél kiirta, hogy hiányzik egy fájl és a program ujratelepítése megoldhatja a problémát, miután ujra akartam telepíteni megint kiírta ugyanazt és hagytam a fenébe.
1. Az ST-Link, amit vettél egy kínai klón. Sokszor olyan mikrokontrollerrel szerelik, ami megbukott a gyári teszten. (Tesztelik minden perifériáját. Ha minden jó, csak az USB bukik, akkor nem F103, hanem F101 néven dobják piacra. Ettől még működhet benne az USB, csak nem minden paramétere megfelelő. A kínai gyártók pár cent spórolásért nem F103, hanem F101 MCU-t raknak az ST-Link klónjukba. Aztán az USB néha megdöglik bennük használat közben.) Én akkor vettem ilyeneket, amikor még 2 dollár volt ingyen szállítással. Többet nem ér. Egy eredeti, és biztosan jól működő ST-Link se drága, 7 ezer forint.
2. A bluepill is egy olcsó, kínai cucc, több tervezési hibával, például rossz értékű USB ellenállás, stb. Többször sikerült már olyat vennem, amin hamis MCU van. De egyszer olyat küldtek, amin 90 fokkal el volt forgatva az MCU... Helyette is érdemes inkább egy eredeti Nucleo-t venni. Eredeti F103 fejlesztő kártya, beépített ST-Linkkel. 3700 ft, és biztosan működik. 3. Sajnos a minőség ingadozása miatt nem érdemes kínai klónokat venni, ha még nem értesz hozzá. Tapasztalattal lehet szűrni, és van esélyed reklamálni. 4. Ha már filléres kínait veszel, akkor érdemes minimum kettőt venni mindenből, hátha menet közben meghal, vagy eleve nem jó valamelyik. Ha nem filléres, akkor vegyél eredetit.
Az Arduino rendszer se nem túl megbízható, se nem túl informatív, ezért érdemes lenne kideríteni, hogy nálad mivel van a probléma. Driver, ST-Link vagy a bluepill.
1. Töltsd le a CubeProgrammert, és telepítsd fel. Ez felrakja a programozó szoftvert, és az ST-Link drivert is. 2. Frissítsd a firmware-t az ST-Linken. 3. Cube programmerben csatlakozz a cél MCU-hoz, és töröld a flash-t. 4. Az Arduino által készített hex fájlt próbáld meg feltölteni a CubeProgrammerrel. Ha valahol elakadsz, akkor készíts képernyőfotót, és töltsd fel. Segítünk.
Ezt az eredetei F103 fejlesztőkártyát nem hamisítják? Tehát ha nem külföldről akarnám megvenni itthon is eredetit kapnék? Ezt hogy kell programozni? Miket kell hozzáadni az arduino programhoz?
Ha ezt tudtam volna előre nem vettem volna "filléres kínait" A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2022
Bocsánat, Jonninak akartam válaszolni.
Tudtommal ezt nem.
Általában is érdemes megbízható helyről vásárolni, mint Farnell, Mouser, Avnet, stb.
A nucleo-ban az ,hogy F3 series az mit jelent? Újabb kiadás?
NUCLEO-F303RE STM32 F3 Series most láttam F4 seriest is meg meg F0 meg L1 et is. Árban nagy a különbség köztük ránézésre meg nem sok.
Gyorsaságban felveszi a versenyt mondjuk egy ESP32-vel?
Rengeteg különböző mikrokontrollert gyártanak. Az F1, F2, F3, F4, F7, H7, L0, L1, L4, G0, G4 az mind-mind egy család, mindegyikben több tucat taggal.
Rengeteg különbség van köztük. Töltsd le a CubeMX-et, abban benne van mindegyiknek az összes tulajdonsága. Különböző ARM CPU magokra épülnek, valamelyikben nincs FPU, valamelyikben 32 bites, és a legnagyobbakban 64 bites. Különböznek a perifériák is, mint 12 és 16 bites ADC, DAC, CAN, FD-CAN. A nagyobbakban van 32 bites external memory bus, meg TFT kijelző meghajtó, stb. |
Bejelentkezés
Hirdetés |