Fórum témák
» Több friss téma |
DG7-32.
A méretezéssel még ne küzdj mert most nem a hozzá való tápról megy hanem trafóról. Az LM2585-öt cserélnem kell mert véletlen kivégeztem.
Sziasztok!
Látom nem csak én forrasztgatok! Elkészült a nyákom, az első kétoldalas! (Nem a legszebb munkáim közé tartozik!) Most az Atmega felprogramozása vár rám. Most gyűjtök hozzá anyagot, hogy mit és hogyan.
Szia!
LM 2585-12, vagy LM 2585-ADJ -vel készült a tápod? Én ADJ-t kaptam csak, de nem jutottam vele semmire (ADJ-hez más értékek kellenek mint a 12-höz).
Szia!
LM2585-ADJ-vel. De nem elég csak a soros ellenállás. A 2-es láb és a GND közé is kell egy. Nem tudom mekkora, mert véletlen kivégeztem és még nem vettem másikat. Most rendes trafóról járatom.
Szia!
Én is kettőt kivégeztem és feladtam a kísérletezést (kb. 10.oldal)! A trafód mi, amit meghajt?
Nekem elsőre elindult csak mérés közben zártam rövidre.
Egy laptop töltőből bontottam és azt tekertem át.
Én pici meleg ragasztóval ragasztottam először, majd csak szalag zárral (PC trafó). Az első megoldás bírta jobban, de kevés volt nekem a feszültség, majd szép lassan elment minden addigi fesz.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2016
Üdv!
Szereztem egy Tektronix 604 x-y-z monitort, több bemenete van x+ -, y + -, z +-. Labortáppal teszteltem az irányokat, tökéletes, akár két koordinátán egyszerre is hibátlan, lekaptam netről egy mikrovezérlőre feltehető szkóp órát, ráakasztottam, érdekes jelenségek vannak. Az első képen a x koordináta bemenet kapja meg a testet, a másodikon, csak az y, a harmadikon mindkettő. Ha a negatív bemenetre kötöm a mikrovezérlőt, akkor szép éles kép van, de nagyon nagy és elfordított....... Bővebben: Link
Fent van a Tanyán a leírása angolul: Bővebben: Link
A mellékelt képen némi infó van a sweep módról való áttérésről x-y módra. A részletek a manuálban. Valami ilyesmi torzulás áll elő akkor, ha egy szimmetrikus eltérítésű szkópcsőre aszimmetrikus meghajtójelet adnak. A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2021
Megnéztem nekem ott áthidalás van, nincs kapcsoló
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2021
Idézet: „Megnéztem nekem ott áthidalás van, nincs kapcsoló ” Akkor ez fix üzemre volt, de csak megvan az a két pont, amit zárni/nyitni kell a jó működéshez...
Gyári áthidalás, holnap szétkapom megpróbálom visszakövetni a nyákon mi merre megy. Amúgy YT módbam is megy a teszt? amit irtam hogy labortappal teszteltem, mindegyik koordinatan, minden iranyban jó volt, két koordinátán is egyszerre.
Idézet: „Amúgy YT módbam is megy a teszt?” Ezt nem tudom, sose volt ilyen ketyerém.
Off-topic hozzászólások kigyomlálva.
Ma szétszedtem, átforrasztottam kicsit, feszültségszinteket megnéztem, szembejött velem egy youtube-os szkóp teszt hang videó kombó, a hangkártyát ráakasztottam, és kb ez jött ki:
Video Élőben sokkal szebb, viszont az óra továbbra is gnóm valami, ezek alapján ennek a monitornak nem kellene hogy baja legyen.
Akkor az óraáramkörből jön nem megfelelő jel. Szerintem azt kéne szimmetrizálni.
Sziasztok!
Van egy B7S2 csövem, amiből szeretnék készíteni XY szkópot, hogy aztán órát tudjak belőle csinálni. Transzformátor is adott hozzá, mely egy RFT EO 201-es szkópból származik. Az interneten sok megoldás van, de kifejezetten ezzel a csővel készültet nem találtam az interneten. Egy projekt (Bővebben: Link) volt ezzel a csővel részletesebben, de nem pont erre a célra lett alkotva, és az volt még a problémám vele, hogy nem írta, milyen paraméterekkel rendelkező transzformátort használt a tápegységéhez. Valakinek esetleg van valami ismerete ezzel a csővel? Drive-ba feltöltöttem az RFT kapcsolási rajzát valamint a cső adatlapját: Bővebben: Link Nagyon örülnék, ha sikerülne életre kelteni a dolgot, és ha egyszer egy óraként tudna nekem funkcionálni. A segítséget előre is köszönöm! A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2022
El leszel vele egy darabig.
Több minden nem maradt a régi oszcilloszkópból? Legalább azt döntsd el, hogy melyik irányba indulsz el.
Igazából megvan a komplett szkóp, csak már nem mai darab, manapság sokkal modernebbeket kapni “fillérekért”, így arra gondoltam, feláldoznám egy ilyen projektre.
Az irány az az óra lenne. A csövet kellene valamilyen úton-módon megtáplálni, a fókusz és a fényerő beállításához szükséges potis részt elkészíteni, meg az X és Y irányú eltérítését megoldani. A szkóp rajza jó kiindulási alap lehet, de az abban használt tranzisztorokat illetve diódákat nem gyártják, emellett nagyon rossz a minősége, számomra nehezen olvasható.
Akkor most van egy komplett szkópod és még egy plusz csöved is magában?
A szkópodban tulajdonképpen majdnem minden megvan (inkább több is mint kellene). Szerintem első körben ne bombázd szét, segitünk megtalálni a megfelelő csatlakozási pontokat. Illetve a kioltást "Z" kell okosan megoldani. Persze kellene a szkópórához tartozó processzoros rész is. Azt te tervezed, vagy van már kiszemelt jelölt? A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2022
Csak egy szkóp adott. Szét tervezem szedni, de nem teljesen (csak a trafót meg a csövet ki). A trafóra és a csőre menő vezetékeket feliratoznám, hogy ha nem sikerülne a projekt, ne menjen kárba a szkóp.
Próbáltam a rajzot végigkövetni, de nekem túl keszekusza, és nagyon szemcsés is a kép. Nem látom egyértelműen, melyik pont csomópont, illetve melyik nem. Processzoros résznek még nincs kiszemelt. Első körben az analóg részt gondoltam megoldani. Több megoldást láttam AVR-rel meg PIC-kel, de Arduino-val is. Eddig csak az utóbbi programozásával foglalkoztam, így első körben azzal próbáltam volna meg. Persze ha nem tudnám megoldani, sok komplett panelterv és program lelhető fel az előbbi kettőhöz, így maradna az. Minden tanácsot, segítséget nagyon köszönök!
Most milyen állapotban van?
"Fénye" van legalább?
Működik minden része. Gondolhatja az ember, hogy “Na de akkor minek szedném mégis szét?”. Van másikom, ez pedig lassan két éve csak áll egymagában. Láttam ilyen projekteket, nekem is megtetszet a dolog.
A szkópban megtalálhatod a teljes crt vezérlést, ez alatt a meghajtó áramkört, a különböző nagyfeszültségű tápokat, fókusz/fényerő potikat értem. Igazából maga a szkóp is képes XY üzemmódra, tehát ha a rajzon követed a bejövő jel útját, az XY állásba kapcsolt állapotban, akkor meg fogod látni, hogy mely részek kellenek neked. A fűrészgenerátor, trigger, és az egyéb áramkörök nem fognak pl kelleni.
Igazándiból szerintem csak a kioltást kellene belemókolni, akár csak próbára is.
Lehetne tenni rá mondjuk hátulra egy BNC csatlakozót neki... Ez talán egy jobb rajz. Sajnos nekem annyi felesleges időm és energiám nincsen, hogy miután a készet szétcseszte, utána fogjam a kezét, hogy hogyan épitse újra.
Teljesen egyetértek. Kioltásra vannak neten kapcsolások, lásd ezen az oldalon, kb középen.
Szerintem dobd össze úgy, hogy a szkópod egyben van, aztán ha minden működik, akkor eldöntheted, hogy bedobozolod külön, vagy esetleg építesz egy olyan szkópot, amin lehet kapcsolni, hogy az időt mutassa, vagy a bejövő jelet. Akár, mint stand-by funkció.
A linkelt rajz a 211-es szkópé.
Megfogadom a tanácsokat, megpróbálkozok a dologgal még egyben levő állapotában.
Igazad van, itt egy másik link.
Meg a Hobby Elektronika folyóirat 1995/8 számában van nyomtatott formában. Erre van itt külön topic, ahol szinte biztosan adnak linket a letöltéshez.
Érdemes lenne inkább ebben a projektben szereplő csövet és transzformátort szereznem, és a leírás alapján megépíteni?
Szerintem a sok leírás miatt egyszerűbb lenne. Nem kellene agyalni, hogy melyik részét hogyan oldjam meg, és nem lenne szétszedve egy működőképes szkóp. |
Bejelentkezés
Hirdetés |