Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 28
(#) DobraGab válasza titi hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Köszi, már rájöttem...
(#) Lamboo hozzászólása Szept 23, 2011 /
 
Amúgy ez az IC hidalva hány ohmon ad le 22W-ot?
(#) Lamboo hozzászólása Szept 23, 2011 /
 
Bocsi hogy ezzel zavartalak titeket. Rajtavan az IC adatlapján: 10% THD 4ohm 22W
(#) Lamboo hozzászólása Szept 23, 2011 /
 
Viszont arra kíváncsi lennék, hogy a mute-standby-t hogyan lehetne megoldani egy háromállású kapcsolóval?
(#) titi válasza Lamboo hozzászólására (») Szept 24, 2011 / 1
 
Egyik állásban a kapcsoló kiadja a + tápfeszt, ez az üzemi állapot (szól az erősítő).
Középső állásban a kiadott fesz 3,3 és 6,4 volt között legyen, mondjuk tipikusan 5V lehet, ezt megoldhatod pl. egy zéner dióda segítségével. (Ez lesz a némított állapot.)
Harmadik állásban nincs fesz, ez a stand-by állapot.
(#) Lamboo hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
Köszi lenne még két kérdésem:
-Ha úgy használom a mute/standby funkciót, ahogy az előbb leírtad, akkor is szükség van 14-es lábra kötött 22µF-os kondenzátorra?
-Mi az a referencia feszültség, és mire jó?
(#) titi válasza Lamboo hozzászólására (») Szept 25, 2011 / 2
 
Ez esetben elhagyhatod.
A ref.fesz megértéséhez talán a műveleti erősítőknél kellene utánanézni, mert ha megfigyeled, az IC leegyszerűsítve négy műveleti erősítőt tartalmaz, a ref.fesz pedig ezek egyik lábára kapcsolódik, a másik lábak bedig a bemenetek. Tehát ha a műveleti erősítőknek utána nézel, megérted, de itt nem térnék ki rá jobban.
(#) Lamboo válasza titi hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Ezt az IC-t mekkora feszültséggel lehet teljesen kivezérelni?
(#) titi válasza Lamboo hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Ne akard teljesen kivezérelni, az már 10%-os torzítást eredményez.
Normál vonalkimenetre nyugodtan rákötheted, de sose méregettem, hogy milyen bemenő jel melett van teljesen kihajtva.
(#) Lamboo válasza titi hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Nem akarom teljesen kihajtani. Be akarom dobozolni, és be akarok építeni egy kivezérlésjelzőt hogy tudjam mikor túl nagy a bemenő jel Annak a kalibrálásához kellene.
(#) titi válasza Lamboo hozzászólására (») Szept 28, 2011 / 1
 
Ja, értem, szerintem azt kísérletezéssel fogod tudni belőni.
(#) Ameron24 hozzászólása Nov 11, 2011 /
 
Sziasztok

Olyan kérdésem lenne hogy ebből az IC-ből szeretnék egy 5.1-es erősítőt készíteni azaz az összesen 2x csinálnám meg az egyik panelen a 4 csatorna külön a másikon 2-2 csatorna hídba lenne kötve ezzel nincs i probléma.

A táppal kezdődik a gond jelenleg van itthon nekem egy régi rossz autó akkutöltő a trafója 10 V DC-t ad le nem lenne ez egy kicsit sok neki ? mármint nem a feszültségre gondolok hanem az áramerősségre, meg az a probléma hogy a trafó bazinehéz meg akkora mint egy ATX táp dobozzal de ha más nincs ezzel is elmenne szerintetek ideiglenesen ?
(#) Ameron24 válasza Ameron24 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Ja annyit kihagytam hogy a töltő 1987-ből származik
(#) Lamboo válasza Ameron24 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Szia
Kösd rá nyugodtan, nem lesz baja
(#) titi válasza Ameron24 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Hali!
Akkutöltő szerintem lead 12-14V-ot is nem?
De nyugodtan rákötheted, csak jól meg kell szűrni a tápot néhány ezer µF kondival.
(#) Ameron24 válasza titi hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Szia ez egy régi trabant akku töltő, a 601-esnek meg a gyári elektronikája 6 V, azt hiszem hogy wartburg vagy barkas elektronikával cserélték le. De attól még lehet hogy igazad van a biztonság kedvéért majd kimérem a tényleges feszültséget de maximum 18 V-ig elmegy főleg hogy 2 db erősítő lesz így meg sztem elegendő lenne.
(#) Ameron24 válasza Ameron24 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Pakolászás közben rátaláltam egy megfelelő trafóra, mérete sem rossz, ez a trafó egy vetítőhoz való trafó 12V AC ezt egyenirányítanám, szűrném.

Nem mértem meg hogy ténylegesen 12V AC-t ad e le csak egyenirányítás, szűrés után mértem DC-t de az nem 16,92V volt hanem 19V (terhelés nélkül)
Ez viszont pont meghaladná a tűréshatárát az IC-knek nem ?


Az kapcsolási tervet csatolom

Előre is köszönöm a segítséget.

img001.jpg
    
(#) titi válasza Ameron24 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Ja, azt nem írtad, hogy trabanté...
A 19-re ne kösd rá az erősítőt, mert biztos nem fogja értékelni.
Az a trafó akkor kb. 13,5V-ot ad.
(#) Ameron24 válasza titi hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Szia értem, gondoltam hogy sok lenne a 19 V neki és nem szeretnék ártani az IC-knek xD

Módosítottam a rajzon ezzel a megoldással szerinted jó lenne ?

img002.jpg
    
(#) Ronin válasza Ameron24 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Nem.
A 7812-es csak 1 ampert tud. A 7912-es nem kell.
Neked a lenti kapcsolás kell, ami elé még kell egy legalább 10 amperes diódahíd.
(#) skero válasza Ameron24 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Ahogy Ronin is írta neked nem kell kettős táp. És ha kisebb feszültségre stabilizálod akkor 15 V ra érdemes ,nagyobb lesz a teljesítmény mint 12 -ről. Készíts olyan subb szűrőt az egyszerűség kedvéért aminek nem kell kettős táp.
(#) Ameron24 válasza Ronin hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Értelek, de ha jól látom amit te küldtél az csak + tápfeszt biztosít, nekem meg kell a + / - tápfesz is, plusz a gnd azaz szimmetrikus kell ezért gondoltam hogy kellene a 7912 a -tápfeszre a 7812 pedig a pluszra.
(#) Ameron24 válasza skero hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
ez is egy megoldás de az a rajz amit csatoltam az működne vagy felejtős?
(#) skero válasza Ameron24 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Nem célszerű így megoldani az egyenirányítást mert sokkal nagyobb pufferra van így szükséged. Működnie kell így is ,de javaslom használd sima tápként rendes diódahíddal. A mellékelt linket megnézve van egy szimpla tápos subb szűrő. Ott van egy letöltés felirat is ,rákattintva lejön a kapcsolási rajz és a nyákterv.Bővebben: Link
(#) Ameron24 válasza skero hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Szia! megfontolom a tanácsodat nem néz ki rossznak ez a szűrő sem, egyébként mindenféleképpen 10000ľF/50V-os elkóval pufferelem. Mert jelenleg van 2db ilyen kondim elfekvőbe a stab ic-nek meg nem egy was is das az ára.
(#) skero válasza Ameron24 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Esetleg ez is szóba jöhet ami a link-en van. Az bírja a tápfeszt bőven.Bővebben: Link
(#) thedespot0 hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
Sziasztok, ezt az ic-t három csatornas uzemmodban lehet alkalmazni ?
(#) Ameron24 válasza thedespot0 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
szia igen úgy is lehet, csak akkor 2x11Watt lesz és 1x 22watt
(#) Ameron24 válasza Ameron24 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
ha minden igaz így működnie kell

img003.jpg
    
(#) titi válasza thedespot0 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Következő: »»   20 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem