Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   400 / 607
(#) Szabi1 válasza attirush hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Jah és kell rakni 1-1 kondit 22µF a 680 as ellenállások után s úgy kötni a GND re.
(#) zsozso17 hozzászólása Jan 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Tda 7294 hidat szeretnék mélynyomó hajtásnak. Feszültség amit már a végfok megkap +-36V 170W/8 ohm.
Kérdésem a következő:
-1.ábra szerint lehet-e így bekötni? mert ugye a két hangszóró 100W-100W 4ohm-4ohm között 3+3méteren+hangfalban lévőn kábelon menne át az áram, okozna e veszteséget?
-2.ábra az szerintem hibátlan mert ugye rendes bekötés.
-3.ábra szerint a két hangszóró van 100W-100W 4ohm-4ohm egy ládában és ez van párhuzamosítva akkor nem kell a 3-3méter kábel stb.-> ez megoldás lenne jobb?

Ezt egyrészt azért vázoltam fel, mert ha nem 2db Tda 7294-et építek hanem a hidaltat, 8ohmos 1 db hangszóróesetén, több Wattot tudok kihozni belőle mély nyomó hajtásnak, mély vágó szűrő segítésével. Ebben szeretnék segítséget kérni.
Üdv: Zsozso17
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) DJmike válasza zsozso17 hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Üdv!

Most akkor neked 1 vagy 2db hangszóród van, mert ha kettő mélyed van, akkor szerintem érdemesebb 2db 1ic-s tda-t építened mert az ugye 4-8ohm és ha netán valamelyik hangszóród elszáll, akkor még a másikat tudod használni. Ha hidat építesz, akkor a 2 4ohmos hangszóród sorba kell kötnöd, mert a híd 8 és 16ohm között mehet és ha elszállna ebben a verzióban az egyik mélyed, akkor nem tudnád használni a másik mélyedet még átkötéssel sem, mert egy 4ohmos hangszóróval nem mehet a híd.
(#) Kovidivi válasza DJmike hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
A hídnek csak egyik csatornájára is tud csatlakozni, ha egy föld csatlakozó ki van vezetve.
(#) DJmike válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Ez kimaradt, ezért jó a sok ember
(#) bajtaig válasza attiss66 hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Kábeltv koax harisnya földelt, attól brummog, földhurok!
(#) zsozso17 válasza DJmike hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Üdv!
Hangszóróm még nincsen,a kérdésem azon alapult hogy magába az erősítő házba legyen sorban kötve,így a hangszóró kábel befolyásolja vagy ronthatja e a hangzást? , mert 6méteren+a hangfalban levő kábelon megy át a sorosítás.
Másik megoldás hogy magába a ládában van 2 db 4ohmos 100W-os hangszóró és közvetlenül ott van párhuzamosítva.
Elvileg 100W-100W 4ohm-4ohmos hangszóró sorban kötve 200W 8ohmra jön ki,ha jól tudom.
(#) DJmike válasza zsozso17 hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Én szerintem mindegy én csináltam mindkét megoldást, de különbséget nem vettem észre
(#) zsozso17 válasza DJmike hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Mármint melyik megoldást? 8ohm és a 2db 4ohmost hasonlítottál össze? vagy a két sorban kötésre gondolsz?
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
(#) DJmike válasza zsozso17 hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
volt olyanom is hogy 2db 4 ohmos sorba kötve 1 dobozban és 1 db 8ohmos is. De mivel még nem vettél mélyet, akkor szerintem vegyél 2db 8ohmos mélyet, csinálsz 2 hidat.
(#) zsozso17 válasza DJmike hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Így értem ahogy leírtad a kötést. Felesleges két híd mert úgyse fogom tudni kihasználni. 1db 8ohmos hangszóró 170W-os drága, hangosításit hangszórót nem akarok. Nekem +-36V-ról menne. Ezért írtam a sorba kapcsolást 2db 4ohmos hangszóróval. Elvileg nem tudna elszállni egyik sem de mind a 2-nek azonos teljesítményűnek kell lennie (100W-100W=200W)
Sorba kapcsolásra lettem kiváncsi hogy ha +6,4méteren menne a sorba kötés lenne-e áram veszteség vagy hangszóró nem szólna erőteljesebben a hosszúság miatt? Vagy érdemesebb egy ládába tenni a 2 hangszórót és 20cm kábellal sorba kapcsolni?
Két tda 7294 nem akarok mert mély láda hajtásra lesz. Mélynyomónak 30cm akarok, ezek pedig 100W alatt nincsenek. Másik pedig nincs akkora trafóm hogy egy Tda 7294-ből ki tudjak hozni 100W 4ohmon. Ezért maradok a hídnál
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
(#) DJmike válasza zsozso17 hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Na akkor megszületett a döntés az a lényeg. Néztél már hangszórót mik a kiszemeltek?
(#) zsozso17 válasza DJmike hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Még nem, először táp beszerzésen vagyok. Lg lm-m540es hifiből vettem ki a tápot +-36V és olyan 200-250W körüli lehet, ez lesz a két Tda 7294 hajtásának+egy hidat a mély láda hajtásnak. Ezt akarom megépíteni és majd utána hangszórót választani az erősítőhöz

"Sorba kapcsolásra lettem kiváncsi hogy ha +6,4méteren menne a sorba kötés lenne-e áram veszteség vagy hangszóró nem szólna erőteljesebben a hosszúság miatt? Vagy érdemesebb egy ládába tenni a 2 hangszórót és 20cm kábellal sorba kapcsolni?"

Erre még kérnék egy választ
(#) DJmike válasza zsozso17 hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Már adtam választ fentebb, hogy mindegy hol kötöd össze ilyen kevés hosszon nagyon nagyon csekély a veszteség. Na várjál, most akkor 2db normál fokot meg egy hidat akarsz hajtani evvel a trafóval, mert az nagyon karcsú, ehhez legalább 5-600va-s trafó kellene 10amperes áramerősséggel, hogy nagy teljesítményhez juss. Amid van trafó az 1 hídra elég vagy 2 normál fokra.
(#) zsozso17 válasza DJmike hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Értem. Ezt a trafót két tda 7294-re szánom vagy az 1 hídra még nem tudom de semmi esetre mindkettő használatára. Köszönöm így már megértettem a sorban kötést
(#) imyx92 hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogyan tudnék 4db hidalt tda7294-t rá kötni egy sztereo jelre(zajmentesen)?
Már probálkoztam úgy, hogy 2db hidaltat rákötöttem egy (mono)jelre, szólt is elég szépen, de az volt a gond, ha leállítom a zenét akkor hallani lehet egy halk búgást...
(#) reloop válasza imyx92 hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Szia! Földhurok vagy árnyékolási hiba. Tudnál valami képet mutatni róla?
(#) imyx92 válasza reloop hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Sajnos most nem. De nem hiszem, hogy azzal lenne a gond, mert külön-külön ha használom az egyik hidaltat akkor semmi zaj nincs !
(#) reloop válasza imyx92 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Lehetne ezt lépésről-lépésre vizsgálni.
Megjelenik-e a búgás, ha jel nélkül (még jobb, ha a híd bemenetek közvetlen helyben rövidre vannak zárva) csak a két csatorna bementi test (GND) pontjait zárod össze? Ha ez búgást eredményez akkor földhurok alakul ki az összekapcsolástól. Ez esetben a táp és a test csillagpontos kialakítását kell ellenőrizni.
Amennyiben nem jelentkezik hiba már csak azt kell biztosítani, hogy a jel vezeték ne kapcsolódjon újabb ponton a testhez. A szükséges árnyékolások (pl. potenciométer háza) a bemenetek közös testéhez legyenek kötve.
(#) imyx92 válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Na most volt időm átnézni.
Potenciométert nem használok, egy keverőhöz van rákötve.
Leírom, hogy mi történt keverővel, és nélküle.
Keverővel:
-ha a két pozitív ágat összekötöm akkor még minden rendben van
-ha csak az egyik GND-t kötöm be és össze van kötve a két pozitív, akkor ez megy rendesen, de amelyik oldalnak nem kötöttem be a GND-t annál halatszik a búgás, ha összekötöm a két GND-t akkor mindkét hangszorón van egy halk búgás(kb fele akkora bugás, mint mikor nem volt rajta a GND)
Simán csak a szálak:
-külön a kábelekkel nincs semmi búgás, ha összekötöm a két pozitívat, akkor már halatszik a búgás, ha ezek mellett még egybekötöm a két GND-t is, akkor kb fele akkora bugás, mint mikor csak a két poiztív volt összekötve.
Többször is leellenöriztem.
Nem olyan nagy a búgás, de azért kicsit zavaró, és ha van rá mód szeretném kiküszöbölni.(zene közben nem is lehet észrevenni)
reloop köszönöm a segítséget!
A két híd közös táprol megy.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
(#) reloop válasza imyx92 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Mit értesz pozitív ág alatt?
(#) imyx92 válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Amin bemegy a jel a végfokhoz.
Bocsánat de még elég kezdő vagyok.
(#) reloop válasza imyx92 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Értve Ez a viselkedés arra emlékeztet amikor az erősítő úgy van kábelezve, hogy a +/- táp és a test rámegy az egyik panelre és onnan van átvezetve a másikra. Jól tippelem?
(#) imyx92 válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Nem úgy van , hanem van egy panel a tápnak csinálva és arról van külön húzva a hidakra, de teljesen úgyan az,mert a panelnél közösek a pontok. Azért kellett közös legyen, mert egy hütőlapra van téve a két híd.
(#) reloop válasza imyx92 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
A táptól a panelhez menő vezetéken folyik áram, esik feszültség. Nem sok, épp csak annyi amennyi búgást hallasz. Ha valóban egy pontból indulnak a testek és a tápok akkor nem volna szabad búgnia.
A két híd lehet egy hűtőlapon, de sajnos nem szerencsés ha az IC-k nincsenek szigetelve. A hűtőzászlón a negatív táp van és így keletkezik egy hurok.
Jó lenne egy fotót látni a kábelezésről.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
(#) imyx92 hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Még csak egy lapon van összeszerelve, elöször szeretném, ha teljesen üzemképes lenne , és csak utánna a doboz.
Sajnos van amelyik alól van hozzá cinezve és az nem látszik a képen....
A két naracssárga megy a trafótól.
(#) reloop válasza imyx92 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
A kábelezés valóban korrekt. Az IC nincs szigetelve a bordától? Az lehet még buktató.
Remélem van biztosíték a trafó és az erősítő között csak épp nem látszik a képen
(#) imyx92 hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Az még nem került bele
Az ic és a borda között csak hőszigetelő paszta van. Sajnos itt a környéken nem kaptam semmit amivel el lehetne szigetelni a bordától
(#) reloop válasza imyx92 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
(#) imyx92 válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Bocsi de elég fáradt vagyok, remélem megérted a rajzból, hogy mire gondolok...
Szóval a bemenő jel nem a közös tápra menne amelyik azonos hütóbordán van, hanem egyik bordaról össze lenne kötve a masik bordán lévővel.

A szigetelő lappal meg az a gond, hogy Romániában élek és itt nem találtam ilyet...
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013

Untitled.png
    
Következő: »»   400 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem