Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » USB bekötése
Témaindító: (Felhasználó 1131), idő: Feb 16, 2006
Témakörök:
Érdekelne,hogy hogyan kell bekötni egy usbt-t pl.:hol jön ki az 5V,hova, mit kell kötni,ha a dvd lejátszóra akarok usb-t:no:
Ööööö...hova akarsz USB-t kötni?
A házi USB-s készülék építésén kívül egy helyet tudok elképzelni, ahol USB-vel kapcsolatos bekötés kell, az pedig a régebbi P3-as gépek alaplapi USB tüskéi. Ha nem adtak hozzá gyárilag kivezetést, akkor elképzelhető, hogy az univerzálissal trükközni kell. Ehhez van segítségem az oldalamon, megjártam vele a hadak útját: (minimum 4 féle bekötés van!) http://www.freeweb.hu/inhouse/USB.html Üdv Inhouse
Szerintem ez UTP kábel nem USB lehet ,hogy én rosszul tudnám
A sima UTP kábel a modem/router és a gépet köti össze hálózati kapcsolaton keresztül a "tükrözött"pedig két gép hálózati kapcsolaton való összekötésére való
Jól tudod.
Én csak a bekötés mikéntjéről kivántam egy elrettentő fotót prezentálni.
Én egyszer próbáltam tükrözött kábellel hálózatot létrehozni. És nem sikerült. Erre egy hozzáértő emberke felvilágosított, hogy úgynevezett PATCH kábel kell, ha 2 gépet össze akarok kötni egymással úgy, hogy azon szépen futó hálózat is legyen. Ezek szerint 3 módon lehet bekötni ezt a 8 erű kábelt: sima, fordított és patch kivitelben.
Pontosan nem tudom én sem mert még nem foglalkoztam vele gyakorlati szinten de lehet kapni ilyen kábeleket készreszerelve is hozzáértő helyen biztos megmondják melyik a jó a kívánt kapcsolat eléréséhez.
Hello! Helyesbíteni szeretnék Nem 3 féle bekötés létezik, hanem csak kettő. Van a sima, és a fordított. A fordított nem egyenlő a tükrözött kábellel, olyat nem is használnak. Ugyanis a fordított kábel esetén nem minden ér van megfordítva, csak az 1-3-al, valamint a 2-6-al. A patch pedig csak egy kifejezés, magyarul nevezhetjük lengő kábelnek. A mellékelt képen látni is a két kábel közötti különbséget. Üdv
Köszi most már ezt is tudom ha találkozom vele
Talán a hétvégén próbálkozok.Egyébként kösz a rajzokat!!
Sziasztok!
Én is szeretnék kicsit beleokoskodni a témába és pár képpel is segíteni az innen informálódni vágyókat. Nem csak két féle kábelkötés létezik, hanem három, de az tény, hogy csak kettő terjedt el. Az egyenes kötésű, amit hub-bal, switch-el vagy egyéb hálózatot megosztani képes eszközzel lehet használni, vagy a keresztkötésű kábel amit két gép közvetlen összekötésére lehet használni. Persze vannak még egyéb funkciói amit egy átlag felhasználó nem fog kihasználni. A harmadik pedig a rollover kábel amit már csak hálózati szakemberek használnak ezért nem is elterjedt a hétköznapokban. megpróbálok pár képet is felrakni ezekről.
Ebben a keresztkötésű ugyan az mint az egyeneskötésű!
Azért elég agyatlan cucc az, aminek az kell, hogy a kábel végén ellentétes legyen a vezetékek sorrendje...
Az ritka!A sima a két gép közé kell,a crossveres pedíg a modem és gép közé!Én csináltam teszteléshez olyat melyiken át lehet kapcsolni egy kapcsolóval az egyenes kötést crossverre!
Valamit elrontottál. Az egyenes kábel kell a gép és az egyéb hálózati eszközök közé (switch, router), valamint két hálózati eszköz közé is. A keresztezett kábel megy a két gép közé.
Idézet: „Az egyenes kábel kell a gép és az egyéb hálózati eszközök közé (switch, router), valamint két hálózati eszköz közé is.” Nem teljesen! Két hálózati eszköz közé is keresztkábel kell, hacsak nincs vagy egy kapcsolóval fordítható bemenete vagy az egyik bemenete két bekötéssel is ki van vezetve (1-es aljzat) vagy automatikusan képes felismerni a kereszt és egyenes kábeleket. Alapvetően úgy könnyű megjegyezni, hogy koncentrátorról ( pl. HUB, Switch) van szó vagy végpontról (pl. PC) . Koncentrátor végponttal egyenes kábellel köthető, minden mást kereszttel. Az azonos bekötésű eszközök közé keresztkábel kell az eltérőeké közé egyenes.
Visszatérve nem is tudom névnélküli kérdezönk problémájára. Ha a dvd-re adatátviteli céllal akarja rátenni az USB-t és azon gyárilag nincs kialakitva akkor felejtös Ahhoz hogy egy mezei dvd-lejatszoval monjuk penydriwe-rol nézhessünk filmet a benne levö processzornak kell tudni a megfelelö utasitasokat annak felismerésére olvasasra stb. . De ha mondjuk egy usb-s eszköz töltését szándékszik megoldani akkor nem szoltam.
Nos, a felsoroltakon kívül még legalább 1 nagyon hasznos bekötés létezik, ez a 4 eres, ami csak 10 megabites sebességgel használható, viszont 1 UTP kábellel így 2 gépet lehet egy switch-re kötni, vagy ha az egyik ér megsérült, akkor a megmaradtakból 4-et fel lehet így használni, és még marad 1 pár pl. egy telefonnak. Számtalan helyzetben jöhet jól. Különös tekintettel arra, hogy sztem keveseknek van 10Mbitesnél gyorsabb netje.
Itt egy link a bekötésekről.
Miért lenne csak 10Mbit-re használható? Gond nélkül megy CAT5-ös kábellel 100Mbit/sec-cel.
Próbáltad? Mikor én néztem, csak 10-zel akart menni. És nem telefonkábelen. Lehet, hogy kártyafüggő? Másrészt viszont, ha 4 ér is elég a 100 megához, miért vesz/használ mindenki 8 eres kábelt?
Pedig a 100Mbit csak négy eret használ. Sok Access Point gyári kábele is csak négy eret tartalmaz, és azok nem 10Mbit-en mennek. Azt én sem tudom, miért raktak 8 eret, de örülj neki, jól jött a gigabites hálónál, összedughatók a gigabites és 100-as cuccok gond nélkül.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |