Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   6 / 211
(#) watt válasza trudnai hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Arra gondolsz, hogy az MPLAB-ban be lenne kapcsolva a verziókövetés?
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Azt gyanítod, hogy az egészet kiolvassa amikor ellenőrzi? A FW módosításakor nem kerülhet bele valahova az újabb verziószám akaratunkon kívül?
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Idézet:
„Egy indokot, mire?”


Arra, hogy égetőről meg tudj táplálni egy alacsonyabb feszültségű céláramkört a fejlesztés alatt. Illetve azért, hogy vissza tudd ellenőrizni a flash tartalmát, kölünféle feszültségeken is. Ez utóbbit pontosan én sem értem, miért jó, de valamelyik microchip doksiban olvastam róla.
(#) watt válasza szilva hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Akkor Te kintről odavezetsz 5V-ot? Mert ez a klón is úgy van bekötve, ahogy mondod, de ha kintről nem adok rá 5V-ot, akkor azt mondja, hogy mincs meg a Vdd. Ez normális? Áram alatt kell legyen a céláramkör?
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Idézet:
„Azt gyanítod, hogy az egészet kiolvassa amikor ellenőrzi?”


Igen, azt gyanítom. Az a néhány kB egykettőre átszalad az usb-n, nem probléma az összehasonlítás.


Idézet:
„A FW módosításakor nem kerülhet bele valahova az újabb verziószám akaratunkon kívül?”


Nemnagyon, mert a régi és az új hex fájl csak két ponton tér el. Nem C fájlt módosítottam (nincs is meg a forráskód), hanem direktben Import-al beolvastattam a MPLAB-ban, átírtam az asm listában, majd Export-al elmentettem, és beégettem.
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Idézet:
„Arra, hogy égetőről meg tudj táplálni egy alacsonyabb feszültségű céláramkört a fejlesztés alatt.”

Szerinted van olyan céláramkör, amelyen nics rajta a megfelelő regulátor?

A második indokod nem tudom értékelni, mert nem értem a jelentőségét. Én soha nem csináltam még ilyen flash ellenőrzést. Ez hasonló a kőszáli sashoz, jó ha van!
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Idézet:
„Igen, azt gyanítom. Az a néhány kB egykettőre átszalad az usb-n, nem probléma az összehasonlítás.”

Akkor van valahol egy olyan fájl, amivel öszehasonlítja. Lehet, hogy ez nem más, mint az a hex, amit kitölt. Vagy az nem hex formátumú?
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
hex-et nem találtam, viszont az ICD2_4550_BOOT_0182.BIN és ICD2_4550_OS_0102.BIN fájlokból le lehet generálni a firmware-et egy kis progival, szóval ezekkel lazán össze tudja az MPLAB hasonlítani. Na ha ezekben tudnánk, mit kell módosítani ahhoz, hogy azután a generált hex fájl megegyezzen azzal, amire én is módosítottam, akkor szerintem nyert ügyünk lenne.

Egy másik lehetőség, hogy megpróbálom, hogy mivan, ha törlöm ezt a két fájt. Úgyis van épp itthon két ICD2, lehet kisérletezni.
(#) watt hozzászólása Jan 25, 2008 /
 
Kipróbáltam valamit!
A PK2V020100.hex-et átneveztem az MPLAB IDE\PICkit 2 könyvtárban, majd kiválasztottam programozónak a PK2-t. Hibaüzi jött! Én ebből azt gondolom, hogy ezt a fájlt hasonlítja össze a 2550 tartalmával.

Aztán lefordítottam a PK2 C forrását, aminek az eredménye egy teljesen más méretű fájl lett.

szilva! Te melyik forrást módosítottad? Fel tudnád tenni, vagy elküldeni?
(#) szilva válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Hm. Nem, nincs semmi most a klónon kívül. A Vdd-t kapcsolja, ahogy eddig is. Az MPLAB-ban PICkit2 használatakor nem lehet beállítani, hogy ő adja-e a tápot vagy sem, mindenképpen be akarja kapcsolni. Nálam ezzel nincs is gondja. Ellenben ha lenne ott egy jó nagy kondi, és lassan áll fel emiatt a tápfesz a kimeneti oldalon,akkor lehet, hogy szövegelne - lehet, hogy az MPLAB sokkal rövidebb impulzussal próbálja bekapcsolni a tápot, mint a PICkit2 kezelőprogija?

Ezt meg nem értem: most fordítottam itthon "2.10.01" verzójú firmware-t bele is tettem azt az egy plusz vizsgálatot a Vdd ellenőrzésbe, és most jól látja a verziót az MPLAB. Persze a 2.10.00 szerinte jobb a 2.10.01-nél, így hát felülvágja szépen Lehet, hogy az előbb az kavart be neki, hogy nyitva volt a PICkit2 progi is?
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Nincs hex!? Ezek szerint az ICD2 másképp műkszik?
(#) szilva válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Idézet:
„szilva! Te melyik forrást módosítottad? Fel tudnád tenni, vagy elküldeni?”


Itt van gyári helyen, a legfrissebbet (2.10) szedtem le:

Bővebben: Link
(#) watt válasza szilva hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
A lefordult hex, mekkora?
(#) szilva válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
No, asszem kiderült, hogy hogyan dolgozik az MPLAB. Gyártottam egy 2.10.01 verziójú fw-t, aminek a hex fileját az MPLAB megfelelő könyvtárába másoltam (a másik két hex mellé) PK2V021001.HEX néven. A klónban a 2.10.00 fw volt, amikor kiválasztottam programozónak az MPLAB-ban a PICkit2-t:

Initializing PICkit 2 version 0.0.3.10
Found PICkit 2 - Operating System Version 2.10.0
PKWarn0001: There is a newer version of the PICkit 2 Operating Sytem available, would you like download it?
Downloading PICkit 2 OS : 2.10.1
PICkit 2 Unit ID = 5V only!
Target power not detected - Powering from PICkit 2
PKWarn0003: Unexpected device ID: Please verify that a PIC18F2550 is correctly installed in the application. (Expected ID = 0x1240, ID Read = 0x0)
PICkit 2 Ready


Úgy néz ki, ilyen úton át lehet verni.

Szerk:
A fordított hex nyílván sokkal rövidebb, mint az eredeti (46k körüli), mert az eredetiben a bootloadertől kezdve minden benne van, teli van üres, FF-es területekkel. Lehet, hogy az egy elkészült eszköz teljes memóriáját tartalmazza kiolvasva.
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Persze hogy nincs, túl egyszerű lett volna úgy lemásolni az egészet. Megpróbáltam, az említett két fájl eltávolítása után az alábbi üzenettel fogadott az mplab. Tehát induláskor leellenőrzi, hogy rendben van-e a firmware. Persze leokézva az üzenetet, és bepipálva, hogy többé ne kötözködjön, működni látszik gond nélkül, csak ez a két sor kerül be az ablakba minden csatlakozáskor:

ICDWarn0057: Unable to find ICD2 USB OS firmware update file (ICD2_4550_OS_xxxx.BIN).
ICDWarn0058: Unable to find ICD2 USB Boot firmware update file (ICD2_4550_BOOT_xxxx.BIN).

1.jpg
    
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Akkor ez túl egyszerű nem? És működik a módosított hex-el?
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Működik, 500mA-t kér a vezérlőtől.
(#) watt válasza szilva hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Letöltöttem, a 7.6-os be se akarja tölteni a munkát! Próbálkozom!
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Ez tetszik! Ma egy jó napunk van 'asszem'!
(#) watt válasza szilva hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Azt írod "úgy néz ki", akkor most műkszik ez is?
Aztán próbáltam követni a leírásodat, de nem jöttem még rá, hogy akkor valójában jól sejtettem, hogy a MPLAB IDE\PICkit 2 könyvtárban kell lecserélni a PK2V020100.hex-t? (ill. egy nagyobb verziószámút betenni mellé?)
(#) szilva válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Igen, teljes mértékben működik.

Ha az MPLAB kövyvtárában lévő hex-et átnevezem PK2V021002.HEX-re, akkor rögtön azt hiszi, hogy létezik egy 2.10.02 verziójú firmware, és azt le is tölti. Mivel a fw verziója valójában 2.10.01, ezt mindig megteszi, amikor kiválasztom a PICkit2-t az MPLAB-ban, de csak egyszer. Azaz tényleg a hex file nevéből következtet annak verziójára.

Igen, betettem egy harmadik PK2 kezdetű hex-et oda, az most az én firmware-em, ami a 2.10.01 verziószámot viseli a nevében is és magában a firmwareben is. A PICkit2 progiban is a firmware frissítéskor csak a PK2 kezdetű hex-eket listázza, úgy látszik ez kötelező.
(#) watt válasza szilva hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Akkor nyitva az út a fejlesztéshez! Szuper!
(#) szilva válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Közben betettem az IRF9Z34N, 19A-es P-FET-et. 2db 33 ohm párhuzamosan a kimeneten, a tápfesz leesett 4.6V-ra, így ez kb. 280mA terhelés; a FET-en 75mV esik. Ugyanennél a terhelésnél az 1N5819-en 350mV esik, de azt egyelőre kiszedtem a kimenetből.
(#) szilva válasza szilva hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Kicsit alakítottam a FET formatervezésén, hogy jobban beleilleszkedjen a környezetébe

100_2954.JPG
    
(#) watt válasza szilva hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Igen, én is szoktam ilyenformát alakítani!
75mV az teljesen tökéletes. Nem sokkal több lenne 400mA-en, talán 100mV.
Azért a FET mérete kicsit nagy még mindig, de végül is furatszerelt panelen ez nem akkora baj.
A furatszereltet lehet kábellel is csatlakoztatni, elég, ha az SMD kivitel lesz kicsi.
(#) dpeti válasza szilva hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
gondolom így már jobban tetszett a macskának is

nekem az jutott eszembe, hogy ha sok időm lesz megpróbálok csinálni egy JTAG-os SVF, XSVF playert, így pl lehetne vele FPGA-t, CPLD-t felprogramozni.
Egyedül a beépített memória kevés benne, de elvileg ez megoldható több menetben is.
(#) szilva hozzászólása Jan 26, 2008 /
 
No, összeütöttem egy kis oldalt a PICkit2 klónnak, kerekedett hozzá valamiféle panelterv is. Az előbb jutottam odáig, hogy ki van nyomtatva, de vasalni ma már nem fogom, csak holnap. Akinek van kedve, esetleg kipróbálhatja megépíteni.

PICkit2 klón
(#) dpeti válasza szilva hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
lenne egy kérdésem:
így hogy jobban beleástad magad a pickit2 rejtelmeibe, meg tudnád mondani, hogy a soros eepromok milyen célt szolgálnak az eredeti Pickit2-en?
(#) szilva válasza dpeti hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
A forrásba annyira még nem ástam bele magam, épp most próbálom megérteni a dolgait. Annyit olvastam én is róla, amit tán trudnai írt is egy-két napja, hogy tervbe volt véve, hogy az EEPROM-okba le lehet majd tölteni firmwaret, amit aztán a célhely ICSP portjára rádugva a PICkit2 önállóan, PC nélkül letöltene a céleszközbe. Ez a funkció eddig még nem valósult meg, és nem is tudni, hogy elkészül-e valaha. így a két EEPROM soha nincs használva semmire a jelenlegi firmware-ekben.

Legalábbis én így tudom, de majd most kiderül a forrásból
(#) watt válasza szilva hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
Örülök, hogy elkészültél vele, mert én még mindig azon tépelődöm, hogy miért nem detektálja rendesen az MPLAB! Aztán jó lenne leválasztott verziót megépíteni, és addig nem akarok nyákot építeni. Furatszereltet meg pláne nem, az csak kiegészítő lesz, ha már minden működik úgy ahogy én elvárom! A 3,3V-os rész meg annyira kevé alkatrész, hogy azt nem fogom lehagyni, semmi értelme.
Következő: »»   6 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem