Fórum témák
» Több friss téma |
Bocsi az eltűnésért. Kicsit megharagudtam a GitBookra és mindent töröltem. Gondoltam akinek kellett az már lementette.
Átköltöztem IDE Olvasni és kódot beletenni vacakabb, valamint a google sem ajánlja fel, de írni sokkal könnyebb bele. Valószínű innen is költözök majd, mert ez sem tökéletes. Közben alakul a Google lehetőségeinek egyéb kihasználása is ha érdekelne, egyenlőre Email küldés és táblázat kezelés van használatban. Hogy miről is van szó, és témakibeszélés ITT Még nincs nagy érdeklődés, vagy csak mindenki csendben van. Minta Amúgy teszteltem a régi emilküldést amit te is használtál, és nálam Stabil 2.3.0-val is ment szépen, ha jól emlékezem nálad ez is probléma volt. Mondjuk én azóta használom a yield() funkciót és azóta nincs WDT se másmilyen véletlen reset. A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2016
Helo.
Köszönöm a segítséget, és igen akkor csak a régebbi verzióval működött. Most kipróbálom majd a 2.3.0-val is. Még egyszer köszönöm. Idézet: „Csak tippelni tudok, mert most nem volt sok időm ezzel foglakozni” Bizony ebből van hiány mindenkinél. Nálam is csak gyűlik a lista, hogy minek kellene utána nézni. Ezért is örültem meg mikor megláttam hasznos kis beszámolód. Igaz eddig nem nagyon használtam soronkénti elküldést. Nálam főként egyszerű html oldalak vannak és az is egyben progmem-ben van tárolva és onnan egyben elküldve, viszont néha előfordul hogy mégis beesett egy kis soronkénti elküldés. Most már nem fog. Windows trükköt még nem teszteltem, de hasznosnak tűnik. Az is bekerült az utánanézendők közé. Szerverekhez nem nagyon értek sajnos, pedig lassan elkerülhetetlen lesz ahogy látom, így néha értetlenül állok a problémák előtt.
Sziasztok!
E-bayról vettem egy esp8266-ot. AI tinker féle sw van rajta. Az at+ciupdate parancsot futtatva 4-ig eljut, majd kiírja, hogy error. Próbáltam az oldalon lévő cikk szerint frissíteni a GPIO2-t magas szintre húzva resetelni, de az esp flash tool nem ismerte fel. Mi lehet a gond?
GPIO2 magasra? Nekem a GPIO0 alacsonyra húzott állapotában szokott sikerülni.
Igazad van, elírtam.
Ez szerint kötöttem be.
Én először utánanéznék, mekkora memória van a modulon, és megpróbálnám egy régebbi verzióval. Az ESP flash loader az espressif oldaláról származó ESP Download Tool, vagy másik program?
Táp gond volt, már kezdtem gyanakodni... még addig is sikerült eljutni, hogy elkezdte a flash-elést de 20% körül mindig megállt.
Most labortápról ment. Az 5V-os dugasztápot és az LM1117-3.3-at nem szerette.
Hianyzott a tapszuro kondi? Ketszer 100 nF kell legyen....
Használ valaki Wemos D1-el épített időjárás állomást ami a wonderground-ról szedi az az adatokat??
(pár napja nem mutat pár adatot csak az előrejelzést) a thingspeak-re töltöm a külső hő adatokat annak a kijelzése megy,ebből kiindulva a wonderground-nál változtattak valamit,próbáltam ujra regelni (ingyenes) de ugyan az.
Szeretném mérni a pincében a hőmérsékletet és páratartalmat. A Neten kutattam és ESP8266-tal meg lehet oldani. Domoticz-ot tennék az ubuntus szerveremre vagy rpi2-re.
Egy 18650-es aksiról járatnám. Ahhoz, hogy csak évente kelljen cserélni, le kellene menni az átlagos fogyasztásnak ~200uA köré. Megoldható Deep-sleep-pel ha jól értem. Csak lenne pár kérdésem: - Hogyan tudok kommunikálni a szerverrel ha deep-sleep-ben van? Tudtok valami jó megoldást/protokollt, hogy "időnként átadja az adatokat? Valami push a szerver felé? Gondolom az ilyen adatokat elég pl. percenként frissíteni. - Melyik modult érdemes most megvenni Kínából? - Mivel fejlesztetek rá?
Szia. Én is csináltam ilyet, nekem Nas-on fut a Domoticz. ESP8266 ESP-01 modult használtam, arra az esp easy firmware-t tettem. Abban benne van a domoticz kezelése is. A modulra BMP280 szenzort köss, az mér hőfokot, légnyomást, páratartalmat. Minden beállítható. Ismer a firmware sokféle szenzort.
A deep-sleep módot nem ismerem, nem tudom hogy lehetne beállítani.
Köszönöm.
Véletlenül nem ubuntu 12.04-re tetted fel a Domoticz-ot? Abban kellene egy kis segítség vagy egy jó link.
SHT21 is szuper. 3$, I2C hőmérs. és páratart. mérő. Conrad.at-n 2500Ft max, Hestore-n 7eFt. Ebay 1500Ft max.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2016
Én arra gondoltam, sima WEBes kérést lehet indítani vele, amikor van közlendő. Természetesen a kérés GET részbe belepakolva az adatokat. Egy raspyn lévő rádiót így gombnyomásra indítottam leállítottam vele. Lekérdezni gondolom alvás közben nem lehet, marad az hogy szól ha közölni akar valamit , pl a változások átlépnek egy értéket, esetleg néha egy kis életjel, hogy még megvan. Feltétel hogy a webszerver állandóan menjen.
Én egy ESP8266 ESP-01-el küldöm a thingspeak.com-ra a mért értékeket,(DHT22-vel hőmérséklet+pára) ez 2 cerka elemről megy egy pololu step-up-ról.Amint beküldte az adatokat (ez kb. 1sec) átvált deepsleep-be ezt 20 perces ciklusokban teszi. Ha nincs net kapcsolata akkor 50 próbálkozás után (ez kb. 6-8 sec.) szintén lealszik 10 percre. A lakásban egy Wemos D1 Oled-el jelzi az értékeket a thingspeak-ről plusz a grafikus időjárás előre jelzést a wonderground-ról tölti.
Innen indultam ki,csak pár módosítást kapott : http://blog.squix.org/2015/06/esp8266-weather-station-v2-code.html
Nekem Synology NAS-on fut, a saját oprendszerén. DSM6.0 Gondolom ez is valami linux alapú. A Domoticz-hez volt telepítőcsomag. Bővebben: Link
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Saját projektet csinálok az egyetemen de sajnos elakadtam, és nem találok erre megoldást. A projekt az lenne, hogy esp-08-at összekötnék arduinoval és ahhoz próbálnék csatlakozni telefonnal (telneten keresztül) vagy webszerveren keresztül írnék neki. Ezt a szöveget feldolgoznám és e szerint váltogatnék az arduinora előre megírt függvények között egy stringgel. Ez nagyon jól hangzik, de már ott elakadtam, hogy amikor feltöltöm a programot a kommunikálás nem jön össze a wifivel. Amikor írok neki válaszol az elsőre de aztán folyamatosan megtelik és semmit nem hajt végre. Ha egy at parancsot írok megy De ha már többet akkor AT busy p... AT busy p... AT busy p... OK Azt írták hogy echozik Na de jövök én, hogy az mit jelent és hogy lehet kiküszöbölni? Még csak most kezdtem az egész használatát, eddig a blynk külső alkalmazást használtam, azzal nagyon egyszerűen elég sok mindent meg lehet csinálni.
Szia. Az AT parancsot arduinoból küldöd neki, vagy valamilyen terminál programból? Ha csak AT parancsot küldesz neki, arra mindenképp válaszolnia kellene. Esetleg nem lett firmware módosítva az ESP-n?
AZ ECHO (visszhang) azt jelenti, hogy a modul visszaküldi az utasítást is. De ki is lehet kapcsolni az ATE0 paranccsal. Én ki szoktam kapcsolni. Szerintem először teszteld le a modult ezzel a programmal: Bővebben: Link Így megismered a beállításait, hogy lehet vele csatlakozni wifire, az AT parancsokat, stb...
Lehet egyszerűen csak nem zárod le a parancsot. 0d 0a.. nem minden terminálprogram küldi alapban ezeket enter után.Nekem akkor írt ilyen foglalt dolgot , mikor egy sztring rövidebb volt a kelleténél.
Szerintem elküldi, mert visszakapja az OK-t. Ameddig nincs lezárva a <cr><lf> karakterekkel, addig az ESP nem veszi utasításnak. Csak simán vissza echo-zza. Ha kap lezárás nélküli karaktereket, és utána kap egy rendes lezárt parancsot, akkor arra ERROT-t ír, mert beleveszi az előző karaktereket is. De ha mégegyszer el van küldve neki, másodjára már értelmezi.
Melyiket vegyem?
http://eud.dx.com/search/esp/to/8 A cél a múltkor megfogalmazott páratartalommérő, azon belül a legkisebb fogyasztás.
Hello
Egy ESP8266 modul üzemeltetését szeretném megoldani LiFe aksiról. Jelenleg az akkuvédő áramkörön dolgozom, aminek az lenne a feladata hogy túlmerülés esetén(~2.7V) egyszerűen egy FETen keresztül megszakítja a modul és minden fogyasztó áramellátását. Csatolom hogy képzeltem el, illetve az 1.png képen levő változatot el is készítettem látszólag működik. Itt gyakorlatilag az látható hogy a FET megszakítja az akksi negatív kivezetését. A 2.png képen az látható hogy a reset pinel párhuzamosan kötöttem egy kondenzátort is aminek a feladata az volna hogy a tápfeszültség megjelenése után picivel később hozza ki resetből a modult. Nem szeretném ha megbízhatatlanul működne a modul és olykor hibásan indulna el, mi a véleményetek? TC54V adatlap A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2016
Ez a "probléma" engem is érdekel. Amikor töltöm az aksit akkor felmegy 4,2V-ra, amikor kisütöm lemegy 3V-ra.
Miképpen tűri az ESP8266 ezeket a változásokat?
Sziasztok, egy ilyen modulnak van olyan kimenete, amivel egy relét tudok kapcsolni? Vagy csak bemenetei vannak, a kimenet pedig maga a WiFi? Köszönöm.
A legegyszerűbbnek is két ki vagy bemenete van, attól függ minek programozod.
Az jó!
Az lenne a feladat, hogy egy relét kellene tudnom kapcsolni távolról, mobiltelefonról. Illetve mért hőmérséklet értéket kellene a telefonon megjeleníteni - az ESP8266 alkalmas rá? Vagy inkább Arduino+webshield?
Szia
Igen erre alkalmas. Az ESP-01-nek pl. két be/kimenete van. A DS18b20-ra (1wire hőmérő) a NodeMcu dokumentációs oldalán példaprogram is van (Internetes rész nélkül). Lásd: NodeMcu Portot kimenetre állítani és egy tranzisztorral egy relét kapcsolni egyszerű ujjgyakorlat. Nekem az internettel és a LUA-val kell megküzdenem, soha nem azt csinálja, mint amit gondolok. Aztán egyszer csak beugrik és utána stabilan megy. De ez csak azért van, mert az én agyam nem állt még be a LUA-ra. Én ezzel kezdtem: Első internetes szerverem Én pl.abba botlottam bele többször, hogy egy szerverként az internetre küldendő (pl. HTML) oldal egyszerre max 1460 byteból állhat. Nincs bufferelve. A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2016
|
Bejelentkezés
Hirdetés |