Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » USB EXPLORER
Sziasztok
Sokan megkerestetek az USB EXPLORER cikk/video megtekintése után. Voltak kérdések és észrevételek, ezekre válaszolok itt. (ne kelljen a cikket mindig feloldani/ellenőriztetni) És persze ha van újabb kérdés, arra is. Itt lesznek majd a feltöltött anyagok is. "Lehet-e másik/nagyobb AVR-rel is USB EXPLORERT csinálni?" Igen, gyakorlatilag minden AVR alkalmas rá, amibe ez a pici program belefér. Az ATTiny2313 az egyik legkisebb AVR és olcsó is, ezért választottam ezt, hogy bárki könnyen kisérletezhessen. "Alkatrész listát is írsz?" Igen, kellőképpen rövid: AVR ATTiny2313 12MHz kristály (mini)USB csatlakozó resetgomb 2db 200ohm (201) 2db 68ohm (680) 1db 1,5kohm (152) 1db 10kohm (103) 2db 22pF 1db 100nF 1db 1uF 2x5 apa csatlakozó (90fok) 4x1 anya csatlakozó (tördelhető) "Nem találtam ATTiny2313-at az Eagle AVR.lbr-ben" Lehet másik 2313-at is használni. Készítettem egy LBR-t az USB EXPLORER-hez (csatolva) Megterveztem minden alkatrészt ami szükséges. "Lehet-e több portot vezérelni?" Igen, de ahhoz már kicsi az ATTiny2312, UART és ledek nélkül 8+5 IO portja van. Nagyobb lábszámú AVR-el, könnyen megoldható, hogy több IO-val vezéreljünk ledeket, reléket... "PIC-el is megy ez?" Sajnos a PIC-ek többségének a sebessége nem éri el a kívánt sebességet. De vannak cél PIC-ek, amik tudják az USB-t, persze nem az olcsóbb fajták. (PIC 255x/455x) "Hány relét lehet vezérelni vele?" Közvetlen vezérléssel annyit, ahány IO port van. pl. soros protokollal és 1db ICvel 32-t (ezt lehet többszörözni) "Mekkora a terhelhetősége?" Ezügyben nézd meg az AVR adatlapot. "SD kártyát olvasni tud, vagy írni is?" Irni/olvasni/törölni. Teljes funkcionalitással.
Szia Pici
Had gratuláljak, ehhez a cikkhez, nekem nagyon tetszett, sok ötletet adott, pl a nokia kijelzőben. Azért volna egy kérdésem. Lehet hogy én vagyok a láma, de az exporer kimeneteinek nevei kenenének, hogy melyik mi. Meg a programozáshoz mutatott párhuzamos kábelt meg tudnád mutatni? hogy a programoző melyik lábát a DB25 melyik lábára kössem? Köszi, és gratula Nekem eddig ez az egyik kedvencem
Szia pici!
"Sajnos a PIC-ek többségének a sebessége nem éri el a kívánt sebességet." Ezt hogy kell érteni? Amelyik PIC-ben van USB port, az tudja, nem? Amit megvalósítottál a cikkben, az az USB CDC típusú kapcsolat. Jól gondolom, hogy létezik AVR esetében is HID kapcsolatot megvalósító forrás a kontrollerekhez? Azzal nem próbáltál valamit? Előnye lenne, hogy nem kell drivert telepíteni a WinXP-re.
Igen, ez az "olcsóbb fajták" relatív fogalom, mert a kb. 700 forintos PIC18F14K50 nekem már olcsónak tűnik, de az ATTiny2313 300 forintos árával nem versenyezhet. Én simán rámondom, hogy az a pár száz forint nem érdekes, de az egyik barátom sorozatgyártásra fejleszt, ott már két ellenállás spórolása is nagy fegyverténynek számít.
Jól értem, hogy az AVR-nél nem kell dedikált lábat használni az USB-hez, amelyik IC-be befér a program, az már tudja az USB-t - szemben a PIC-ekkel?
Igen így van, Te adhatod meg melyik láb legyen a D+ és a D-
Ezáltal elég szabad felhasználást ad. Mondhatni minden AVR-t fel lehet vértezni USB csatlakozással ellenben a PIC-eket nem.
Talán a PIC-ek mellett szól, hogy ott vannak célpufferek, így nem vesz el annyi időt az USB kommunikáció, mint az AVR teljesen szoftveres megoldásánál.
Bár ezek után az AVR megoldása így is szimpatikusabb, mint a PIC-es megoldás, ahol mindig van valami bosszantó "ja, bocsi, ez így együtt pont nem működik" dolog.
Igaz, inkább csak hangosan gondolkodtam.
Mi a vélemény a CDC/HID-del kapcsolatos kérdésemre? ((#494910)
Érdekes lehet, ha HID device-ként akarod használni, mert lehet.Nem próbáltam, sajnos Vista alatt nem megy a HID (még)
Közben fel is rakom a DELPHI progit. Nem szép, nem is végleges, de el lehet kezdeni vele az eszközök nyüstölését. És egy figyelmeztetés is. Indulás után az USB EXPLORER output üzemmódban van és felváltva H/L van a kimenetén. Amíg be nem állítottátok a kimenetet, nem egészséges bármit is rádugni. Helpet meg majd írok hozzá
EXE nem megy fel, így ZIP-elve lett.
Szia
A windows drivereket megtalálod a cikk végén csatolva. Benne van a libusb0.dll
A cikk jól sikerült, hasznosnak találtam.
Ha jól sejtem a "V-USB (AVR-USB)" megoldást mutattad be. Ebben az esetben van 1 kikötés a lábak felhasználhatóságát illetően, mégpedig az egyik felhasznált láb élvezérelt-megszakításos legyen.
Köszi
Igen így van, illik intx lábra tenni a D+ Nem is annyira az USB illesztés a lényeg, hanem a vezérlés szabadsága, hogy egy olcsó kütyüvel sokféle protokollal kommunikálhatunk eszközeinkkel. Hisz a cikk a kezdőknek szól. Persze a haladók tovább gondolhatják a lehetőségeket és elég érdekes dolgokat lehet készíteni: - 1-8 MHz-es logikai analizátor 8/16 biten - 2 csatornás oszcilloszkóp PC-n (nem gyors - játékkonzol vezérlő - PC vezérelt távirányító - Laptop/pc vezérelt auto/robot/kazán/fénypanel... - PS-c LCD kijelzés - bootloader - HID device (egér,billenytűzet,digitalizáló...) ...
Helló!
Ezt az eszközt C#-ban lehet valahogy kezelni? Nagyon tetszik a projekt, csak a Delphi-s résszel nem vagyok kibékülve Köszi
Szia pici!
Szerintem jól sikerült a cikk és a video is. Én már meg is építettem az eszközt, ki is próbáltam. Én furatszerelt alkatrészeket használtam és nincs USB csatlakzó hanem egy kábel van beforrasztva a nyákba. Aki úgy dönt hogy megépíti annak üzenem hogy a FUSE biteket ne felejtse el át állítani. Az AVRben alapból a gyári 8MHzes oszci van beállítva ezt mindenképpen át kell állítani mert különben nem működik az USB kapcsolat. Köszönet a jó cikkért és az oktató videoért! Üdv!
Szerintem nincs különösebb akadálya, mondjuk a múltkor láttam a Serial port object-et a toolboxban.
Most kedtem foglalkozni C#-al, VC++-al szerettem volna megoldani valamit, csak a fránya Microsoft kivette belőle a DataSource - Database támogatást. Amúgy nekem teljesen VB + VC feeling-em van a C#-tól, nem tudom más hogy van ezzel?
Hello Pici
Volna mégegy kérdésem. Az SPI komunikációról, nevezetesen ezt az AVR látja el, az USB csak azért kell hogy adatot, küldjünk rá. De ezt az a Giroszkóp is képes ellátni ugye, jólértem? A kérdésem ezzel a Giroszkóp (IC?) vel kapcsolatos. Hol lehet ilyet kapni, hogyan hivatkozzam rá? és ennevalami adatlapja rendelkezésre áll? Köszi a választ
Nem volt teljessen világos az ellátás kérdésed.
De próbálok válaszolni. Amit a videón láttál az egy SPI protokollal kommunikáló microGyro Küldöd a parancsot és válaszol. Kontrollerrel is lehet használni. Erről a giroszkópról sok infóm van, de sajnos már nem tudok adni belőle és a forrásom is elapadt. Esetleg más típust találsz a neten.
Köszi a választ.
Tehát microGyro. OKÉS Azt hiszem félreértettél, nem eszközt kérek, csupán annak adatlapját, és típus számát. Köszi. Jólesz az a típus is ami a videón is van, bár én is nézem a guglit Köszi
Sziasztok!
Sikerült találnom C#-ra egy dll-t, aminek segítségével megtalálom az eszközt, meg is nyitja, de az adatok küldésével még problémáim vannak! A következő függvényeket lehet meghívni adatküldésre: -SendControlMessage(int requestType, int request, int val, byte[] bytes) -InterruptWrite(ind endpoint, byte[] bytes) -BulkWrite(int endpoint, byte[] bytes) Szerinted melyik parancsal és milyen paraméterekkel tudnám mondjuk a 8 bites port minden pin-jét 1-re állítani? Amúgy az ICSharpCode.USBlib.dll-t próbálom használni a c#-os vezérlésre... Köszönöm előre is a segítséget!
Szia PICi!
Aki tovább akarja fejleszteni a ketyerét, annak elárulhatnád, hogy az általad használt megoldást és egyéb más megvalósítást is angol nyelvű dokumentációkkal az alábbi oldalon találnak. (pl. Powerswitch) Az oldalon található project neve - ahogy levy_k is írta - V-USB. A dll-es windows drivert használva szvsz nem csak Delphiben, hanem bármely fejlesztő rendszerben lehet windows-os programot írni hozzá. (Bár nem igazán értek a driverek kezeléséhez, így egy hozzáértőbb emberke megerősíthetne eme véleményemben). V-USB project
Annyira már sikerült rájönnöm, hogy a SendControlMessage -el tudom vezérelni a kütyüt, ahol a requestType 0xC0! De miért pont 0xC0??? Nem találtam a forráskódban semmilyen utalást erre! Valaki nem tudja véletlenül???
Köszi
Toto
Nem teljessen értem mit akarsz pontossan, de félreértésben vagy. Én nem az AVR-es USB megoldást mutattam be, hanem a kezdőknek egy olyan lehetőséget, amivel különböző perifériákat tesztelhetnek, és megismerkedhetnek a használatukkal. Pl SD kártya, LCD-k... Az hogy ehhez a VUSB is fel lett használva az egy dolog, de akkor részletessen írhatnék az AVR-ekről és megadhatnám az adatlapjukat, meg írhatnék az USB szabványról, meg a DELPHI program installálásáról rejtelmeirő, a billetyűzetről, amin beírtam... Ez nem erről szól. Nem céleszköz gyártásáról van szó, amivel felkapcsolod a ventillátort, meg le és kész. A profik meg amúgy is megtalálják amit keresnek.
Jól van, ne vedd a szívedre.
Azt hiszem mindannyian örülünk, hogy megírtad a cikket. Én is ez után kezdtem el jobban foglalkozni a témával, mert nagyon felkeltette az érdeklődésem. A cikkedet olvasva először azt hittem, hogy az USB kezelését az Atmel mérnökei, vagy a C-s fejlesztő környezet készítői írták, mert erről nem sok szó esett, - bár valószínűleg én olvastam el felszínesen a cikked. Pedig aki tovább akar lépni, azoknak szüksége lesz az infókra. A másik dolog, hogy egy cikk írásakor szokás megadni a forrásokat - itt nem a billentyűzetre gondolok, amin írtad a cikket. Nem kritizálni akartalak, még ha ez is jött volna le. Az írással elérted a célod, jó pár ember kaphatott kedvet az AVR-ekhez. És már a háttérinfók is megtalálhatók, ha a nem profik is (mint én) mélyebben utána akarnak olvasni.
Tsa!
Tudnál segíteni a FUSE bitek beállításában?Melyeket kell állítani? Előre is kösz! :help: |
Bejelentkezés
Hirdetés |