Fórum témák
» Több friss téma |
Szilárdtest relével kiváltani esetleg?
Jójó, de először működjön.
Az mit jelent, hogy a led folyamatosan világít? Rosszul kötöttem be, vagy valamelyik alkatrész hibás? (A 180°-osról van szó.)
Ja bocsi!
Igazad van. Piros1 azt írta, hogy a 180°-os nem kapcsol be.
Üdv Mindenkinek!
Mozgásérzékelő hiba!? Lenne egy mozgásérzékelő (ami korábban egy 150w lámpán volt, a lámpa ide nem kell). Át lett alakítva 2 éve, azóta a sötét folyóson szolgált, s itt kapcsolta a lámpát (60W), nos néhány napja egyszer csak, felkapcsolás után, rögtön lekapcsolt, s ezek után semmit sem csinált. Ugyan volt a lámpának elkerülő kapcsolója, így az a mozgásérzékelő nélkül is hagyományosan kapcsolható maradt, így nem esünk hasra a sötétben, illetve volt a mozgás érzékelőnek a is külön kapcsolója amivel lehetett áramtalanítani (pl ha nem vagyunk otthon, a betörő essen hasra, mert lépcső van). Szét lett szedve, de semmi égés nyom, s szag sincs, viszont amikor így szét lett szedve, s a kimenetre a feszmérő, akkor nem elsőre táp adáskor, de újra éledt, de ekkor meg mint a morze távíró, ki-be kapcsolt ütemesen. ( a relé rész, és az érzékelő vezérlés külön van, de össze van vezetékelve) Áramtalanítás, kuka lehet, másnap újra próba, ekkor meg be sem kapcsol, de viszont mozgásra bekapcsolt (megjavult?), van rajta még fény érzékelő az közép állás, idő minimum, a mozgásra szépen kapcsol mint régen, de fény érzékelő egy ponton szinte vág, vagy érzékel fényt, vagy nem (azaz olyan az érzés minta ha nem venné figyelembe a fény tompulását). Kérdés: Mi lehet a gond? Javítása lehetséges? Köszönöm a válaszokat.
Hi!
Még mindig a 180°-osérzékelővel kísérletezgetek. Most volt rá egy kis időm,és megmértem a fekete kábelt a földhöz (piroshoz) képest. Alapállapotban: 5,14 V Ha mozgás van: 5,15-5,16 V Ezek jó értékek? Az lehetséges, hogy csak a táprész volt hibás, és az érzékelő működőképes?
Sikerült megcsinálni!
Most működik, egy ledet tudok is vele kapcsolgatni. Úgy látszik a nagyáramú rész volt csak hibás. Talán majd hozzáépítek egy 5V relét. A másikat szétszedem alkatrésznek. A benne lévő szenzor PIRD2035. Ez infrás? PIC-kel lehetne belőle mozgásérzékelőt csinálni? :heureka:
Szeretnék két darab mozgásérzékelővel egybeépített halogénlámpát úgy használni, hogy bármelyik érzékelő mindkét lámpát felkapcsolja. Az időzítő lejárta után pedig kikapcsolja.
Köszönöm az ötleteket.
Ha nem akarod szétszedni a lámpákat, akkor elég ha a relé záróérintkezőit párhuzamositod, természetesen előtte ellenőrzöd hogy mindegyik relénél a megfelelő "oldalon"legyen a fázis, elkerülendő a zárlatot.
négy pólus van a dobozban:
- L - védőföld - N - -x- (üres) melyikre gondolsz?
Szia !
Így gondoltam.Az 1.számú lámpa relé záróérintkezőre kellene egy kéteres vezetéket forrasztanod, amit elviszel a 2.számú relé záróérintkezőjére.
Több dolgot nem értek.
* melyik a záróérintkező; * kéteres vezetéket egy érintkezőre, hogyan?
Ha szétszeded a lámpát, találsz benne egy relét, ami a lámpát kapcsolja.Ennek a relének a záróérintkezőjét lepárhuzamositod a másik lámpa záróérintkezőjével.
Fázishelyesen! Igy teljesül a feladat: bármelyik lámpa érzékel, mindkét lámpa világitani fog. A "Móricka rajzomon" egyértelműen lerajzoltam. Jobban belegondolva a relé tekercseit is párhuzamosíthatod, így nem folyik hálózati fesz/áram a vezetéken.Esetleg egy fotót feltehetsz, a panelról, úgy könnyebb lenne elmondani.
Szét kell szedni a lámpákat ,és úgy lepárhuzamosítani .(piros -piros kék-kék barna-barna) Az alap huzalozásban esetleg a barna meg a kék le van párhuzamosítva -de ezt ellenőrizni kell mindkettőt!! És fontos hogy ne csak ohm mérő szerint legyenek párhuzamosak hanem ugyan azon az automatán legyenek. -akkor elég csak a harmadik szálat átvezetni egyik lámpából a másikba.
Ha biztosra akarsz menni akkor az egyik lámpát teljesen kösd ki, és a másikból vezesd át neki mind a négy szálat.(piros barna,kék,zöldsárga -az utóbbit esetleg hagyhatod az eredetit)
Megcsináltam asztalon, működik. Persze egyszerű, ha ismeri az ember a lámpát mint fekete doboz belsejét.
Köszönöm!
Sziasztok!
Fényképezőgép híján rajzoltam. Péntek délután beleesett a forró teába. Kaptam egy 12V-os "nevenincs" mozgásérzékelőt. 1-es és 2-es kivezetés folyamatos zár, ha rajta a fedél (benyom egy mikrókapcsolót) 3-as és 4-es kivezetésre megy a 12V 5-ös és 6-os kivezetés akkor "zár" ha a mozgásérzékelő nem aktív. Nekem pont ellenkezőleg kellene: Ha aktív, akkor zárjon. Így vannak jelölve a panelen a kivezetések: 1-2 alatt (TAMPER) 3-4 alatt ( + - ) 5-6 alatt (COM N.C) És van még egy 7-es kivezetés is, csak oda nincs beforrasztva sorkapocs. Annak a megjelölése: N.O
Szia!
Ha az N.o-ban nincs sorkapocs, akkor valószínűleg nem tudod megoldani.Kövesd végig a vezető sávot és meglátod hogy a relénél van-e N.o láb és meg van-e forrasztva.Ha van akkor csak forrasz be egy sorkapcsot,ha nincs akkor vagy relé csere,vagy megrelézed a relét.Ez riasztóhoz való mozgás érzékelő, a relé ha jól emlékszem 5v-os,de csak pár száz mA-t tud az érintkezője.
Sziasztok!
Szeretnék egy beltéri mozgásérzékelőt valahogy működésre bírni, egy 12V-os lámpát akarok vele kapcsolgatni. A mozgás érzékelő sorkapcsán 8 láb van. 1 : + 2 : - 3 : NC 4 : C 5 : SP 6 : T Szabotázs 7 : T kapcsoló 8 : SP A problémám ugyanaz mint az előző esetben, hogy mikor mozgást észlel akkor, a 3-4 lábon szakadás van ( 10 mV a közte lévő feszültség) illetve inaktív állapotban zár. Nem tudom, hogy a két SP láb mire való. Illetve, megoldás gyanánt egy wheatstone híd-ra gondoltam, csak nem tudom, hogyan tolerálná a rajta átfolyó áramot a mozgásérzékelő.
Ez még nem sok válasz. A két SP láb ? Illetve a híd kapcsolás ?
A weastone hidat nem értem (sem hogy miért jó),ha a 10mV ra akarod használni felejtsd el,az csak egy kósza valami.
Ha mást nem egy fettel invertálnám a jelfogó állapotát,és kész a kimenet. Gyanítom az SP láp sem szolgál sokkal több információval.
Az ellenállás szerintem 2-5K ,a fet meg szerintem lehet az ami a rajzon szerepel.
Sziasztok!
Van 1 problémám. Van egy "kövület" mozgásérzékelőm, de fogalmam sincs hogy a sorkapcsok előtt a "rajzok" mit akarnak mondani , azt még értem, hogy 12 V DC és a többivel mit csináljak, vagy mit kössek oda? És az utolsó sorkapcson is ott egy LED a rajzon, annak hová kössem a másik lábát? A válaszotokat előre is köszönöm
Jaa és egy relét, vagy legalább egy kis izzót akarok vele kapcsolni.
Gondolom azt mutatják a piktogramok hogy azon a sorkapcson belül mi van.Azt hogy a kapcsolóval te mit csinálsz az a te dolgod.Ahogy a panelt elnézem csak egy néhány mA-val terhelhetők a kotaktusok.
Idézet: „Gondolom azt mutatják a piktogramok hogy azon a sorkapcson belül mi van.” ÖÖÖÖÖ hát azt néztem tegnap este, de szerintem nem azt jelöli, mert például csak 1 mikrokapcsoló van benne (ami akkor "zár", amikor belerakom a házba.) , a piktogramokon meg 3.
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy egy 500W-os vagy 1000Wos fényvető mekkora terültet képes lefedni? Vagy ezt hogyan kell elképzelni?A célom hogy egy kb 40x40m-es terültet szeretnék valahogy lefedni több fényvetővel és ehhez szeretnék még mozgásérzékelőt is rakni külön mert ha jól tudom akkor azoknak a érzékenysége 6-8m-nél tovább nem hat és hát egy telepen ez elég csekély távolság. Köszönöm az ötleteket!!!
sziasztok.
Keresgéltem , de nem találtam értékelhető választ. Hogyan tudom a mozgásérzékelőt rávenni arra, h nem 5 mp ig adjon fázist hanem mondjuk 0.5 vagy max 1 mp ig. Kicsit nem rendeltetés szerüen használnám de semmi komoly léptetőt vezérelne. Válaszk köszönöm.. ill a leendő segítséget... |
Bejelentkezés
Hirdetés |