Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   78 / 151
(#) Alkotó válasza Sword hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Én is elolvastam, de nekem nem az jött át, hogy nem érdemes a "pont" módot használni, hanem az egyenirányító hiánya. Van prolinak erre célra kitalált "csúcs-egyenirányító" kapcsolása.Bővebben: Link
(#) Sword válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Akkor úgy fogalmazok, hogy az alap kapcsolás, amit már sokan utánépítettek nem igazán jó erre a módra.
Nekem ez azért fontos, mert nem akarok rajta már barkácsolni, holnap megy az erősítőbe, így csak annyi volt a kérdés, hogy tegyek-e az előlapra módváltó kapcsolót, avagy sem. Ellenben kísérlet képpen megnézem, építek a jel bemenet elé külön nyákon egy egyenirányítót.
(#) Alkotó válasza Sword hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Ezt az utat én is megjártam, és volt vele gond bőven. Esetleg ezt is nézd meg.
(#) DJanosi válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Lenne egy kérdésem eddig én a kivezérlésjelzőt a jelhez raktam tehát ahogy kapja az erősítő a jelet azzal párhuzamosan kapja a kivezérlésjelző is a jelet de lehet pl. az erősítő kimenetre kapcsolni ?Párhuzamosan a hangszóróval ?
(#) Alkotó válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Természetesen lehet, ez csak megközelítés kérdése. Ugyanis attól függ mit kívánsz látni a jelzéssel, milyen információt szeretnél megjeleníteni.
A csúcsegyenirányító nem kerülhető ki, és fontos szerintem a logaritmikusság is ha kivezérlésjelzésről van szó. Azt kell biztosítani, hogy a kijelzőre ne jusson nagyobb feszültség, mint amit "értelmesen" fel tud dolgozni. Tehát osztani kell a hangszórón lévő jelet, a csúcsegyenirányító előtt. Proli007 leírásában ez egészen részletesen benne van, most hivatkoztam rá a #1045420 számú hozzászólásban.
(#) DJanosi válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Elkészültem nagyjából a kivezérlésjelzővel de nem akar menni kigyúl egy két led rendszertelenül jel nélkül ! Átnéztem 10 szer legalább de végül arra gondoltam hogy vajon nem e a két tranzisztor a hibás? Nem azok amekek a ledet hajtsak hanem az elő műszerben mert én BC 547 helyett használtam BC 173 és a másik is hasonló gondolom nem egyforma az erősítésük és az lehet hiba? Végül észrevettem hogy nagy az áramfelvétele a műszernek mer mikor adom rá a feszt szikrázgat ! A szikra az szokott lenni de szerintem ez egy picit nagyobb mind a szükséges aztán nem tudom !
(#) DJanosi válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Elnezest a előző hozzászólásért a hibát korrigáltam és szépen megy
(#) havranarpi hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Sziasztok
Megépítettem ezt a kapcsolást: Bővebben: Link
De nem akar működni.
Régóta próbálkozok vele , volt olyan ,hogy egyáltalán nem világított de volt olyan is ,hogy 4-5-LED világított.
Sajnos BC547B helyett BC548B illetve BAT45 helyett BAT 86 került bele. Sajnos csak ilyet kaptam.
Befolyásolja -e ez a működését ?
A 2 leírt hibák összefüggnek???
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Szia! A tranzisztor és a dióda miatt működnie kéne. Nekem is van egy kit-ből épített, ugyan ezzel a kapcsolási rajzzal. Jó nyák, jó alkatrészek és helyes beültetés esetén nem lehetne vele semmi gond.
Volna róla egy fotód, hogy valamiből ki lehessen indulni?
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Hát nem a legjobbak a képek remélek
látszik aminek kell.
egy tervezési hiba is van benne de látszik ,hogy kijavítottam

IMG_1775.JPG
    
(#) havranarpi válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
itt a másik oldla

IMG_1774.JPG
    
(#) havranarpi válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Nem Valami jó a panel kezdő koromba hoztam össze
filcel.Azért ilyen nagy a panel
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Úgy látom, a rajz szerinti BC549C tranzisztornál kellett javítani, de sajnos a fotóból nem tudom kivenni, hogy ez sikerült-e rendesen.
A tranyók és diódák helyesen vannak beültetve. A nyákon kicsit nehéz eligazodni, de hibát nem fedeztem fel.
Elsőként a tápot kéne ellenőrizni, hogy mekkora feszültséget kap a kivezérlésjelző, és tartja-e, ha jelet kap a bemenetére.
Következő a csúcsegyenirányító. Kellő nagyságú bemenő jeltől a 10µF kondinak mérhetően töltődnie kell, és egyes csúcsoknak el kell jutni a tápfeszültség közelébe (legalább is 8-10V -ig).
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
A kapcsolás 9V -ot kap egy állítható feszültségű tápról fix 12A-al.Ha sok vagy kevés akkor változtatok.
Ok.
Nem akarok hülyeséget kérdezni ,de a kondi töltését multival meg tudom mérni??
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
A 9V pár led-hez biztos elegendő, nálam 10 led 12V-ról megy.
A méréshez 1kHz színusz lenne az igazi, némi googlizással lehet ilyet találni és a hangkariról a bemenetre kötni. A 10µF kondin tökéletes egyen feszültség fog megjelenni, multival simán mérhető.
Ha majd kéznél lesz a műszer, az első tranzisztor kollektor feszültségét is meg kéne mérni testhez képest. Ehhez a méréshez nem kell jelet adni a bemenetre.
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
okés.
sajnos nincs szkópom kicsi a géppark.
Okés holnap megmérem a kondit jel alatt. remélem csúcsban kiad 9-10 V-ot
a tranyót pedig jel nélkül.
a tranyó is 10 V körül legyen?
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
A tranyóra fél tápfeszt várunk. Ebből tudni fogjuk, hogy jó-e és a 33/2,7k ellenállások helyes munkapontot állítanak-e be a számára.
Ha a 10µF kondin pár volt (remélhetőleg minél több) megjelenik, akkor mérendő a második tranzisztor emittere, ahol ennél ~0,6V-tal kevesebbnek kell lennie jó tranzisztor és helyes bekötés esetén.
Szkópra nem lesz szükség, voltmérő, ohm mérő, dióda vizsgáló elegendő
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
okés köszi holnap írok ,hogy skerült-e
(#) havranarpi válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Megmértem a 10 µF es kondi 2 lába között lévő feszt
jellel: 0.63 V illetve jel nélkül: 0.63 V
Az 1. tranzisztor Collectora és a test között 8.56V van.
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Mennyi a tápfeszültség?
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
9V a tápfesz
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Először az első tranzisztor kollektorára kéne kb. 5V-ot beállítani a 2,7k ellenállás növelésével.
A stabilan 0,63V a 10µF kondin lehet a második tranzisztor emitterének testre záródásától, vagy esetleg dióda hiba. Kivenném a második tranyót, hátha akkor beindul a kondi töltése.
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
okés akkor kiveszem a BC549C-t megmérem úgy a kondit és állítok a kollektorán hogy 5 V legyen.
(#) kameleon2 hozzászólása Aug 20, 2011 /
 
Sziasztok!
A régi QUAD-omhoz keresek hozzá méltó kivezérlésjelzőt. Most olvasgattam az LM 3915-ről, illetve UAA 180-al régebben építettem is - de nagyon nem tetszett a minimum és maximum közötti kis tartománya és az, hogy teljesen analóg módon működik a kijelzés, azaz a led 0-maxig kap vezérlést és ennek megfelelően világít. Nekem a "digitális" megoldás jobban tetszik, amikor a LED vagy teljesen sötét, vagy teljesen világít. A Fluoreszcens kijelzők voltak pl ilyenek régebben (AKAI deckek). Tud valaki ilyen megoldású kijelzőt? Már gondolkodtam Parallax propeller vezérlőn is - csak az szoftveres megoldás - igaz csak 1 chip kell hozzá....
(#) vicsys válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Vagy esetleg visszaolvasol és megtalálod a PIC-es változatot...
(#) havranarpi válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Kivettem a BC549C-t és jellel a kondin 0.63V-ot mérek.
A collektor áramát még nem oldottam meg.
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Ha már ki van véve, akkor a csúcsegyenirányító rendbehozataláig ne is rakd vissza, tisztábban tudsz így mérni.
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
okés ,dolgozom az 5V beállításán.
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Tudnál a 9 helyett 12V-ot adni a kapcsolásnak, akkor szerintem beáll az első tranzisztor kollektora fél tápfeszre. Nálam legalábbis így működik. A 12V-ra amúgy is szükséged lesz, ha az összes ledet ki akarod hajtani.
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
okés felemelem 12V-ra
Következő: »»   78 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem