Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   25 / 93
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Most csak annyiban az ellenállások kal kellene sürgősen megegyezni mert holnap megyek megint a varosba bevásárolni és sürgős !
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
A mértékegység nélküli ellenállások ohm -ban értendők. (Ezt egy szenvedélyes erősítőépítőnek tudni illene.)
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Gondoltam ! De kar lenne hülyeséget vásárolni ! Nézegetem a következő erősítőt ! Ezt a kapcsolást megépítem stereoban és akkor áttérek a VF e-kre Tehát MosFet es re ! a VF 5 ,, A Nagy Füstölő'' Ezt szeretnem
(#) emersys válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Szia.
Annyi megjegyzést engedj azért meg, hogy a megépítést követően hallgass meg majd több fetes véget is, és hasonlítsd majd össze a hangjukat, azzal az "idillivel" amit te elvársz.
Ha a nagy teljesítmény dominál, azt meglehet építeni bipolárisból is, ha maga az építési szándék az megint más, illetve az is, ha szereted a fet hangját.
El kell majd dönteni hogy hangos kocsmába lesz majd építve egy nagyobb telj, végfok, vagy azért pl h maradjon tartalék, s ha úgy kívánja a helyzet, az "ereszd el a hajad stílusú" szituációk se riasszák vissza.
Továbbá 3-ik legfontosabb kérdés?- fontos legyen-e a leadott minőség , vagy minden megállhat a Pa világában.
(#) DJanosi válasza emersys hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Ez nagyon jó kérdéscsoport holnap válaszolok is rá most mar nincs idom ! De lenne meg két tisztázni való kérdésem ! Mit értünk az alatt hogy gerjed a végfok mert én meg úgy nem jártam és a műterhelés miből áll?
(#) emersys válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Ez itt off
Tedd fel ezt a kérdést a "kezdők kérdése topikban" -ott szívesen válaszolnak rá, ha kell mi is szívesen.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Ajánltad ezt az erősítőt hat elkészítettem illetve majdnem készen van meg a csatlakozókat kell beillesszem és egy ideális hűtést szereljek neki ! Használtam számos bontott alkatrészt de amennyire tudtam le ellenőriztem őket ! Elég drágák azok a Bipoláris tranyok ! Na meg azért is mert 2x ennyit vettem mert készülget meg egy ilyen hogy legyen stereo! Mar csak be kellene indítani !
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Szép munkát végeztél Remélem minden alkatrész helyes értékű és hibátlan. Erősítő élesztésben van már gyakorlatod?
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Igen csatlakoztattam rá mindent aztán ha valami nem ment rögvest orvosoltam de semmi tudományos technikám nincs ! Főleg mert nincs Oszcilloszkópom ami nagy kar mert akkor készítenék egy jelgenerátort és rögvest letesztelnem ! Feszültséget szoktam merni a kimeneten hogy kb mennyi és nehogy egyenáram legyen!
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Annyit tegyél meg, hogy a hálózati feszültséget egy 60W-os izzón keresztül vezesd a trafóra. Ha hiba van az izzó izzon, ne a tranzisztorok.
A hűtendő tranzisztorok alá tett szigetelő tényleges szigeteléséről méréssel győződj meg.
A tápegység polaritás helyes bekötését többszörösen ellenőrizd.
Az első bekapcsolásnál a bemenetre ne köss semmit.
A kimeneti egyenfeszültség ellenőrzése fontos.
A nyugalmi áramot (ha nem volna meg a leírásban) a 0,33 ohm ellenállások bármelyikén mért feszültség alapján állítsd be. Kb. 10mV. Az izzó elhagyása után érdemes a beállítást megismételni.
(#) zoly15 válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Jól leírtad a dolgokat, csak annyi észrevételem van, hogy, jobb ha a tápágakba köt 1-1- izzót, mert a primer köri korlátoz ugyan, de a pufferben még lehet akkora energia hogy esetlegesen "kinyissa" a tranzisztor tokját Ez a végfok bizonyított nekem is, eddig nem bírtam megölni, jól tűri a rövidzárlatot is. Csupán beszerelés után kb 10 perccel elhalálozott az egyik végfokom, a tesztüzemet az asztalon gond nélkül teljesítette, de a dobozban leégett a egyik oldalam, valószínűleg nagyfrekis gerjedés volt..
(#) reloop válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Kösz a kiegészítést, ajánlom Levente figyelmébe.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Szóval meggyőződök hogy a kimeneten nincs e egyenáram ! Azt a 10 mV beállítást lehet kicsit részletesebben?
(#) DJanosi válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Holnap ha lesz idom elkészítem a másik erősítőt és egy időben indítom be őket !
(#) zoly15 válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Nem kell ezen semmit állítani, a feszültség mérőt a GND és a kimenetre csatlakoztatod miután beállítottad a nyugalmi áramot, akkor magától be kell neki állnia
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Olvasom a leírást, benne van abban minden az élesztésról. Bővebben: Link
Az emitter ellenállás alatt értsd a 0,33 ohm 5W-os ellenállásokat.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Üdv ! Meglátogatott engemet huba és ketten beindítottuk az egyik ST 151 es erősítőt a hangja levett a lábamról a másik erősítő élesztése várhatóan holnap lesz ! Holnap egyedül kell boldogulnom ! A tervek szerint nem kell koppanásgátló mivel nem koppan !
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Gratulálok Gondos élesztés mellett nem lehet semmi végzetes hiba. Ha kész, tégy fel fotót.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Ígérem teszek csak induljon be a második erősítő is sajnos arra mar nem volt ideje de ezt az mutatott és elnéztem tőle ezt azt remélem működni fog ! Melegedés szempontjából gond egy szál sem mert 2 db 2 Ohmos hangszórót sorba kötöttem és azzal hajtottam 1 órát kB mondhatom langyos volt egy kisebb hűtőborda Az erősítőt nem bántam meg ! Joó ajánlat volt
(#) DJanosi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Huba előtt minden tiszteletem neki köszönhetem az elektro tudásom legnagyobb részét és a HE tagjainak!
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Szükségem lenne egy két kiegészítőre is ! 1) Hangszóró vedelem 2)equalizer-hangszínező ! Ha tudnál két illő kapcsolást ajánlani megköszönném!
(#) DJanosi hozzászólása Szept 4, 2011 /
 
Üdv !Volt olyan szerencsém hogy szépen fel élesszem a másik ST erősítőt ! A hangja egyszerűen....csodalatos ! A képeken meg kezdetleges az erősítő mert kettőbe választom a két erősítőt és meg szerelek hűtést mindkét erősítőnek ! Meg egyszer nagyon köszönöm ezt a jó ajánlatot főleg neked reloop és másnak is aki hozzájárult ennek az elkészítéséhez ! Szükségem lesz egy jó dobozra és sok kiegészítőre ! Lejjebb írtam is hogy mire lenne egyrészt szükségem ! A kiegészített rajzot amit láthatunk a hűtőbordára helyezve azt meg reloop készítette hogy jobban értsem ennek a működését és élesztését
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szia! Ügyes vagy! Hangszóró védelem. Hangszínszabályzó.
Ezekhez +12V táp kell.
Böngésszél te is, és a kiegészítőket beszéljük meg a fórumtársakkal az erősítős topicban.
Mégegyszer gratulálok! Szívesen segítek máskor is.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Lenne egy olyan kérdésem erről az erősítőről hogy vajon össze lehet e hidalni a kimentet mikor olyan helyzet adódik tehát hogy összeadódjon a két kimeneti teljesítmény?
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Igen, természetesen.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Szóval sorba kötöm a kimenetet?
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
A híd kapcsolást úgy tudod elkészíteni, hogy az egyik csatorna elé bekötsz egy fázisfordítót. Ez egy műveleti erősítővel megoldható. A hangszórót két kivezetését pedig egy-egy csatorna kimenetre kötöd.
(#) magneto hozzászólása Okt 1, 2011 /
 
Sziasztok!
A következő a problémám, illetve a kérdésem:
az ST151 1V bemenő jelnél éri el a teljes kivezérlést. Nekem 775mV-nál kellene, hogy elérje... Hogy ez megvalósuljon a differenciál erősítő erősítését megváltoztatva mennyire változik meg az erősítő THD-ja? (vagy bármilyen más jellemzője hátrányosan)
Most jelen esetben a differenciál erősítő erősítése kb. ~20 (19,29) szoros. Ha az R5 értékét csökkentem 560 Ohmra és így az erősítés felmegy 28-szorosra akkor elvileg a 775mV is elég a kivezérléshez.
Valakinek nincs meg ez a kapcsolás TINA-ban, vagy bármilyen más szimulátorban, hogy le lehessen modellezni? (Sajnos nekem nincs TINA-m és a szimulátorokhoz sem értek... ) Ha valaki érdemben tudna segíteni annak nagyon örülnék!
(#) reloop válasza magneto hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Szia! Nyugodtan növelheted 40%-kal a végfok erősítését.
A probléma megoldását azonban egy eléiktatott műveleti erősítőben látom.
(#) magneto válasza reloop hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Szia!
Ok! Köszönöm!
Következő: »»   25 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem