Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Földhurok, avagy mit csináljunk, mikor minden zúg
Lapozás: OK   7 / 62
(#) chipi hozzászólása Júl 10, 2007 /
 
Olyat lehet vagy szabályos e, hogy:
A bementi jel a minusz és az egyik + csatorna közé kötöttem egy elkot, 330µF-s és mind ez a poti elött van még, és nagyon sokat csillapodott ez a búgás. De nem tudom, hogy most mit vágna ki majd.
(#) titi válasza chipi hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Hali!
Az ellenállást átkötötted az ic 7-es lábára?
Próbáld meg, hátha.
Nem került meg a rajz?
(#) isamisa válasza (Felhasználó 1146) hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Nem feltétlen kell stabilizált táp az A-osztályhoz. viszon okosoan kell felépíteni a tápot sima pufferkondikkal is... Ezt most itt nem részletezném. Ott a JLH topic. Illetve Lamalas cikke.
(#) isamisa válasza chipi hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Chipi. nézd meg az oldalam. Miért nem a Gain Clone topicban kérdezted?
Volt szó arrol az ellenállásról is.

Azok a 2,2µF-os MKP kondik jók. Csak a nyákod nem a legjobb...

Azért egy Lm3875-nél földhurkot csinálni... valami gubanc van ott.

Mégvalami. Az eredeti Gain Clone invertáló. Ekkor megcserőlédik a polaritása a kimenetnek.
(#) fery36 válasza A Jani hozzászólására (») Júl 23, 2007 /
 
sziaszto, bocs én nem vagyok ilyen elektronikai zseni, csupán tanácsot szeretnék tőletek kérni FÖLDHUROK ügyben.
Gitáros vagyok és egy új rendszer összeállításakor jelentkezett a brumm a rendszer a következő:
a gitárból bemegyek egy hangolóba, onnan egy Marshall előfokba, amire send-return- on keresztül van egy visszhang és itt a brumm, ha kihúzom az effekt send-return kábeleket, akkor megszűnik.
Mindhárom effekt Rack rendszerű egy rack dobozban és 1 azon hosszabítóról megy , mindhárom cucc.
Mi volna a megoldás ami tuti????
ebben legyetek szívesek segíteni nekem, előre is köszönöm: Fery
(#) fery36 hozzászólása Júl 23, 2007 /
 
sziaszto, bocs én nem vagyok ilyen elektronikai zseni, csupán tanácsot szeretnék tőletek kérni FÖLDHUROK ügyben.
Gitáros vagyok és egy új rendszer összeállításakor jelentkezett a brumm a rendszer a következő:
a gitárból bemegyek egy hangolóba, onnan egy Marshall előfokba, amire send-return- on keresztül van egy visszhang és itt a brumm, ha kihúzom az effekt send-return kábeleket, akkor megszűnik.
Mindhárom effekt Rack rendszerű egy rack dobozban és 1 azon hosszabítóról megy , mindhárom cucc.
Mi volna a megoldás ami tuti????
ebben legyetek szívesek segíteni nekem, előre is köszönöm: Fery
(#) Norberto válasza fery36 hozzászólására (») Júl 23, 2007 /
 
A múltkor egy ismerősömnek az segített megoldani a földhurkos problémáját, amikor földeletlen (sima 2 villás) dugóval helyezte feszültség alá a notebook-ját és a keverőjét is!

Nem tudom, ez mennyire "biztonságos" módszer, de nála ez bejött...
(#) fery36 válasza Norberto hozzászólására (») Júl 23, 2007 /
 
Norberto, ez azt jelenti, hogy elég volna csak az effekt 220V -át földelés nélkül, vagy mindhárom cucc 220V -a menjen földelés nélkül, és mivan ha zárlat van, nincs földelés ? fery
(#) csonthulye hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Helló!
Csináltam egy erősitőt TDA2030-al és búg. A bemenő jlet simán erősiti szépen, de ha nem kötök rá semmit, vagy a hangerő alacsony akkor búg. Ez szerintem földhurok lesz. Olvastam a cikket a földhurokról és arra jöttem rá, hogy én amit csináltam erősitőben nem használok földelést, mivel műanyag a doboz, de mégis búg. Egyébként a búgást az erősitő nem erősiti. Hogy lehet ezt megoldani?
(#) Topi válasza csonthulye hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
Azt, hogy abúgást ne erősítse, lényegében egy 50Hz-ez szűrővel. Kiszűri a hangfrekiből az 50Hz +-xHz-es tartományt.
Úgy próbáld ki, hogy valami elemes cuccról adsz neki bemenő jelet.
(#) csonthulye hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Igen, úgy kipróbáltam és nem is búgott. Csak az a gond hogy ezt számitógépről szeretnény nyomatni és akkor meg búg
(#) sturbi válasza csonthulye hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
Szerintem inkább a tápellátással lesz gond. Milyen tápról megy, kettősről vagy egyszerűről? Én ugyan nem csináltam TDA 2030-al erősítőt, de pár éve egyik ismerősömnél hallottam prelu-val egyet. Még az én csöveshez szokott füleim is kettéálltak, olyan szép hangja volt Pink Floyd-al (bakelitről szólt, csöves korrektorral). A konstruktőr szerint (mert állítólag ez valami egyedi darab volt) alkalmas audiofeel erősítő készítésére, ha nem is lehet elérni vele egy jó csöves erősítő minőségét.
(#) Topi válasza sturbi hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
Én nem vagyok audiophile de én is mikor meghallottam csodálkoztam rajta.
Jó nagy puffer kondit tegyél rá, és próbáld meg azzal.
(#) csonthulye hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Nagy puffer
30 000µF van rákapcsolva szimetrikus tápnál. Az ajánlott 25-30 000uF. Egyébként szerintem ha a szűrés lenne a gond akkor az MP3 lejátszóról is recsegne nem?? - pedig ott szépen szól minden gond nélkül
(#) Topi válasza csonthulye hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
Ja tényleg... Bocs ezt benéztem. Elfelejtettem két hozzászólás között mit írtál...
(#) csonthulye hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Megesik hogy még a nagyok is bakiznak (Nem ám rossz néven veszed)
(#) csonthulye hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Na most van itt valami. Nálunk a földből van csinálva nulla a konnektorokban, ez tuti mert megnéztem. Nem lehet hogy azon keresztül záródik a földhurok. Ha igen akkor esetlegesen hogy lehet ezt a legegyszerűbben megoldani?
(#) Topi válasza csonthulye hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
Navárjál. Van egy földeletlen erősítőd, és van egy normál PC-d. Külön külön egyik sem búg, csak ha összekötötted őket? (PC sem búg fejhallgatóval? Láttam én már cifrákat olcsó hangkártyánál)

Pl. én vettem a házimozi pc-mbe egy hangkártyát. Feltettem a drivert és még a line in-en is jött ki a hang.
Rendesen megvan a 3 csati az 5.1-nek, de a kari összes csatijából jött ki a hang. Mikrofon bemeneten, line bemeneten, sőt, még az SPDIF bemenet is kimenet volt. Csak úgy "folyt ki belőle a hang minden lyukon".
Ezek után én már nem lepődöm meg semmin.
(#) csonthulye hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Nem, a PC hangkártyája tök jó, semmi baja, szépen szól- nem búg. A kimenetre van kötve egy minihifi amit auxon szokok hallgatni. Most csináltam egy hangfalat- szubot- és azt szeretném szintén PC-re kötni. Ha egyenesen rákötöm a PC-re akkor búg- nem nagyon, de zavaró. Ha viszont rákötöm a minihifire ami meg a PC-re van kötve akkor szépen szól. Igy van ez az MP3-al is meg minden olyan dologgal, ami nem konnektoros.
(#) sturbi hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
A bemenő jlet simán erősiti szépen, de ha nem kötök rá semmit, vagy a hangerő alacsony akkor búg.Ezért gondoltam a tápra.
Azt már próbáltad, hogy bekötsz egy ellenállást az átjátszózsinór hideg erével sorba (pl. 100 Ohm).
Akkor is brummog, ha közös konnektorba van a pc.-vel ?
(#) csonthulye hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Egy konnektorban van a PC-vel, de azt az ellenállásos verziót nem próbáltam. Miért is lenne az jó? Amúgy milyen az a "hideg ér" ? Ezt a kifejezést nem nagyon ismerem.
(#) Topi válasza csonthulye hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
Hideg ér = Jelföld. Nem életvédelmi, hanem jelföld. Pl. rca-nal a külső rész, jacknél a tövében lévő...
(#) csonthulye hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Nem csinált semmit máshogy, ugyanúgy "zúg". Viszont bekötöttem egy potenciométert a jel bemenetre mint hangerőszabályzó, és ha nincs rákötve jel de a számitógépbe be van szúrva a dugó akkor tudom a zavaró jelet hangositani és halkitani.
(#) Topi válasza csonthulye hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
Erősítődnél semmi galvanikus kapcsolat nincs a primer és szekunder oldal között?
Gondolok itt valami kisáramú standbyra ami táp GND-ben közös...
(#) csonthulye hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Hát de mindent úgy csináltam ahogy kell, végülis mp3-ról megy...
Amúgy rájöttem, hogy ha csak a zavaró jelet hallgatom, akkor hallom a mechanikát benne - hogypörög fel meg hasonjó zajokat. Érdekes
De azért nem lenne baj ha nem hallanám.
(#) szabi83 válasza csonthulye hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
gagyi hangkari vagy drv rossz..

:yes:
(#) sturbi hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Most csináltam egy hangfalat- szubot- és azt szeretném szintén PC-re kötni. Ha egyenesen rákötöm a PC-re akkor búg- nem nagyon, de zavaró. Ha viszont rákötöm a minihifire ami meg a PC-re van kötve akkor szépen szól.
Akkor sztem mégiscsak a hangkártya adja a brummot, csak a minihifi azon a frekin már erősen csillapít, az új erősítőd meg még prímán erősít. Próbáld meg egy másik hálózati készülékről, pl. egy asztali cd-ről is.
(#) csonthulye hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Már próbáltam!
Ahogy emlitettem már csak a PC és a TV recsegett. Az igaz hogy a TV jobban-sokkal. Amúgy most bekötötte egy 200K-os ellenállást a jelbemenet elé, és a zavarást már alig hallani, de a jel lehalkult, de szerintem jó kb.
Amúgy mekkora potit kell bekötnöm, ha azt akarom, hogy teljesen el tudjam nyomni a hangot? Mert ha most a PC-n felteszem a hangesrőt maxra a 200K-s ellenállás ellenére szól jól. 500k? vagy még nagyobb
(#) szabi83 válasza csonthulye hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
ha pc, tv és erősítő egybe van kötve, mmint a hangcuccok akkor sosem lesz megoldva a brumm kérdés

tv-t válasszad le optossan akkor elvben nem lesz brummod... :yes:
(#) csonthulye hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Nem kell optosan leválasztani, tv-n csak próbáltam de használni pc fogom.
Következő: »»   7 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem