Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-fólia rendelés
 
Témaindító: gulasoft, idő: Feb 16, 2010
Lapozás: OK   20 / 39
(#) pcroland válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szerintem csak 1 szabványuk van az 1m-es lötstoppnál.
(#) emmzolee válasza pcroland hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Legyen akkor nekem 2. Így tehát a vége eddig így néz ki.


Zoli_bácsi: 1
mate_x: 1
slogan: 1
kaqkk: 1
pcroland: 2
Auf: 1
mrobi: 1
koczka: 1
emmzolee: 2
iamrob: 1
alevike: 1
Zozi85: 1

Összesen: 14
(#) BarnaPili válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy adag nekem is kell.

Zoli_bácsi: 1
mate_x: 1
slogan: 1
kaqkk: 1
pcroland: 2
Auf: 1
mrobi: 1
koczka: 1
emmzolee: 2
iamrob: 1
alevike: 1
Zozi85: 1
Barnapili:1

Összesen: 15
(#) alevike válasza BarnaPili hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Havernak is kell. Igy alevike 2 csomag es egyben rendezzuk:

Zoli_bácsi: 1
mate_x: 1
slogan: 1
kaqkk: 1
pcroland: 2
Auf: 1
mrobi: 1
koczka: 1
emmzolee: 2
iamrob: 1
alevike: 2
Zozi85: 1
Barnapili:1

Összesen: 16
(#) papa43 válasza alevike hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Sziasztok! Egy csomagra jelentkezek én is.
(#) pcroland válasza papa43 hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Zoli_bácsi: 1
mate_x: 1
slogan: 1
kaqkk: 1
pcroland: 1
Auf: 1
mrobi: 1
koczka: 1
emmzolee: 2
iamrob: 1
alevike: 2
Zozi85: 1
Barnapili:1
papa43: 1

Összesen: 17

Ha így folytatjuk meg lesz 30.-ára a 100.
(#) pcroland válasza pcroland hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Nekem inkább csak egyet.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Szept 9, 2011 /
 
Van egy ötletem. Lehetne olyat csinálni, hogy akár dry, akár lötstop, vagy egyéb anyagbeszerzés alkalmával a főoldalon lenne egy úgynevezett "szavazás", hogy akinek kell fólia, - vagy épp ami aktuális - leadná ott a voksát.

Üdv!
(#) pcroland válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Köszi! Összesen 16 van, akkor, nem 17.

Zoli bácsi: jó ötlet, de inkább a topikba kéne, nehogy az emberek vaktában szavazzanak.
(#) emmzolee hozzászólása Szept 9, 2011 /
 
Hello

Most akkor ki is intézi a beszerzést? Azt hiszem volt aki elvállalta. Ugye? Hogy áll a dolog? Most, hogy már ennyien vagyunk, kellene szabni egy jelentkezési határidőt, és elkezdeni utalgatni. Persze ha tudjuk, hogy mennyit.
(#) Auf hozzászólása Szept 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Én voltam aki elvállalta. Eltűntem egy kicsit, sok elintéznivalóm volt.
Telefonon nem tudtam kiszedni értelmeset tőlük. Sajnos.
Írtam emailt nekik, de még nem válaszoltak.
Természetesen, amikor megjönnek a kérdéseimre a válaszok, tudatom.
(#) Zoli_bácsi válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Támogatom én is a határidő kiszabását. Ha javasolhatom, akkor jövőhét péntek (2011.09.16) Akkor pedig hétvégén össze lehet számolni, küldeni az üzeneteket és utalni. Aztán hétfőtől lehet kezdeni az ügyintézést.

Üdv!
(#) pcroland válasza Auf hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Ja, hogy te el is vállaltad? Akkor jó!

Zoli bácsi: megint igazad van! Már úgy sincsenek jelentkezők...
(#) Auf válasza pcroland hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
El. Szívesen megteszem.
Akkor ahogy a Bácsi is mondja 16-án zárjuk a jelentkezést. És akkor hétfőn meg is rendelhetem.
Remélem addigra válaszolnak a kérdéseimre.
A kedvezményeket illetően.
(#) pluto hozzászólása Szept 12, 2011 /
 
Szervusztok Urak!

1db 1m-es csomagot én is szeretnék. Remélem be tudtok még venni. Végtére is még van idő 16-ig .
És még valami. Úgy egy tucat hozzászólással ezelőtt úgytünt nekem, mintha pár fórum társunknak nem lett volna teljesen világos a lötstop használata (Ha tévedtem volna, úgy elnézést kérek mindenkitől). Ezért ha van rá igény, akkor nagyon szívesen lefordítom az octamex használati útmutatóját és beteszen ide PDF-be.
(#) pcroland válasza pluto hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Akkor 17 az össz. Nem kell lefordítanod. Nagyon sokszor le volt már írva a használata.
(#) atko hozzászólása Szept 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Én is jelentkeznék 1 csomagra
Köszönöm
(#) gulasoft válasza atko hozzászólására (») Szept 13, 2011 / 6
 
1 csomagban 5 db van. 1 db az egy teljes A4-re elég, de mivel a panelek amiket csináltok, nem a4-esek ezért mindenféle nyesedékdarabok maradnak. Mindezt cirka 600ft/a4 alapon. Csak az rendeljen akinek szüksége van erre a fóliára, mert Én elég sokat csinálok, de szinte soha nincs szükség rá. 1 oldalas paneleknél pénzkidobás, felületszerelt ic-knél csak nyomdai maszkkal lehet normálisat csinálni, és maratás után oda úgy illeszteni egy sötétzöld fólián átszüremlő (napfénynél nem lehet illeszteni) kép alapján, hogy a lábak közé kerüljön pont a maszk, és a 100 lábú ic padjaira meg ne kerüljön irtó nehéz.
Ha csak a panelt akarjátok védeni, van erre sokkal olcsóbb spray.
Szóval mindenki aki rendelt rendszeresen csinál két oldalas paneleket sok sok felület szerelt nagy lábszámú ic-vel?
Mindenki aki rendelt, és jelenleg dry fóliát használt, gondolja végig mennyi nyesedék fóliája marad a dry-ból. Ott nem gáz mert 60ft körül volt a4- de ennek 10*es az ára.
Aki meg nem használt dry fóliát, az ne ezen kezdjen kísérletezni, mert a guta fogja kerülgetni mikor 600ft-os fóliája nem tapad fel, felhólyagosodik a vezetősávok mentén, vagy levilágítja a forrszemeket is, és csiszolóvászonnal kell leszedni, ha lejön egyáltalán, vagy nem világítódik le rendesen és az előhívó zöldes trutyivá változtatja a méregdrága lötstoppot.
Én ezeket már végigjártam, pedig használok dry fóliát egy egész kevés ideje, úgyhogy tapasztalatból beszélek.
Kedvezményről meg ne is álmodjatok, múltkor 17 csomagnál többre sem adtak semmit. Csak gondoljatok bele, a dry-ból 300m a minimum rendelés, minden kedvezmény nélküli mert ez a minimum, itt meg cirka 17 méterről beszéltek.
Egyébként nekem mindegy, csak Én annó egy éve rendeltem 4 csomaggal, már az elsőből egy teljes lapot elhasználtam, a többi meg rám fog romlani annyira nincs hova használni, itt meg rendelitek csomagszámra, köztük olyanok akik a dry fóliát még hírből sem ismerik.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Ez a hozzászólásod finoman szólva is durván fűszerezett.
Ennyire nem kell dramatizálni. Ki fog 2 oldalas panelt csinálni a min 100 lábú cuccok lesznek? Ja, senki? Az átlag embert tökéletesen kiszolgálja ez a cucc. Én is régebb óta használom, nem nyomdai maszkot használok, nem szokott tönkre menni a zöld fóliám, stb-stb. Téged idézhetnélek, hogy Be kell lőni a technológiát. Azaz. Hogy kell a fóliát fölhelyezni a nyákra, hogy az jó legyen? Mennyi ideig kell világítani, hogy jó legyen? Milyen sűrű előhívó kell, hogy ne marja meg a megmaradó részt? ...
Ezt ki kell kísérletezni. Utána nincs meglepetés. Ezt te is tudod.
(#) emmzolee válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Igen de áramlik a hozzászólásokból a "" Ne próbáld ki mert úgy is sz..r lesz"" érzés. Olvasd csak vissza. Volt ilyen több is. Ez meg szerintem nem igaz. Nem olyan kényes cucc ez. Lehet gulasoft-nak nem jött be ez a fólia. Ezt aláírom.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Épp ezt mondom, hogy nem biztos hogy ezzel a drága fóliával kéne kísérletezni, ennek fényében rendeljenek. Olyan aki dry fóliát még az életében nem használt tuti szenvedni fog.
Az nem is írtam, hogy ennek a hátáról lehúzni a fóliát sokszor (és itt nem mennyiségileg hanem nehézségileg értem) nehezebb volt mint a sima dry-ról.
Annyi előnye van a dry-hoz képest, hogy vastagabb nehezebben gyűrődik.
Az általad említett átlag ember meg lefújja egy 800 forintos spray-el a nyákot és kész. Az átforrasztható, nagyon sok panelra elég.
Ez forrasztasgátló. Ott használják ahol sűrű lábszámú ic-kkel dolgoznak, de csak nézd meg simpi nyákját, Ő is beforrasztotta enélkül is.
Tény hogy nagyon mutatós, de azért a buktatókat meg a hibalehetőségeket emeljük ki, mert ahhoz drága, hogy valaki ezen fizesse meg a tanulópénzt. Jól mondod évek óta használod, nem is neked szólt, hanem azoknak, akik még soha nem használtak ilyet, vagy nagyon keveset.
Kafán leírtad miket kell belőni. Ha ezeket egyszer belőtted, nincs többé gond. De ne ezen lőjék be, mert ráadásul ez a kimart nyákra kerül, ha ott beégetik olyan helyen ahol forrasztani kell utána, azt kínszenvedés lekaparni. Te is tudod, ott van az a ravasz nem látszó réteg, ami marásnál kiderül, mert ott nem marja meg a panelt, csillogó marad, és öblítés után lehet még kicsit előhívózni.
Itt ilyen nincs.
Ráégeti az átlátszó réteget és utány csodálkozik, hogy nem fut a forrszemen az ón. Ráadásul ezt már hiába teszi beégetés után akármilyen tömény nátrium hidroxid oldatba, ezt már csak kikacagja. (és ez persze azután derül ki miután esetleg pár alkatrészt beszenvedett, már csiszolni sem lehet a panelt egészben.
Egyébként a postaköltség oszlik 17 felé, mert mondom kedvezmény az nem lesz.
Aki még nem használt dry fóliát, annak először azzal kéne kísérletezni. Az levilágítás után is lemosható, tized ennyibe kerül, és ezeket a buktatókat ki lehet rajta próbálni, és ha már azzal minden kasán rutinszerűen megy rámozdulni erre lötstoppra ha egyáltalán szüksége van rá.
Kíváncsi vagyok a véleményedre hogy a Te dry fóliás tapasztalataid alapján egy A4-nek mekkora része lesz nyesedék? Nálam ez minimum 20%, és nekem nem is a4-ben van, hanem tekercsben, A4-ből lenne ez simán 30% felett is.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Nekem bejött. Csak nincs hova rakni. Mikor Simpi kért rá, akkor raktunk rá, de az egy furatgalvános kétoldalas panel volt. Ez előtt megcsináltam cirka 80 panelt amire meg nem kellet. Nem azt mondtam, hogy ne próbálja ki olyan aki már a dryt is használta, hanem azoknak írtam akik még ilyet soha nem használtak. Szép lesz persze, de ennek megint ára van. Amelyik oldalra ilyet teszel arra feliratot már nem igen tudsz vasalni, mert nem fog látszani. Te sem ezen kezdted, és most olyanokat biztatsz kipróbálásra akiknek nincs akkora tapasztalata mint neked, vagy nekem.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Egyébiránt meg ha jobban megnézed írtam alternatív megoldást, és beszerzési lehetőséget is, sőt próbáltam olcsóbbat szerezni, hogy azt is szétosztogassam, tehát nem hiszem hogy nem tettem meg sok mindent azért, hogy ez a fotózásos eljárás elterjedjen, és igen van akit érdemes lebeszélni róla, mert nem fogj kihasználni ezt a lötstopp fóliát.
Aki nagyon sok ilyet csinál az olcsóbban jön ki a lakkal, aki meg nagyon ritkán, annak meg nem éri meg.
Egy sima furatszerelt egyoldalas panelre ezt ajánlanád, vagy valamelyik védőlakkot a sok közül?
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Hogy nálam mennyi a nyesedék Nem sok, mert én általában kicsi paneleket csinálok. Mondjuk ha szám szerint akarom kifejezni, akkor 10%. Ezért is lenne jó kipróbálni a soldermask festéket, ami előhívható. Erről viszont senki nem írt még semmit, hogy neki hogy ment vele. Én meg nem akarok úttörö lenni.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Látod, pedig az relatíve olcsóbb mint ez a fólia. Egyébként az egyetemen ezt kenik rá, csak ott egy nap nem 2-3 panelt csinálnak hanem 100-as nagyságrendben.
Ott úgy viszik fel a lakkot, hogy egy sima szitát ráraknak, szétkenik a spatulával a festéket és leemelik szitát. Ezzel egyenletes lesz a lakk. Utána egy kemencébe rakják 80 fokon szárítják, innentől ugyan olyan mint ez a fólia mert a felülete száraz nem ragad bele a maszk.
Házilag ez a szitás megoldás nem jó, mert ki kell mosni a szitát, ez eleve viszi a festéket, és az oldószert.
A kis szivacsos hengeres felhordás jó lehet, csak a festéket szét kéne porciózni olyan ki helyes alutasakokba ami a videón van. Lenne egy 20 darabos megrendelés amire kérik a lötöt, biztos ezt raknám rá. Előkészíteném a paneleket és egymás után egy keverésből lefesteném őket. Ha gondolod felesben úttörőzhetünk
Egyébként azért tudom hogy ugyan ezt a festéket használják, mert a fóliát is ugyan innen rendelik. (csak a gyártó nevét tudtam kihúzni a fickóból (Dupont, gyártanak gyufától űrrepülőig mindent, azért volt nehéz megtalálni a dry fólia magyar forgalmazóját)
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Tapasztalat meg mindenkinek úgy lesz, ha kipróbál mindent. Aztán majd eldönti, hogy jó-e vagy sem.

Különben régebben csináltam vasalt feliratos 2 oldalas nyákra lötstoppot. Látszott az. Itt egy kép.

(A többieknek meg kedv csináló)

P1000133.JPG
    
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Na az zsír! Akkor a festékes lötstop-on gondolkozzunk.
De azt a nyákkészítés topikban.

Akkor viszont ha elkezdek szórakozni a festékkel, akkor nem lesz szükségem erre a fóliára. Akkor nem fognak itt a többiek ketté fejelni, ha mégsem rendelek az Octamexes fóliából ? ?
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Nekem tetszik, bár vékonyabb vonalakat használok a feliratoknál, és nem vasalom, hanem a dry-al világítom le, az nem fekete, hanem lila, bár a szín annyira nem látszik. Viszont legalább láttunk egy panelt ahol teljesen felesleges ez a fajta lötstop fólia, viszont jól néz ki
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Dehogy felesleges. Az a korrózió védelem.
Dry fóliából én is csináltam már pozíció feliratot. Könnyen sérül. Ha a lötstop-al lefedem, akkor tényleg nem nagyon látszik.
Viszont ha rátérünk a festékes forr maszkra, akkor meg tudjuk oldani a pozíció feliratot is. Létezik olyan festék kék, zöld, fehér, és talán sárga színben. Na az tartós lenne. Lehet rendelek is az e-bay-ről.
(#) pcroland válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Azokat a szövegeket, amik nem maratva vannak, azokat, hogy csináltad? Lamináltad?
A lötstoppot én is ki kell tapasztaljam. Kb. 2*2cm-es nyákokkal fogok kísérletezni.
Ebben a cikkben, mivel kezelt nyákot láthatunk? Spray vagy fekete lötstopp? LINK
Következő: »»   20 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem