Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Egy kérdést CSAK egy helyre teszünk fel! Innen törölve minden.
Sziasztok!
Egy olyan PIC-et keresek, amivel tudok PWM-ezni, és ha lehet, akkor kis lábszámú legyen... Melyiket ajánljátok? Nem kell neki sok memória, mert csak egy hangulatvilágítás lesz... Köszönöm!
Bővebben: Link
Itt beállítod a lábszámot és pwm-et... :yes:
Köszönöm! Azt hiszem, hogy a 12F615-ös lesz...
Jó választás. Én meg a 12F683-mal szemezgettem.
Aztat nem találtam meg HEStore-on...
Melyik az olcsóbb?
Ja! Bocsi, én nem néztem, hogy melyik kapható a Hestore-ban... Csupán a paramétereket futottam át. Természetesen azt vedd meg, amelyik kielégíti a követelményeket és még ráadásul be is szerezhető...!
Hali!
PIC12F683-I/P PDIP 260 Ft +Fa a CCad-nél.
Őőő, Hestoreban nincs, elég nehéz M.o.-n beszerezni. Én perpill kaptam 4 db-ot belőle, épp azokon fogok tanulni, de ha jól tudom Chipcad forgalmazza..
PICkit2 device file 1.62.14 frissítés.
Az lehet hogy annyi csak ők 615 vs. 683 on tanácskoztak.
Idézet: „Egy olyan PIC-et keresek, amivel tudok PWM-ezni, és ha lehet, akkor kis lábszámú legyen...” 8 lábú és van benne Enhanced CCP...
Üdv mindenkinek!
Mobiltelefon audió kimenetét szeretném bedigitalizálni egy PIC18F14k50 típusú pic-el. A programot már megírtam rá potméterrel teszteltem is és működik, csak azt nem tudom hogy a telefon mekkora jelet ad ki? Csak saccolgatni tudok mert nincs műszerem amivel meg tudnám mérni. Ha valaki tudna ebben segíteni nagyon örülnék.
Ez nem PIC kérdés, ezért nem tudom itt ki tudna erre válaszolni. Saccolok, hogy 300mV körüli. Próbálkozz egy mobilos fórumban, vagy vedd elő a műszert, (ha van ).
Én inkább 2 V amplitúdóval saccolnék, abból kiindulva, hogy átlag fülhallgató paramétereit nézve a neten, az alábbiak adódnak: 32 Ohm @ 1kHz, 50 mW, ekkor csúcsban ~ 1,79V adódik. De persze az érték attól is függ, hogy az adott telefon kimeneti fokozata milyen terhelésre és teljesítményre van tervezve. Én is azt mondanám, legcélszerűbb lenne megmérni, hogy mennyi az annyi.
Ez valóban nem PIC kérdés
Szia !
Ezt értem , meg azt is hogy jobb! Csakhogy nem nekik írtad hanem nekem én pedig csak és kizárólag az árra és a kaphatóságra válaszoltam, a 683 esetén, semmi másra!
Esetleg egy 50...100k ohm -os trimmert bekötni, mint feszültség osztót. Lehet védeni a PIC bemenetét antiparallel diódákkal is. (Meglátásom szerint, nem vonalszintű a kimenete.)
El_Pinyo és vicsys! Igen, lehet, hogy 2V körüli, de mindkét esetben erősíteni kéne, vagy referenciafeszt betenni. A védelem is kell, egyértelmű. Mindenesetre addig, amíg nem tudjuk a valós feszt, nincs mit mondani. Meg kell mérni.
Teljesen jogos! Mérés nélkül csak vakrepülés és emiatt javasoltam a védelmet. A szintillesztést amúgy is érdemes lenne egy OPA-val megoldani. Ezek miatt is szinte nélkülözhetetlen az oszcilloszkóp használata.
Szerintem meg lehet mérni sima multival is. A telefonon olyan hangfájlt kell játszatni, ami szinusz jelet generál a teló kimenetén, ezt már lehet mérni multival is AC állásban. Célszerűen a 20-20kHz tartományban többféle frekvenciával érdemes megmérni a karakterisztikát.
Abban az esetben, ha ténylegesen 2V körüli a csúcsérték, akkor tovább már nem érdemes erősíteni. Ha feltételezem, hogy 5V-os kontroller kerül felhasználásra, akkor éppen jó is lehet egy 4,096 V referencia beépítésével (szerintem normális referencia nélkül eleve nem érdemes hangot digitalizálni), mert a hangjelet offsettel kell ellátni AC mivoltából adódóan, így 2V offset segítségével eltolva a jelet az ADC teljes dinamikatartománya kihasználható. Mindenesetre előbb legyen meg a hiteles mérés, aztán lehet tovább boncolgatni a témát.
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, megmérni most nem tudom mert sajnos nincs semmilyen műszerem. A fix feszültségreferencia + eltolás jó ötlet . köszi Van is itthon egypár OPA-m. és igen 5V-ról jár a rendszer.A suliban majd meg tudom mérni oszcilloszkóppal a telefon kimeneti jelét, úgy látom nem úszom meg.
Sziasztok!
Viszonylag nagy problémával szembesültem PIC-es LCD vezérlés során. Van egy karakteres 4x20as LCD kijelzőm.A típusát nemigazán tudom egy MicroMix fejlesztőkörnyezeten van rajta. A probléma a következő. Megírom a szoftvert, és az első sorba ami a 12ik karakter után van az megjelenik a második sorban is.Mintha 2x12-karakteresként lenne értelmezve az LCD. Ugyanez a probléma a 3ik 4ik sorral. Ráadásul ha a 2ik sorba írom a szoftvert.Akkor az a 3ik sorban jelenik meg.Hasonló hibával. CCS-ben fejlesztek és nem a program hibája, mert ezt már eljátszottam MikroC-ben és ugyanez a probléma. Ha valaki tudna megoldást a problémámra azt megköszönném
Biztosan a sorok címzése máshogy van a megszokotthoz képest. Ezt kiderül ha e sikeresen kiírt helyről tovább lépteted a karaktereket. Egyszer csak meg fog jelenni azokon a helyen is a szöveg.
Köszi az ötletet.
Hát léptettem de a probléma nem oldódott. Ugyanúgy dupla kiírás volt a sorok között. Meg voltak olyan helyek amiket egyáltalán nem jelzett ki az LCD kijelző.
Hali. Egy RTC-vel felszerelt órát szeretnék építeni és már fejben és programban is majdnem megvan, de akadt egy kis problémám. Az adott RTC regisztereinek egyes bitjeit kéne definiálnom. A programot hitech c -vel fordítom. Valaki tudna egy programrészletet linkelni hogy hogyan lehet ilyen megoldani. Csatolom az RTC doksiját. A kódrészletben odaírtam hogy hol kéne módosítani.
A segítségeteket előre is köszönöm.
Sziasztok!
Egyszerűen megépíthető Modbus I/O modul kapcsolást keresnék, ami RS-485-ön a szabványos Modbus parancsokkal olvasható/írható, és van pár be illetve kimenete. Valami ilyesmire gondolok: http://konverter.hu/termek-input-output-rs485-izolalt-modul-modbus-...8.html Tudnátok ebben segíteni? PIC égetést megoldom, csak program, kapcsolás kéne... Köszönettel: ZOLI
Biztos egy ilyen "nagyágyúval" akarsz RTC-t, egyrészt sokat fogyaszt, másrészt a mérete. SO v SOIC tokozásban sok csinos olcsó RTC található.
A kijelző típusát megmondhatnád, hátha kiderítünk valami okosságot.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |