Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Subwoofer szűrő
 
Témaindító: Dzót, idő: Nov 18, 2005
Lapozás: OK   20 / 39
(#) G-man válasza KeserűCukor hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Megépítettem ezt a szűrőt. Erősítő elé vagy után szabad kötni???
(#) Szabi1 válasza G-man hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Szerintem elé kell hogy a jelből kivegye a magas hangokat, a mélyt pedig tovabbitsa az erősítőnek.
(#) G-man válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Csak mert én úgy szeretném, hogy hifi kimenetére kötöm a szűrőt (ahova a hangfalak mennek) és a szűrő után meg a mélyhangszórót, és mindezt azért mert meg akarok spórolni egy erősítő beépítését a mélyládába Mert a hifimről szeretném nyomatni a két hangfalat és a mélynyomót is!
(#) Szabi1 válasza G-man hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
A hifi kimenetére kötheted a szűrőt, de azt még erősíteni kell. A házilag készult 5.1 esembe ugy van, hogy stereo modba van 1 szűrő, aztán van a tda 2030 erősítő. Most meg akarom csinálni tda 7294 híddal
(#) Szabi1 válasza G-man hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Nemtudom, hogy ez a kapcsolás működik e de itt is az a lényeg, hogy előszőr szürve van a jel, aztán erősítve. Bővebben: Link
(#) G-man válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Csak azért kérdeztem, mert a hifi kimenete ugye erősített jelet ad és hogy nem teszi-e tönkre a szűrőmet.
(#) Szabi1 válasza G-man hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Azt nem tudom
(#) G-man válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Rendben. Esetleg a 3-LEDes villogó témában tudnál nekem segíteni?
(#) Frakk hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Megszeretném építeni ezt a szűrőt, ( http://bolthely.hu/mikroshop/id/01504_KIT_szubbasszus-szuro_aktiv_18dB_okt_ ) De szimmetrikus 2x12v már rajta van a trafón hozzá. Át lehetne e alakítani szimmetrikusra egyszerűen?

Köszi.

Találtam egy kapcsolást, gondoltam berakom. http://www.free-circuit.com/subwoofer-filter-gainer-auto-power-syst...rcuit/
(#) reloop válasza Frakk hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Szia! Nem reménytelen. A korábbi Grnd lesz a negatív táp, a 10k feszültségosztó középpontja az új Grnd. A 10k ellenállások kijönnek és helyükön 10uF+100nF szűrést kapnak a tápoldalak.
A TL071 kimenete és a régi Grnd közötti 1,2k-t nem értem. Jobb ötlet híján elhagynám.
(#) Frakk válasza reloop hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Köszi!

Akkor át sem kell rajzolnom a nyákot ha ilyen egyszerű.
Holnap meg is csinálom.
(#) reloop válasza Frakk hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Nyugodtan maradhat a nyák. Azt az 1,2k ellenállást azóta sem értem.
(#) Frakk válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Hali.

A bemenet és a kimenet gnd pontja negatív tápon lesz,meg még kitudja mi. És az úgy nem tudom hogy jó e.
Nagyából össze van már rakva. De nem merek tovább haladni.
(#) reloop válasza Frakk hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Végig követtem a nyákrajzon a régi Grnd-t. A két szűrő kondit, a 10k-t és a 3 IC tápot látom rajta.
A be és kimenetek Grnd-je természetesen az új Grnd lesz, melyet korábban a 10k osztó állított elő. Ne feledkezz meg, hogy innen a + táp felé is kell 10uF+100nF.
(#) Frakk válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Akkor meg nyugodtam. A nyák mellé rajzoltam normális egyenirányítást, kis elkó pufferrel, 100n-os fóliakondival.
Így is kell az a 10uf+100nf?
(#) reloop válasza Frakk hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Tápoldalanként elég egy kondi páros. A rajzot amire hivatkozol hol találom?
(#) Frakk válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Van egy letöltés gomb, ott lelehet tölteni kapcsi rajzos pdf -et.

http://bolthely.hu/mikroshop/id/01504_KIT_szubbasszus-szuro_aktiv_18dB_okt_
(#) reloop válasza Frakk hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Ok. Onnan ellenőriztem a nyákot
(#) Frakk válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Ilyet martam. Akkor az első 10K ellenállás helyére mehet a gnd, mármint ami a pwr től megy a 4148 diódán át.
(#) Frakk válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Mivel van tápom hozzá, így a 10µF és 100n/ker elhagyható? Köszi szépen a segítséget amugy
(#) reloop válasza Frakk hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Lerajzoltam.
(#) Frakk válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Nagyon szépen köszi! Most már így álmosan is világos
(#) reloop válasza Frakk hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Nagyon átnéztem, remélem nem lesz vele baj.
(#) Frakk válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Hali!

Sajnos nem működött. Az alsó tl072 világított bekapcsoláskor
(#) reloop válasza Frakk hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Jól ültetted be az IC-t, nem fordítva?
(#) Frakk válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Igen jól. Kicseréltem, visszacsináltam az eredeti féltáposra és működik így. Esetleg lehetne e úgy éleszteni(pl áramkorláttal) hogy ne szálljon el az ic, akkor könnyebben boldogulnék
(#) reloop válasza Frakk hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Szimmetrikus tápnál ugyan azt kapja valamennyi IC. Nem látok semmi okot az első tönkremenetelére, ha a tápok helyes polaritással és tűrésen belüli feszültséggel csatlakoznak.
(#) Frakk válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Megpróbálom megint. Gyanús nekem hogy féltápot kapott az én hibámból. A fesz. osztó miatt csak 5.6 voltot kapott, de így mind két oldal 12voltot, bár bírnia kéne. A tápszűrést ahogy lerajzoltad, az előtt már csak egyenirányítsam és annyi elég?
(#) reloop válasza Frakk hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Az a szűrés csak helyi, az egyenirányítók után 2200µF-et javasolok tápoldalanként.
Ha voltál oly előrelátó és foglalatot ültettél be az IC-k számára akkor IC nélkül ellenőrizheted, hogy a táplábak helyére megfelelő feszültség érkezik-e és a kimenetük nem kapcsolódik-e a táphoz. Ügyelj, hogy a mono és dual IC-ket ne cseréld fel berakáskor.
(#) Frakk válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Okés. Kiveszem az icéket és méregetek,szerencsére rakok mindig foglalatot ha elég jól beleszorul
Következő: »»   20 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem