Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   15 / 399
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Az azért melegszik mert a végfok meghajtó tranzisztor A osztályban működik! és az táplálja. Szval az teljesen korrekt!
(#) terko válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Király mindenkinek dorombol a kicsike..."Akkor előre a Puffin lekvárral"
(#) sound.man hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Váááááá elfogyott a cinem
(#) válasza sound.man hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
OFF:

Idézet:
„Váááááá elfogyott a cinem”

Adj 1 emailcímet és majd küldök rá pár kiló forrasztóónt

ON

Összeraktam a cuccot, a bd242 maradt, végnek meg lett a 2sd1047. A kis bd-t nem akartam cserélni, majd cserélem ha muszáj lesz, de sztem bírni fogja még jó darabon ha minden igaz...
Amúgy meg nekem annyira és olyan szinten teccik a quad hangja, h én magam se hiszem...lehet h ez azért van, mert még nem hallottam jobbat, meg talán elfogult vagyok a saját művemmel szemben, de akkoris... Szerintem anno a quad tervezőmérnökei hatalmasat alkottak ezzel a cuccal. na mindegy nem offolok tovább
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Sztem is jó erősítő!
Talán a kapcsolás egy kicsit bonyolult, talán lehetne egyszerűbb is...
De most újjítok egy 400W-os Mosfet-es végfokot! Majd meglátjuk annak milyen hangja lesz...
(#) válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Nem a mosfetre szokták azt mondani véletlenül, h annak a karakterisztikája hasonlít a leginkább a csőhöz? lehet hülyeségre emléxem de mintha ezt olvastam volna vhol. Csak azabaj, h én sajnos még "csöves" cuccot se hallottam szólni...
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Abban igazad van,hogy lineárisabb a menete a csőnek meg a fetnek is a "sima" bipoláris tranyókhoz képest!
De sztem kettőnek köze nincs egymáshoz! A csöves hangzáshoz csövek kellenek! Volt már szerencsém hallani egy jópárat a Hódmezővásárhelyi Audiofil találkozón!
(#) sound.man hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Na találtam és majdnem kész a másik oldal is már csak tekercs kell meg TL 071 Nem teszek bele ne5532 mert rossz élményeim vannak vele Meg még kell tekercselnem is még csak az a fekvő tekercs van benne még kell az a két álló is Jah meg elfelejtettem rendelni 100uf-es kondit úgy hogy azt is kell bányásznom de talán azt már kerestem régebben... Nah itt állok meg még be kell indítani a toroidot Jah meg milyen diódákat használjak egyenirányítani? Mert a havernak vannak azok a nem tom hogy hívják azokat de valami erős és... inkább keresek róla valamilyen képet hogy hogy néz ki... Olyan csavaros meg a tetején egy kábel nah olyan
(#) válasza sound.man hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Legalább 25, de inkább 35A-es graetz-híd kell a cuccodba, mert a túlméretezés sosem árt. Nekem 35A-es graetz-kocka van benne, de összerakhatod különálló diódákból is. Egyébként az előző /tda-2030-as/ erősítőmben 25A-es diódák voltak, az általad említett csavaros kivitelben. De ha rám hallgatsz, veszel bele graetz-kockát, azt még hűtőbordára is rakhatod, bár nem szükséges feltélenül. és sokkal kisebb helyen elfér. és azt hiszem olcsóbb is /én ezt a 35A/1000V-os típust asszm 500ért vettem/

Idézet:
„Mert a havernak vannak azok a nem tom hogy hívják azokat”

na ezt jól megaszondtad
Schottky diódára gondolsz? azok a normál diódáknál sokkal gyorsabban kapcsolnak. Azt hiszem szokás olyat is erősítőbe rakni.
(#) sound.man hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Hű ezt télleg jól megmondtam Nah én a táppal vagyok mindig gondba amúgy de mostanába nem Nem tudom a nevét de rákeresek a google-ben és megmondom.
(#) sound.man hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Talán valahogy így néz ki
(#) válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Aha, ilyesmire gondoltam én is... mindjárt küldök képet, h nekem hogy nézett ki az előző erősítőmben.


szerk.: itt a kép, nemtalálom a cuccot mutatok netről egy képet. Tehát ilyeneket raksz majd össze? vigyázz rá nagyon nehogy összeérjen a házuk mert csúnyán fog szikrázni! tapasztalatból mondom...
(#) sound.man válasza hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Na az jó lenne
(#) válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
ááá de hülye vok beírom előző HSZ-be h itt a kép, és nem rakom be!!!

tehát nekem is ilyen tokozású cuccom volt

diofa.jpg
    
(#) sound.man válasza hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Szerintem valami ilyesmi lesz... Gondolom ezek fogják bírni a strapát Miért csak volt? Nem voltál megelégedve vele?
(#) válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Idézet:
„Gondolom ezek fogják bírni a strapát


Ne viccelj, még jó hogy bírják

Idézet:
„Miért csak volt? Nem voltál megelégedve vele”


De, jó kis darab volt, ki volt egészítve egy bd245-246 tranyópárral, így 40W-ot tudott. De az egyik csatornával folyton baj volt, mindig elszálltak benne a végtranyók(5-6 alkalommal, egyszer a tda 2030at is cseréltem). Aztán egyszer végtranyó csere után rosszul csavaroztam fel a bordára a tda ic-t, és fel is tűnt, h a basszusoknál nagyon betorzított. megfogtam az ict, az meg hólyagot égetett az ujjamra! rendesen visszacsavaroztam, és becsületére legyen mondva, utána még egy hónapot üzemelt, utána pedig egy bekapcsolásnál azzal fogadott, h kirakta a féltápfeszt a kimenetre... De a másik csatornája az teljesen jó volt, azzal sose volt baj. egy darabig mélyládában üzemelt, de most nemrég kiszedtem a trafóját, mert másra kellett... meg azért is szedtem ki, mert kezdett kevésnek tűnni abba a ládába, meg a 150W-os trafó picit azé pazarlás a 40W végfokhoz, mikor 60 is elég lenne neki. és így sajnos pénzhiány folytán kénytelen vtam kiszedni a trafót belőle... nah mind1, mára ennyit rólam meg a tda2030-ról...megyek aludni

szerk.:látom Te is éjszaka élsz!!!


bye all
(#) sound.man válasza hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Jah értem.... Na mindegy holnao szólok a havernak hogy hozza fel azokat a diódákat nézzem meg őket Meek én is aludni mert má álmos vagyok Holnap meg még építgetem a másik oldalt a quadnak meg elkezdem csinálgtni a védelmet ami az oldalon van :yes:
(#) terko válasza hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
De igen a FET-ek karakterisztikája hasonlít leginkább a csövek karakterisztikájához: a FET-eké négyzetes a csövek 3/2-es. Egyébként szerintem egy tranyós cucc nem nagyon múl felül egy csöves végfokot. ..csak drága a cső, ez a gond
(#) sound.man válasza terko hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Meg hogy télleg szépen szóljon kell egy "kis" tapasztalat a megépítéskor :yes:
(#) terko válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Arra célzol, hogy nincs elegendő tapasztalatom????
Azért akad....
(#) sound.man válasza terko hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Nem úgy értem.... Úgy hogy most egy quad után nem válalnék be egy csöveset :yes: Nem tudom hogy neked mennyi tapasztalatod van ilyen téren ezért csak a magamról beszélek :yes: Bocs ha félreérthetően írtam a fogalmazás sose volt az erősségem
(#) patexati válasza terko hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Ha jó quadot akarsz akkor bizi nem árt a tapasztalat Én régen nagyon sokat szoptam az első javításra hozott Quadokkal mert mindíg nálam kötött ki a következő héten Olvasgattam és méregettem egy kicsit és sok hiba okaára jöttem rá!Abszolút nem mindegy milyenek az alkatrészek miből építve van még ha azok teljesen újak is nem bizti,hogy a quadba meg fognak felelni! Utánna már építettem párat és láss csodát mennek a mai napig kissebb hibák voltak csak velük!
(#) terko válasza patexati hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Eddig 6 QUAD-ot építettem. egyszer fordult elő hogy gáz volt és az is az én hibám miatt. Az egyik 200W-osba kommersz(nem válogatott) meghajtó és végfok tranyókat tettem. Második éve egész jól bírja...
(#) sound.man válasza terko hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Én tegnap elött keltettem életre tegnap egy órán keresztül hajtottak teljes kivezérléssel és bírta eddgi de majd még meglátjuk hogy meddig fog menni a boda az meleg volt de még be sincs dobozolva mert még a dobozba lesz egy venti is
(#) terko válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Az a tapasztalatom a QUAD-okkal, hogy ha kapnak ventillátoros hűtést melegszenek akkor is, de elérnek egy hőfokot és megáll a melegedés....csutka hangerőn kb 10-15 perc míg beáll.
(#) sound.man válasza terko hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Jaja nekem is elért egy hőfokot és attól feljebb se lejjebb nem ment. Amúgy bírja a teljes kivezérlést huzamosabb ideig? Mert én csak egy óráig hajtottam azt bírta Most már szinte kész a másik oldal is Még be kell tenni 2kondit meg forrszekmeket meg kell vennem tl 071et és akko az is mehet
(#) terko válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
ha azt mondom három éve minden buliban "ami kifér a csövön" akció van, és még mindig megy az megnyugtató válasz??
(#) patexati válasza terko hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Nekem az egyik mit csináltam kb 10 éve megy bulikban és a harmadik gazdája van Ebben válogatatt ellenállások spéci kondik és 2db párba válogatott Tesla végtranyó van!Ja és nagyon jó a hangja!És a tojás megsülne ha ráütném a háza a hűtés soha nem lett ventillátorral hűtve még nyári 40 fokban is bírta!
(#) sound.man válasza terko hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Ezek elég megnyugató válaszok Akko miért hívják alkatrész temetőnek?? Azért mert nem pontosan van megépítve és mindig elszáll valami szerintem ezért hívják alkatrész temetőnek :yes: Nektek mi a véleményetek?
(#) patexati válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Nagyon kényes az építése ha csak szedett vedett alkatrészek állnak a rendelkezésre!Meg persze kell neki rendes méretes hangfal mert elszáll mid a kettő ha kicsi a hangfal teljesítménye!A védelem mi van hozzá csak a hangfalat védi meg az álltalában a meghibádsodott ,zárlatos végtranzisztorok által a hangfalkimenetre jutó 100v dc-től A quad nagyon kényes a hangfalkimeneti túlterhelésre és rövidzárlatra!Álltalában ezért szállnak el sűrűn mert sokan nem megfelelő körülmények közt üzemeltetik!Szerintem min 200w-os fal kell neki és kb fél hangnál kezdi kiadni magát (akkor kezd el szépen szólni) nem is halk zenehalgatásra van kitalálva
Következő: »»   15 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem