Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   14 / 399
(#) sound.man válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Holnap megint nem lesz áram 8-tól 15 óráig és már unom minden nap ez van 20 ülnek ketten dolgoznak ki lehet találni émászosok De majd délütán csak az a baj hogy anya itthon lesz és majd kapok ha hirtelen eltűnik az áram :yes: Majd ráfogom hogy valami ingadozás volt és az utötte le Legalább tudom mire majd fogni
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
Csinálj egy lágyindítást semmiből nem tart max olyan 1000ft sztem....
(#) sound.man válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Majd össze kellene dobni valamit mert lehet levágja Holnap kipróbálom :yes: Abból a trafónak lehet valami baja?
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
Nem! Attól nem lesz baja a trafónak!
Az Azért vágja le mert a toroid vasmagjának a "felmágnesezése" során nagy áramot vesz fel! több 10amper! De ha ellenállást sorba kötsz a primerrel és azon keresztül kapcsolod be és utánna rövidre zárod az ellenállásokat akkor nincs gond! Végülis ezt végzi el a lágyindítás! Keresd meg itt a HE-n a kapcsolások közt!
(#) sound.man válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Írta a Rádiotechnika a kapcsolás mellett hogy a t10 végtranzisztot bázis és a kollektor közé egy 1n-4n7-es kondi rövid lábbal ha rá van forrsztva akko megszűnik a néhány MHz-és gerjedésre mert néhány quad hajlamos ilyen frekin gerjedni... Amiko nekem nem volt benne a magasba lehetett hallani ilyen fura sistergést most rátettem most már nem hallani semmit csak a szép magasakat Ajánlom mindenkinek hogy tegyen rá egy ilyen kondit mert a quadnak is jobb lesz meg nekünk is Amúgy már teljesen szépen szól alacsony hangerőn is mindenmegoldódott a potival meg evvel a kondival holnap jön a tesztelés Szerintem tegyétek bele azt a kondit
(#) sound.man válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Akko majd sorba kötök vele egy izzót amit ellátok egy kapcsolóval ás ha áramot adtam neki a kapcsolót átkapcsolom és kizárom az izzót az áramkörből... Ez így lehetséges? Csak rá szeretnék mérni a trafóra hogy mégis mennyi a fesz pontosan meg ilyenek
(#) hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Sziasztok, még új vagyok a fórumban, v legalábbis hsz-t még nem írtam . Tehát annyi lenne a kérdésem, hogy van 1 urbán-féle quad-405-öm, és szépen működött is meg minden, de mikor felraktam dobozoláskor a potikra a forgatógombot, a hangerőé feltekerve maradt! és mikor bekapcsoltam és az előerősítő rárakta a névleges 775mV-ot a bemenetre /a quadot asszem már ez is túlvezérli/, hát akkor megpróbáltak szétesni a hangfalaim, mindezt tetemes hangnyomás, 1 pillanattal később pedig iszonyatos torzítás következtében :eek2: azt hiszem ki is jött 1 pillanatra a 2x100 watt.... Na és a kérdés: szerintetek a meghajtó fokozat /bd242c/ vagy a végtranyók szálltak el? Utóbbiak bd 249C típusúak, a texas instruments gyártja őket, tehát nem hamisak elvben Másik kérdés: miután a BD-ket mindenki lehúzza h nem jók a quadba, Ti mit tudtok ajánlani bele? köszi előre is
(#) válasza hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Lemaradt pár dolog: Az erőlködő +/- 45 V-ot kap.

Néztem közben pár tranyót, és úgy látom, hogy az mj15003 az egész jó lenne végnek, de lehet h a bd249d is jó lenne mert az már 160 V-ig bírja a feszt. Drivernek esetleg jó az mje15031? Vagy legyen bd250-es?

És még valami: előbb elfelejtettem leírni, h az erősítő még szól, de torzít mint a disznó. főleg mélyeket, de picit talán a magasakat is. előtte jól működött
(#) terko válasza hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Az, hogy melyik része szállt el az erősítődnek, csak úgy tudod megállapítani, hogy szépen egyesével kiméregeted. Ilyenkor ajánlott az összes félvezetőt átnézni, mert nagyon könnyen félrevezető lehet belőle. Tapasztaltam egyszer egy Videoton EA6383-as végfoknál, mert 4 ellenállás mellett az összes félvezető elszállt. Csere után viszont működött a dolog. Nézd át azért a többi cuccot is, mert egyszer saját hibám miatt elégettem egy ellenállást, nem vettem észre az erősítő meg csak nyöszörgött. Suliban láttam meg az égést mielőtt elkezdtem volna szkóppal nézegetni.
Az MJ-s tranyók belemehetnek a 100w-osba, hiszen a QUAD405 200W-os konstrukció alapból így áll fel. Szerintem felesleges ilyen tranyókat beletenni. Amit én összeraktam urbános egységcsomagból BD-s tranyókkal azóta gyönyörűen muzsikál. Sőt csináltam egy ugyan ilyet ami előtt a szintén urbános subwoofer előfok gépészkedik és érdekes módon mai napig üzemel. Pedig a gazdája az végfok killer...
Egy jótanács:legközelebb a hangerőszabályzót tekerd le teljesen(az erősítő bemenete 0V potenciálra kerüljön), aztán betehetsz soros izzókat a +/- tápágakba is. Ezután kapcsold be, és mérj rá a kimenetre a 0V-hoz képest max pár mV-ot látsz akkor már jó úton haladsz. Ha 0V DC van, akkor az még jobb.
Szépen vezéreld meg és ha a soros izzók a vezérlés ütemében villognak az jó jel. Ezután kapcsold ki várd meg míg a pufferkondik kisülnek (10.000 mikro esetén kb 4-5 sec). Vedd ki az izzókat és utána ismét kezd előről. Ha így is működik, akkor jól dolgoztál.
Jó munkát
(#) válasza terko hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Ok, köszi szépen, akkor kiméregetem, és irány a lomex Egyébként izzóval még nem próbáltam éleszteni, nekem eddig a 2 óccsó laposelem sorbakötése jött be logjobban végülis az is +/- táp, és az tuti nem tesz tönkre semmit. De most kipróbálom az égős megoldást, hátha... amúgy ezt az erősítőt labtáppal élesztettem csak ő most betegeskedik. Tehát akkor asszem maradok az eredeti típusú tranyóknál, és így legalább nem kell szétfúrni a hűtőbordát, mert eredetileg to-3 -as tranyókat akartam betenni.../az mj végek tudod/.


aztán majd megírom h hány alkatrészembe került a feledékenységem...
(#) terko válasza hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Majd értesíts ha van eredmény...
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Hello GÉ!
A BD249C csak 100V-os! határeseten nem érdemes annyira járatni! Ha sztem teheted a BD242C helyett rakjál BD244C és a BD249C helyett meg 2SD1047-et!
Ez 140V-os sztem jobb választás.
(#) myhome hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
sziasztok mindenkinek.
torzan szól a Quadom kb 40w-tól miért van ez.
(#) terko válasza myhome hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
elég sokmindentől lehet...
(#) myhome hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
de pontosan mit nézzek át
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
mekkora a trafód teljesítménye? És pufferelés után mekkora a feszültség? Először talán ezzel kéne kezdeni..
(#) myhome hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
köszi aszem megvan
(#) terko válasza myhome hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Ne sajnáld tőle az anyagot...Subwoofernek igaza van, mert ha nincs meg a megfelelő táp... hangerőszabályzó poti nem kontakthibás???
(#) válasza terko hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
sziasztok!

Idézet:
„terko írta:
Majd értesíts ha van eredmény...


Hát van: csak a végtranyók pusztultak meg, minden más jónak tűnik, ha kiveszem őket akkor szól rendesen ahogy kell nekije de lehet hogy tényleg érdemes lenne picit izmosabbra cserélni őket, mint Subwoofer is mondta.

Idézet:
„Ha sztem teheted a BD242C helyett rakjál BD244C és a BD249C helyett meg 2SD1047-et!


itthon nem fogom nagyon kihajtani a cuccot, de ki tudja, még bármi lehet később/pl majd szilveszteri buli jó soká még /, tehát jobb a biztonság alapon megy bele vmi picit erősebb tranyó. Ha nem is az MJ sorozatból, de a bd 244c meg a 2sd 1047 az jól hangzik. köszi a segítséget mindenkinek


bye
(#) terko válasza hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Ez urbán féle QUAD? Nálam eddig semmi ilyesmi nem fordult elő...nem volt zárlat a hűtőborda és a tranyók hűtőzászlója között?? Nekem mindegy mit teszel bele, a te döntésed...legalább a hiba megvan...további jó munkát...
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
vagy akár a bd242C helyett inkább MJE15031 ennek is ugyan ez a tokozása és nagyobb feszt is bír! mert a 244c csak nagyobb áramot bír!Szval ha nagyobb a fesz mint +/-50V akkor MJE15031 ha nem akkor jó a 244C !
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Myhome!
A Te quad-od még mindig nem megy rendesen?
(#) válasza terko hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Idézet:
„terko írta:
Ez urbán féle QUAD? Nálam eddig semmi ilyesmi nem fordult elő...nem volt zárlat a hűtőborda és a tranyók hűtőzászlója között??”


Igen, Urbán-féle Quadról van szó. Zárlat tuti nem volt, mert a műhelyben kb. 1 hónapot használtam csak úgy próbaképpen. Csak annyi volt az egész, h a potik tengelyén nem volt forgatógomb. De amikor tegnap felcsavaroztam a gombokat a helyükre, és felhoztam a cuccot a műhelyből, akkor elfelejtettem, h csavarozás közben a hangerőpoti feltekerve maradt /ezt már leírtam 1x/. És mikor bekapcsoltam és megküldtem egy kis zenével, hát akkor egyből jött a teljes kivezérlés a poti miatt, ráadásul 4ohmra.... De ez persze várható volt h nem fogja bírni a végtranyó, a quadot amúgy is 8ohmra tervezték, nem 4re... tehát szépen elszálltak a végtranyók, de minden /füst és egyéb/ hibajelenség nélkül. Csak torzított de rohadtul. Hát ennyi. Ügyes voltam....
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Akkor lehet,hogy csak az egyik végtranzisztor szállt el! és akkor csak félhullámmal dolgozik a végfok!
Vagy elszállt mind a kettő?
(#) válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Jah, igen ezt elfelejtettem leírni. tehát igazad van, tényleg csak oldalanként 1 tranyó ment tönkre. De ha tényleg típust váltok /mondjuk a 2SD1047-re/, akkor nyilván azt is kicserélem, amúgy meg bent hagyom és csak a másikat cserélem. De egy típusváltás most szerintem jó lenne, főleg a 4ohm miatt. már csak meg kell venni hozzá a tranyókat. amit találtam itthon TIP35-öst bepróbáltam a BD249 helyére, és szépen működött is minden. persze ez csak próbajellegű volt.
(#) sound.man válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Ma teszteltem egy kicsit a gépet Egész jól szól Ment vagy egy órát teljes kivezérléssel :yes: Bírta igaz melegedett de bírta Amúgy az 560ohmos ellenállás 5w-os és eléggé meleg de más a panelon nem meleg csak az de az eléggé nam baj úgy is lesz a dobozba ventillátor majd úgy csinálom hogy hűtse a paneleket is Egész jól is szól
(#) Parázs Gábor válasza sound.man hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Az nem baj hogy az 560ohmos melegszik az normális, nálam tűz forró.
(#) sound.man válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Akko jó
(#) fureszk válasza sound.man hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
persze, az alkatrészeknek is kell szellőzés!
(#) sound.man válasza fureszk hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Főleg buliba Ez pedig sokat fog menni ott Most készül a másik oldalnak a panelja
Következő: »»   14 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem