Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   353 / 1159
(#) Hp41C válasza bohus1 hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Ez egy gyári átkötés azaz rövidzár azaz 0 ohm. Egyrétegű nyomtatott paneleken alkalmazzák a kereszteződések feloldására. Előnye, hogy automatával is beültethető.
L@mex rendelési szám: 01-00-79
A mellékelt fényképen bekarikázva.
(#) Auth Zsigmond válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
A kérdést egy hozzáértő már pontos ismeretek birtokában megválaszolta, úgy hozzászólásom most kimondottan Neked szól. Persze, a javaslatom alapján haza lehet vágni a LED-et, de egy filléres eszköz talán megér egy sikerélményt, vagy egy fontos információt, én magam nem teszek tönkre szándékosan semmit, de áldoztam már fel filléres alkatrészt a tudás oltárán.

Egyébként egy 3,6V-os békebeli NOKIA telefontöltőre tíz darab sorba kötött (mint már tudjuk, nulla ohmos) "ellenállás" mellett az igen rövid (felvillanásnyi idejű) LED rákötés, majd csak magában a LED hozzáérintése a táphoz (nem lévén változás a fényerőben...) a LED életben maradása mellett (!) is igazolhatta volna a 0 értéket.
Ismételten hozzáteszem, ezt ma már a LED-ek szó szerint filléres ára, valamint szinte minden elektronikával barkácsoló embernél a bontásból felhalmozódó elfekvő példányok miatt javasoltam. (Mert ugye: "kockázat nélkül nincs győzelem", meg "aki nem mer, az nem nyer", hogy idézzek két klasszikus mondást, a közhelyek közül...)

Persze, félmilliós 3D-s TV esetén nem javasolom a módszert!

Azért az érdem a szakmailag korrekt válaszadóé (Hp41C) marad!!!
(#) mezei dávid hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Legyen szíves valaki írja meg hány voltos lehet ez a motor ,egy robotron 6011 -ből vettem ki de ott sem lehet látni a paramétereket.
üdv ávid
(#) Frankye válasza mezei dávid hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Melyik is?

Látom, észrevetted.
(#) Hp41C válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Kapható SMD változatú 0 ohm ellenállás is, arra csak egy (vagy több) 0 van festve.
(#) mezei dávid válasza Frankye hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Szia !
Ugyanaz csak két oldali felvétel.
(#) bohus1 hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Visszamentem a boltba ahol vettem az ellenállást hát ott se tudták megmondani,hogy milyen értékű mert nem értenek hozzá aztán vettem barna,fekete,arany,arany színsávost led-el próbáltam összekötni de semmi változás nem történt úgy,hogy valószínűleg rövidzár.
(#) torokb hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Sziasztok!

Találkoztam egy IC-vel: 17CX6GK - LS245 - G4 jelzés olvasható egy SO-20 tokon.

Abban reménykedtem hogy egy 74LS245 IC-vel van dolgom, de 5V tápfeszültségre és engedély láb felhúzására 2-8-9 lábakon 5V jelenik meg, és melegszik mint a fene...
(#) Frankye válasza mezei dávid hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Arra értettem, hogy először melléklet nélkül jött a hozzászólásod. Mire válaszoltam, addigra kiegészítetted, ezért az OFF kiegészítés.
(#) merlingerin hozzászólása Dec 8, 2011 / 1
 
Sziasztok!

W17 felirattal SMD, 3 láb, SOT23 tok. Kimérve tranzisztor, de 4,3V-nál nyit. hfe=0. Nagyon rossznak tűnik, de nem tudom, hogy mi lehet. Összes SMD code book kérdőjelet hagy. Nem Zener! (W1x zenerek..) ez biztosan nem, mind 3 lába be van kötve. Egy másik tranyó bázisára megy a kollektora egy 22K-n keresztül, a másik tranyó meg egy relét hajt, de kisilabizálhatatlan mi hova megy, több réteg miatt. Ebből a W17 nevűből csak ez az egy van a nyákon, pedig BC84x-ekkel tele van. Mind hétköznapi, ez az egy a kakukktojat.

Tudtok okosat mi lehet?
(#) Auth Zsigmond válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Kösz az infót!
(#) Auth Zsigmond válasza mezei dávid hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Léptető motor, legalább négy (sőt több...) kivezetéssel. Nem kommutátoros motor, két vezetékét egyenfeszültségre kapcsolva forogni nem, szerencsés esetben néhány szögfokkal elfordulni fog. ..

Speciális, de a digitális technika miatt igen elterjedt motor típus (fénymásolóban, nyomtatóban, ipari alkalmazásokban, stb. ma már szinte nélkülözhetetlen), igen kicsi tengely szögelfordulás is határozottan végre hajtható velük (papir továbbító tengely, nyomtató fej mozgató bordás szíj hajtó tengely elfordítása, stabil "rögzítődés" mellett...
A neten nagy irodalma van az ilyen (pl. google keresés: léptetőmotor, stepper motor), érdekes témakör, megéri időt szánni rá.
A rákapcsolható feszültség egy számára tervezett üzemállapotra van meghatározva, mivel impulzus üzemben működik, kis ideig "meg lehet tréfálni", a halála nélkül... [i]

A konkrét kérdésedre (ha van, vagy felkutatható a dokumentum), a Robotron 6011-es doksija biztosan választ ad. A keresés a neten (lévén a Robotron irodatechnikai eszközök egykor nálunk igen elterjedtek), nem reménytelen...
(#) mraulajos hozzászólása Dec 9, 2011 /
 
Hali!
Ezt mivel tudnám helyettesíteni. WFP7N60 Elektromos kerékpár akkutöltőjében van.
(#) röntgen válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
A RET-nél megfelelő lehet a 25-02-07 cikkszámú.

Típus: SPP20N60S5 Bruttó 953ft.
(#) mraulajos hozzászólása Dec 10, 2011 /
 
Hali!
Mivel tudnám ezt az alkatrészt helyettesíteni? Állítólag kifutó. WFP7N60
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Szia!
Itt egy szimpatikus helyettesítő: Bővebben: Link
(#) havranarpi hozzászólása Dec 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Nemrég szétbontottunk egy rossz
Beag Apt-t
És egy pár ilyen alkatrész volt benne.
Az lenne a kérdésem ,hogy mi ez az
alkatrész és milyen célt szolgál?
(#) pucuka válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 10, 2011 / 1
 
Ez egy hangfrekvenciás transzformátor. Ki, és bemeneteken alkalmazzák, a szimmetrikus földfüggetlen csatlakoztatásokhoz. TKxx kimenő, TBxx bemenő transzformátorok.
(#) havranarpi válasza pucuka hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Ezeknek van valami értékük?
(#) ujfalusi válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Minden érték ha valakinek szüksége van rá.
(#) lukovicsek hozzászólása Dec 12, 2011 /
 
Üdv
Van egy alkatrészem amire ez van irva: KH102M ugy néz ki mint egy kondi, valaki meg tudná mondani , hogy mi ez és mi az értéke?

Köszönettel Laci!
(#) kadarist válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Szia!
A kereső szerint ez egy kondenzátor és gyanítom, hogy 1nF-os.
(#) lukovicsek válasza kadarist hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Kösz a gyors választ.

Laci!
(#) lukovicsek hozzászólása Dec 12, 2011 /
 
Üdv.
Nemtudtam ezt a kérdést hova feltenni ezért megpróbálom itt, egy 100mf elkó ha csak 75 mutat az menyire rosz mondjuk egy lcd monitorban.
Köszönettel laci!
(#) Balaa16 válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Szia!
Az 100uF, nem mF. Szerintem az rossz.
Üdv! Balázs
(#) lukovicsek válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Kösz a választ, csak nemtaláltam azt a müü betüt .
Laci!
(#) Auth Zsigmond válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Bocsánat, úgy értettem, hogy a kérdező (és én is...) igazából azt szeretné tudni, hogy egy kondenzátor (ha az eredeti kapacitásának 75 %-ával rendelkezik) pl. LCD monitorban, akkor "mennyire rossz), azaz használható-e még, okozhatja-e a hiba jelenséget, stb.
(Gondolom, számít az, hogy milyen áramkörben milyen funkciót tölt be, stb. Pl. tápfeszültség szűrő kondi esetén szerintem nem feltétlenül kritikus az eredeti érték megléte, bár általában nem lévén költséges alkatrész, célszerű a csere, ha szegény kondi kapacitás szegény...
(#) kadarist válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Írd le egymás után, hogy: u F és akkor µF lesz belőle.
(#) kadarist válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
A 75%-os kondit nagyon ajánlatos cserélni, mert nem csak a kapacitása van oda, hanem más jellemzői (soros egyenértékű ellenállás "ESR") is rosszabbodnak.
(#) nurseboy hozzászólása Dec 13, 2011 /
 
Tudna valaki segíteni.

Van két új HDD-m de megrongálódott az elektronikájuk egy kis részen. Javítható, de van egy alkatrész, ami az egyikben eltört. 30.000 meg valami szám van rajta, kis téglatest alaku fekete valami. A két végére két kis kondi van amik össze vannak kötve, a másik oldalon megy a microprociba
Más winyókon is találtam 15.000, 20.000 változatokban. Mi lehet ez?
Következő: »»   353 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem