Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK496 erősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Ápr 20, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) proksa1 hozzászólása Ápr 20, 2006 /
 
Megépítettem az STK496os 2x50Wos végfokját, de valami gond van vele, az egyik csatornán 0 volt kimenet van(bemenet nélkül) a másik csatin viszont -Ut, és melegszik az IC rendesen. Kicseréltem az ICt gondoltam elszált de ugyanez, ugyanazon a csatornán....urbán egycségcsomagja, nemtudja valaki mi lehet a gond vele? minden alkatrész hibátlan szerintem. alig van külső alkatrész......+-38V a tápja. Holnap egy buliban hajtott volna 2db 40cmes SAL SPA-t de így mást kell szereznem
(#) vicsys válasza proksa1 hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
vmi rajzot linkelhetnél...
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 20, 2006 / 4
 
a csatolmányba van

ui: nincs meg a hobbye. újság 405 -s oldala, cca a STK496 leírás eleje ...
(#) proksa1 válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
Hello!

Köszi a rajzot! Rájöttem, egy panelhiba volt :S átnéztem minden mivel találkozik hol, és egy panelhiba volt :S nem gondoltam iesmire gyártott nyáknál na mind1 müxik az a lényeg bár kicsit sokat diszipál sztem de azért egész jó egy 2x35Wos erősítőben kiment végfokot fog pótolni holnap este6tól reggel 4-5ig fog szólni elválik mit bír
(#) szabi83 válasza proksa1 hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
:worship: én köszi :worship:
(#) patexati hozzászólása Feb 13, 2007 /
 
Hello!Egy STK496-090C helyett berakhatok egy STK496-090-et? Van különbség köztük?
(#) Hurka válasza patexati hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Sztem nyugodtan berakhatod... Próba cseresznye!
Üdv.: Hurka
(#) proksa1 hozzászólása Feb 13, 2007 /
 
Teljesen kompatibilisek! Nyugodtan tedd bele! Elvileg az IC amugy nem 2x50W, hanem 2x100W, de sztem 50-et is alig adja ki.
(#) patexati válasza proksa1 hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Oké köszi akkor rendelek egyet hozzá!
(#) Hurka hozzászólása Aug 10, 2007 /
 
Hellosztok!

Az STK leírásban (amit szabi83 csatolt) az élesztéshez egy 24 v-os égő van. Az lehet 25W teljesítményű?

Hogyan kell az erősítőt éleszteni? Kell élesztés közben a kimenetre terhelés?

Előre is köszönöm: Hurka
(#) Parázs Gábor válasza Hurka hozzászólására (») Aug 10, 2007 / 4
 
Megfelel a 25W-os izzó.Elsőnek is éleszd fel a tápegységed mérdmeg, hogy jelen vannak e a feszültségek, ha a tápegység kész akkor jöhet a végfok.A táp mindkét ágába sorosan kösd be az izzokat és ne terheld a kimenetet(az se baj ha kötsz rá müterhelést), ha megvannak az izzok akkor indithatod, bekapcsoláskor ha minden rendben van felvillanak az izzok és elalszik ha folyamatosan világitanak akkor gáz van.ha idág jo tehát nem villágitanak az izzok akkor mérj egyenfeszültséget a kimeneten 0 nak vagy max +-20mv nak szabad lennie.mérd meg a nyugalmi áramfelvételét az erősítőnek, ha rendben van minden akkor kikötheted az izzokat és használhatod az erősítőt.Ha mododban áll akkor ellenőrizheted az átvitelét de ezt nem muszály.
(#) Hurka válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Aug 10, 2007 /
 
Hello!

Köszönöm a válaszod! Még egy kérdés: az élesztés közben kell a kimenetre terhelés, vagy anélkül élesszem?

Kössz: Hurka

ui: Ha mód lesz rá, adatok neked pontot :yes:
(#) Parázs Gábor válasza Hurka hozzászólására (») Aug 10, 2007 /
 
Oké köszi
(#) Hurka hozzászólása Aug 11, 2007 /
 
Hali!

Úgy tűnik, h jó az erölködő... A kimeneten 0 volt van, az üresjárati áram +-28V-ről 120 mA-es. Most kéne terhelést kötni rá... Namost az a bajom, hogy az egyik műterhelésnek használt hangszóróm (4 ohm, 120 W) megsérült és csak egy hangszóróval tom kipróbálni... Az nem baj, ha előszőr az egyik, utána a másik csatornára teszem rá a terhelést, és egymás után próbálom ki őket?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.: Hurka
(#) Kovidivi válasza Hurka hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Természetesen nem lesz semmi baja.Próbáld ki nyugodtan!
(#) Hurka válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Huhhhhhhhh...

Köszönöm a gyors választ!
(#) Hurka hozzászólása Aug 11, 2007 /
 
Szóval még egy kérdés!

A kimeneti tekercset és az azzal párhuzamba kötött ellenállást kikötöttem, és áthidaltam a helyét, mert az alkatrészboltos astmondta, h simán átköthetem... Átkötöttem... Lehet vmi baja ettől?

Üdv.: Hurka
(#) Kovidivi válasza Hurka hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
A kimeneti tekercsnek biztos volt valami szerepe. Frekvenciaszűrőként működik alapesetben (ez nem teljes infó, csak sejtés) , sztem ha odarakták, nem viccből tették. várj meg másokat, hogy mit ajánlanak... nehogy vmi baja legyen...
(#) Parázs Gábor válasza Hurka hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Igy van nyugotan probáld ki külön mindkét csatornát.
(#) Hurka válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Így átkötötten is lehet?
(#) szabi83 válasza Hurka hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
A kimeneti tekercset és az azzal párhuzamba kötött ellenállás, az induktív terhelés ellen véd.
kilehet hagyni, de jobb ha benne van.
(#) Hurka válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Milyennek ennek a hangja?

(nemsokára én is megtudom)
(#) Parázs Gábor válasza Hurka hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
A hangja.nem vészes jobban szól mint egy monolit tokos TDA.
(#) Hurka hozzászólása Aug 15, 2007 /
 
Halihóóóóóóóóóó!

Működik az erősítő :yes: Mindenkinek csak ajánlani tudom! Egyszerű, és nagyon jól szól! A hobbyelektronikás kapcsolás alapján építettem meg!

Szuperjó, akkorát szól,hogy csak na!

Nah, mindenkinek köszönöm a segítségét, különösképpen Parázs Gábornak!

Köszönettel és üdvözlettel: Hurka
(#) Parázs Gábor válasza Hurka hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Szivesen, a segítséget.Tartom a véleményed nagyot szól a végfok és elég jó hangja van, aki nem akar bonyolult erősítőt építeni, és szobába akarja használni és szeretne elfogadható hangzást annak mindenképen megfelel.
(#) kennya hozzászólása Jan 15, 2009 /
 
Sziasztok!!
Borzasztóan kezdő vagyok,de nagyon érdekelnek efféle dolgok!! Nemrég kaptam egy ismerőstől egy STK496 2x50Wos erölködőt, ami még nincs kész! meg szeretném építeni,de nem tudom,honnan szerezhetnék hozzá v.mi dokumentációt, vagy segédletet!! Ha tudtok,segítsetek!!!!
Kenya
(#) Kovidivi válasza kennya hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
(#) Flatlander hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy stk 459-es ic-t kilehet váltani stk 496-tal?Tudom h a táp nem ugyanannyi de a lábak stb egyeznek?Vagy honnan tudnék szerezni 459-et?Előre is köszi
(#) djhans válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Innen tudnál szerezni.
(#) ptibor hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
Sziasztok
Régóta keresek adatlapot egy STK496-430 típusú, gyanítom audio erősítő ic-hez. Az a gondom hogy ennek 22 lába van az ismert STK496-090 típunak a 16 lábával szemben. Tudnátok segíteni ebben?
Jó lenne egy erősítőt építeni belőle.

Tibor
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem