Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   328 / 607
(#) reloop válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia! Ez csak annyi mint bármely hídba köthető végfok átkapcsolása. Az egyik csatornában fázist kell fordítani.
(#) ECL82 válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Értem, nagyjából én is erre gondoltam, csak nem voltam benne biztos. A fázis fordítását hogyan kell csinálni?
(#) reloop válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Egy egyszerű és nagyszerű megoldás, valamint a téma Bővebben: Link
(#) ECL82 válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Tehát ha jól értelmezem, az egyik mono IC elé teszem a kapcsolást, s kész is a kapcsolható sztereó/híd erősítő? Esetleg még megfejelem egy led-es sztereó/híd üzemmód jelzéssel. Köszi szépen a segítséget! Üdv!
(#) reloop válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Pontosan és nincs mit
(#) ECL82 válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia reloop, fel szeretném használni a clip jelző kapcsolásod. S azt szeretném kérdezni, hogy a diódákat ki lehet cserélni 1n4148-ra? S hogyan lehet kiszámolni adott tápfeszültségre az ellenállások értékét? Üdv
(#) janimester válasza DJmike hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia.
A huzalt úgy bontottam különféle hangváltókból és fojtótrafókból Nem nagyon veszek huzalt mert baromi drága mostanában a réz
(#) reloop válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
A diódákkal szembeni elvárás: záróirányban elviseljék a teljes tápfeszültséget, csúcsban 500mA-t bírjanak.
Az emitter ellenálláson eső feszültség 1-2V-tal haladja meg a maradékfeszültséget. Maradék feszültség alatt értem a táp és a jelcsúcs közötti különbséget, általában 4-8V.
A dióda árama a vele soros ellenállásokból adódik.
A bázisellenállásnak képesnek kell lenni a tranzisztor nyitására, praktikusan telítésbe vezérlésére. A 100µF-dal időzítőt alkot. Növelésével a jelzés erőteljesebb, elnyújtottabb lesz.
A melléklet szerinti értékekkel ajánlom.

Clip 07.JPG
    
(#) mmajka válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Az MNC-k 8 ohm os ak.
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
60W/8 ohm-ra +/-30-33V-ot ajánlok.
(#) Robi85 hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy a gyári kapcsolásban a c2 és c5 hány voltos kondik? Nekem csak 16 voltos van itthon. Ez jólenne bele? Átnéztem már mindent, de nem találtam nagyobbat. Csak 47µF-os van ami 50V.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szia! C2 helyén lehet 16V-os, ha valamilyen hiba folytán táp kerül a kimenetre cserélni kell.
A C5-ön 4V-tal van kevesebb mint a pozitív táp, e szerint méretezd. A gyári ajánlás szerinti 22µF nagyon karcsú, nem ajánlom a használatát. A 47µF tökéletes erre a feladatra.
Szerk.: C2 helyén két szembe kötött 47µF örökös darab
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Csatoltam a nyákját, Nem látom rajta a gyári kapcsiban szereplő C2 22µF-os kondit. Az erősités ezen a nyákon az R5-R6 végzi? Ezeknél kellene lennie a 22µF-nak, de nincs. Tehát R5=680r, R6=22K?
Akkor 47u van nekem 50Voltos. A tápfeszültség az +-38V terheletlenül.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Nyák?
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Jajj, elnézésed kérem az elöbb lemaradt.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Elől-járóba annyit, hogy ezt szokás rosszul vasalni
A felirat nem segít a tájékozódásban, mitöbb megtévesztő.
A C2 elhagyható, ettől az egyenfeszültség erősítés nem lesz egységnyi. Nekem nem tetszik, de az adatlapi hídkapcsolásban is ilyen. Bassmester mostanában mérte, nem okoz problémát.
A C5-nek tökéletes a 47µF 50V.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Jól vannak vasalva a nyákok. Az egyik az egy egység csomagból való. De ahogy nézegetem a C5 forditva van benne. A pozitiv lábának kell az IC 6-os lábához csatlakoznia? Met ezen meg pont forditva van ami megvan nálam épitve. Nem én épitettem, csak szervizelésen van itt. Állitólag halkan szól, azért is kérdeztem az erősitést, mert ebben R6=47k, R5=1.5k van.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
A pozitív lábának kell az IC 6-os lábához csatlakoznia. A nyákon helyes a jelölés. A 47k/1,5k visszacsatolás korrekt.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Igen azon helyes, amit fentebb csatoltam, de ami ittvan nálam azon nem jól volt benn a kondi. Itt a pozitiv volt a kimeneten, nem pedig a 6-os láb felé. Amugy 47k/1,5K visszacsatolással mekkora bemenő jel kell az erősitőnek?
(#) 1984white hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Szerintetek a 7294 adatlapjában található hídkapcsolást építsem meg szubnak vagy tudtok valami kapcsolási rajzot nekem adni ami tutira jó és működik tesztelt.

Elég volna a rajz is. Köszönöm előre is. Üdv!
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ezzel a visszacsatolással 7-800mV kell a teljes kivezérléshez.
(#) Bassmester válasza 1984white hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
A híd jó szubnak 8 Ohm-ra építsd meg nyugodtan, de csinálj elé egy szub-szűrőt is. Az adatlapi kapcsolás hibátlan.
(#) mmajka hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy sima tda7294 es végfokhoz használható lenne ez az előfok?

http://elektron.uw.hu/elektro/hang/eler2/eler2.htm

Vagy valakinek valami jobb ötlete?
(#) david91 válasza mmajka hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Ez a lehető legegyszerűbb szerintem. Az erősítés az ábrán lévő ellenállásokkal 11x, ami nagyon nagy érték. Ha nincs szükség ekkorára akkor csökkentsd R2 értékét. (Au=1+R2/R1) A fölöslegesen nagy erősítés, csak plusz zajt visz a rendszerbe. A tápot neki előtudod állítani a fölötte lévő zeneres strabilizátorokkal. Potméternek jó a 47k vagy 50k (log).
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Üdv! Mekkora a felerősítendő jel, hányszoros erősítésre van szükséged?
(#) mmajka válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Egy egyszerű számitógép hangkártya ami adja a jelet.
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
(#) mmajka válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Tetszik. Van itthon egy 1,8VA 2x9V trafó megfelelne neki? Éljenek a régi kapucsengők.
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Szia! 1/4W elég a táplálásához.
(#) mmajka válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Remélem nem untatok senkit a képeimmel, de szépen lassan megszülettek a panelok. Azért tudni illik most használtam először a vasalásos technikát.
Következő: »»   328 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem