Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   160 / 399
(#) CHZ válasza ekkold hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Köszi!
(#) ekkold válasza CHZ hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Szivesen
(#) ekkold válasza Doncso hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
200W-hoz 8ohmon kb. 113,1Vpp kell, tehát tudja az erősítőd amit kell
(#) Doncso válasza ekkold hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Akkor jó a saccográfom Ma kipróbáltuk, megnyúztuk, meghúztuk, és nagyon jól vizsgázott. Két omnitronic top ládát hajtottunk vele. Iszonyatosan hatalmasat szólt. Olyannyira, hogy nem a 100w-os fogja innentől hajtani a topokat hanem ez, és a subnak kell csináljak egy 3-400 ast. Az eredeti terv szerint a 100w-os hajtotta volna a topokat és a 200-as a ládát, de ezzel óriásit szólt a top pár, így ez marad topnak és építek egy keményebbet a suboknak. Nagyon tetszett, a 100w ost szegényt legyalulta, persze ez nem is csoda.
(#) ferike123 válasza djhans hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Igen de az csak 3 amperes?!Nem kevés az egy kicsit?Mármint úgy értem,hogy a 244 újabb egy fokkal?
(#) djhans válasza ferike123 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
A 244 meg 6 amperes de eredetileg is elég volt hozzá a 242. Lehet hogy a hamis 244 annyit se tud mint egy eredeti 242.
(#) Doncso válasza ferike123 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Mi a lényeg, hogy mit bír, vagy hogy mi van ráírva? Manapság a kettő sokszor nem ugyanaz.
(#) Doncso hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Hát urak, megkaptam a lecót az ismerősömtől. Kell neki egy 400w-os quad 8 ohmra. Auu.
(#) ferike123 válasza djhans hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Ez igaz!Erre nem is gondoltam,köszi,hogy szóltál.Lefogadom,hogy füstölne ha beletenném
egyébként én a bc 300-at is lecseréltem,2n3019-re!
Úgy gondoltam ha majd kész lesz a 4 vég(mivel még csak egy van meg)úgy próbálom megoldani a dobozolást,hogy nem építek bele külön előerősítőt,persze koppanás gátló és hangfalvédő lesz benne,mindezen felül 2 külön táp lesz.DE és itt jön a problem,kell valamilyen külön áramköri elem,vagy elég ha a bemenetet kivezetem,erre pedig előerősítőt kötök?
(#) ferike123 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Sajnos igen,a 249c és a 242 párjaim amik itthon vannak,sokkal de sokkal különbek,mint az állítólagos st gyár által gyártott félvezetők,amik kitudja mikor lehelik ki a lelküket!Egyébként nem tudom milyen kuriózum,de most ahogy írok megtaláltam a bd 249a jelű béta alapján párba válogatott tranyóimat is!Igaz az ide nem jó mert kicsi a fesz tűrése!
(#) bajtaig válasza Doncso hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Ugye mondtam,későbbi fejlesztés során.
(#) soos csaba válasza ferike123 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Szevasz, MJL 21194, 2SC5200, vagy 2N3772-es tranzisztorokat ajánlom a BD249C-helyett. Ezekkel a típusokkal már tökösebb a Quad .
(#) Doncso válasza bajtaig hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Ezt nem egészen értem.
(#) bajtaig válasza Doncso hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
A minek a szimmetrikus bemenet-re válaszoltam.Kell majd egy aktív cross is a ket quad-hoz!
(#) Doncso válasza bajtaig hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Igen, jó látod, egy aktív coss mindenképpen kell, ezt javasoltam is az ismerősömnek. A szimmetrikus bemenetet még mindíg nem értem.
(#) bajtaig válasza Doncso hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Minden hangosítós cuccon szimmetrikus be-kimenetek vannak.
(#) BODHEAD hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Sziasztok lenne 1 kérdésem!
A Quad-405 másik fele készen volt aztalon ki is probáltam és működött.Amint be raktam a helyére A kimeneten a 10-ohmos ellenállás füstöl
Aki tud segítsen!Előre is köszi
(#) scooby_ válasza BODHEAD hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Színtén egy magas frekvenciás gerjedés. A potméternél közösítsd a GND-t. Ha nincs benne potméter,akkor a bemeneten kell közösíteni.
(#) BODHEAD válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
A végfok elött Tda-1524-es előerősítö van.Ez hajtja a másik oldalt és az kitűnően működik és a Gnd-jük közös.
(#) BODHEAD válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Ez Urbán féle Quad-405!
(#) BODHEAD hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Sziasztok!Aki tud segítsen.
Megépítettem az Urbán Féle Quad-405-öt.
Az egyik oldal tökéletesen működik míg a másiknak a kimenetén lévő 10-ohmos ellenállás füstöl és legalább 3-szor cseréltem
Máskor amikor nem füstöl és az asztalon próbálom tökéletesen megy amikor a helyére rakom el kezd füstölni.
Aki tud segítsen előre is köszi
(#) CIROKL válasza BODHEAD hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Gerjed és valószinű a dobozba szerelésnél vétettél hibát vagyis a vezetékelés valahol nincs rendben .
(#) BODHEAD válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Szia!
A vezetékezés jó és a másik oldal is megy és még mindig azt csinálja :no:
(#) CIROKL válasza BODHEAD hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Megtennél egy apró kisérletet ?
A feladat a következő a dobozban a két végfok panelt cseréld már fől légyszives és aztán nézd mi történik ha nem változik semmi akkor nekem van igazam ha igen akkor nincs igazam és lehet tovább kutatni a hiba okát !
(#) BODHEAD válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Ezt már próbáltam,a bemenetet is testre kötöttem akkor is ugyanez volt a hiba.
(#) CIROKL válasza BODHEAD hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Ezek szerint nem mondtam badarságot a hiba a vezetékelésben van ott keresd , szinte 100% -ra mondtam csak te mondod hogy az rendben van , ha rendben lenne akkor nem gerjedne az erősítőd egyik oldala.
Értékelhető kép sokat segitene hátha látnánk valamit a képről ami esetleg a figyelmed elkerülte ?
(#) BODHEAD válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Itt van róla a kép de ha a bemenetről leveszem az árnyékolt kábelt,akkor is ez a hiba a két végfok táp közös.

DSC00302.jpg
    
(#) scooby_ válasza BODHEAD hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
A Tápok vezetékeinek CSILLAGPONTBAN kell végződniük,a testeknek az összesnek csillagpontban kell végződniük,és nem köthető össze a védőföldeléssel! Ahogy Cirokl mondta,a hiba a vezetékezésben van,ez már teljesen biztos.
(#) scooby_ válasza BODHEAD hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Megpróbáltam összedobni egy rajzot. Így próbáld meg. Ha van benne hangfalvédelem,annak külön táp kell,annak a TESt-je is a csillagpontba fusson be. A hangszín tápjának a TEST-je is csillagpontba fusson,és külön tápot adj neki és stabilizátor IC-n keresztül.

Quad.png
    
(#) ferike123 válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Ok köszi,de ha megváltozik a vég akkor a meghajtót nem kell kicserélni?
Következő: »»   160 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem