Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   722 / 1385
(#) Frankye válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Én valamilyen nyomdai előállításra gondolok, amikor a hordozóra felviszik a rajzolat-anyagot, majd védőréteget tesznek rá (kb. úgy, mint a pozicionáló, áttetsző hordozóra felvitt matricák esetében, amiket pl. autók feliratozásához/matricázásához/dekorálásához használnak.)
De várjuk meg, mit mond rá tikitiki, hiszen Ő (talán) többet tud róla...
(#) gulasoft válasza Frankye hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
És akkor miért írta ezt?
"És ha nincs nyomda a közelben , vagy átalakított nyomtatód sincs , vagy laminálód sincs ne talán még vasalód sem"
Persze és-el nem kezdünk mondatot, de az értelme nyomda nélküli megoldást jelent.
(#) DecebaL válasza karaszbandi hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Plotterrel kivágatja annó én is vágattam matricából grafikai studióban.
(#) gulasoft válasza DecebaL hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Láttad Te azt a videót? Hol volt bármi kivágva? Hol lenne az egyszerűbb mint nyomdában fimet készíttetni.
(#) Frankye válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ez igaz.
(#) gulasoft válasza Frankye hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
5-kor haza jön az asszony, majd megkérdezi tőle
(#) DecebaL válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Láttam, a videón nincs rajta a kivágás, csak a kész grafika átvivő papírozva.
Öntapadós foliából plotterrel kivágod a megfelelő mintát, eltávolítod azokat a részeket amik nem kellenek marad az áramköri rajz. Átvivő papírt ragasztasz rá azzal tudod leszedni a kivágott áramköri rajzot, azt majd ráragasztod a felületre és eltávolítod az átvivő papírt és kész is.
Az autómra is ezzel a módszerrel tettem fel öntapadós fóliából kivágatott grafikát.
(#) Frankye válasza DecebaL hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Na! Ezt mondtam én is, csak nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni.
(#) gulasoft válasza DecebaL hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Hát ezt vágom is, de ez állítólag házilag készült.
(#) DecebaL válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Mért ne lehetne házilag otthon készíteni?
Vágóplottert használtan lehet olcsón venni, (25000-50000) cserélsz benne kést és használod.
(#) Zoli_bácsi válasza DecebaL hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ilyen kategóriájú plotterrel nem nagyon lehet megcsinálni szerintem. No meg ha plotteres, és ki kell szedni a nem kívánt részt, majd átvivőzni... Akkor már nem is olyan egyszerű.
(#) gulasoft válasza DecebaL hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Akkor most nézd meg erősen a videót és a képeket még egyszer, és mond azt, hogy ezt egy vágóplotterrel simán meg lehet csinálni. Nézd a valós vonalvastagságot, és forrszemekben lévő lukakat.
(#) DecebaL válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Az egyik barátomnak van vágóplotterje, kipróbálom és majd utána megírom, lefotózom az eredményt.
(#) tikitiki hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Sziasztok tényleg és sel nem kezdünk mondatot bocs érte. Na szóval hó akadályba ütköztem, de haza érkeztem, és látom nagyon nagyon kíváncsiak vagytok pedig, ha hisziek, ha nem saját magatoknak meg is válaszoltátok a kérdés lényegét .
A Frankye rá tapintott a lényegre , és DecebaL be is fejezte szépen ahogy kell.
Igen van két hordozó , és a kettő közt van a rajzolat , vagy betű , vagy grafika , vagy bármi , és az egyik hordozó eltávolítása után simítunk , ezt nagy felületnél spaknival szokták , és fizet fecskendeznek a felületre előtte , hogy ne legyen légbuborék alatta , ha simítás ok , akkor a másik hordózó réteg is lekerül.Ennyi a titka , de a személyautóknál is használják a vizes technikát a sötétített fólia felvitelekor, itt kicsi a felület ezért nem kell víz.Ja el ne felejtsem a rajzolat nyomtatva lett lézeres , és az egész teljesen itthoni spájz technika mint a többi is, amit már láthattatok tőlem.Különben ha kérdezhetek én is tőletek akkor csak nem megtetszett , hogy így felkeltettem az érdeklődéseteket , a tintás nyomtatós technika már nem is jó akkor ??:))
(#) Zoli_bácsi válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Arra kérlek, írd le a folyamatot, hogy mit hogyan csináltál, mivel, s mit használtál hozzá? Sajnos az írásból nem tudom kihámozni.

Amit értek:

A rajzolat lézerrel lett nyomtatva.

Amit nem értek:

Milyen hordozóra? Mitől tapad a nyákra? Mi az átvivő? Mi a technológia? Hogyan kell kivitelezni?
(#) roland0327 válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ne haragudj meg, de csak körbe írod a lényeget úgy érzem. Olyan mintha nem akarnád elmondani, hogy mi, hogy, merre... Pedig mindenki kíváncsi!
(#) tikitiki hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Akkor kérdezek még egyet lehetőleg moderátor legyen Szóval közzé tehetek akkor márkát , típust képekben ?
Az a helyzet fiúk az árat nem tudom , de szerintem ezt se lehetne leírni , /hogy mennyi az ára/ ugyanis egy kevéskéhez jutottam hozzá a cégnél ahol dolgozok , de nehogy eláruljatok amúgy meg úgy is hulladék anyag volt na mindegy.
Szóval mi legyen?
(#) janikukac válasza roland0327 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
[OFF] Így van, direkt ezt csinálja. Én már el se olvasom amit ír. HE-nek az a célja, hogy megosszuk az ötleteinket, segítsünk, ő meg pockoskodik itt.. Inkább meg se kellett volna mutatnia...
(#) CHZ válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 6, 2012 / 1
 
Ismét mellébeszélsz. Egyszerűbb ha azt mondod, hogy a többi titok, mint máskor is..
(#) Moderátor hozzászólása tikitiki hozzászólására (») Feb 6, 2012
 
Szerintem írd le a technológiát, márkajelzés és üzleti utalás nélkül. Akkor okés.
(#) roland0327 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Én nem szeretném sértegetni! Eszem ágában sincs! De akkor ne villogna itt ezekkel a dolgokkal ha egyszer nem akarja közzé tenni.. Nem értem miért nem lehet pl. márkát vagy összeget mondani?! Nincs abba semmi reklám.
(#) janikukac válasza roland0327 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
[OFF] Sajnos nem minden ember normális , mint mi...
(#) Attila86 válasza roland0327 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Teljesen egyet értek...
(#) roland0327 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Lehet hiányzik belőle a segítő szellem.. De ne off-oljunk tovább.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 6, 2012
 
Nono! Engem azért izgat a végeredmény! Tikitiki! Jöhet az ismertető- a fent leírtak alapján!
(#) roland0327 válasza (») Feb 6, 2012 /
 
Engem is nagyon érdekelne, de azt ne várja már, hogy könyörögni fogunk érte..
(#) tikitiki válasza (») Feb 6, 2012 /
 
ok pill jönnek a képek mivel hordozó márkát nem írhatok , de képekben megkaptok mindent , és nem szeretném ha az lenne a vád , hogy így vagy úgy mellé beszélek ,. Mert a nyomtatóknál is ez volt remélem a tisztelet megmarad.
(#) Zoli_bácsi válasza janikukac hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Kérlek moderáld magad Jani. Ez csak oda vezethet, hogy végképp nem lesz leírva a technológia.
(#) Zoli_bácsi válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ipari titok a technológia? Nem lehet a technológiát leírni? Sem a hordozó anyagát, típusát? Akkor meg miért kínzol bennünket? Ezt teljesen komolyan, vicc nélkül kérdezem.

Kár. Természetesen minden tiszteletem, akkor részemről tárgytalan az érdeklődés, köszönöm.
(#) Zoli_bácsi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Még annyi, hogy mindnyájunkat felcsigázott az írás:

Idézet:
„Aki szeret nyákot készíteni az ne habozzon szerezzen be magának , hogy miért is hát mondjuk ezért.És ha nincs nyomda a közelben , vagy átalakított nyomtatód sincs , vagy laminálód sincs ne talán még vasalód sem ,de van egy kis kéz ügyességed , és szeretsz matricázni , akkor ne csüggedj a kitartás megfogja hozni az eredményét.Ja majd el felejtettem a lényeget.”


Ha nem osztod meg velünk a technikát, talán jobb lett volna tudatlanságban hagyni bennünket. Akkor nem lenne parázs a helyzet.

Remélem kellően kimérten és illedelmesen fogalmaztam, minden nemű sértés és bántás nélkül.

Köszönöm.
Következő: »»   722 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem