Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Grundig erősítő javítása
 
Témaindító: picigábor, idő: Jún 27, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 10
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Ma elmentem egy nagyobb városba vásárolni, vettem 680-as ellenállást és minden kondit kicseréltem, elmondhatom hogy a működő oldal hibátlan, így nagy segítség lesz a másik oldal felélesztéséhez. Viszont ad161/162 k.párt nem kaptam, megrendelem neten. Ugye iagz hogy a GD607 / 617 is ugyanaz?
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Helyettesíthető vele.
AD161 még kapható Bővebben: Link
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Köszi, 162-t meg pont tudtam venni, de inkább rendeltem 200Ft-ért egy párt párba válogatva (!) hambazáron.
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Igazad van, jobb lesz.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
kár hogy ezek gd607/617-esek, mert megnéztem a katalógusba, hogy a Pc: 6W az AD-nál, viszont a GD-nél csak 4W. Pedig mindenhol azt irják hogy helyettesíthető, pedig 1/3-ával kisebb a teljesítménye talán birni fogja azért.
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ezek a Ge tranyók nem igazán megbízhatóak, régen csak ezek voltak.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
ÉS a környékén lévő tranyókat is vihette? Pl. azt a sima kicsi tokozásút amin van ilyen magasba nyúló vashűtőizé? Félek ha kiforrasztom több kárt csinálok. Olyan műszer nincs amivel kiforrasztgatás nélkül méregethetek?
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Minden tranyót mérj ki, DMM jó lehet.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Megjöttek ma az alkatrészek, beraktam az új végtranyókat ( a rossz oldalba), kicseréltem az összes elkót (egy kivételével mert az a működő oldalon van, és ami jó azt nem javítjuk meg...)
Bedugtam, és nagyon örültem, mert nem csapta ki a biztosítékot, nem ment rövidzárba az új végtranyópár se.
De nem lehet teljes az örömöm, mert még mindig nem műkdöik, azt csinálja hogy a jó oldal maradt szerencsére jó, viszont a rossz oldalon amikor bedugom akkor kb. egy-két másodpercig valami brummos zaj van, majd aután 2-3 másodpercig szépen szól, és utána teljesen elhallgat. A megvilágítólámpák se égnek.
Mi lehet most a baja? Van egy olyan érzésem hogy végre közel vagyok ahhoz hogy működjön
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Tovább kell méregetni, szakadt ellenállást, diódát, stb.., keresni.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
MŰŰŰKÖDIIIIIIIIIIIIIIIK!!!
Sikerült megcsinálnom végre, egy ellenállás nem érintkezett a forrasztásnál. Huh de boldog vagyok, volt amikor nem hittem volna hogy sikerülni fog, de gondolom te se. Nagyon szépen köszönök minden segítséget!
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Gratulálok, bevallom voltak kételyeim, de kitartásod meghozta gyümölcsét. Gondolom tanultál is ez alatt, következőkben céltudatosabban fogsz kérdezni..
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Komolyan mondom hogy mindjárt megőrülök.
Rátettem a másik oldalra is a hangszórót és rájöttem hogy az 3szor hangosabb az az oldal ahol nem cseréltem végtranyókat
Mit csináljak?? Nem látszik rajt hiba?? Egyik kisebb tranyó lehet rossz, nem erősít eléggé? Azt diódavizsgálattal is meglehet állapítani, mert elvileg az csak azt mutatja hogy valamennyire működik-e, de hogy mennyire erősít...
(#) CHZ hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Ha nem torz, akkor nem tranyó hiba.
Ellenőrizd a kicsatoló kondin, 1/2 tápfeszt, + kivezetésén.
A halkabb, nem mély hiányos?
Elko hiba is okozhat problémát.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
De, sokkal kevesebb mély van benne mint a jó csatornán.
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Akkor csatoló kondi okozza, akár a kicsatóló hibája is lehet.
De kisebb elkokokat is nézd meg. Egyszerű megoldás ha hátulról forrasztasz rá megfelelő értékű kondit, próbára. Mindet érdemes végigpróbálgatni.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Köszi, a kicsataló kondi vadi új. Holnap méregetek majd, ma már nincs hozzá energiám, csak elrontanák valamit.
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Most ne méregess, csak kondikat póróbálgasd végig..
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Hogy próbálgassam végig?? Nincs nekem itthon elektronikai boltom hogy minden kis kondit végigprobálgassak.. Már egy ilyen szar ára elment gázolajra, mert ha kell egy kondi go 100km odavissza... Most jutok lassan oda hogy megfogom ezt a mocskos rohadék szart és ki***szom az ablakon, már tönkretesz idegileg teljesen :@ bocsi de teljesen ki vagyok akadva, meg ez a rohadt város is undorító hogynjincs egy elektro bolt, persze tesco az van hogy a villám *** szét
(#) forma3 válasza forma3 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Azt hiszem kéne vennem valami kondenzátornérőt, mert ez a vakon kicserélem az egész belsejét dolog nem lesz jó. Kicsatoló vadi új, az csak nem lehet rossz...
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Nyugi..
Egy normálisabb elko is elég lehet végigpróbálni a többit, elég csak hátulról ráforrasztani. Csak a rossz kondit kéne cserélni.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Úgy gondolod, hogy ami benne van azt bennhagyom, és hátulról próbáldotom egy pl. nagyobb kondival? Van egy újabb fejlemény, szerintem nem a végfokrésznél lesz a baj, mert a rossz oldal ami halkan szól, egyáltalán nem reagál a balace-ra, mindig ugyanúgy szól. Ez ilyen stereo áthallásnak tűnik. A másikhoz képest sokkal halkabb.
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Úgy gondoltam..
Ha lehet, cseréld meg a végfok bemenetére menő kábeleket. Kiderül hol van a hiba.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Azt nem tudom így megállapítani 100% biztossággal hogy melyiken megy a jel, a jó oldalba meg főként nem akarok belepiszkálni. Úgy próbálom hogy mindent mérek összehasonlítva a jó oldallal. Csak most pillanatnyilag elszált a kedvem, de nem adom fel.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Na most nekiállnék. Ez hogy egy erősítő szól, de halkan, így első hallásra milyen problémára utal? Nem megy az előfok? Hogy találjam meg a panelon hogy melyik az előfok rész? Az a kisebb tranzisztor ami a végfokhoz a legközelebb van, annak a környéke?
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Már írtad, halkabb mély hiányos (nem torz).., erre én is válaszoltam, ezt csatoló, hidegítő kondi szakadása okozza. Előfokban, vagy a végfokban.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Köszi, csak ezt nagyon valószínűtlennek tartom, mert vadi újak a kondik, és multival mérve is úgy viselkednek mint ahogy a kondiknak kell (persze kapacitást azért nem tudok mérni)
Azért is furcsa, és szerintem itt van a lényeg elásva, hogy a balace nem szabályozza a hengerőt, és tényleg a másik csatornához képest nagyon halk, tehát amit hallok az csak a stereo áthallás, a végfok szerintem nem kap jelet. Legalábbis én így gondolom.
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ha a végfok nem kap jelet, akkor nem halkabb, nem is szól! Eddig nem ezt írtad. Az előfokban lévő kondikat is cserélted?
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
A nagyon kicsi ezüst színű elkókat még nem, de rajta vagyok. (csak ugye itt nálunk nem lehet kapni semmit)
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Találtam egy érdekes kis kondit, ezt ki kéne cserélni? Az van ráírva hogy 270K, ez számomra értelmezhetetlen, pedig a nyákon a jelölés szerint ez kondi. Kép.

Kép0427.jpg
    
Következő: »»   7 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem