Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD lejátszó javítás
 
Témaindító: ddr, idő: Szept 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   54 / 84
(#) tallerkrisztian válasza Robi1989 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Nem vagyok szakértő, de ha jól tudom ugyanarra vagy nagyobbra lehet kicserélni, de a nyákon feltüntetett értékü lehet a maximum. (Ez nem biztos) A biztonság kedvéért azért kérdez meg másokat is nem szeretnék ártani.
(#) CHZ válasza tallerkrisztian hozzászólására (») Feb 18, 2012 / 1
 
Biztosíték szakadás vizsgálattal mérhető, ohm mérés ..
(#) tallerkrisztian válasza CHZ hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Gondolom elég az egyik irányba néznem a szakadásvizsgálatot? Ha jól tudom a biztin mindkét irányba mehet feszültség, áramerősség, így ha az egyik irányba szakadást mutat akkor Game Over! legalább is ha jól tévedek.
(#) Ricsi89 válasza tallerkrisztian hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Mivel a biztosítékban egy vékony vezeték szál van, ezért nem árt, ha mindkét irányban vezet.
(#) Robi1989 válasza tallerkrisztian hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Most laton hogy az egyik zener dioda is szetdurant szerintem az okozta a kart is a kondikban ...
(#) tallerkrisztian válasza Robi1989 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Ebben már nem tudok segíteni, de amennyire kiismertem a dolgokat ezt mint tudatlan laikus mondom, hogy a kondi elöbb kivágja a zenert, főleg ha a tőszomszédságában van. Ugyanis az elkókban nagyobb feszültség van atlag.Innen átadom a hozzáértőknek.
(#) tallerkrisztian válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Akkor azt mondod mérjek mindkét irányba? Csak akkor égett ki biztosan ha mindkét irányban szakadást mutat,
(#) Robi1989 válasza tallerkrisztian hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Igazad van mert kozvetlen melete van a zener midjart belefogok a javitasba irok ha tulelem
(#) Ricsi89 válasza tallerkrisztian hozzászólására (») Feb 18, 2012 / 1
 
Ezzel azt akartam kifejezni, hogy ha a benne lévő szál elszakad, akkor az semmilyen irányban nem fog vezetni. Tehát bőven elég egy irányban megmérni.
(#) tallerkrisztian válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Akkor egyet szeretnék még tudni, lehet fejcserét is kell csinálnom, de viszont ez a típus már kifutóban. Ha egy olyan fejre cserélem melynek ugyanolyan széles a pin számú szalagkábel kell akkor elvileg jó bele?

Eredetileg Sony KHM-310AAA van benne
(#) torok72 hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Sziasztok.segítségre lenne szükségem van egy orion dvd lejátszó és mikor lejátszásra kapcsolom lemez forgató motor nem forog kimértem és nem kap áramot hol keressem a hibát
(#) tallerkrisztian válasza torok72 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia! Nézd meg a legegyszerűbbet, hogy nem-e égtek ki a biztosítékok.Ha azok jók akkor jöhetnek a nagyobb kondik (elkók) , végfokok. Ezeket már én is végigjátszottam, persze CHZ segítségével.
(#) torok72 válasza tallerkrisztian hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Minden más működik rajta csak a lemezforgató motor nem kap áramot neked sikerült megjavítani
(#) tallerkrisztian válasza torok72 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Nézd meg a forrasztási pontokat a motornál, lehet elengedte nincs érintkezés?! Forraszd ki (Mindenképp különben megölöd az egész mechanikát!!!) a motort a bekötéseinél és egy 9V elemről mindkét irányban forgasd meg csak a motort talán életre kelti az enyém is szarakszik, csak biztit kell cserélnem addig nem tudok haladni vele. Ha ez nem jött be akkor PASSZ!
(#) torok72 hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Valaki tud még segíteni hogy mi a hibája
(#) tallerkrisztian válasza CHZ hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Egy dióda beforrasztva a helyén DMM szakadásvizsgálattal mindkét irányban vezet valamint áram alatt DC-n ugyanazt a feszültséget mértem (pl: +3V / -3V) ? Lehet rá mondani, hogy Csere?! Körülötte minden jó
(#) CHZ válasza tallerkrisztian hozzászólására (») Feb 23, 2012 / 1
 
Beforrasztva vezethet, ha terhelve van..
Forraszd ki és úgy mérd meg.
(#) tallerkrisztian válasza CHZ hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Közben megtettem a kiforrasztást és úgy minden rendben volt. Ezek a miniatür SMD -k mennyire szoktak meghibásodni %-arányban? Több mint a felét megnéztem és még egyet se találtam DMM -el mérve ami hibás lenne. Ennek ellenére most valamiért megint nincs kijelzőm. A táppanelon elvileg minden rendben a végfokokat az előző tulaj kicserélte, új biztik vannak rajta alatta tartóval így csak kiveszem a rosszat és mehet a helyére a jó. A 3 legnagyobb elkó ki van cserélve.Egyenlőre végignézem a Videópanelt, de azt se látom kizártnak, hogy a kijelzőpanelen halt be valami (ellenállás stb....) Mellékeltem az Mpeg proci leírását egyenlőre még nem jöttem rá hol keressem a hibát

MT1379GE.pdf
    
(#) kovacs7704 hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Helosztok!!!Örülnék ha tudna valaki tanácsot adni.Van egy ELTA házimozim és a hangot DVD-n és CD-n is leadja,viszont ha DVD-lemezt rakok be,csak az ELTA logoja szaladgál a film helyett de az is több részben és halványan mint egy háttérkép.Előre is köszi kovacs7704.
(#) kovacs7704 hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Sziasztok. A amai napig nem kaptam segítséget vagy ötletet senkitöl a fenti kérdésemre ha valaki tud segítsen köszi
(#) tallerkrisztian válasza kovacs7704 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szia! Először is ide az emberek amikor van idejük akkor néznek fel. Másodszor amikor írsz egy hozzászólást vagy kérdés/válasz valamelyikét mielött rákattintasz a (Küldés) -re felette van az,hogy:

"Értesítést kérek, ha a témában hozzászólás érkezik"

jelöld be és akkor aki ide fel van regisztrálva és ugyanúgy bejelölte azok mindannyian kapnak értesítést email-ben a legfrissebb hozzászólásokról. Ellenkező esetekben lehet, hogy kaptál választ csak mivel nem jelölted be utánad írnak Pl.: 10-en és bogarászhatod ki a te saját írásodat, hogy az utána lévők között van-e olyan aki a tiedre reagált.
(#) kovacs7704 válasza tallerkrisztian hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Bocsi de még nem rég regisztráltam az oldalra és nem vagyok jártas,hogy mit hogyan kell csinálni Most tegyem fel újra a kérdésemet
(#) tallerkrisztian válasza kovacs7704 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Megpróbálhatod, DE ne várj egyböl választ, mert én is van mikor csak 1 hét után kapok választ.
(#) torok72 hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni van egy Roadstar dvd lejátszóm és az vele a gond hol bekapcsol hol nem előre is köszönöm
(#) tallerkrisztian válasza torok72 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Milyen tipus?
(#) torok72 hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
szia Így néz ki a belseje Roadstar DVD-5103PSPK

01223.jpg
    
(#) tombox00 hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
ÜDV mindenkinek.

Egy Hyundai 5.1-es erősítős dvd lejátszóval lenne problémám.
Amikor bekapcsolom akkor csak a poti mellett lévő kék led világít,de csak ez se a kijelző nem világít és nem is reagál semmire.
Megmértem: van 12V , 5V, -23V és a kijelzőn is van fesz.

Nem tudom, hogy mi lehet vele. Aki tud segítsen.
Köszönöm
(#) sany hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Hozzám került ,egy DVD lejátszó javításra. A gond vele , az hogy nem akarja leállítani a DVD lemezt , és így ki sem adja azt. Ha stop/eject gombot nyomom nem reagál , de ha összevissza nyomkodom a többi gombot akkor egyszer csak kiadja, ezek után már reagál újból a stop/eject gombra.Ha nincs benne DVD lemez akkor minden gond nélkül kijön a tálca .Ha megnyomom újból a stop/eject gombot akkor visszamegy. Lehet az olvasófejjel van valami baj?

Köszönöm a választ!
(#) Puklee hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Üdv! Van egy ITT HTS-4830A tipusú házimozim. Eredetileg javítani hozta ismerősöm, de végül pár alkatrészért megszereztem tőle.. Nos a gond nem is a dvd részével van mert az tökéletesen működik, hanem a végfokkal. A subwoofer kimenetről jel nem jön ki és a többi hangfal is max hangerőn torzít(ez lehet a hangfal hibája is..) Nos szétszedtem, Lm4755t ic-k vannak benne. A center stb hangfalakhoz tartozókon minden rendben, szinte minden lábon mérni feszültségeket. A sub ic-n viszont csak a 26volt-os táp rámegy és ezen kívül semmi életjel. A tápot az összes ic egy helyről kapja... Mi lehet itt a gond én nem értem. Az ic ment volna ki?
(#) gaben62 válasza Puklee hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
A végfok Ic az ami legutoljára megy tönkre.
A kimenetén nincsen dc.feszültség, akkor tuti hogy jó az Ic.
Következő: »»   54 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem