Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 75
(#) David 3g hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Letörtem a rossz ic-t kiméregettem a lábakat hogy valahol valami nem e ér össze meg rá adtam a táp feszt és ugy is megnézegettem hogy valahova nem e került fesz. ,de semmi. minden okénak látszik.
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Szia! Ez nagyon rosszul néz ki. A kimenetnél elégett a fólia?
Ezt a rengeteg ónt folyasd le, csak a +/- tápon és a kimeneten folyik olyan áram ami szükségessé teszi a befuttatást. Denaturált szesszel mosd le a gyantát, mert a belé került szennyeződésen áthúzhat a feszültség.
(#) szucsip válasza David 3g hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Ne sértődj meg a kérdésen, de:

Nem lehet, hogy leföldelt az IC?! A hűtőbordára csillámmal ÉS szigetelő csavaralátéttel kell felfogatni. Esetleg a tápfeszeket nem cserélted össze?
(#) pinyó39 válasza David 3g hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Tápegységed hibátlan? Nézd át a kábelezést, csatlakozókat (ha vannak). Ha minden jó akkor megint kinyiffantak az IC-k.
(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Én is azt mondom, én még úgy tanultam akkor csinál jó munkát az ember ha minél kevesebb forrasztóónt használ.
(#) David 3g válasza szucsip hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Szia. Nem sértődöm. Nem cseréltem össze ez biztos többször ránéztem és rá is mértem, a borda csak simplán volt semmihez nem ért hozzá.
(#) David 3g válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Szia. nem hibás +-33V tud ,de az elözőek még régen 55V is voltak járatva és semmi bajuk nem volt. Szimplán csak ez az egy panel volt külön még nem is dobozba
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Szia. Igaz lehet! csak nem volt bekapcsolva az ic-és nem értem hogy akkor hogy szedhetett zavarokat össze. Mármint ha nincs bekapcsolva mert gondolom a zavarokra gondolsz ha vastag az ón.
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Nem a hangzással függ össze.
Az ónban lévő adalékok el nem távolítása a fő gond. Itt egy példa. Többed nekifutásra is összeégett a vastagon ónozott panel.
Meg kell alaposan tisztítani.
A kimenet vezető sávja felégett?
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Ami engem zavar.

Ónozás.jpg
    
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Jó múltkórjába a sok forrasztástól éget fel pár helyen és azért gondoltam hogy befuttatom a bizti kedvéért , de akkor lehet nem jól tettem am most majd rendelek tda7294 -et és azzal megpróbálom a másik panelt ami nincs befuttatva. csak annó ugy sem értem el eredményt hogy eredeti állapotban volt a panel :S
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
a 2 karikádnál nincs összeégve / összefolyva az csak a fénynek a törése. kimértem elég sokszor és nem találtam úgy hibát.
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Amit linkeltem, azon sem mért zárlatot a kolléga. Feszültséget ráadva okoz meglepetést: Bővebben: Link
A gyanta alatt bármi megbújhat. Gondolom az csillan meg a fotón.
A "nem értél el eredmény az eredeti állapotú panellal" - mit jelent?
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
hát 6 panelem van ebből 2 - így befutattam, de építettem tavaly már több ilyet is de kb a 6 próbálkozásból 2 jött be egyszer , kicseréltem az ic-et annó és megint durrant és az alkatrészek is ujjak voltak azóta szórakázóm a panelekkel.
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Félő, nem használsz semmilyen eszközt áramkorlátozásra, mikor éleszted az erősítőt. Így csak az IC tönkremenetelét tudod konstatálni
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Használok izzókat 55W -at
(#) Ronin válasza David 3g hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Arra szoktál figyelni hogy a tápodban a kondik ki legyenek sütve mikor rákötöd a panelra? A 7294/93 nem igazán szereti a féltápfeszt. A kondiban marad annyi töltés ha nem sütöd ki, hogy az arcodba robbanjon az IC.
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
A trafó primer körébe szoktam 230V/40W-os izzót kötni. Te hol használod az izzókat?
(#) reloop válasza Ronin hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Ez is nagyon fontos
(#) szucsip válasza David 3g hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Folyasztószert használsz?

Én egyszer nagyon megszívtam egy olajos alapú folyasztószerrel, valami Wolf micsoda volt. Jött a nagy csodálkozás: "kis mértékben vezet". Még a bipoláris multivibrátoromat is meg tudta bolondítani, szóval óvatosan bármi ilyesmi cuccal.
(#) Ameron24 válasza David 3g hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Szia szerintem ezzel tudod a legjobban eltávolítani a fogyasztószert.

Egyébként én ezt a végfokot megcsináltam 2x, és elsőre működött, elszigetelve a bordától +/-30V ról megy tökéletesen.

Én ezzel a nyáktervvel készítettem el.
(#) compaqamplifier hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Mai nap szereztem egy 25x25-ös hűtőbordát 4 cm mély a marás és fél centinként van a marat. Azon gondolkoztam hogy Párhuzamosan kapcsolva, Tranzisztorral kiegészítve hidalva hány Wattot tudna? Mindenképp ezt akarom megépíteni, régi nagy vágyam
(#) szucsip válasza compaqamplifier hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
25×25-ös borda kicsit kevés lesz.

Amúgy 250W-ig el tudnál menni 4ohmon, ha ügyes vagy. Persze +-50V-ról.

Hidalni felejtős.
(#) Dzót hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Sziasztok, véletlen fordított tápfeszt adtam az ic nek, pár tized másodpercre csak. Utána helyesen bekötöttem de most csak zúg szegényke. Holnap töltök fel képet a panelről hátha van rajta valmi hiba amit nem vette mészre, mit gondoltok meghalhatott az IC ennyitől ?
(#) Directors válasza Dzót hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szia!

90%,hogy halott az IC.
(#) Directors hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Van nekem is egy ilyen erősítőm.A trafó teljesítménye 250VA +-29V kap a puffer pedig 2×10000uF.
Végeztem rajta egy kis mérést,hogy mekkora teljesítményt is tud és hát meglepődtem. Lehet én csinálok valamit rosszul de elég kicsi lett.

Az erősítő bemenetére adtam 100Hz-es szinusz jelet a kimenetre pedig 4 ohm-os műterhelést tettem. A kimenetet szkóppal néztem és addig tekertem,hogy a jel ne torzuljon.Majd megmértem a feszültséget a kimeneten amely 14,5V.
Ezzel ( P=U^2/R) a képlettel kiszámoltam a kimeneten lévő teljesítmény. Durván 52W 4 ohm-ra.
Miért csak ekkora?

Az adatlap szerintem nem 100W 4 ohm-ra?
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia!
Több dolog játszhat közre. Az elsődleges a tápod - melybe bele tartozik a trafótól az IC-ig terjedő vezetékezés is - belső ellenállása. Lehet terhelés hatására tetemes feszültség esés mutatkozik. A 100Hz-es mérőjel szerencsétlen választás, mert összecseng a táphibával.
Az IC kivezérelhetősége a feszültségutánhúzó kondin is múlik, 100Hz-en már annak is van jelentősége. A gyári ajánlással szemben mindig 47µF-ot használok.
Az adatlap a 100W teljesítményt leadását 10% torzítással specifikálja.
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Én ez alapján építettem meg az erősítőt. Bővebben: Link
Bejelölnéd nekem melyik a feszültségutánhúzó kondi?

A vezetékezés rendben lehet mert vastag vezetékekkel vezetékeltem és rövidek a vezetékek. Mikor mértem az erősítő teljesítményét akkor rámértem a tápfeszültségre is és 2V-ot esett. Ez lehet baj?

Akkor megnézem majd másik frekivel. Pl 188Hz?
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
A feszültségutánhúzó a 6-12 lábakra kapcsolódik, nálad tip-top 47uF.
A kimenő feszültséget milyen eszközzel méred? Frekinek 1000Hz-t ajánlok.
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Multiméterrel mértem.
Következő: »»   28 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem