Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   11 / 136
(#) Frankye válasza cipej hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
OK, csak nehogy a lefűrészelt ujjadról tegyél fel képet!

Ja, és én a dekopír fűrészembe eszkábáltam törött fémfűrész-lapból egy pengét, így kevésbé "fárasztó" a vágás, meg egy picit egyenesebb is! Egy kis köszörülés, és már készen is volt!
(#) lidi válasza Frankye hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Lehet ám kapni gyárilag is fémfűrész lapot dekopírba
De persze a "selejtből használhatót saját kézzel" akció okozta örömöt se lehet elhanyagolni
(#) cipej válasza digimann hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Jártam Pécsett suliba, meg eredetileg Bonyhádi wók. Szal nagyjábó ismerős vagyok, de egy rohatt boltot sem took mondani Pécsett.. :no:
(#) Frankye válasza lidi hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Tudom, de mi a manót lehetne (mást) kezdeni egy törött fémfűrész-lappal? Akkor már inkább "recycling" => dupla öröm! (Egyrészt, hogy nem kellett venni a dekopírba fűrészlapot, másrészt, hogy mégse ment a kukába a lap! )
(#) Picboy hozzászólása Aug 27, 2007 /
 
Szisztok!

Végigolvasva a topicot úgy döntöttem, hogy kipróbálom a ledes levilágítást. Mivel nem vagyok Budapesti és nem akartam 1200Ft-ot odaajándékozni a GLS-nek 1 vagy 2 db ledért, ezért elmentem a helyi elektronikai szaküzletbe, ahol újabban már nem lehet raktáron nem lévő cikket rendelni, vásároltam 5mm-es UV ledet 210Ft-os darabáron (4-et), amit sorba kapcsolva kb 15-20 centiméter távolságból 20mA-rel járatva exponáltam a rajzolatot 45! percig . Előhíváskor meglepődve tapasztaltam, hogy a rajzolat tökéletes lett, már ahova került fény (sajnos a CREE gyártmányú ledhez képest kicsi ezeknek a nyílásszögeés az egyik oldalon hiányzott még fél centiméter, de ezt már ki tudom javítani).
(#) titi válasza Picboy hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Hali!
És mekkora a nyák mérete?
(#) Picboy válasza titi hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Ez egy 100*140mm-es darab volt. Próba képpen csak a levegőben forrasztottam össze a 4 db ledet, így kb négyzet alakzatba. Az a tervem, hogy vásárolok még 4 db ledet és valami nyákot csinálok majd neki. Eszeveszett nagy lemezeket úgyse fogok fotózni. Jha, és azért voltam kénytelen ezt a megoldást használni, mert az eddig használt HMLI-ből HGLI-re alakított higanygőzcsövem éppen kiégett.
(#) mik válasza cipej hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Szia!

Hol van a haverod használt szerszám boltja(város, utca, házszám stb)?
Benéznék oda.

Kössz szépen.
(#) Register hozzászólása Okt 3, 2007 /
 
Üdv! Végigolvastam a témát (uh nemvolt rövid, bár követtem már az eljétől).
Keresztkérdésem az lenne h lehetne e használni ledmeghajtó IC-t az említett ChipCad as Cree UV ledhez. Konkréten maxim ic ket néztem márcsak mert ha kapok tőlük egy db mintát az ép elég tesztelni. Ezekre gondolok konkrétanHigh Brightness LED Drivers
További kérdés mert gondolom az egyik csak jó ide, h meiket is lenne érdemes használni illetve pontosan mit is jelentenek ezek a dolgok: boost, buck, SEPIC (gondolom h meghajtás illetve az impulzus uzemodra utalnak de hátha valaki tud esetleg valami pontosabbat) Amugy nem akarom széthajtani a ledet csak mégis ha már van meghajtó ic ami még szabályzható is, akkor mért ne.

A ledes fotozáshoz annyit tennék hozzá, hogy nagyon szépen müködik, én még sima 5 mm es uv ledekkel is fotoztam és nagyon kontrasztos eredményt kaptam.
Uveglapot nem ajánlanám a fotozáshoz sok uvfényt elnyel (tapasztalat), én plexit használok (7mm vastag, csak ez volt itthon) .

A válaszokat előre is köszönöm, és további eredményes világítást
(#) eSDi válasza Register hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Üdv!

Valószínű jó ötlet használni hozzá! Én úgy néztem, hogy ez a kettő lenne jó hozzá: MAX16809 MAX16810.
De a MAXIM IC-kel meggyűlhet a bajod. Mégpedig a tokozás miatt. Ennek a kettőnek pl QFN tokozása van. a többinek meg TQFN vagy TSSOP.

A Boost az a benenő feszből nagyobbat csinál, a Buck az pedig kisebbet. A SEPIC pedig az előző kettőnek az ötvözete. A széthajtásról csak annyit, hogy ha jól emlékszem akkor a LED-en max 1A folyhat át.... Gondolom impulzusüzemben...

A plexit meg jó, hogy megemlítetted! Gyorsan be kell szereznem egy kis darabot.
(#) eSDi válasza Register hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Jajj... el****tam... Inkább ezek lesznek jók: MAX16801A, MAX16801B, MAX16802A, MAX16802B.

Ez előzőknél kis csalás volt az 16 csatornás... és csatornánként 55mA és max 0.88A lenne összesen...
(#) digimann hozzászólása Okt 18, 2007 /
 
Üdv!

Vettem 2 db CREE LEDet... Tényleg nagyon jók, bár még van mit csiszolnom az eljáráson...

Az első nyákom 46X162mm-es, a hosszúkás alakja miatt két pozícióból világítottam 15cm-ről 10-10percig. A LED-eken 150mA áram folyt, a filmet pauszpapírra nyomtattam tintás nyomtatóval.

Nem éppen első osztályú a minőség, de használható, és hát elsőnek nem rossz ! :taps:
(#) Frankye válasza digimann hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Hát igen, lehet még finomítani egy picit a technikán, de valóban nem rossz elsőre!
(#) Bazsi hozzászólása Okt 22, 2007 /
 
Sziasztok!
Mennyi lehet most az árfolyama egy higanygőzlámpának?
(#) szabi83 válasza Bazsi hozzászólására (») Okt 22, 2007 /
 
125W-160W ~1700 - 2000 ft kb
(#) Bazsi hozzászólása Okt 23, 2007 /
 
Nemtom már hogy hol de valahol a netenúgy olvastam hogy NAOH(nátrium-hidroxid)-ot használnak előhíváshoz.Tudja vki hogy hol lehet beszerezni?
(#) vicsys válasza Bazsi hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Úgy keresd, hogy:
Wolf TN140
(#) huba hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
Nekem is egy kiló NaOH-va . Mikor az elektronikai boltban kértem az előhívót a szöszi úgy nézett rám mintha tejet kértem volna "Mások csak a lakkot kérék" ekkor elsétáltam a vegyszerboltig. Az elsö kérdésem az lenne, hogy Lehet ezt a NaOH granulát fém kávés dobozban tárolni? Ha jol értem 1l vízhez kell 7g. Az szemre kb mekkora térfogat?
(#) bbatka válasza huba hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Eszedbe ne jusson. Üvegben tárold. Magába szívja a nedvességet és szét mar mindent.
Én már régóta Hidegzsíroldót használok előhívásra, de azt is hígitani kell.
(#) sk3tch hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
En csinaltam magamnak higanygoz lampas levilagito eszkozt amiben aszem 20perc alatt levilagitja a nyakot..vagy kevesebb? na mindegy epp hogy lezuhanyzol es fogatmosol, mar kesz is a nyak ha erdekel rakok fel rola kepeket
(#) Frankye válasza sk3tch hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Lássuk! :yes:
(#) huba válasza bbatka hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Akkor müanyagkupakos kávésüvegbe fog kerülni, egy szép halálfej kíséretében :yes: Akkor menyi a 7g? ugy két kávéskanál?

Nemtom miért mind kávéról beszelek, pedig nem is iszom..
(#) bbatka válasza huba hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Passz. Én egy kicsit ebből egy kicsit abból alapon szoktam keverni az előhívót, főleg hogy zsíroldót használok. Inkább hígabb legyen mint töményebb és még tudsz hozzá keverni NaOH-t. És legyen a közelben tiszta víz is lemosni a panelt.
(#) hegman válasza bbatka hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Én meg vettem egy gyárilag 7g-os zacsit vagy 4 éve és mindig ahhoz viszonyítom amikor keverek egy litert.
(#) sk3tch hozzászólása Okt 28, 2007 /
 
nos ittvannak a csodarol a kepek
kiirom linkbe
kep1
kep2
kep3
kep4kep5
(#) Zenner hozzászólása Okt 28, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!

szeretnék áttérni a fotózós technikára de nem tudom hogy induljak el

én nem nagyon szeretek nagy fesszel bíbelődni(a higanygőz lámpa miatt) ezért LED-ekkel szeretném meg oldani.

van egy csomó olyan öngyújtóm amiknek UV-LED van az alján(ha érdekel valakit akkor nem dohányzom csak össze gyüjtöttem ezeket az öngyújtókat a LED-ek miatt, hátha egyszer még hasznát veszem)és ezekből szeretném megcsinálni a levilágítót

mitgondoltok 30-60db ilyen LED elég lenne?


még egy kérdés:tinta sugaras nyomtatóval lehet nyomtatni írásvetítő fóliára, mert a lézer nyomtató sajnos sehogysem megoldható



a válaszokat előre is köszönöm!
(#) lgyk válasza Zenner hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Hi!

Ha normál 20 mA-es áramigényű UV LED-ek, akkor bőven elég. Ha viszont sima kék led, akkor az bizony nem lesz jó. Lehet tintasugarassal transzparens anyagra nyomtatni, de direkt tintasugarasba valót kell venni. Vagy kinyomtatod normál papírra és átmásoltatod fénymásolószalonban fóliára.
(#) sk3tch válasza Zenner hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Szerintem a ledes feny keves lesz hozza,deha sok van belole akkor kitudja de egyszerubb ez a higanyhoz lampa megoldas. nagyfesszel mi a felelmed,avagy a higanygoz lampaval?
(#) Frankye válasza Zenner hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Idézet:
„...van egy csomó olyan öngyújtóm amiknek UV-LED van az alján...”


El kell, hogy szomorítsalak. A kínai piaci gagyi öngyújtók aljában lévő LED nem UV, hanem liláskék fényt bocsát ki, tehát erre a célra alkalmatlan. (Annyira minimális az UV fény tartalma, hogy órákon át világíthatnád vele a NYÁK-ot, és akkor sem biztos, hogy sikerülne, vagy nem lenne egyenletes a levilágítás. Inkább hagyd meg ezeket a LED-eket design-elemnek, valami szobai vagy más cucchoz, és ha valóban LED-ekkel akarod levilágítani a NYÁKjaidat, akkor inkább vegyél UV LED-eket.)
(#) Zenner válasza Frankye hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
akkor marad a rendes UV-LED

csak így olcsóbb let volna mert akkor a LED-ek már megvannak

Jók hozzá a normál 5mm-s UV LED
és menyi kell belőle kb?

Üdv
Következő: »»   11 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem