Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   136 / 254
(#) sooty válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Persze , azért kérdeztem, azzal a hatalmas hűtőbordával mennie kellene, ha csak melegedne.
(#) kondorzs válasza sooty hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Mindenkinek köszönöm az építő hozzászólásokat, ezekből is tanultam.
(#) Hp41C válasza kondorzs hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Aki megy vásárolni Pestre, a Béke útra menjen, a L@mex -be:
A megadott árak internetes vásárlás esetén érvényesek, az áfa -t nem tartalmazzák.. A kisker egy kicsit drágább..
UF4007 - 12.50Ft, HER108 - 9.86Ft...
(#) kondorzs válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Köszönöm az infót.
(#) Hp41C válasza kondorzs hozzászólására (») Feb 29, 2012 / 1
 
Nézz szét a webboltjukban, írd össze mi kell. Sokféléjük van, ami máshol nehezen beszerezhető...

Visszatérve a melegedésre. Amiatt, hogy az 1N4007 lassan zár le, az átvitt energia jelentős része a már záróirányban előfeszített, de még nyitott diódán keresztül a fet -re jut és ott alakul hővé...
(#) kondorzs válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Na, igen. én is gondoltam valami hasonlóra, hogy a fet esetleg nem jól kap időzítést és sokáig folyik rajta áram.

Ez a magyarázat már elfogadhatóbb és szakmai, nem találgatás.
Kösz.
(#) kaqkk válasza kondorzs hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
"elfogadhatóbb és szakmai, nem találgatás. " Ha rám gondoltál gondold át azt is ki könyörögte ki belőled a diódád típusát !
Szivesen máskor is Üdv
(#) kondorzs válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Nem rád gondoltam! De elég agresszív vagy.

Írtam: "Nem kaptam itt Miskolcon, rendelni tudnának, tettem bele egy másikat, hátha kifáradt."

Ebből szerintem egyértelmű, hogy ugyan olyat tettem bele csak másikat.

A szakmait arra írtam, hogy ebből más is tanul. És ugye bár itt az a cél, hogy egymástól tanuljunk.

Azért, mert fejből nem ismerem minden alkatrész adatlapját, lehet, hogy én is tudnék újat mondani, csak a boltos megszívatott én meg hibáztam, hogy csak a számot figyeltem.

Ma remélem kapok ilyet: UF4007 és először ezzel kipróbálom.

Üdv.
(#) H2opok hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Üdv
Tegnap én is beüzemeltem az "új nyákos" verziómat. Elsőre indult, hibátlanul megy, semmi melegedés, enyhén "langyoska". A glimm egy kicsit erősebben világít, igaz a "gyári 150K van előtte.
Szerintetek mekkora kellene bele hogy kb. olyan fényereje legyen mint a csöveknek?

Összerakva, ahogy a képeken is látszik, 58mm magas az egész. A 2200uf fektetve van benne, így nyertem pár mm-t. A nyák módosításánál, kicsit elszúrtam, mivel az infravevő szélső lábához nagyon közel került a 3mm-es furat. Ezért van benne kicsit döntve. A Z560 és fedlap között kb. 2.6mm van. Az smd nyomógombokhoz viszont nem is kell semmi kis hegyes pöcök megnyomni, elég ha csak a nyákot enyhén megnyomom és már léptet is. Igaz a fedlap teljesen ráfekszik a nyomógombra. Én az egészet körbe leburkolom (kihagyva az ldr és infra helyét), igaz még nem döntöttem el, hogy fém vagy műanyag háza lesz e, és így megy bele a plekó csőbe.
A csövek alá is jó lenne valami világítás, igaz nem tudom úgy hogy fog kinézni.
(#) kondorzs válasza H2opok hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Szép!

Ja én is az infrára azért tettem vezetéket, de cserélni fogom, mert "a derót görbe".

Nekem egyforma a fényerő, mondjuk én az anódra kötöttem 100k ellenállással.

Mérni kellene, és számolni, de lehet próbálgatással is

Kezd egy 220 k -al ha nem elég halvány akkor tegyél egy szabványértékkel nagyobbat.

üdv.
(#) H2opok válasza kondorzs hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Van neked a csövek alatt led?
(#) kondorzs válasza H2opok hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Nincs, de úgy tervezem, hogy a két panel közzé tennék (Fedlap és nixie) esetleg smd ledeket.

Mint egy ledsor, nyilván így, hogy be van forrasztva már nehezebb lesz a távokat belőni, de ha a peremet (két penel) körbe zárnám, akkor a fény csak a csövön keresztül távozna

Valami hasonló lenne mint az LCD- kijelzők háttérvilágítása.
(#) H2opok válasza kondorzs hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Szerintem ez nem jó 5let. Mégpedig azért, mert a fedlap -hiába van lelakkozva- átlátszó, és a ledek fényét átengedi. A csövek alá sokkal jobb lenne.
Meg hogy teszed be a két panel közé a ledeket?

Lehet j. héten csinálok pár garnitúrát még, javítva a hibákat. Pl a glimm-nek , és a nyomógomboknak is kellene átvezető tüskesor, az infrát is át kellene helyezni föntre, meg a ledvilágításnak is megcsinálni a helyét. Pl. a patexati rgb-s nyákját rátenni vagy a fedlap aljára, vagy a z560-ra. Vagy csak simán az egyszínű ledeknek.
(#) kondorzs válasza H2opok hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Ja, csak hát a szívócsonk belelóg, ezért gondolkoztam smd leddel, összeforrasztanám ledsorba, a megfelelő távolságokba és valahogyan a két panel közzé csúsztatnám.

Érdekes mutatvány lenne az igaz, de jobb ötletem erre a panelre nincs.

Az újra panelre meg pénzem

Viszont az elképzelésed a módosításokról tetszik.
Amit magamnak csináltam panelt ott már a glimmeknek is rajta volt az ellenállás, IR-t előlapra tettem.. stb..
(#) kondorzs hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Hp41C és kaqkk segítségét köszönöm, és köszönöm sooty -nak a diódákat.

A probléma megoldottnak tekinthető, bár langyos (kicsit melegebb mint langyos) a fet, de a "borda" teszi a dolgát, a feszültség nem esik és az induktivitás nem meleg.

Az óra immár "ketyeg".

Jó tanácsok megfogadva, új vezetéke.. rövidebb távtartók és lehet, hogy még a csöveket is lemosom

Üdv. Mindenkinek.
(#) Csupasz hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Remélem a modik nem szednek ki, de van egy üzemképtelen Conrados DCF modulom, ha valaki tudja használni / antenna jó!/,írjon privit.Természetesen ingyen adom.
Üdv:
Csupasz
(#) kisgeri válasza H2opok hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Üdv! Nekem 560k van a glimmek előtt, így lett egyforma a fényereje a csövekével. Így már nem világít a glimm teljes hosszában, de egyáltalán nem zavaró. Így néz ki, csak élőben persze élesebb és szebb.
(#) Csupasz válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Milyen glimmet használsz? Az enyémbe rövidebb a fény.
Üdv:
Csupasz
(#) kisgeri válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Igazság szerint fogalmam sincs. Régen az utcán találtam egy pici panelt, amin volt 7-8 ilyen, de a fele már törött volt, mert átmentek rajta autóval. A túlélők közül 2 bekerült ebbe az órába.
szerk: Az itt lévő képeken talán jobban látszik, hogy milyen.
(#) Csupasz válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Esetleg nem tudod, hol lehet ilyen hosszúkásat venni?
(#) sooty hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Sziasztok, a Mule v2 panelhoz készítettem egy kis adapter panelt, amivel Atosz ötlete alapján a tranzisztorok helyett optocsatolót lehet alkalmazni. Mellékeltem a tervét. sajnos még nem volt időm kipróbálni, hogy viselkedik vele az óra, mert a többi alkatrészt is be kéne ültetnem Egy hiba azonnal ki is derült, nem fér el a 100n mellette,ezért a sarkából vágni kellett, persze az ellenállások maradhatnak az eredeti panelen akkor elfér módosítás nélkül. Csináltam egy képet is mielőtt lefestem pirosra Esetleg rá lehetne tervezni egy majdani panelra, ha jól működik.
(#) kisgeri válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Konkrétan pont ilyet nem tudom. Ahová szoktam néha járni vásárolni alkatrészeket, ott többféle méretben árulnak (elvileg), de sosem vettem. Ha legközelebb arra járok, megnézem milyenek. Ha gondolod, hozok néhányat és küldök. Ha Sajnos képek nincsenek az oldalukon. Itt szoktam nézni. Árlistában írd be a keresőbe, hogy glimm. Ja most jut eszembe, fázisceruzából is bontottam, igaz kb. 2mm-el rövidebb elektródájút. Tuskó áruházban volt nagyon olcsón, akkor vettem egy adagot.
Na most már meg is mértem akkor. Az órában levő elekródája 8mm, a fázisceruzás 6mm hosszú.
(#) Csupasz válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Én azokat a rövideket tettem bele, ami a glimmlámpában van / villanyboyler/. Ez a hosszú elektródás nagyon tetszik, bár nekem IN-8 cső van benne, lehet hogy ahhoz már hosszú is...
(#) kisgeri válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Nem hinném, hogy hosszú lenne, ezek a csövek az IN-8-nál lényegesen kisebbek. A nyáklemezzel ha összehasonlítod, az egész kijelző szélessége pont 10cm. Nagyon aprók a csövek, ha ezekhez nem nagyok, azokhoz pláne nem.
(#) Csupasz válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Jó ez a bolt, nem ismertem, vagy a HE, vagy a L..,a két favoritom.Kár hogy nincs kép.A nagykerhez hozzá lehet jutni?
A glimmeknél meg az üveg méretét adja meg...
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Jó kis újítás, kíváncsi leszek, hogyan működik majd! Ha minden igaz ezzel jobban le lehet választani a logikai részt a nagyfeszültségűről ugye?
(#) kisgeri válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Igen, valószínű az üveg mérete, ezért kéne szemmel is látni. Nagyker ár értelem szerűen nem. De az eladók nagyon rendesek, soha semmi panaszom nem volt.
(#) Csupasz válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Semmi leírást nem találtam, postával is szállítanak?
(#) kisgeri válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Nem igazán a topic témája, de sajnos most így nem tudom. Elérhetőség fülön van mail, skype, szerintem kérdezd meg.
(#) Csupasz válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Igazad van...
Következő: »»   136 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem