Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1014 / 2501
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Féltem, hogy ezt fogod írni. Ezzel mutat némi hasonlóságot az erősítőd. A két 1N4007 + egy trimmer más típusú feteket tételez fel, olyanokat amik audio célra készültek alacsony gate-source feszültség igénnyel.
Az IRFP-knél a gate-k között 2x4=8V potenciál különbség szükséges nyugalmi állapotban, ebből 2x0,7=1,4V stabil a diódákon, a többi a trimmeren átfolyó áram függvénye. Ez nekem így nagyon nem tetszik :wilting:
(#) Zsoltipapa válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Sziasztok! a fetesekkel csak a gond van 1 jól meg épitett tranzisztorosnak nincs párja.Ez az én magán véleményem.Remélem ezzel nem bántottam meg senkit.
(#) pinyó39 válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
A fetesekkel tényleg csak a gond van, mindig gondban vagyok hogy honnét akasszunk rá akkora ládát ami elbír vele? Komolyra fordítva: mindenféle tranyóval (FET-tel) láttam már jól és rosszul épített végfokot, ez a tervező és kivitelező érdeme vagy szégyene.
(#) Zsoltipapa válasza pinyó39 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Tökéletesen eggyet értek
(#) Zsoltipapa válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Nekem valahogy mindig jobban be jöttek a tranyós erősitők,mint a fetesek.Lehet hogy csak azért mondom mert még nem volt fetessel dolgom.
(#) Doncso válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Ez olyan, mint amikor azt mondod, hogy én a pizzát jobban szeretem, mint a gyrost, de még nem ettem gyrost. Akkor honnan tudod, hogy nem jobb é?
(#) Zsoltipapa válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Jelenleg én ezt használom sztereóba,és nagyon megvagyok elégedve vele. A kép nem a legjobb, de gondolom fel lehet ismerni.Üdv:Zsolt

Kép 001.jpg
    
(#) Zsoltipapa válasza Doncso hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Vettem a célzást.
(#) reloop válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szia! Egy fetes végfok félvezető készlete komoly árelőnyben lehet a bipoláris tranzisztorossal szemben.
(#) szabi83 válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
A két bal oldali tranyó BD249/250?? (ha az, szerintem hamis)
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Akkor mit ajánlasz? Így vette a haver a panelt ezekkel a fetekkel...
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Én szívem szerint ez félreraknám aztán a darabjai majd jók lesznek valamire és csinálnék ennek a jómadárnak egy hidalt 7294-et. "Dehát az csak 200W az mi..."
Nekem az van és buliba a meszelt fal behinti a tájat...
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Csak szét kell nézni az IRFP-s végek között. A BD139-est a hűtőbordára fogatod és tűrhetően fog viselkedni.
(#) Haliapu válasza Doncso hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szia, 4 Ohmos műterhelésen próbáltam +-63V-ról de majdha a saját dobozzában lesz akkor majd bemérem pontosan. Most külső tápról volt meghajtva.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Ne haragudj de nekem ez így magas. Ha esetleg el tudnád magyarázni hogy egy hülye autószerelő is megértse az jó lenne

Ha jól értem a külön álló nagy tranyót kicserélni bd139-re és egy hűtőzászlót neki? Ez az a tranyó aminek a collectorja után van a 2 soros dióda majd a trimer és ennek a tranyónak a collectorjához van még kötve 100 ohmokkal a 240es fet-sor gate-ja

Vagy inkább az a nagy tranyóhez megy a poti másik vége és megy a 9240es részhez? Csakmert a bd139 npn ami a soros dióda előtt van az pnp.
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
A ** em az lesz holnap délellőtt nekiülök a sprint layoutnak és megrajzolom hogy egyszerűbben lássátok a kapcsolást...
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Kiveszed a két diódát. A kettő együttes helyére megy a 3,9k ellenállat. Átvágod a poti lábait összekötő vezetősávot. Ezt hidalja át a 470ohm.
Minél rövidebb vezetékkel kösd be a BD139-et a jelölésnek megfelelően.
Jelezz vissza érthető-e?

Peter.jpg
    
(#) alioka hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Sziasztok !

Az volna a kérdésem hogy a csatolt fileban szereplő kapcsoláshoz az általam készített nyákrajz megfelelő-e?
Üdv
alika
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szerintem ha kialudva elolvasom mégeyszer megértem. Elkezdtem layoutba bevinni a panelt bár nemhiszem hogy ma végzek vele.

Hogy veszem ki layoutba a négyzetrácsot? az istenért nem találom...
(#) reloop válasza alioka hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szia! A rajzon egymást keresztező vezetékek - ha nincs ott pötty - nem érintkeznek egymással. Nálad összeérnek. A 0,1mm vezetősáv túl keskeny. Ide való a kérdésed.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Jó, a trimmert is el kell forgatni 120°-kal, de ezzel csak akkor terhellek ha átlátod az eddigieket.
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Holnap beírom az alkatrészek adatait ma már nincs rá erőm.
Jóéjt mindenkinek.
(#) golem hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok!
tegnap kaptam tesóméktol egy grundig R4200 mkii erősitőt. Az a baja hogy két bizti ki volt menve bal oldala szol recsegve a jobb meg sehogy.
Az erősitö tranzisztoros. A biztiket én vetem ki már.
A kijeltő se müködik.
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Ez sajnos elég ronda rajz de finomítok még rajta hogy átláthatóbb legyen meg beírom az értékeket
(#) storm válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
A négyzetrácsot úgy tudod majdnem eltüntetni, hogy ahol állítod a vonalvastagságot közvetlenül felette van egy kis gomb, és a raszterháló méretét a legkisebbre veszed. Ezzel a beállítással szinte bármit meg lehet csinálni
(#) peter1995 válasza storm hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
köszi már megvan.

Mindjárt rakom fel a kész rajzot hátha segít...
(#) Doncso válasza golem hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Adatlap letölt, megnéz. Végtranzisztorok kimérése, skori oldalán találsz leírást, ha nem tudod, hogy kell kimérni. Ha ezek megvannak, szerintem találsz hibát.
(#) peter1995 hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Na. Nagy nehezen de elkészültem.

a lay-ba bele vannak írva az alkatrészek adatai.
(#) Zsoltipapa válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Szia! Azt nem tudom hogy hamis-e,de kifogástalanul működik az erősitő,akár 4-8 óhmon hajtom.
(#) Zsoltipapa válasza golem hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Szia! Légyszi ird már le a tranzisztorok tipusait.Köszi
Következő: »»   1014 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem