Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1015 / 2501
(#) golem hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
A tranzisztor BD244b és BD245b
(#) mindenes válasza golem hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Heló! nem rég javítottam egy ilyen cuccost, majdnem az összes tranzisztort cserélnem kellet a végfok panelen. Valószínű nálad is lessz jónéhány zárlatos tranzi. Ezekkel kezd, mindtent mérni,gyanús tranzikat cserélni valamint a tápfeszeket ellenőrizni. A végfok 2x33 v körűli fesz ről működik a további elektronikák pl a rádió rész 16v ról megy. Az lcd kijelző megvilágítását 2 db rizsszem izzó végzi valószínű ezek égtek ki. A szervíz könyvét az etanyán találod ennek letöltésévell kezd a javítást.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Helló. Megvettem a kellő alkatrészeket, a két elllenállást a és a bd139et. Ahogy berajzoltad a fotómba így értem., viszont akkor csak a két 1n4007-et ami a potihoz megy veszem ki és azok helyett megy a 3,9K a poti ahol össze van kötve at átvágom és a két láb közés a 470 ohm. A BD139 meg a jelölt helyekre.

Akkor csak a 2 dióda megy ki és a poti fóliát vágom el? A többi akatrész marad?
(#) csabacsaba hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok.Van egy Cat cs907 erositom.Halgattam a zenet,es egyszer kiirta hogy protect.Ez mitol lehet?
S aztan mikor bekapcsolom megfagy vagy nem tudom mit csinal a Welcome-nal?
Mi lehet a gond?
(#) peter1995 válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
A protect a védelem szokott lenni. Ha pl túlterhelődik a végfok akkor leold.
(#) csabacsaba válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
S most hogy a velcome na megfagy?
(#) peter1995 válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Nemtudom. Amikor nekünk ezt kihozza akkor ki kell húzni visszadugni és megy tovább.
(#) csabacsaba hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Igen,ezt csinaltam volt,de most sajnos semmi ha ki huzom ha nem.Nagyok,segitenetek?Relle hiba?
(#) mindenes válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Heló. Szerintem a processzor tiltja a renszert hogy ne következhessen be még több hiba mint ami van. A protect felirat a végfok részre vonatkozhat, valószínű hogy valamelyik kimeneten egyenfesz van. Ez a típus lenne?
(#) csabacsaba válasza mindenes hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Ez a fajta lenne az.Cat cs-907.
(#) mindenes válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Az előlapon van egy reset gomb? gondolom arra se reagál.
(#) csabacsaba válasza mindenes hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Ez a gond,amikor vettem mar az kivolt iktatva.
De ez nem az elso mikor kiirta hogy Protect.
(#) csabacsaba válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
De amugy semmire nem reagal.
(#) mindenes válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Töltsd le a rajzot amit linkeltem. Ez a lapján kersd meg és mérj feszültséget a végfok ICk kimenetén (4 láb). Hibátlan működésnél itt 0 voltnak kell lennnie a földhöz képest. Véleményem szerint valamelyk csatornára ki jut a tápfesz valamelyik oldala ezért tilt a védelem.
(#) csabacsaba válasza mindenes hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
S azert fagyna le a Welcome-nal?
(#) mindenes válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Nem feltétlen lefagyásra kell gondolni. Ha nem jó a vég fok nem tudsz zenét halgatni, ha nincs mit halgatni nincs mért tovább működjön a rendszer -> hogy védelemként letiltja önmagát.
(#) csabacsaba válasza mindenes hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Az erosito tda2030-kal van megoldva.Hanyas labain merjek feszt?
(#) mindenes válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Kicsit jobban figyelj, irtam hogy 4 láb. Mérésnél óvatosan! nehogy zárlatot csinálj egy megcsúszó mérözsinórral.
(#) golem válasza mindenes hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Jó lett az erősitő két forrasztás és két bizti csere azóta jó.
(#) csabacsaba válasza mindenes hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
A 4-es lab meg melyik?
(#) mindenes válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Szemből ha nézed az icét baloldalról számolsz négyet. De ha ennyire nem vagy biztos a dolgodban akkor inkább ne is fogj bele. Ez a készűlék már elég komoly felépítésünek néz ki, még egy kis hiba és még több kárt okozhatsz mint ami most van. Ezért írom mégyegyszer csak óvatosan.
(#) csabacsaba válasza mindenes hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Arra ertettem hogy meg melyik,hogy a 4-es labon meg hol merjem a masik felet?
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Pontosan. A potit is ki kell forrasztanod és 1/3 fordulattal elforgatni. Csálé lesz, de a lábak kis igazítással bemennek. A forgatás lényege, hogy a csúszka kivezetése a 470ohm másik lábához kerüljön, így felel meg a kapcsolás a rajznak.
Bármiben bizonytalan vagy, inkább jelezd mielőtt áram alá helyeznéd.
(#) szaboattila97 hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok,jó estét azt szeretném kérdezni ,hogy valakit tud e olyan kisebb erősítőt amit elég kevés pénzből kilehet hozni pl:nehézségi fok 10/2-3
a válaszokat előre is köszönöm
(#) szabi83 válasza szaboattila97 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Tda2030 kell neked.
(#) mindenes válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Természetesen a földhöz képest kell mérj.
(#) csabacsaba válasza mindenes hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Egy pontot tudnal mondani hogy hol van fold?
(#) reloop válasza szaboattila97 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Szia! A TDA2030-at ajánlom szintén. Az elvárt teljesítménytől függően lehet TDA2050-is, a kapcsolás és az elkészítés ugyan az.
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Bemenet árnyékolása.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Hát ezzel már elkéstem Összekötögettem a bd-vel meg a két ellenállással a potit nem forgattam. Dc-nincs a kimeneten nem melegszik semmi. a biztik helyett 0,09es dróttal hidaltam át..

De ha leveszem az áramot (60as égő a primerbe) a - kondi egy idő után 0ra merül a + meg tartja. A hangszóró halkan susóg és időszerűen pattog. Ha megfogom a bd-t akkor csak susog.
Következő: »»   1015 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem