Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső bekötése
 
Témaindító: atya, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 23
(#) Haszuboy válasza lemir hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Szivesen segítek. Első lépésben szét kellene szedni az előtétet, hogy a panelt ki tudd venni, és jó lenne egy fénykép a panel mindkét oldaláról. De ha pesti vagy, szivesen megcsinálom Neked, ha nem, akkor a fenti lépések kezdésnek
(#) didyman válasza lemir hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Én nem javítanám meg azt az előtétet, át kéne számolni benne pár apróságot, ha ennyire kínozza a csövet. Lesz a két fénycsőre csatlakozó kivezetés között egy pár nF, párszáz V-os kondi. Ez a tulajdonképpeni gyújtó, helyesebben ez vezet a katódokon keresztül, amikor az oszcillátor induláskor, terhelés nélkül fut, és ezen esik az a feszültség, ami végeredményben a csövet átüti. Mérj rajta szakadást, vélhetően ez lesz zárlatban: Ki kell cserélni ugyanakkorára, csak 1-1,5kV körüli fesztűrésűre. Érdemes a fő puffert is kicserélni, 22µF/400V-osra függetlenül attól, hogy mekkora volt benne, és néha van még egy pártíz mikrós kondi is, azt meg alacsony ESR-ű típusra.
(#) Haszuboy válasza didyman hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Igen, jó lenne kicserélni, de honnan vegyen ilyen csőhöz való előtétet? Valóban gyilkolja a csövet, gondolom PTC-t csak a vonatból látott de mit lehet tenni?
(#) gergobmwe30 válasza didyman hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Hali. Nekem szintén ilyen tapasztalatom volt/van az egésszel. Nemrég cseréltem benne másodszor kondit,3 év alatt. A csőből meg vagy tíz elment tuti. Rakat hulladék az egész...
(#) Haszuboy válasza gergobmwe30 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Ki kell cserélni az előtétet. Csak az a baj, hogy egy normális több ezer Forintnál kezdődik.. China..
(#) lemir válasza Haszuboy hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Sziasztok,
Visszaértem,..... hazafelé beugrottam a villamossági üzletbe (amúgy pécsi vagyok) kipróbáltuk az armatúrát egy másik fénycsővel is hasonlóan viselkedett, tehát agogy mondtad is nem a fénycső a problémás (habár kicsit elvan szürkülve a vége. vettem egy másik armatúrát DIMCO ligthing-et. Ez sem egy minőségi termék mert a T5-ös 14W-os fénycsővel mindössze 4500-ba került.
Mindig eszembe jut egy pár éve látott "fogysztói társadalomról szóló videó (biztos sokan láttátok már, de aki mégsem, annak... http://www.youtube.com/watch?v=UmatL75dO3c
Szóval itt a kiszerelt lap a sok "kütyüvel" Elég pocsék a felvétel, de talán a lényeg látható.
Amúgy megértem, ha elküldesz a francba a hülyeségeimmel együtt........

SN1.JPG
    
(#) didyman válasza Haszuboy hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
DD Ez jó
(#) lemir válasza lemir hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Probléma megoldva: az armatura a szemétben landolt..... Köszi mindenkinek a véleményét/álláspontját.
(#) Haszuboy válasza lemir hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Sajnos ezek nem a hosszú élettartamra vannak tervezve. Elektronikus előtét így, meg úgy, sokszor úgy érzem, hogy a vasmagos jobb volt. Adott egy kompakt fénycső, ami 15-20000 órát tudna világítani, de tesznek elé egy olyan előtétet, ami 6000 óra után kinyírja a fénycsövet. És akkor beszélünk az energiatakarékosságról, amikor tonnaszám keletkezik az elektronikus veszélyes hulladék. No comment.
(#) lemir válasza Haszuboy hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Igen, ez egy ördögi és sajnos véges folyamat. Kiraboljuk a földünk éléskamráját a fogyasztók kegyeiért folyó profit háborúba. Van egy 18 éves mosógépünk, teljesen jól működik,semmi sem volt rajta cserélve/javítva, még calgont sem látott. A Tv-nk is közel 20 éves volt, amikor nyugdíjaztuk. A jelenlegi lcd tévénk a nagykorúság felét, harmadát sem fogja megélni sztem.
Szóval gondoltam, hogy egy kis filléres cuccot kell kicserélni az armatura lapon és el lesz még 1 ideig. Szeretek barkácsolni, habár a villamosság a gyenge pontjaim egyike, műszaki létemre.
Sajnos már minden mai termékre vonatkozik, hogy többe kerül az alkatrész hozzá, mint maga az új termék.
A nyomtatóba sem érdemes festékpatront venni, ha kifogy, mert a komplett nyomtató sem sokkal drágább a patronnál, holott patron is van az új nyomtatóban.
További jó fénycsövezést
(#) Haszuboy válasza lemir hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Valószínűleg egy kondi meg tönkre benne, ami 38Ft körül van. Javítottam már meg 90ezres fél éves Whirlpool mosogatógépet 4Ft-ból, azóta is működik. Sajnos az ilyen lámpatestekhez ha nincs hozzá normális előtét, akkor vagy több ezer Forintért vesz az ember, vagy hosszas tervezgetéssel lehet csak csinálni hozzá. Mindegy, a lényeg, hogy működik, reméljük hosszabb élettartamú lesz a cső mint az elődjével
(#) sector99 hozzászólása Júl 14, 2012 /
 
Sziasztok !

22 W-os körfénycsővel szeretném "feltuningolni" a meglévő nagyítómat. Milyen előtétet készítsek (esetleg vegyek....) hozzá ? (kompakt izzó elektronika ?)

Köszi !

Üdv.:
sector99
(#) zsili hozzászólása Júl 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Ezt előre leszögezném, hogy nem igazán értek az elektronikához. Nos tehát elmentem egy közeli boltba venni egy UV csövet foglalattal ami persze nem volt összeszerelve, így vettem pár alkatrészt az eladó javaslatához tartva magam gondoltam nem lehet olyan nehéz össze szerleni. Egyik ismerősöm nagyjából elmagyarázta, hogyan kéne. De biztos ami biztos megkérdezem itt is mert ugye az áram nem játék.

Tehát van egy UV csövem (kép) , egy trafóm (kép) , + foglalat meg huzalok...

Mért félig meddig meg is vagyok a dologgal ami így nézz ki jelen helyzetben: kép , kép2

Amit nem tudok az az, hogy a zsinórt ami a konnektorba megy (kép) , annak melyik színű végét kéne a trafóval összekötni a barnát vagy a kéket??

Meg egyáltalán jól csináltam szerintetek??

Meg még annyi, hogy ha van egy kis hézag pár milliméter max fél centi hely-köz a foglalat és az UV cső között az nagy probléma vagy nem vészes?? (kép)

A másik oldalon ahol a patron is van ott nincs hézag szerintem (kép).

Válaszokat segítségeket előre is köszönöm!
(#) tanulo99 válasza zsili hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Ugye a csőnek van 4 kivezetése. Az egyikre megy az egyik mindegy melyik mert úgyse úgy dugod be mindig meg amúgy is mindegy lenne. A másikra meg a trafón keresztül a másik. Ezeknek egymással szemben kell lenni. A másik kettő közé bekötöd a gyújtót mert annak is lenni kell és bedugod. Jónak kell lennie.

Megkérem az egyik modit hogy zárja a topikot már ezer ilyen van...
(#) zsili válasza tanulo99 hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Értem. Akkor jól gondoltam. Király!
Köszöntem még egyszer! Nagy segítség volt már napok óta próbálok valakit keríteni aki ért hozzá

Egy gond van még, hogy az uv csövemben mintha zörögne valami?? Nem tudod az mi lehet?? Remélem még működni fog azért!?
(#) tanulo99 válasza zsili hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Lehet az egyik elektróda közötti wolfram szál elszakadt vagy letört de lehet egy kis üvegdarabka lepattant amikor rásajtolták a végét. Ha ég-ég ha nem nem alapon kell ezt eldönteni nem lényeg ha zörög. Ha ég jó, ha nem kuka.
(#) zsili válasza tanulo99 hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Értem köszönöm!
(#) Tomi111 válasza zsili hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Helló!

Az téma első oldalán ott bekötés.
Csatoltam ide.

( a képen vannak hibák: folytó - fojtó, a neoncső pedig fénycső, de attól függetlenül a bekötés jó)
(#) Atis84 hozzászólása Júl 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy Osram QTP5 2x24-39-es elektronikus előtétem és kellene egy kis segítség ahhoz, hogy hozzá kössek 2 db 39W-os T5-ös fénycsövet.
Abban kellene segítség, hogy nekem csak kettő vezetékem van azon a végén, ahova be kell dugni a hálózatról jövő áram vezetékeit, az előtéten viszont 3 hely van és nem tudom, hogy mik a felette lévő jelzések, melyik helyre kell bedugni azt a két vezetéket.

A segítségeket előre is köszönöm!

Üdv.: Atis
(#) tanulo99 válasza Atis84 hozzászólására (») Júl 21, 2012 1 /
 
Sztem *
(#) fordkapcs válasza tanulo99 hozzászólására (») Júl 21, 2012 / 1
 
Idézet:
„Sztem ez egyértelmű.”

Szerintem nem az.
A 2. nekem a védövezetö (PE) helyének tünik.
Az L1-N pedig (1-3) vélhetöleg felcserélhetö az áramkör nem érzékeny rá.
De vagy bele kéne kukkantani, vagy ohm mérövel mérni a 2. és a fémház között - hogy biztos legyen....
(#) tanulo99 válasza fordkapcs hozzászólására (») Júl 21, 2012 1 /
 
Lehet igazad van de szokták így is jelölni a nullát.
(#) kadarist válasza tanulo99 hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
A nullát nem jelölik földelésjellel. A földelés a védővezető (zöld-sárga) jelzése.
(#) tanulo99 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Ja akkor összekevertem. De tulajdonképpen nulla potenciál. De miért adtak neki fázi-fázis jelet? :eek2:
(#) kadarist válasza tanulo99 hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Én itt nem látok fázisjelet védővezető helyén.
(#) mpeter58 válasza Atis84 hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Atis!
Alább már megvan a megoldás. (#1265410) fordkapcs válasza a helyes. A fázis és a nulla felcserélhető, hiszen a villásdugót is kétféleképpen tudod bedugni a konnektorba. Összekötni nem szabad semelyik két pontot, mert zárlatot okoz! Ha csak két vezetéked van, akkor cseréld ki a hálózati kábelt három eresre. Nem tanácsos ezeket az előtéteket védőföld nélkül használni. Nem véletlenül földelhetők.
(#) Teaway válasza Atis84 hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
1-3:
Fázis és a nulla, mind1, hogy melyik-melyik (AC 198-264V közötti feszültséggel) vagy akkumulátoros táplálás (DC 154-276V közötti feszültséggel.)

2:
Védőföld (zöld/sárga)
(#) tanulo99 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Nem arra mondtam hanem arra hogy a *
(#) kadarist válasza tanulo99 hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Az az áramnem jelzése, nem a fázisé. Tehát a hullám azt jelenti, hogy váltakozófeszültség, az egyenes vonal meg hogy egyenfeszültség. Magyarul: egyen és váltakozóáramú hálózatra is köthető.
(#) Atis84 hozzászólása Júl 21, 2012 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat!!!

Biztos kell ehhez háromeres kábel és ha igen, akkor miért?
Következő: »»   10 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem