Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1384 / 2208
(#) sulaco válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 7, 2012
Minden ECC 82 így reagál vagy csak néhány közülük?
(#) MrBrown válasza sulaco hozzászólására (») Jún 7, 2012
Az ECC82 PP-mben van hat darab egyforma gyártmányú egyforma használtságú példáy és csak az egyik villanós-fajta.
(#) sulaco válasza MrBrown hozzászólására (») Jún 7, 2012
Köszönöm, megnyugodtam! Remélem ettől még sokáig fogja bírni.
(#) djhans válasza mayky hozzászólására (») Jún 7, 2012
Igen, ezt javaslom én is. Nekem azért kellett mert nem volt külön tekercs és a fűtőfesz egyenirányítva kevés volt előfesznek.
(#) bakos13gab válasza sulaco hozzászólására (») Jún 7, 2012
Nem, dehogy is, de nekem van ilyen ECC85-ösöm, Márk erősítőjében egy azóta jobb létre szisszenült PY82 és még két valamim (talán EL84), amik látványosan indulnak. Pucuka ezekre rendszerint szokott hihető magyarázatot adni.
(#) storm válasza FordPrefect hozzászólására (») Jún 7, 2012
Szia!
Gondolom, csak R2 és R6 rossz értékű, és azokat kellene cserélni ugye? Mekkora feszültségeket kéne rajtuk mérni? Én is erre gondoltam először, de ez a kapcsolás egy weboldalon szerepel, ahol kb. ugyan ezek a feszültségek szerepelnek, ezért nem értem, hogy mi a probléma.
(#) bakos13gab válasza storm hozzászólására (») Jún 7, 2012
Szerintem a dolog ennél kicsit bonyolultabb. Ugyanis az első cső munkapontja hatással van a másodikéra is. Hogy mennyiben, azt nem tudom, mivel van egy tekintélyes katódellenállás is. ezeknek a méretezéséhez nem nagyon értek, de szerintem nem lehet büntetlenül játszani a dologgal.
(#) storm hozzászólása Jún 7, 2012
Az lehet-e probléma, hogy C3-as kondenzátort elhagytam?
(#) storm válasza storm hozzászólására (») Jún 7, 2012
Vizsgáltam 1Khz-es szinusz jellel, és szkóppal, a jel teteje jó, az alját erősen vágja.
(#) djhans hozzászólása Jún 7, 2012
Egy nagy gáz van még a PCL82 csövekkel. Ma teszteltem sokat, újakat is. Mind felvillanós. Fűtőfesz ráadása után 1-2 másodpercig világít a trióda rész fűtőszála mint egy zseblámpaizzó. A tv-ben ott volt neki az NTK. Nem tudom mit találjak ki. Már magvan a hálótrafó.
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Jún 7, 2012
Trafó elé valami ellenállás......... Aztán kapcsolóval (relével) áthidalod.
(#) marone válasza frecsko hozzászólására (») Jún 7, 2012
Kösz, de nekem is van egy halom anyagom. :worship:
De azokban nem nincs benne, vagy még nem értem azokhoz a részekhez.
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 7, 2012
Igen, ettől féltem. Van két fűtőtekercs, úgy megy a végfok panelekhez külön. Tennék akkor ezekbe egy-egy ellenállást amit egy relé 4-5 másodperc után áthidal. Szóval lenne egy fűtés lágyindító is benne. Elég kókány lesz így már sajnos.
(#) spirik válasza mayky hozzászólására (») Jún 7, 2012
Szia mindenki.
Szia még nincs de ha valaki segíteni tudna hogy trafót tekercsel ,míg utánvétellel is vevő vagyok rá.
Köszönöm a segítséget.
(#) djhans válasza spirik hozzászólására (») Jún 7, 2012
Fleta szokott kimenőket tekercselni, vedd fel vele a kapcsolatot.
(#) bakos13gab válasza djhans hozzászólására (») Jún 7, 2012
A javaslat egy egyenirányított, stablilizált és felfutó karakterisztikájú fűtőpanel FET-el.
Amit mellékeltem, nem a legegyszerűbb - tervezni nem tudok - , de kipróbáltam már és működött, amíg le nem égettem (mindegy, régi sztori).
Valahogy biztos módosítható a kívánt feszültségre is, ha érdekel a dolog.
(#) spirik válasza djhans hozzászólására (») Jún 7, 2012
Szia mindenki.
Szia.
Szeretném megkérdezni hogy ha ezt a kapcsolást csinálom meg,így fog e működni.köszönöm.

pcl82...jpg
    
(#) djhans válasza spirik hozzászólására (») Jún 7, 2012
Igen fog. Da ha te is a fűtőfeszültségből csinálod az előfeszt akkor a 10 ohmos ellenállások helyére zéner kell. Különben túl nagy nyugalmi áram fog folyni és nem tudod majd visszavenni.
(#) djhans válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 7, 2012
Köszi de maradok a relés ellenállásos lágyindítónál.
(#) spirik válasza djhans hozzászólására (») Jún 7, 2012
szia .
köszönöm szépen .Ja és még annyi szeretnék valahol,egyszerű késleltető rajzát keresni 10 mp 15 mp között,köszönöm szépen.....
(#) FordPrefect válasza storm hozzászólására (») Jún 7, 2012
Sajnos félrenéztem egy dolgot, elvileg működnie kellene a kapcsolásnak. Ettől függetlenül, mindkét cső (88CC,6SZ19) meglehetősen rossz munkapontban van, az alsó, görbe=(nagy torzítású) részen üzemelnek.
(#) pucuka válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 8, 2012
Találkoztam olyan csövekkel, amik látványosan indultak, de azért felvillanásnak nem nevezném. De nem igazán törődtünk vele, mert ebből származó problémával nemigen találkoztunk. Nomeg volt cső elég, így nem is foglalkoztunk a jelenséggel. Valami azért biztos volt, mert az oroszok pl. sűrűn használtak baréter csöveket, de az én praxisomban ilyen nem volt.
TV-k ben az NTK akkor jelent meg, amikor már csökkent a csőszám, a nagyon régiekben nem emlékszem, hogy lett volna. De ezt viszont az Imi65 tudja jobban.
(#) bakos13gab válasza pucuka hozzászólására (») Jún 8, 2012
Én úgy gondolom, hogy a baréter sem oldja meg talán ezt, mivel idő kell neki, hogy beálljon a stabilizáló hatása, ha jól olvastam. Indulási áramot nem tudom, mennyiben szabályoz.
(#) frecsko válasza marone hozzászólására (») Jún 8, 2012
Akkor olvass és utána kérdezz. Én is ezt csinálom. Bújom a könyveket, csöves rádiókat javítok, olvasom ezt a topikot és haladok.
(#) pucuka válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 8, 2012
Pont az, hogy idő kell neki. . . .
(#) Imi65 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 8, 2012
Volt a nagy csőszámú készülékekben is. Nem volt jobb a helyzet ilyenkor sem, mert az összes fűtőszál százalékosan ugyanolyan ellenállás csökkenést mutatott hidegen, mint abban az esetben, mikor sokkal kevesebb volt már benne.

NTK.GIF
    
(#) Einstein hozzászólása Jún 8, 2012
Üdv Mindenkinek!
Lenne egy olyan bugyuta kérdésem, hogy ha meg van adva egy adott vasmagra a primer-sec. menetszámok és a huzalátmérő, de nekem nagyobb vasmagom van, akkor ugyanezen adatok alapján megtekerhetem a kimenőmet, csak max több huzal fogy?
Előre is köszönöm a választ!
(#) CIROKL válasza Einstein hozzászólására (») Jún 8, 2012
Nagyobb keresztmetszet , értelem szerűen újraszámol és a kapott adatok alapján teker !
(#) Einstein válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 8, 2012
Oké, akkor holnap nekiállhatok matekozni
(#) gkari válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 8, 2012
Az NTK-t a Kőporc már az 50-es évek végén gyártotta (én voltam az égetőüzem művezetője).
Következő: »»   1384 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem