Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1707 / 3965
(#) jani1987 válasza kormara hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Mindent lehet mindenre, csak tudni kell a módját. A gép hang kimenetét az alábbi módokon tudod rákötni: Bővebben: Link.
Vagy ez is: Bővebben: Link
Ez csak irány mutató.
(#) dizi válasza dbase hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Helló
A poén az, hogy a 3 A diódák a hálózati trafó feszültségét irányítják egyen, viszont a tirisztoros körben 1 A diódák vannak 1N4007.
A borzasztó az egészben,hogy a gyártó is szeretett 3D-ben építeni.
Itt egy kép a belsejéről és egy ki video a működéséről.
A hangja olyan mint egy erőmű.
(#) dizi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
[OFF] Mind a képet és mind a videót ismeretterjesztés és javítási segédletként, jó szándékból tettem fel,nem értem minek törlöd ki, ha egyszer a tárgyhoz tartozik, teljesen össze kavarja a téma menetét.
Miért kell neked ennyire komolyan venned ezt a moderátorosdit?
Szerintem ezzel nem leszel gazdagabb se szegényebb.
Igazad van valóban szemétre való,de azért még nem kell kitörölni, egy kép alapján senki nem fogja után építeni, ha meg igen annak nem itt van a helye, hanem a profik között.
Nem lehurrogni kell az embert és bebüntetni,hanem hagyni a témán belül társalogni és úgy érzem én a témán belül maradtam,de ha úgy érzed nem akkor az egész fórumozásba bele lehet sz@rni.
Üdv
(#) maestro hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
Ki és miért törölte a hozzászólásomat amit zolika60-nak címeztem?
(#) reloop válasza rarobika hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
A helyettesítők megfelelnek.
(#) maestro válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Azért fentebb is van néhány nem fejlesztési ötlet...
Amit pl. zolika60 és bodnar00 is írt és a többi...
Nyugodtan törölheted, mert ez a kérdés tényleg nem az volt.
Meg ezt is töröld ha kérhetem.
(#) rarobika válasza reloop hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Koszi szepen a segitseget.
(#) szucsip hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Nem tudtam hova tegyem fel a kérdést, így ide írom:
Hány V-ig lehet/kell/érdemes tölteni az akkumulátort, amin az alábbi adatok szerepelnek?

CP645E , Sealed lead battery
6V 4,5Ah

Cycle use: 7,25 - 7,45V
Standard use: 6,8 - 6,9V
Initial current: 1,8A max

Mit jelent a cycle use, és a standard use? (Nem az angol tudásommal van baj, hanem a témában tájékozatlan vagyok ! )
(#) pucuka válasza szucsip hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Azt jelenti, amit a 12 V os savas akkumlátoroknál láthatsz. Ciklikus használat: töltés, kisütés, állandó használat az ún. puffer üzemet takarja, csepptöltést, és a max kivehető áram pedig gondolom egyértelmű. Ha a feszültségeket szorzod kettővel a 12 V -os akkuknál jól ismert feszültségekhez jutsz.
(#) szucsip válasza pucuka hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Köszönöm, de nem jutottam közelebb a kérdés megválaszolásához. Szóval a cycle use az a ciklukus használat (" nem az angol tudásommal van baj").

Hány V-ig kell tölteni, ha emberünk havonta 1-2 napot használja, és akkor is csak rövid időre (lámpa megy róla 1-1 percig)
(#) pucuka válasza szucsip hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Ez az a bizonyos ciklikus használat. Feltöltöd akkutöltővel 7,25 - 7,45 V közé, majd leveszed, és ráteszed a terhelést. Mikor az akku lemerült, max 5,5 Voltig, újra feltöltöd. Nem feltétlen fontos az akkut teljesen lemeríteni, az nem tesz jót neki, de az sem, ha csak kicsit meríted le, és újra koppanásig töltöd. Amit írsz, az egy elég strapás használati mód az akku számára, ennyi idő alatt az önkisülése is jelentős. Be kell iktatni időnként egy regeneráló töltést is, ami azt jelenti, hogy időnként le kell meríteni, majd újra feltölteni.
(#) szucsip válasza pucuka hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Köszönöm, így már sejtem a megoldást: A műszerem bizonytalansága (meg referencia fesz. hőmérsékleti driftje ) miatt akkor 7V-ban állapodok meg önmagammal.
A regenerálásról majd ő gondoskodik, max teszek be még 1 komparátort a cuccba, hogy lássa: mikor merült le 5,5V (vagyis ez majd 5,7) alá.
(#) szucsip válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Szia!

Próbálkoztam a keresővel, de nem tudtam, hogy milyen akkuról van szó. Nem tudtam hogy zselés-e vagy nem (igazából most sem tudom, de pucukának köszönhetően már nem is kell tudnom)
(#) norbi97 hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Hogyan lehet puffer kondenzátort értékét ki számolni?
(#) B.I válasza norbi97 hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Szia. Amperenként 2000µF-al kell számolni.
(#) norbi97 válasza B.I hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) szucsip válasza B.I hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Igen, 50Hz-en...
(#) Peet19 hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
Üdv!

A mágnesekről és az elektromágnesekről tanulok épp, és azt szeretném kérdezni hogy ha készítek egy olyan elektromágnest ami egy egyszerű vasmagra feltekercselt réz drótból áll pl: egy szögre, és feszültséget kapcsolok a tekercs két végére hogy áram folyjon rajta akkor ugye a szög mint vasmag, mágneses lesz.
Az lenne a kérdésem hogy a szög végei különböző pólusúak lesznek mint egy normál mágnesnél?
Úgy értem hogyha készítenék ebből kettőt akkor a szög egyik vége taszítaná a másikat vagy épp vonzaná ha különböző a pólusuk?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) sportgili válasza blackdog hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Hali!
Tehát akkor UxI,és az I-t hogy mérem egy ismeretlen trafónál,aminek nincs meg a látszólagos teljesítménye?leterhelem találomra,míg nem melegszik,és az lesz az I értékem?
(#) sportgili válasza gkari hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Köszi

Mi az a cca?
(#) moltam válasza sportgili hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Körölbelül.
(#) mps válasza Peet19 hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Szia! Igen.
(#) SzervízMacska válasza Peet19 hozzászólására (») Jún 26, 2012 1 /
 
Szia. Mire ezt a regényt bepötyögtetted, ki is próbálhattad volna. Régen így csináltuk. Nem is tudom, mi történne Veletek, ha egy jótündér kikapcsolná a netet? De tényleg! Természetesen az áram járta tekercsbe helyezett szögek elektromágnesként viselkednek...
(#) proli007 válasza Peet19 hozzászólására (») Jún 26, 2012 / 1
 
Hello!
A mágneses északi-déli pólust, az áram iránya (és a tekercselés iránya/viszonya) fogja meghatározni, a jobb-kéz, vagy dugóhúzó szabály alapján.
A mágneses tér erősségét, elsősorban a gerjesztés, vagy is az áram és a menetszám szorzata határozza meg.
De az áramot amit a tekercs felvesz, a tekercs ohm-os ellenállása fogja korlátozni. Tehát kevés menetnél, és vastag drótnál, jelentős lehet az áram a tápnak, vagy elemnek.
üdv! proli007
(#) janikukac válasza mps hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Tegnap vártam a tesztet, de nem jött válasz. Lett valami eredmény?
Üdv!
(#) mps válasza janikukac hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Szia! Nem voltam otthon még a héten, ma délután megyek! Bocsi!
(#) janikukac válasza mps hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Nem gond, köszi !
(#) braner hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Valaki le tudná írni, hogy hogyan lehet alkatrészeket(pl.:tranzisztor, ellenállás) összeválogatni ?
Ha erősítőt építenénk.Esetleg egy rajzal is ábrázolhatni lehetne.
Köszi
(#) pucuka válasza braner hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
A kapcsolási rajz alapján készíts alkatrész listát, a rajzon mindennek van értéke, feszültség, teljesítmény tűrése. Különösebb válogatás csak a párban dolgozó alkatrészeknél szükséges, de a lehetőségek többnyire szűkösek. Nyilván nem fogsz venni 50 - 100 tranzisztort, hogy egy párt kiválogass belőle. Némely típusokat eleve párba válogatva árulják, de ezek árai elég borsosak. Amúgy meg mindíg van lehetőség az áramkörben némi korrekcióra, és ha nem szélsőségesek az eltérések, működik is.
(#) belganarancs hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy mikrofon előerősítővel szemezgetek,a figure 6-ról van szó.
A leírásból nekem az jött le,hogy elemes táplálás esetén c5,c6 kondikat a rajztól eltérően, fordított polaritással kell beültetni.(továbbá r10,r11,d1 elhagyható)A kérdésem az lenne,hogy miért kell őket így beültetni,vagy csak rosszul fordítottam?
A másik pedig,hogy van egy-egy marék mpsa42/92 tranzisztorom,helyettesíthetem-e velük a bc-ket?

Üdv.:Zoli
Következő: »»   1707 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem