Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   86 / 1385
(#) Fery válasza Sword hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
A fotopapir nekem nem vált be,inkább probálj ahhoz hasonló münyomópapirt venni vagy megpróbálhatod lézernyomdába való fóliára is. A többit pedig ahogy leirtad. Lakkfilccel lehet rajta javitani.
(#) Báddzsó válasza reaper_munky hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
még érdemes kipróbálni a írásvetítő fóliát, mosogatás nélkül lehet lehúzni a nyákról, nekem bevált, azt használom, igaz nayon el kell találni a hőt, a nyomó erőt, vasalási időt, és akkor nagyon szép, jóval szebb rajzolat érhető el mint bármilyen papírral.
(#) Frankye válasza Fery hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
És a felesleget kaparással lehet eltávolítani.
Az "erőszakos" higítók elvben leszedik, de volt már olyan nálam, hogy csak lecsiszolni tudtam...
Ja, érdemes 2-3 példányt gyártatni egyszerre, éppen a hibák miatt! (Aztán el lehet tenni a maradékot, hogy legközelebbre is meglegyen! )
(#) Frankye válasza Fery hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Sajnos én is hiába kerestem, sehol nem leltem. Valószínű, hogy - mióta az amatőr fotóelőhívás napja leáldozott - nem forgalmazzák...
Ha valahol esetleg lelsz ilyet, szólj kérlek, mert engem is érdekelne!
(#) Sword válasza Frankye hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Értem, hát majd próbálkozunk a papírokkal, pnp fólia drága, azt kihagynám, pausz állítólag hólyagosodik hőre.
Esetleg majd csupasz rézlemezen megpróbálok többet és ami a legjobb az megy majd a nyákra.
(#) Frankye válasza Sword hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Jó papír még az, amit a spirálozóhoz használnak fedőlapként. Ennek az egyik oldala fényes, a másik oldala sima papír. A fényesre nyomtatok, és vasalom fel. Nekem bevált! (Ja, és nem drága!)
(#) Fery válasza Frankye hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Frankye,támadt egy ötletem.Kellene szerezni valahonnan valami roncs irógépet, szétütni, abban van egy remek gumihenger, csinálni a két végére valami forgó fogantyút és gyönyörüen lehetne hengerelni. Ha más nincs.
(#) Frankye válasza Fery hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Nem is rossz ötlet! Komolyan! Nagy vagy, druszám!
(#) Fery válasza Frankye hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Köszi,akkor erre legurithatunk egy söröcskét. Aztán már csak irógépre kell vadászni.Bár van nekem valahol a roncsok között egy nagyon régi ocska mátrixnyomda,mintha azokban is henger lett volna, na megyek meglesem hátha meglesz.
(#) Frankye válasza Fery hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Nekem is porosodik valahol a lomok között egy ősöreg írógép, remélem, nem száradt ki hengere...
A sörözésben benne vagyok!
(#) reaper_munky válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Koszi szepen!
(#) Fery válasza Frankye hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Hurrrááááááá. Megvan a roncs és benne egy kb 4 cm átmérőjü és 25 cm hosszú gumihenger. Már tépem is szét a nyomdát.Hátha még a trafója is jó lesz valamire.
Elsőre úgy tünik tökéletes megoldás.
Két sör lesz ebből,nagyon úgy tünik.
(#) Frankye válasza Fery hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Baresz! Én még nem kerestem meg az írógépet, de rajta vagyok az ügyön! :pias: :pias:
(#) Fery válasza Frankye hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Széttéptem... És nem csak egy szuper gumihengert találtam benne hanem egy tuti toroidot is, annak is meglesz a helye. A henger pedig tökéletes nem kell neki semmiféle fogó,simán kézzel fogva a tetejét lehet vele hengerelni. Szuper. Hát ebből három sör lesz.
(#) Frankye válasza Fery hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Ez nagyon király!
Én is megleltem az írógépet, de mivel el kellett mennem, nem tudtam a szétszedésével foglalkozni. Úgyhogy ez már holnapra marad.
A sörözés attól még áll!
(#) Fery válasza Frankye hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Ok, egyszer biztos megisszuk.
Irj vissza,hogy az irógépé jó-e erre a célra.
(#) roland0327 hozzászólása Szept 23, 2007 /
 
Lenne egy kérdesem!!

Miért marja le a filctollat a nyákról a vasklorin, és így rossz at egész!!??
(#) Fery válasza roland0327 hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Milyen filcet használtál ?
(#) hapro válasza roland0327 hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Szia!

Bizony így rossz az egész... ...
Lehetséges okok:

nem volt kellően megtisztítva a nyák mikor rajzoltad, zsíros volt, illetve valami szennyeződés volt rajta, mikor rajzoltad rá filccel. Kifogyóban van a filced, nem megfelelő filcet használsz, a rajzolási technikáddal van a probléma, nem nyomod rá eléggé a filcet, nagyon rányomod a filcet, összefogdostad miközbe rajzoltad és az öszsefogdosot részre is rajzoltál utánna, túl tömény a vegyszered amivel maratod, túl híg a vegyszer, túl sokáig maratod......és még ki tudja mi lehet az ok.

Poén.:
Az első nyákom úgy készült, hogy nagy gondosan megrajzoltam, bele is gémberedett a nyakam, egy kb 3 X 5cm-es nyák volt, sósavat és peroxidot kevertem be, de foggalmam sem volt milyen arányban kell bekeverni, és biztos ami biztos, raktam mindkettőből kb fele fel arányba, talán a peroxidból még egy kicsit többet is. büszkén bele dobom a nyákot, az elkezd pezsegni ezerrel, kb 5 másodperc alatt, csak némi filc maradvány maradt a nyákon kis pöttyökben, amit símán az ujjammal le tudtam kaparni, annyira tiszta lett, mintha nem is lett volna rajta soha réz fólia.

üdv.:

Zoli
(#) roland0327 válasza Fery hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
alkoholos
(#) hapro válasza roland0327 hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Hali!

Alkoholos filcek közül nem érdemes mást próbálni mint az EDDING, elég sokat kipróbáltam már, de eddig nekem az vált be, nagyon ritkán tévesztett, és akkor is csak azért mert kifogyófélben volt, vagy túl sokáig volt kupak nélkül.

Tudom javasolni a lakkfilcet, valamivel drágább mint az EDDING és valamivel jobb is mint alkoholos társa.

üdv.:

Zoli

(#) roland0327 hozzászólása Szept 23, 2007 /
 
Vagy eltudnátok mondani a vasalásos teknikát.


Van egy vasalóm meg sima nyomtató papír.

(#) Fery válasza roland0327 hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Na megkaptad a választ, én is azért kérdeztem mert a Tacskó,Ocskan és hasonló áruházak alkoholos filceit el kell felejteni. Vagy ha megveszed akkor mindjárt ott a kijárat mellett dobd be az első kukába akkor jársz vele a legjobban.Én csak lakk filcet használok azzal nincs ilyen probléma.
(#) Moderátor hozzászólása roland0327 hozzászólására (») Szept 23, 2007
 
Naneee

Ilyen eszméletlen módon nem lehet egy ember lusta

Ha eddig nem tűnt volna még fel, akkor most elmesélem, mik állnak a rendelkezésedre:

- a topikok tetejénél találhatsz néhány ikont...
- az elsővel, ami egy fényképező-ábrára hasonlít, meglesheted a topik összes!!! képét kicsinyített verzióban
- a mellette látható bekeretezett K betűvel azt éred el, hogy ha bármit is keresni akarsz, a keresendő kifejezést CSAK!!! az aktuális topikban fogja keresni, EZ KELL MOST NEKED!!!
- a bekeretezett kérdőjelre való kattintással privát üzenetet küldhetsz egy éppen jelenlévő moderátornak, ha valami problémád lenne valamivel, valakivel
- nyalóka alakú ikon arra való, hogy figyeltesd a témát, mikor érkezik bele új hozzászólás

A teendőidet leírom lépésről lépésre inkább, mert az mindenkinek jobb lesz...

1. Megnyomod a bekeretezett K betűt, erre bejön a kereső
2. A keresőbe beírod a köv. kifejezést: vasal
3. Megnyomod a Keresés gombot
4. Vársz egy kicsit
5. A kereső kidobja a találatokat
6. Bőszen elkezdesz olvasni minden olyan hozzászólást szigorúan a lista elejéről kezdve, amiben megtalálható a "vasal" szó
7. Egészen addig olvasol, amíg nem lesz minden világos...
8. Ha mégis kérdésed lenne, akkor ott a kereső, lehet használni, keresni vele...sok mindenre van válasz már itt, hidd el, csak keresni kéne
9. És ha mindezek után is kérdésed lenne, akkor először fordulj ismét a keresőhöz, és csak utána!!! kérdezz a fórumon!

Talán nem sikerült túl bonyolultra a leírás
(#) reaper_munky hozzászólása Szept 24, 2007 /
 
Es a nyak kipuposodasa ellen nem tudtok valami okossagot?Vagy az a nyak minosegenek tudhato be?Vasalas kozepette csak ugy pukkan egyet, es felhorpad pedig meg 5 percig sem volt rajta a vasalo...A kep szempontjabol viszont pauszpapir bizonyult legszebbnek eddig.
(#) Frankye válasza reaper_munky hozzászólására (») Szept 24, 2007 /
 
Ez a kipúposodás szerintem a túl magas főfok miatt van! De lehetz, belejátszik a NYÁK minősége is, nem tudom. Nekem soha nem csinált ilyet!
(#) lidi válasza reaper_munky hozzászólására (») Szept 24, 2007 /
 
huhh, ez vmi bakelit nyáklap lehet, az üvegszálas nem csinál ilyet.
(#) reaper_munky válasza lidi hozzászólására (») Szept 24, 2007 /
 
Valoban az, megprobalom uvegszalassal akkor.Koszi!
(#) fureszk válasza (») Szept 24, 2007 /
 
"nyalóka"
(#) hapro válasza (») Szept 24, 2007 /
 
Következő: »»   86 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem