Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   1910 / 3562
(#) SzervízMacska válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Gondolom, a hideg kútvizet szivattyúval keringetik egy hőcserélőn - pl. kiberhelt split klíma beltéri egységen - keresztül...
(#) kobold válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Vagy padló- és / vagy falfűtés csövében, mint az egyik kollégámnál: egy szeleppel zárható ág van a fűtéscsőről a kútba vezetve, 3 nap kell a felületek visszahűtéséhez (és egy 40 W-os szivattyú), és valami hihetetlen élmény hozzájuk belépni...
(#) SzervízMacska válasza kobold hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Az is egy frappáns megoldás, a minimális anyagköltség miatt. A 40W, viszont nem tudom mire elég, a hideg víz nem gravitál meg, és ott elég nagy mennyiséget kell áramoltatni. Feltételezem, hogy ott is van a rendszerben egy hőcserélő, másként a fűtés rendszer leürülne a kútba, a visszatérő ágon. (?) De ez csak az én gondolatmenetem, józan paraszti ésszel...
(#) kobold válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
A minimális anyagköltségről eszembe jutott, hogy amikor anno a csöveket szerelgettük a falra, mennyit anyázott a kolléga az árakon
A hőcserélő tulajdonképpen egy leágazás a kútba, spirálban meghajlított rézcsővel a végén, az merül a vízbe. A csőszakasz tetején van egy kézi váltószelep, fűtéskor ezt a leágazást leválasztja, a két vége között pedig szabaddá tesz egy bypass-ágat, hűtéskor pedig ellenkezőleg; így nem ürül le semmi, a rendszer zárt. A szivattyú - ha jól emlékszem - egy Renault kisteherautóból bontott vízszivattyú, szép csendesen elvan magában egy kézzel kapcsolt kapcsolóüzemű tápról, a kútvíz kb. 4 méter mélyen van, bírja mozgatni a lakásban lévő csőhálózat majdnem 4 méteres magasságával együtt is; az áramlás ugyan lassú (ezért is kell 3 nap a visszahűtéshez), de szép lassan a teljes rendszer visszahűl. Annyira, hogy most gondolkodik egy időzítős dugalj beszerzésén, mert még a mostani melegben sem kellene egész nap keringtetni a vizet, csak lusta kapcsolgatni
Ez a padló- és falfűtés borzasztó hasznos lehet, ha van mód (== pénz) a kiépítésére. És akkor a hőszivattyús fűtésről még nem is volt szó
(#) SzervízMacska válasza kobold hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Köszi, így már tiszta.
(#) Ricsi89 hozzászólása Júl 6, 2012 /
 
Tegnap a műhelyben 54 fok volt. De csak azért, mert részecskeszűrő tisztítás ment egy autón és fűtött a motor, mint a fene.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Gondolom alaposan kiszáradt.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Fog az menni, csak gyakorolni kell. Hívd el Hoho-t bemutatót tartani.
(#) KTobi válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Már három éve, hogy tehettem fel képeket a topicjába. Kútról a pumpa felnyomja a vizet, hőcserélőn leveszem a hideget, a meleg vizet kinyomom a tetőre, a csatornából a forró víz pedig megy a medencébe.
A napokban cseréltem le az autóhűtős tákolmányt egy klíma beltérire. Sikerült szerelőtől venni egyet, tönkrement a kültéri, ez még megmaradt neki. De csak egy volt neki Kellene még kettő biztos az egész házra.
(#) mineral hozzászólása Júl 6, 2012 /
 
Tegnap a nagy vihar előtt a járdán találtam egy fecskefiókát. Fészket nem találtam a környéken. Ezért haza hoztam. Gondoltam itt nagyobb esélye van a túlélésre mint a macskáktól hemzsegő járdán.

Ma vettem neki csontit. Az elején nagyon nehezen fogadta el az ételt. De már így is 7 darabot megevett.

Nem tudom , hogy mennyi idő kell , hogy önellátó legyen. De addig is ellátjuk.
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Eddig tartott a fióka nevelése. Vissza mentem oda ahol találtam. És nem messze onnan meg is találtam a fészküket. Vissza is vittem. Így csak kirándulni és lakomázni volt nálunk. 0094-es képen a testvére üldögél a betonon. Addigra ő is katapultált a fészekből. Igaz ő csak függőlegesen haladt 3 métert.
(#) mineral válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Az anyjuk ott ült a villany vezetéken. Csak azt várta , hogy elvigyem onnan azt a nagy ijesztő valamit (létra) a fészektől. És már ott is volt, hogy gondozza őket.
(#) jani1987 hozzászólása Júl 6, 2012 /
 
Na basszus. Most merültek le annyira az anyagi forrásaim, hogy egy időre le kell mondjak a netről. Ez az utolsó csekk amit még ki tudok fizetni. Apropó: akinek csak 162 igazolt munkanapja van (tavaly végeztem a sulival), az milyen jövedelemre számíthat? Mert most semmit nem kapok.
(#) pepe091 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Semmire. Minimum 360 nap kell ahhoz, hogy kapj pénzt. Szóval dolgozni kell... Nincs semmi ingyen...
(#) jani1987 válasza pepe091 hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Aztán honnan az anyámból szedjek össze annyi időt? Ti is tudjátok milyen nehéz bárhova bekerülni.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Azért van akinek sikerül. Bővebben: Link
(#) Ricsi89 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
De azt te is tudod hogy nem mindenhol lehet ilyen könnyen elhelyezkedni és nem minden szakma ilyen.
(#) lui144 hozzászólása Júl 6, 2012 /
 
Megérkezett a várvavárt zivatar. Már vagy 25 perce villámlik és kb 15 perce zuhog az eső.
(#) zolika60 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
A szakmájával semmi baj. Persze nem mindenhol jó ez, de itt Pest-megyében nem volna vele gond. Bővebben: Link
(#) Ricsi89 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Nem is mondtam, hogy gond lenne vele, csak nem mindenhol lehet érvényesülni vele. De hát ez minden szakmával így van.
(#) zolika60 válasza lui144 hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Jó nektek. Itt tegnap is csak villámlott meg dörgött, meg ma is ez van. Eső sajnos sehol. :no:
(#) nagy hoho válasza KTobi hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Értem, köszönöm. Évről évre melegebb lesz valamit ki kell találnom.
(#) jani1987 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Főleg nem a keleti ország részben. Mert "Keleten a helyzet változatlan".
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
De utazni szabad. Én is 60km-re járok dolgozni. Bár igaz nem nagyon szeretem.
(#) jani1987 hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
El se hiszitek mi történt ma. Igen konkrét kijelentést kaptam arra vonatkozóan, hogy a testi épségemre már nincs garancia és hogy az illető nem riad vissza a következményektől. Tehát itt egy nagyon komoly verekedés van kilátásba. Bátor a csávóka. Az előzmény mindössze annyi, hogy az anyjának a sértéseit (anyázás és pedofília megalapozatlan vádja) egy darab paraszt lengővel toleráltam.
(#) zoly15 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Kész dráma lehet akkor
(#) vicsys válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Kettőt kellet volna adni, hátha helyrebillen az a csöpp agya...
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Ha jól értem az anyját ütötted meg? Az semmilyen körülmények között nem szép dolog. :no: Egyébként a bunyó a koroddal jár. Nem kell félni tőle.
(#) Frankye válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
A verekedés nem megoldás. Erősebbel verekedni: hülyeség, gyengébbel verekedni még nagyobb hülyeség...
A testi erőmmel soha nem éltem vissza, pedig akik személyesen ismernek, megerősíthetik, hogy volna mivel, de minek...
Ha van "kinek", akkor szóval sokkal nagyobbat lehet "ütni".
(#) zolika60 válasza Frankye hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Azt én sem gondolnám, hogy bármire is megoldás. Csak arra utaltam, hogy egy korszakhoz hozzá tartozik. A fiatal kakasok kakaskodnak.
Következő: »»   1910 / 3562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem