Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   816 / 1385
(#) szaky27 válasza pluto hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Vidéki vagyok így kicsit korlátozott a mozgástér de azért körül nézek. Köszi a válaszod!
(#) eyess hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
Elkészült , de az eredeti is ilyen ettől ne várj jobbat , de nyomtatáskor , és esetleg vasaláskor nem fogod látni.Persze ha kiteszed a szemed a papírra , akkor lehet.
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Ha jó a maszkod, és jól levilágítod, levakarni is nehéz, nemhogy az előhívó roncsolná!
A nyákgyárban is pont így történik, csak ott az előhívásnál spriccelik rá az előhívót 1 bar nyomással. Ezt helyettesítheted az ecsettel.
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Igen feltéve ha nagyon tutin fel van téve a fólia a legelején , mert egy kicsi hiba is van , az már a végeredményben is benne lesz.Egyébként jó a dry is ,csak a műveletek kevesebbek vasalással , vagy még ha két üveg lap közt melegítve is. Ettől függetlenül jó a dry is , és ha kell persze azzal is eltudom érni ugyan ezt a minőséget.
(#) eyess válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Igen jó dolgok ezek akkoriban , ha ez meg lett volna ,amikor asztali lámpa mellett kézzel rajzoltam /tuk/ mit megadtunk volna ilyen technikákért.
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Csőtoll (Nem Rotring! Tollszáras.) zöld tussal. Fííínom. Mikor az egész 2 napig rajzolt nyákrajz úszik a vasklorid oldat tetején.
(#) eyess válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Hú szép kis arzenál.Nálam még szerepelt az indigó , másolásnak , és a tus stb.
(#) CHZ hozzászólása Aug 22, 2012 /
 
Vasalásos módszer előnyeit szerettem volna más területen is hasznosítani. Sikerült, voltak kétségeim, nagy felület és a hajlított lemez miatt. Itt is tökéletesen működik, érdemes kipróbálni.

Doboz 1.jpg
    
(#) silent15 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Nagyon szép , gratulálok!
(#) eyess válasza CHZ hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Ez egy ékszer doboz vétek hozzá nyúlni vitrinben a helye
(#) CHZ válasza eyess hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Köszönöm...
Vasalásban lévő lehetőségek miatt mutattam. A papír sem maradt vissza, itt sósavas technika nem lehetséges, polírozott réz felületét megviselte volna. Nem gondoltam, hogy elsőre ilyen jól sikerül.
(#) eyess válasza CHZ hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
És melyik is volt ez a vasalásos technika ?. Mert van egy pár.
Közben én is kísérleteztem még tovább a dolgot mégpedig , hogy sima papírral is lehet vasalni nagyon nagyon vékony vonalakat is , és nem muszáj most már műnyomó papír.Persze a technika nem új keletű , csak azoknak alternatíva akik nem tudnak hozzá jutni műnyomó papírhoz stb stb stb.
(#) CHZ válasza eyess hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Sima vékony műnyomó, vasló max. hőfokon, kb 5 perc vasalás, majd kefés, vizes tisztítás. Ha jól sikerült , akkor kefe nem szedi le a festéket. Nyákot is pontosan így készítem, javítani sem kell, vékony vonalak is tökéletesek. Szerintem a nyomtató, toner por minősége döntően meghatározza az eredményt.
(#) eyess válasza CHZ hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Értem hát finom kefe lehetett , hogy nem karcolta össze a polírozott réz felületet.
A mostani próbálkozásom ennek pont ellent mond, mivel direkt egy sima natúr másoló papírral próbálkoztam, ami elvileg magában tartaná a toner port mivel beleolvad. De megoldható , hogy ne így legyen , és minden Lézer típusú nyomtatóhoz jó legyen , mert ugye pont ez volt mindig a gond , hogy a toner por nem eredeti utántöltőt stb . És a sima natúr papírra való nyomtatáskor minden használt ,és utántöltőt toner stb , is jó nyomtatást készít.A vasalástól egyezik a dolog , de a kinyomtatott papír, és a vasalás előkészítéséig már eltérés van .De lehet erről majd csinálok egy videót , mert ezt elég érdekes lenne elmagyarázni. Egyébként a legutóbbi nyákrajzot amit feltettem , azt csináltam újra sima natúr másoló papírral , és nincs különbség , és eltérés a reprodukálhatóság 5% , vagy az alatti .
(#) silent15 hozzászólása Aug 22, 2012 /
 
Sziasztok, azt szeretném kérdezni , hogy mivel lehet a legjobban nyákot vágni? Én fotonyákot szeretnék darabolni , de nemtudom mi a legjobb módszer.

KöszI!
(#) koczka válasza silent15 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Karos lemezollóval.
(#) pluto válasza silent15 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Szia!

Nekem az asztali csempevágó "jött be". Az eredeti vágótárcsa helyett tettem rá 125-s 1mm-s vágó korongot. Viszi mint a vajat és nyílegyenesen vág. Egy hátránya van, hogy lehetőleg szabadban kell vágni a finom por miatt.

DSCF4208.JPG
    
(#) Ge Lee válasza silent15 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Ahogy előttem is írták, a legszebb vágási felületet ollóval lehet elérni. Az nem mindenkinél van otthon, és használtan is elég drága, valamint a sima karos ollón elég nehéz úgy nyákot vágni hogy az valóban egyenes legyen, mert nincs hova felfektetni és rögzíteni sem lehet. Léteznek olyan kazánlemezek amik edzettek, más anyagból vannak, és a "hagyományos"-nál jóval keményebbek. Ha ebből tudsz kivágatni két ollónak való csíkot és csináltatsz neki némi élt, tökéletes nyákvágó ollód lesz. Az enyém is ilyenből készült, csak nem a legjobban lett összerakva (nagy az élszöge), így csak kb. 15-17cm hosszan tudok vele tökéletesen egyenesen vágni.
(#) janikukac válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Nekem asztalos a nagybácsim, és cirkula gépen szoktuk vágni a panelt, aztán pedig csiszológéppel átcsiszoljuk. Persze ilyen nincs mindenkinek. A lemezvágó olló nem a legjobb, mert nagyon görbít, nem túl egyenes, és csúnya lesz a nyák tőle. Lehet még vasfűrésszel is vágni, csak ajánlott egy satut beszerezni, anélkül veszélyes.
Létezik a tapétavágós megoldás is, de énnekem sose sikerült. (Lehet én vagyok az ügyetlen :nemtudom: )
(#) silent15 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Nekem van egy lemezvágóollóm, csak nem túl hosszan tudok vele vágni az az egyetlen bajom vele, de sebaj, jön a suli, majd a technikatanárom karos lemezvágójához besettenkedek
(#) janikukac válasza silent15 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Csak óvatosan, az veszélyes egy szerkezet! :yes:
(#) silent15 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Főként virágvágónak használtuk - eddig...
(#) _vl_ válasza silent15 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Sok módon lehet:
- lemezvágó olló, (karos, kézi, vagy nagy, üzemi)
- maró (CNC, vagy egy fúrógépbe befogva a marófejet, állványon vagy kézben)
- vasfűrész
- sarokcsiszoló, becenevén flex (állványos vagy kézben tartott, pici/közepes/nagy)
- fúrógéppel lukak, plusz reszelővel a maradék eltüntetése (ez nagyon sziszifuszi meló)
(#) silent15 válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Majd kiviszek a nagyfúróhoz egy maró fejet, majd azt is kipróbálom.
(#) silent15 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Kivágtam, a kezdőoldalon a 60mm 60mm lett (digitális tolómérővel mérve) a vége 60 ből 60,95mm
a átlós oldalon az eleje 60 ből 61,05mm a végén 60mm ből 61,22mm .
Igen, ez egy 60x60 mm -es panel Szerintem kézivágóhoz képest az az 1 mm nem sok...
(#) janikukac válasza silent15 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Melyik tecnikával?
(#) SzervízMacska válasza silent15 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Én a múltkor kínomban a képen látható alkalmatossággal daraboltam. Ez egy a3-as ipari papírvágó olló. Pár napja raktam is fel képeket ebbe a topicba, gyönyörű sorjamentes, nyílegyenes és derékszögű paneleket sikerült vele csinálni. Régebben a laminált műnyomókat is ezzel vágtam, hasonló minőségben, ráadásul ötösével.
(#) pluto válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Nem félted az élét? Ugyanis nekem is van egy ilyen szerkezetem, de rettegtem vele vágni, nehogy tönkre tegye az élét.
(#) SzervízMacska válasza pluto hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Féltem egy kicsit, de túlélte. Azért kétszer is meggondolom, vágok-e még ilyen vastag üvegszálas panelt vele.
(#) silent15 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Fémvágó olló
Következő: »»   816 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem