Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lakásriasztó
 
Témaindító: Gabi, idő: Máj 30, 2005
Lapozás: OK   19 / 50
(#) gyök2 hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Ajándékba kaptam egy lakásriasztó központi egységét és kezelőegységét. Elvileg jó és működik. Megtudnátok mondani nekem a típusát, hogy a dokumentációját meg tudjam keresni. A bekötését még meg tudnám csinálni mert a paneleken fel van tüntetve minden, de a programozását nem ismerem. Akitől kaptam, neki már nincsenek meg a papírjai. A központi egység a telefonvonalra is rá volt kötve.
Üdv: Péter
(#) hbal válasza Geo hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Igen, jól gondolod
(#) padisah válasza gyök2 hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
(#) Geo válasza hbal hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Igen és sikerült!!! Működik!
Maximális köszönetem legfőképpen neked! És ennek az oldalnak hogy ilyen embereket vonzott ide, akik tudnak és maximálisan segítenek a hozzá nem értőknek, és a fanatikusoknak!
Még egyszer köszönöm!
(#) gyök2 válasza padisah hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Köszönöm szépen!
(#) hbal válasza Geo hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Szia!

Örülök, hogy sikerült!
(#) Geo válasza hbal hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Szia!
Már csak egy új aksit kell vennem mivel a riasztónak egyenáram kell és a riasztóházba beépített trafóval váltóáramot biztosít, és azzal nem müxik! ( mivel a régi úgy néz ki megadta magát!)
De ettől függetlenűl (aksiról tesztelve szuper!! Minden úgy működik ahogy kell!
Üdv: Nándor
(#) kemenygolya hozzászólása Aug 4, 2012 /
 
Sziasztok
Kaptam egy Elkron mp03-as riasztó rendszert
Érdeklődni szeretnék hogy magyar használati utasítást tud esetleg valaki?
Köszönöm előre is a segítséget
(#) hbal válasza kemenygolya hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Szia!

Próbálkoztam keresgélni én is, de nem jártam sikerrel. Esetleg utána kellene nézni, hogy Magyarországon ki forgalmazza/forgalmazta ezt a márkát és náluk érdeklődni.
(#) kemenygolya válasza hbal hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
rendben
köszönöm szépen a segítséget
max próbálkozok és vagy működik, vagy nem
(#) padisah válasza kemenygolya hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Angol és olasz van hozzá a neten. Magyart ziher hogy nem találsz. Egyébként gagyi kis játék központ.
(#) kemenygolya válasza padisah hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
köszönöm az infót
(#) sakab hozzászólása Aug 27, 2012 /
 
Sziasztok. Lenne egy kérdésem: ebayen nézegettem ezeket a riasztó központokat ami eléggé jónak néz ki és tökéletes lenne számomra (távirányító, SMS küldés riasztáskor stb) panelba lenne szóval elég ha az előszoba levan védve mert máshonnan nem tudnak bejönni.

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Home-Security-Burglar-GSM-Alarm-Sy...t_1190

Na most az a problémám hogy tegyük fel vALAki bejön beriaszt...az oké h az SMS elküldi és a sziréna megszólal de ha nem blokkol le és nem kakkant be a szirénától hanem odamegy és 1xerüen fogja a szirénát és belever 1et vagy a kábelt elszaggatja vagy a központi 1ségbe üt 1et akkor vége elhallgatott. Na most az a kérdésem hogy ezt hogy oldjam meg hogy hozzá is férhető legyen számomra de számára ne...Gondoltam erre a fém kazettára ami kulcsal zárható de akkor is a kábelezésbe simán kárt tud tenni és onnantól már nem visít. NIncs vALAmi ÖTletetek?
(#) hbal válasza sakab hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
A sziréna kábelébe bele is lehet toldani, és igen, valamilyen védett térben kell elhelyezni a központot.
(#) sakab válasza hbal hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Igen azt tudom hOGY meglehet toldani de nem tudom hogy szokták megoldani a drágább riasztóknál ezt a problémát. Találtam Rádiós riasztót ami rádió frekin kapja a jelet h mikor kell visítani az már 1 fokkal jobb lenne de az a sziréna annyiba kerül mint az egész készlet kb.
Nekem ami ÖTletem van azaz hOGY a falba bevakolva kellene vinni a kábelt de hát ahhoz kegyetlenül szétk ellene vésni a falat vALAmi más megoldás kellene.
(#) Moderátor hozzászólása sakab hozzászólására (») Aug 28, 2012
 
Légy szíves, ne használj itt a HE-n, MSN szlenget!
(#) nedudgi válasza sakab hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Használj többeres kábelt, a feleslegesek működjenek szabotázsvédelemként, akkor nem kell vakolat alá rejteni.
A szabotázsvédelem úgy működik, hogy az ér átvágása, vagy rövidzára riasztási eseményt jelent. Tehát ha példul elvágják, akkor is megszólaljon a riasztó.
(#) sakab válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Nem rossz ötlet de a központi egységből simán kijön egy pozitív negatív és az van rákötve a szirénára. Így hirtelen nincs ötletem hogy tudnám bekötni ahogy mondtad :/
(#) hbal válasza sakab hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Az akkumulátoros hang-fény jelzők általában tápelvételre is indulhatnak, vagyis ha elvágod a kábelt...
(#) sakab válasza hbal hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Igen csak amit én kinéztem központi egység ahoz nem akkumlátoros sziréna van. Viszont most kitaláltam hogy ha a sziréna helyére egy relét kötök veszek egy ilyesmi fémdobozt:

http://www.ebay.com/itm/DIY-Aluminum-Project-Box-Enclosure-Case-Ele...t_1399

Ebbe beleteszem a szirénát egy aksival, és máris meg van oldva a védelem csak azt a kapcsolási rajzot kéne kiokoskodni hogy ha riasztás van akkor a relé megszólaltassa a riasztót ill ha már megszólalt akkor maradjon is úgy még ha a kábelét elvágják akkor is. Ill alapesetbe 220V-os adapterröl működne de ha azt elvágja vagy áramszünet van akkor átváltson aksira. Úgy érzem minden lehetőség kilett így védve.
(#) elodke válasza feri971 hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
szia
Szerintem így kell bekötni:
P+ -> V+
Tamper -> Tamp

Remélem segítettem.

img001.jpg
    
(#) frici.hu hozzászólása Szept 15, 2012 /
 
SZiasztok, Paradox Esprit 600 kezelőszervhez tudnátok valami segítséget nyújtani, a 616-oséra nem reagál. Nem tudom programozni.
Előre is köszi.
Üdv:Frici
(#) nrobi1001 hozzászólása Szept 16, 2012 /
 
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni abban hogy a DLS2002 vel hogyan lehet programozni?Fel van telepítve és a szervízpakkok is,mégsem megy.1565_2p vel már addig eljutottam hogy összekonnektál.1864 eket kellene programoznom,meg régi 5020 akat.Jó segítségért akár pénzt is utalok.
(#) padisah válasza nrobi1001 hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Milyen a soros portod? A DSC-k nagyon háklisak a soros portra.
(#) Gabi0219 hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet Paradox MG5050 központtal összehozni a PMD1-es rádiós infrát

Köszönöm
(#) Gabi0219 hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Az elejét nem rakta ki :S
Az a sziasztok lett volna
(#) Syn7h37ic válasza Gabi0219 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
a 6 jegyű azonosítója alapján. Vagy a Babyware programmal, ha van adatkábeled a központhoz.

A doksiban egymás mellé van írva a zónához tartozó összes adat, ezt kell kitölteni. A rádiós eszköz felülírja a paneli zónákat, erre figyelj.
(#) hbal válasza Gabi0219 hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Szia!

Minden rádiós eszköz egyedi sorozatszámmal rendelkezik, amit az infra belsejében találsz egy kis matricán. Ezt a sorozatszámot kell megadni a zóna programozásánál.
(#) kila hozzászólása Okt 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy Paradox Espirit 728 express + riasztót szeretnék valamilyen módon bővíteni oly módon hogy riasztáskor egy gsm modult aktiváljon.
Minden ötletet köszönettel várok.
(#) hbal válasza kila hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
Szia!

Legegyszerűbb módja, hogy megrelézed a sziréna kimenetet (BELL+, BELL-) és a relé kontaktusát kötöd egy GSM modul bemenetére. Másik lehetőség, hogy a PGM (programozató kimenetet) állítod be úgy, hogy riasztáskor "billenjen".
Következő: »»   19 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem