Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1132 / 2501
(#) reloop válasza kortez17 hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Kattints az "ehhez" szaggatott vonallal aláhúzott szavakra. A keresett linkek meg fognak nyílni
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Lekötöttem az előfokot róla de úgy meg kevés a bemenet neki alig szól sima vonalról.Kb.a harmadát, rákötöttem másik előfokot de dettó kattog de sokkal feljebb.Feladom
(#) dudassandor1 válasza emersys hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Ezek már most jobbak mint bármi eddig, szerintem megérdemlik a dobozt! Professzionálisak! Le a kalappal!
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
A bejövő jel és az IC bemenete között egyenfeszültség-különbség van. A csatoló kondenzátor feltöltődik erre a feszültségre, a hangfrekvenciás jeleket szinteltolással továbbítja. Ha a csatoló kondenzátor helyét áthidalod, akkor az erősítő nem, vagy torzan fog szólni.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Nehéz elképzelni, hogy a végfokban van a hiba. Előerősítőnek használhatsz egy másik erősítőt is. A hangszóró kimeneten 1-2W-nak megfelelő teljesítményen már volt nagyságrendű jel van. Azzal még megpróbálnám.
(#) sean hozzászólása Szept 13, 2012 /
 
Sziasztok! Kicseréltem az összes kábelt az erősítőben, a kapcsolókat és potikat is működőképesnek találtam. Semmi változás nem történt, az Első jobb rendesen szól, az Első bal jóval halkabban. A Hátsó jobb-bal hangkimeneten továbbra sincs semmi életjel. Sajnos BDW93B és BDW94B tranzisztort sehol nem kaptam, csak BDW93C és BDW94C típusút. Az lenne a kérdésem, hogy jók-e ezek a tranzisztorok a régiek helyett? Elvileg a C-nek nagyobb a feszültsége.
Üdv!
(#) vicsys válasza sean hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Igen, így van.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Valami korlát lehet benne nem tudok többet tenni érte már 3 féle előfokot tettem rá,és ugyan az,csak ha nincs előfok rajta akkor jó de halk,legalábbis a 150w nagyon messze van.
Az az érdekes a 100uf+100n kondi jót tett az egyik oldalon megszűnt a probléma,amelyik később kezdett kattogni
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2012
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
A csatoló kondik nélkül mikor felhúzom full hangerőre, akkor elkezd hirtelen recsegni, bizonyára ez az oka. Erre voltam kíváncsi. Természetesen be fogok rakni csatoló kondikat és így már csak be kell dobozolnom az erősítőt.
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Ezek szerint a jelforrásod kimenetén van csatoló kondenzátor, különben nemigen szólna. Nem ezzel lesz a probléma. Vagy elérted a kivezérlés határát és azért torzít, vagy túlmelegedett az IC és a védelem aktiválódik.
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Szóval ebben az IC-ben integrálva van a túlmelegedés védelem? valószínűleg elérhette a kivezérlés határát, mert mikor telefonon próbáltam, csak akkor csinálta ezt max hangerőnél mikor a potmétert teljesen felhúztam. Mikor viszont autórádió erősítő kimenetére kötöttem rá, akkor szépen szólt, viszont csak 8Ohm-os hangfalon tudtam kipróbálni, ezért az is közre játszhatott gonolom.
(#) Elektro Boy válasza Elektro Boy hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Így néz ki a kész termék
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Az alapfeltevésem az volt, hogy a két csatorna zavarja egymást. Valami lehet akkor ebben. Ha bírod türelemmel, vedd ki az egyik, majd a másik oldal biztosítékait, hogy egyszerre csak egy csatorna kapjon tápot. Reményeim szerint fog valamit mutatni a kísérlet.
Milyen egyszerű is volna szkópon megnézni a kimenő jelet
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Így már értem. Kellenek a csatolók!
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Köszönöm! Még azt szeretném megkérdezni, hogy a bemenethez ezeknél az erősítőknél nem kell árnyékolt kábel ugye? Mert nem azzal csináltam és így is szépen szól
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Ha ettől nagyobb környezeti zavarnak nem lesz kitéve, akkor elhagyható az árnyékolás. A trafót ügyesen helyezd el.
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Mire kell ügyelni a trafó elhelyezésénél?

A csatoló kondik azok a 0,47mF-osak Tantal kondenzátorok?
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2012
(#) Elektro Boy válasza Elektro Boy hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
A csatoló kondik azok a 0,47mF-osak Tantal kondenzátorok?
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
A trafót úgy helyezd el, hogy ne búgjon az erősítő. Ha közelebb viszed hozzá tapasztalni fogod.
Csatolónak fólia-kondenzátort ajánlok. Így néz ki.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Szia van szkópom de csak "teleszkópom"van,az is horgászbot, megpróbáltam külön külön használni,de dettó ugyan az.Én gondolom van benne korlát mert a bemenetre raktam 1-1 4R7 ellenállást az előfok bemenetelére, és már csak nagyon a végén csinálja 4ohmon 8 ohmon meg nem. Valószínű hiányzik neki az illesztő trafó,de az nincs.Szkópot már szerettem volna ,ha volt pénz nem volt szkóp ha nem volt akkor 10 is akadt olcsón.Nem tudom, 10Mhz szkópok vannak hogy az megfelelne e a javításokhoz,mi a véleményed.
És egy érdekesség a szomszédom hozott egy tv-t hogy elmentek a színek,nem ide tartozik csak a kép miatt mutatom mert ultra brutál.Ez régebben volt, de megosztom akivel csak lehet mert elképesztő.
(#) kortez17 válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
fúúú köszi, az sajnos átsiklott és nem vettem észre
ki is próbálom
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Mielőtt nekilátnánk a langyos víz feltalálásának, kérdezd meg az ATP-100 használókat mi a tapasztalatuk. Bővebben: Link
(#) Markoh hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
hello tudnál segiteni abban hogy honnan tudom hogy ha egy kondi nincs se megégve sem felpuposodva hogy müködik e?hogyan lehet kimérni már mindenhol keresgélte de az alapoknál sem találom elöre is kösz van multiméterem de nem tudom kezelni és itt kezdödnek a gondok..kösz amugy itt a link:http://www.radiomuseum.org/r/roland_roland_800_stereomp.html
szeretném megjavitani de nemtudom hogykezdjek hozzá jo kondikat cseréltem már meg ilyesmi
szeretek szerelgetni többnyire ladát de ez nem az de hátha összejön a ti segitségetekkel
(#) Markoh hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
van egy régi roland rx 800 erösitöm és nagyon halkan szol szinte észrevehetetlenül halkan de nem torzit meg nem búg gondolom kondi a baja vag esetleg valami ötlet?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Köszi hátha van megoldás,pontosan olyan a hangja mint amikor szakadt a membrán a hangszórón,mikor kattog de nem.Pedig remek hangja van.
A szkop 10Mhz az elég lenne bütykölni?
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) Markoh hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
van egy régi roland rx 800 erösitöm és nagyon halkan szol szinte észrevehetetlenül halkan de nem torzit meg nem bug gondolom kondi a baja vag esetleg valami ötlet?
(#) GyurikaBx válasza Markoh hozzászólására (») Szept 14, 2012 / 2
 
Szia! Fölösleges fél óránként írogatni nem kapsz előbb választ, és ezt a modik sem szeretik!
Kondi kapacitását olyan multival megtudod mérni amin van kapacitás mérő!
Képet tegyél fel a belsejéről! Ezzel sokat segítenél mindenkinek!
(#) emersys válasza dudassandor1 hozzászólására (») Szept 14, 2012 / 1
 
Szia.
Köszi.
(#) Markoh hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
bocsi csak azt hittem hogy nem külte el teszek képet köszi szépen!
(#) Markoh hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
itt a kép köszi
Következő: »»   1132 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem