Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1131 / 2501
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Magyarán akkor a 10uf kondik 100uf re cserélése?Neharagudj ez a hidegités nekem még kinai..
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Hidegítés itt a tápfeszültség és a test közötti szűrést jelenti.
A 10µF kondi nem is biztos, hogy közvetlen a bejövő táphoz csatlakozik, lehet a 100µF-et (vagy éppen 100nF-ot, nem tudni melyikre lesz szükség) pluszban kell felraknod.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Értem köszönöm,amennyit látok a kondi bekötésén az egyik láb a GND,a másik egy ellenálláson és egy zéneren keresztől megy a biztihez a táphoz ,+ és- oldalon egyaránt
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Ilyesmire gyanakodtam a 10µF-dal kapcsolatban. Az ATP 100 lévén monó erősítő érthető, hogy nem számol a csatornák egymásra hatásával. Haliapu erősítőjén bekarikáztam azt, amit hiányolok.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Igen ilyenfajta szürés nincs rajta, akkor majd épitek bele,,de mindenek előtt a GND rendbe rakása,csak 1 panel külön lepróbálva aztán ha kell bontás.Köszönöm ha nem vagyok tolakodó akkor ha megakadok esetleg zavarnálak kérdéseimmel,de mindig tanulok valamit.
(#) emersys válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Szia.
Ebből ha jól láttam van ta2400 és ta2400mkx. Gondolom az eggyikben már bent van, s így ennyivel drágában eltudják adni. Az egy pár tranzisztor be tételével nem lehet több mélyed.. Ez amúgy is egy visszacsatolt végfok, így a df nem sokat nő az 1pár be tételével..
Diszipációban annyi szerepe van, hogy amit eddig x pár végzett azt most x+1 végzi el, így az egy tranzisztorra jutó hő kevesebb lesz némelyest. -De ettől még az össz diszipáció nem csökken, így borda sem lehet hidegebb, esetleg az egyenletesebb hő eloszlást elősegítheti.

A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2012
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Megijedtem hogy kivégeztem a hang alapján a hangfalaimat ez 1 pár tesla hangfal 4ohm15w lemezjátszóé volt,aminek az előfokját használom mert remek szép tiszta hangja van,de sokkal többet bir,ezekkel szoktam leprobálni a dolgaimat,de hálisten nem ment szét sajnáltam volna.Köszi mégegyszer
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Várom a visszajelzésed. A 15W-os hangszóróval köss sorba 1-200 ohm ellenállást, akkor nem kell érte aggódnod
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Feltétlen irom majd a fejleményeket, délután neki esek majd.Nyomoztam a panel ügyben és ezek UNIVOX gyártású apt panelek de rajzot nem találok.
http://www.univox.hu/erositok.html#apt150
Köszi
(#) soos csaba válasza emersys hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Szevasz, a sima TA 2400-asnak ITT meg tan gyengébb tranzisztort pakoltak be mint a MK-X-be!, abban is ahogy latom 4-4 pár vég tranyo van a finálba, es abbol is le felejtetek egy egy pár tranyot, látható a képen. Valamennyit csak nőt a df mert nem is melegszik annyira mint az élőt és jobban is szól! Jobb mélyek alatt azt értem hogy a régi négy 4 pár tranyóval hamarabb be torzított a mélyeknél, most pedig más a helyzet.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2012
(#) emersys válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Értem, de szerintem nem értetted meg amit én, és előttem Reloop is próbált mondani. -A diszipáció kapcsán pl.
Terhelhetőség szempontjából, az 1párral több áramgenerátor hozhatott ugyan a konyhára.
Lényeg, hogy neked így jobban tetszik.
Ui: Jut eszembe.., azok ha jól sejtem 2sc3281/1306-os végtranyák. -Olcsóbbak ugyan de jobb hangúak. Bár Pa célra ez nem lényeges. 2sc5200/1943 egy középkategóriás végtranya páros, azoknál jobbat mindig lehet találni az adott kapcsolásba ahogy tapasztaltam (hangra). Ár/érték arányt tekintve viszont teljesen korrekt.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2012
(#) Beringer 600 hozzászólása Szept 13, 2012 /
 
Sziasztok! Reloop fórumtársamnak.Érdeklődni szeretnék,hogy van két tranzisztoros sztereó erősítő,amit hídba kötve használok,és azt szeretném kérdezni,hogy lehetséges-e olyan manőver,hogy a 2-2 kimenetet közösítem,és úgy kötöm rá a terhelést.Válaszodat köszönöm,üdv,Zsolt.
(#) sound.man válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Az a lényeg, hogy valamivel stabilabb.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Megcsináltam a leirtakat,a GND rendbe raktam,betettem egy 100n,és egy 100uf kondit a + - ágba is,talán kicsit feljebb lehet tornázni a hangot de minden dob ütésnél reccsen egyet ha feltekerem a hangerőt,az alsó tartományba tökéletes.
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Igy csináltam meg

Kép0762.jpg
    
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Szia! Az elvi lehetőség meg van. Két-két csatornát párhuzamosan kell kötni. Van benne kockázat, mert a párhuzamos csatornáknak pontosan egyező fázis és frekvenciamenettel kell rendelkezniük, hogy a terhelés fele-fele arányban oszoljon meg közöttük. Precízen válogatott alkatrészekkel el lehet érni.
Praktikusabbnak tartom a teljesítményfokozatok összevonását, ha a kapcsolás ezt megengedi. Szemléltetésnek Elliott cikkét ajánlom. Figure 1a - Double Output Stage.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2012
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Hallgasd meg egy csatornával. Hogyan viselkedik?
(#) emersys hozzászólása Szept 13, 2012 /
 
Késznek tekinthető a tripla darlinton kimeneti fokozat prototípusa.
Az offszet nagyon stabil. -Gyakorlatilag 1mV-ban megáll.
A fokozat visszacsatolás mentes. -Feszültségerősítőt tehát nem tartalmaz.
A vezérelt hűtés ebben sokat közrejátszik, ami szépen teszi a feladatát.
A csatolókat cseréltem Olaj kategóriásakra. -Tán ezeknél jobbat még nem is sikerült hallanom.
Lassan elkészül a csöves meghajtása is, és mehet deszkára. -Ha megérdemli, kap dobozt is.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Megtettem de ugyan az,most a kondik után kicsit feljebb tolodott nem olyan keményen kattog de nagyon idegesitő.Még a kimeneti GND van a trafóra kötve azt még nem raktam a kondikra.
Puffer kondi nem lehet a hiba?Bár idáig minden ment róla,és a fesz is alig edik mértem,2-3v esik amikor kattog.Ha esetleg sok a bemenet attól nem lehet?Bár akkor torzit inkább.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2012
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Szia! Ne érts félre, osztozom az örömödben, hogy jobb lett az erősítőd. Csak azért szóltam hozzá a felvetésedhez, hogy ettől még a t.amp tulajdonosok ne rohanjanak fejvesztve alkatrészt vásárolni.
A TA1400/2400/3200 azonos nyomtatott áramköri lapra készül minden valószínűség szerint. Az erősítő H-osztályú. A felső tápot párhuzamos FET-ek kapcsolják. A tranzisztorok az adott tápoldal feszültségének csak a felével találkoznak, kellő rátartással SOA-n belül vannak igénybe véve. Ha t.amp erősítőket tallózol megfigyelheted a TA1400-ban 3 tranzisztor van egymás mellett, kettőnek üres a helye a NYÁK-on. A TA3200 belsejéről nem találtam fotót, de a vele igencsak közeli rokon DAP-Palladium legnagyobb változata az ami 5 párhuzamos tranzisztort használ.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Ha a csatorna szólóban is bereccsen a mély hangra, és ezt a két csatorna hasonlóan, bár eltérő jelszintnél megteszi két dologra tudok gondolni. Az első amit említettél is, az előerősítőben jön létre torzítás. Ez nem feltétlen kell túlvezérlésből eredő legyen, elég egy rossz kondenzátor is hozzá. Tudnál más forrásról jelet adni a végfok bemenetére?
A másik lehetőség, hogy a megengedettnél alacsonyabb impedanciával terheled és a kapcsolás áramkorlátozója (ha van neki) működésbe lép.
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Oké, ennek nagyon örülök ha osztozol az örömömben! , ha ennyit tudsz erről a végfokról esetleg egy rajzot nem tudnál nekem fel tenni a kapcsolási rajzról vagy egy linket, az nagyon jó volna!. Már kajtattam egy csomót az interneten egy rajz után, de sajnos nem leltem egyet sem, a TA 1400-asnak meg van csak a 2400-asnak nincs meg.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Ahogy olvastam ez 4-8ohm ra van tervezve,most 4 onm ra van kötve de megprobáltam sorba kötni a hang(falakat)sugárzókat és csak feljebb tolodott a kattogás.Kiveszem belőle az előfokot és megprobálom nélküle.Erről az előfokrol mi már beszéltünk akkor a magas poti letekerésénél letiltott a védelem folyamatosan.ahogy teljesen levan tekerve,de az egy másik végfok volt,igaz mind az 5 végfokomra rákötöttem és 2 nél csinálta a jelenséget a többinél csak pici pattanás és ennyi.Ennél nem csinálja.De kiveszem és kap közvetlen bemenetet,hátha.Köszi
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2012
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Ez csaknem azonos vele: Bővebben: Link
Kattints a kép alatt idővel megjelenő: Get Manual-ra. Nagyíthatod a pdf.-et igény szerint
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Ez igen!, na ezt kerestem mar mióta, te meg uk muk fuk meg találtad!, nagyon szépen köszönöm, ez teljesen meg egyezik a T.amp 2400-assal ahogy látom. Király vagy!
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Örülök hogy segíthettem
(#) kortez17 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget
nézegettem erősítőket, de én nekem a hobbim része, hogy szeretek saját magam kapcsolásokat összerakni az alkatrésztől és "szűz" nyáktól kezdve a kész darabig
amit említettél, hogy HTA az itt megtalálható az oldalon?
(#) kortez17 válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
igen szeretnék önállóan építeni előző hozzászólásba e is írtam
d sajna a link amit küldtél(gondolom a fájlt kell megnézni) csak egy nyákot takar
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Azt szeretném még megkérdezni, hogy miért kell a bemeneti jel elé az a 0,47mF-os kondenzátor? És ha nincs bekötve a kondi, akkor mit lehet tapasztalni?
(#) Kiszsan hozzászólása Szept 13, 2012 /
 
csáó!erősítő javításban vagyok....2 csatornás erősítő 1ik oldala szállt el....most ott tartok hogy már a másik oldal is szól viszont olyat csinál ha nagy hangerőre feltekerem hogy szól pár másodpercig majd szakadozik és végül nem szól. utána már hiába tekerem le nem szól. kibe kapcsolás után ismét szól halkan is majd amikor feltekerem újra szakadozás...meg néha csak akkor szólal meg ha csak nagy hangerőre tekerem fel....mi okozhat ilyen hibát?hol keressem?(poti , bemenet kizárva)
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2012
Következő: »»   1131 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem