Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső bekötése
 
Témaindító: atya, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 23
(#) kadarist válasza Atis84 hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
A fénycsőnek kell egy fázis, egy nulla és az érintésvédelmi követelmények kielégítésére egy védővezető. Ez összesen három vezetéket jelent.
(#) tanulo99 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Ja értem. Nekem a multimon a váltakozó így van jelölve... *
(#) Tomi111 hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
Üdv!

Jó ez a fórum, de aki nem biztos benne, inkább kérdezzen, mert pl. tanulo99 bekötése, amit Atis84-nek írt ÉLETVESZÉLYES is lehetett volna! Mivel a villásdugó fordítva is bedugható, akár az előtét házára is kerülhetett volna a fázis!! Egy dolog, hogy nem megy tönkre semmi, de ATis84 élete....
Szerencse, hogy sokan olvassák.

Üdv! Tomi
(#) tanulo99 válasza (») Júl 22, 2012 /
 
Bocsánatot kérek de nekem ez onnan rémlett hogy a multiméteremen a fázist meg a nullát a két jelzéssel jelzik,. A védeöföldre rájöhettem volna mert a multin az van nullának írva. A fázisjelzések viszont szerintem nem egyértelműek. Én arra gondoltam hogy két tekercs van és a két lámpát lehet külön kapcsolni.
(#) enncsaba válasza Mitsemért hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!

Egy régebbi témára szeretnék még egy kicsit visszatérni:
Hagyományos 3F fénycsőarmatúrát szeretnék 1F-ról működtetni (a helyiség már nem műhelyként működik).
Ha összekötöm az RST végeket és egy fázisról táplálom, akkor gyakorlatilag párhuzamosan kapcsolom a fénycsöveket, ha jól értem. Ez nem hasonlít egyik bekötési rajzra sem amit eddig láttam. Mi fog ekkor történni?
Ha sorba kötöm a 3 db 40W előtétet + a 3 db 40W fénycsövet ÉS velük párhuzamosan a 3 db kondit, akkor ez megfelelően működhet?
Mi lenne az ideális megoldás?
Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de elektrotechnikából még csíra vagyok.
(#) kadarist válasza enncsaba hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Szia!
Kösd össze az RST vezetékeket, így a fázisjavító kondik is párhuzamosodnak és minden jó lesz.
(#) store92 hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Adott egy T8 as fénycső foglalat, az a kérdésem lenne hogy ha egy T8 as foglalatú neoncső helyett egy T8 as UV csövet rakok bele, akkor ahhoz nem kell más fojtótekercs vagy gyújtó?
(#) kadarist válasza store92 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Szia!
A teljesítménynek (Watt) kell egyeznie a fojtóhoz és akkor jó lesz.
(#) store92 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
köszi
(#) szabics válasza sector99 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
A kompakt fénycső elektronika megfelelőhozzá. Kidobott fénycsőelektronikában 98% -ban hibátlan az elektronika. A csővek fűtűszál kiégése miatt szoktak üzmképtelenné válni. Vagy a ptc hibája miatt, de azt lehet cserélni a másikból. Gyakori a forrsztás (kötési) hiba is. Ezek percek alatt orvosolhatóak. A lényeg a régicső helyére bekötve a másik és működik is. Tesco stb helyeken vannak ilyen gyűjtők..
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) Pulyka válasza szabics hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
..persze olyan kompakt fénycső elektronika jó hozzá, ami eredetileg is 22W-os csövet működtetett.
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
"ami eredetileg is 22W-os csövet működtetett."
..vagy körülbelül ennyit.
+/-5W kb.
(#) szabics válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
A témában 22 W-s csőről volt szó. Logikus, hogy a hozzászólás ahoz kötődik
(#) GPeti1977 hozzászólása Szept 15, 2012 /
 
Fénycsövet hogyan lehet működtetni 100V 50Hz hálózatról?
Elektronikus előtét és a graetz helyett kétszerező egyenirányító.
Na de hagyományos fojtóval lehetne-e, illetve a fénycső gyújtónál ilyen feszültségnél még nem alakul ki az ív, de rá van írva a gyújtóra hogy series vagy single módban 100V körül is megy, csak nem tudom mi ez a két mód.
(#) kaméleon72 hozzászólása Szept 23, 2012 /
 
Sziasztok egy armatúrát nem jól kötöttem be,felcseréltem a fázist és a nullát.viszonylag sokáig működött,de most már nem akar fényt adni.Lehet köze a rossz bekötésnek vagy más a baja?Már cseréltem gyújtót,és fénycsövet is,de semmi.Tud valaki segíteni?Egy régi 3 csöves a szerkezet.
(#) kaméleon72 hozzászólása Szept 23, 2012 /
 
Ill.még annyit hogy valószínűleg valamikor 3 fázisról működött,de én a csokit áthidalna egy fázisról működtettem.Ez lehet baj?
(#) store92 hozzászólása Szept 27, 2012 /
 
Ez hány W-os tekercs?
Választ előre is köszi!
Erről van szó.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
(#) store92 válasza store92 hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
És hogy kell bekötni?
(#) store92 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
köszönöm!

Pont ezt nem értettem, mivel ilyen téren nincs tapasztalatom a 40 akkor a 36W-osra értve. Azt a 40W-ost a 4 lyuk közül melyikbe kell? az nincs rajta. Gondolom nem az 1-2 be, hanem valahogy 1-4 nem?
(#) Bakman válasza kaméleon72 hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Az, hogy felcserélted a fázist és a nullát, nem jelent semmit a fénycső szempontjából. Az sem, hogy egy fázisról működtetted. Legalábbis akkor, ha a három fázis sorkapcsát kötötted össze.

A fényerő függ a csövektől is. Ha elöregednek, valamennyit veszítenek a fényükből, bár nem nagyon vehető észre. Továbbá, több színű csövet lehet kapni azonos teljesítménnyel. Az egyiknek jobb a fényhatása, a másiknak rosszabb. A legvilágosabb a 860-as kód alatt futó hideg fehér cső.

Ha láthatóan csökken a fényerő, át kell mozgatni az érintkezéseket, valamint ellenőrizni a bemenetet is, hogy ott megkapja-e egyáltalán a 230 V-ot.
(#) Haszuboy válasza store92 hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
A fojtótekercs csatlakozóján, ha szemből nézed, 4 lyuk van. Legyen 1,2,3,4-es számú. Ezek közül az 1-2, és a 3-4 össze van kötve belül, tehát mindegy, hogy melyikbe kötöd. Kötheted pl egyik vezetéket az 1-esbe, a másikat a 4-esbe.
(#) store92 válasza Haszuboy hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) store92 hozzászólása Szept 29, 2012 /
 
Normális, ha 50 perc működés után a fojtó tekercs 70 celziuszfokos? Csak mert lefestettem és nem tudom a festék mennyire akadályozza a hőleadásban.
(#) Bakman válasza store92 hozzászólására (») Szept 29, 2012 / 1
 
Nem tűnik veszélyesen soknak. Igazábol akkro tudnak veszettmóf melegedni, ha nem a teljesítményben hozzávaló csőhöz van kötve.

A festés nem okoz akkora hőszigetelést, hogy probléma legyen belőle.
(#) store92 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
köszi szépen a gyors választ!
(#) c27 hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Sziasztok.
Egy olyan problémám van hogy egy 40W-os neoncső állandóan villog. Kb. 1 éves, de ritkán van használva biztos hogy nincs elkötve, mert eddig jó volt, a neoncső is jó mert másik foglalatba működik normálisan. A gyújtópatron gyújt a neon felvillan teljes fényerővel majd kialszik és így újra. Mi lehet a hiba oka? Nézegettem hátha valami kontaktus odáig eljutottam hogy forgattam a csövet, de ugyan az a hiba másik csővel is. Kondi vagy trafó hibája okozhatja vagy valami oxidáció a trafónál vagy kondinál?
(#) Haszuboy válasza c27 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Szia. ELőször is fénycsöved van, nem neoncsöved Próbáltad már a gyújtókondit cserélni? A fojtó hány wattos?
(#) Bakman válasza c27 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Próbálj bele egy másik gyújtót.

Amikor másik foglalatba tetted, ellenőrizted, hogy mindkét armatúrának azonos a technikája? Mértem ezalatt az előtétet. Tekercses/elektronikus.
(#) kadarist válasza Haszuboy hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Szia!
Először is nem gyújtókondi, hanem fénycsőgyújtó, ami egy neontöltésű kis üvegcső egy bimetálos megszakítóval.
(#) Haszuboy válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Köszönöm, tudom! De szerintem a gyújtókondenzátor megnevezésből mindenki tudja, mire gondoltam.
Következő: »»   11 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem