Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1164 / 2501
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Ha nem hagyható el az előerősítő, akkor a kimenetére köss jelosztót. Az előerősítőt a lehető legkisebb impedanciával terheld, így nagyon alacsonnyal tudod majd a végfokot meghajtani, ami jelentős zajcsökkenést hozhat.
(#) ares9281 hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Hali megepitettem a cikkek kozott szereplo Dracula erositot mukodik meg minden, beallitottam a nyugalmi aramot 80mA-ra (amit az egyik mosfet drainjen mertem)...Minden jonak tunt de mikor feluztam a hangot akkor kezdett szaggatni, recsegett ,ne5534-et hasznaltam a muveleti erositonek egyeb minden ugy volt mind a cikkben...100VA-es 2X26v -os traforol taplaltam egy csatornat kerlek segitsetek mi lehet az okozoja a szaggatasnak.
Ez az elso mukodo nem tda-s erositom (az egytranzisztorosokat kiveve).
(talan a tapon nem elegek azok a 4,7mF-os kodnik?)
(#) soos csaba hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Valaki tud egy kis segítséget adni a fentebb levő hozászolásomra? ITT
(#) promise válasza ares9281 hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
A tápban 4,7 mikrofarados kondenzátorok vannak csak?Oda legalább 4700 mikrofarados illene.
(#) ares9281 válasza promise hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
4,7 milli farad 4,7mF;4700 mikro az 4700µF en igy szoktam irni de mindegy lenyeg ,hogy meg reatettem 2 szer 2200µF -ot es ugyanaz a baj...
(#) ares9281 válasza ares9281 hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Kiderult hogy a muveleti erosito +15 volt hejett +36-ot kap...
(#) Ge Lee válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Már adtak, de ahogy tapasztaltam ez téged nem nagyon szokott érdekelni. Az a rajz egy elég komoly zajforrás, nem tudom mit akarsz vele.A 709 helyett bármilyen műveleti erősítő jó, mindegyik jobb tulajdonsággal rendelkezik nála. Az impedanciaillesztő fokozat nagy bemenő impedanciáját nem illik elrontani egy ellenállás osztóval, mert akkor minek oda. Egy osztó méretezése nem túl bonyolult. A 27k-82k értékéből következően úgy osztja a jelet, hogy annak 75%-a jut a C1-re. Tehát ha 1V a bemenő jel, akkor C1-re 750mV jut. Ha a két ellenállást felcseréled, akkor pedig a 25%-a, azaz 250mV. C2 nem csatoló hanem szűrő kondi.
(#) soos csaba válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Szevasz, bocsi de nem vettem észre!, köszi a segítséget.
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Értem, akkor az az élőfok felejtős, akkor nem foglalkozok vele!.
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
A lehető legjobb választás valóban az ha teljesen elhagyod
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Akkor milyen élőfokot ajánlsz a végfok elibé?.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2012
(#) blasz hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
A legjobb hangú előfokom az a Beag APT100 abból van 2 db szépen szól és teljesen zajmentes.
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Nem tudom milyen szolgáltatásokat vársz el az előfoktól, íme egy általános célú.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Sziasztok nagyon idegesítő,ami végpanel az asztalon van full 0 az alapzaj dobozban meg azért perceg.Ez a legjobb szó talán rá.
Mindegyik ugyan az a panel.Lehet a fémdobozt hanyagolnom kell.Lehet az alu volna a megoldás?
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Na ez egy jó élőfők hangszínnel, köszi, le is mentem!
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Mármint a fém alatt mágnesezhető anyagot értesz.
Először próbáld ki Doncso kolléga javaslatát, hol érdemes testet adni a háznak, kísérletezz vele.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Kipróbáltam ahol most van az a legcsendesebb része.Igen mágnesezhetőre gondoltam.Van egy full alu dobozom próbából beépítek egyet lehet
(#) blasz hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Egyébként amit csináltam a GPA600 azt is vas dobozba raktam az is kicsit perceg,de nem olyan érzékeny mint a mostaniak.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Kérlek, készíts róla egy képet! Hogyan néz ki a vas dobozban.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2012
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Miről?
(#) blasz hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Ez a gpa600
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
A mostanira gondoltam.
Amit feltettél, azon a lemezes trafó és a panel közelségét gondolom zavarforrásnak.
A GND csillagpont nem jó. Minden test vezetéket a puffereket összekötő lemez közepére kellett volna forrasztani. Még azon a vastag lemezen is (a csavarkötéseken főleg) feszültséget ejt a töltőáram.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Azon még tudok segíteni a csillagponton,a trafó elvileg full árnyékolt körbe van véve az egész lemezzel egy PEAVEY 800 trafója 2x58v.Amit utoljára csináltam az még az asztalon van az előzőeket raktam dobozba de ott súlyos átvezetékezés jön,plusz az emitter ellenállásokat kikel cserélnem még,de már láttad.A felső az alatta a Beagok.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Zárd rövidre a végfok bemenetét közvetlen a panelen. Ha megmarad a percegés, akkor a szórt induktivitások okozzák. Ha ettől elmúlik, akkor a jel kábel árnyékolása nem kielégítő, vagy föld-hurok alakult ki.
(#) agressiv válasza blasz hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
A végfok bemenetére vezető kábelt kell úgy helyezni, hogy a trafó ne zavarja, mert túl közel van és az árnyékolás csak csökkenti, de nem szünteti meg a szórást.

Bekapcsolva mozgasd a kábelt fel, le és valószínüleg hallani fogod, hogy olykor erősebben olykor gyengébben zavarja és lesz egy pont, ahol alig.
(#) blasz válasza agressiv hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Venni akarok minőségi fémhálós jelvezetéket ezek ilyen tescós madzagok régi átjátszó zsinórok.És átvezetékezem az egészet.Ha majd lesz kondim rendes puffernek való,mert igy nagyon kevés 2x7000uf.
(#) agressiv válasza blasz hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
Dobozon belül nekem nem váltak be az árnyékolt kábelek, olykor több gondot okoztak, mint amit megoldottak. Sima kábeleket használok és a nullát rátekerem a jelkábelre.
(#) takivoice hozzászólása Nov 8, 2012 /
 
Keresnék *

Törölve! Van aprónk ott lehet, itt nem .
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2012
(#) csajkib hozzászólása Nov 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy YAMAHA A-520 as erősítőm és nem kattan a relé benne amikor bekapcsolom de szerintem ez a miatt volt, mert az egyik csatornánál a végtranyók meg az előtranyók döglöttek voltak de azt kicseréltem és aztán méregettem a két csatornát de nem egyezik meg valami szerintetek mi lehet még a baja?
Pontosabban a tr121 bázis és a collector között mindkét irányban 500 ohm-ot
mérek

A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2012
(#) reloop válasza csajkib hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
Szia! Mérd meg ugyan ezt TR122-nél. R215 rendben?
Következő: »»   1164 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem