Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 260
(#) Moszy01 válasza botesz hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Egyet fölhívtam találomra de még nem hívott vissza. Szolnoki vagyok. Tudtok valakit a itt?
(#) Erdey Agnes hozzászólása Dec 25, 2012 /
 
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. 4 éve vásároltam a Candy CED 110-37S típusú mosogatógépemet. Megvásárláskor ugyan voltak egészen minimális gondjaim (nem minden tipusű mosogató tablettát viselt el a működéséhez, sóhiányt mutatott), de ez elenyésző probléma. Kb. 2 hete viszont teljesen bekattant. Elindítás után, akár melyik program választása esetén (enyhén szennyezett, vagy éppen erősen szennyezett edények esetén), kb 30 perc múlva mind a három piros színű ledvilágítása kigyullad rajta, és onnan kezdve "csak" leszivattyúzza a benne levő vizet. A kiérkező szerelő vezérpanel cserét ajánlott. ami mondanom sem kell, 25.000 Ft-os költségembe kerül=kerülne. Nem értem, hogy miért nem lehet a panelon egy-egy alkatrészt, akár tranzisztorra, IC-re, vagy bármire gondolok. Miért kell egyből az egész panelt kicseréni? Adjatok ötletet, tanácsot, bármit, mindennek örülök, és teljesen tanácstalan vagyok, hogy hova fordulhatnék a gondommal. Előre is köszönöm a segítségeteket: Erdey Ágnes 06 ********
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) botesz válasza Erdey Agnes hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
A vizet melegíti?Azért cserélnek panelt mert hogy "mindig az megy benne tönkre" holott ez nem mindig igaz.És azért nem javítják mert nem szerelők hanem alkatrész cserélők(tiszelet a kivételnek)illetve komplett egységként kezelik(mivel az is)bár a tényleges szerelők viszont leülnek végignézik és megjavítják.Ha nem értesz hozzá inkább keress másik szerelőt mert ez nem biztos hogy panelhiba.
(#) Erdey Agnes hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Botesz válaszára: Igen, melegíti a vizet. Oly annyira, hogy amikor kigyullad a 3 db led visszajelző lámpa, és leáll a mosogatógép (kinyitom az ajtót), szinte gőzfelhő ömlik ki belőle. A szerelőkről (tisztelet a kivételnek) alapból az a véleményem, hogy egyszerűbb az egész panel cseréjét végrehajtani, ezzel nem lehet baj. Tuti egy alkatrész bele esik, ami valóban hibás lehet ( Csak nem mindegy a mai világban, hogy 100-500 Ft-os alkatrész cseréjével megúszható lenne a hiba kijavítása, vagy egyből a fél gép elektronikájának a cseréjével érhető ez az egész el, ami "potom" 25.000,- Ft. Köszönöm a válaszodat, és továbbra is várom a segítségeteket: Erdey Ágnes
(#) botesz válasza Erdey Agnes hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
A gőzfelhő az nem gond hiszen 50-60 fokos a víz ami ezzel jár.Szerintem keress olyan szerelőt aki foglalkozik paneljavítással ne pedig olyat aki panelt akar egyből cserélni.Esetleg még azt megnézheted hogy a vizet kiűríti e vödörbe illetve nincs e a csövekben dugulás.
(#) Alex73 hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Tisztelt szakértő!
7 éves candy CDI 3015 tipusú mosogatógépünkkel van problémánk. Először csak úgy kezdte hogy elmosogatott, de a vizet nem szivattyúzta ki. Ezt általában úgy oldottam meg, hogy elindítottam egy programot és az elején a kiszivattyúzás után leállítottam. Most már el sem mosogat. Azt csinálja hogy elkezdi a programot de egy idő után csak elkezd forogni a lapát, nyomja a vizet de csak egy fordulatot tesz, aztán megint megpróbálja...szóval olyan mintha szakaszosan mosna...vagy inkább megakadna a program elején és ezt minden programnál csinálja még a hideg öblítésnél is. Közben a piros led elhalványul arra a két másodpercre amíg a lapát forogni próbál. (Remélem érthetően írtam le) Amikor kinyitom a piros led gyorsan villog. Várom a segítséget!...mielőtt még szerelőt hívok, amihez nincs sok "kedvem"!!!
(#) botesz válasza Alex73 hozzászólására (») Dec 29, 2012 / 1
 
A lapátokat a víz nyomása hajtja szóval ha nem forog rendesen az azért van mert vagy el van dugulva vagy nincs kellő víznyomás/vízmennyiség.Ha elhalványul a led az azt jelenti hogy nincs kellő feszültség.Én a panel táp környékén néznék szét ill. kondikat kicserélném.Illetve van benne elég víz?
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) Alex73 hozzászólása Dec 30, 2012 /
 
Kedves Botesz!
Kösz a gyors választ! Víz az sztem van mert amikor kinyitom az ajtaját csurog rendesen az edényekről is meg a lapátból is. A kondikat hol keressem?
(#) botesz válasza Alex73 hozzászólására (») Dec 30, 2012 / 1
 
(mindenképpen a gépben)A vezérlő panelon.Azt viszont próbáld meg hogy ha a vízhez egy kicsit hozzáöntesz akkor is marad ez vagy akkor rendesen folyamatosan mos?
(#) Tevrev hozzászólása Dec 30, 2012 /
 
Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni.Candy Futura CDF312AX szerelési rajzát keresem.A gondom a következő.Elindul bármelyik program, beengedi a vizet, kiszivattyúzza és megáll elkezd szaporán villogni.Ez pár perc és megáll.A mosógatószert sem adja be.Remélem tud valaki segíteni,előre is köszönöm!
(#) zolika60 válasza Tevrev hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Szintérzékelő hibára gondolnék.
(#) Alex73 válasza botesz hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Hát igen! A fiókban a kanalak közt nem találtam! Próbáltam a vizet.....nem segít!!
(#) botesz válasza Alex73 hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Akkor a vezérlőpanelen a kondikat kéne kicserélni.
(#) Alex73 válasza botesz hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Rendben, megpróbálom szétkapni és megkeresni a bűnöst! Addig is köszi szépen.
(#) Babarika hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Whirlpool mosogatógép nem indul el, az indító gomb villog, kinyomja a vizet (mindig így indul) de nem szív be vizet és bármit csinálok villog, egyszóval innen nem lép tovább. Hibaüzenet kódot nem ír ki. Ami történt vele, az elfolyó dugulása miatt visszacsorgott a szennyvíz a mosogatógépbe az elfolyón keresztül, úgy, hogy ki is folyt az ajtaján alul a víz, max, 4-5 l lehetett benne. Ezt kinyomja, és a lefolyó dugulás elhárítva, de a villogás nem szűnik meg. Mi történhetett vele, mit tudok csinálni esetleg a szerelő hívás előtt. Ha vízszint érzékelési hiba, én erre gondolok, akkor tudok vele valamit csinálni?
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
(#) lukacspali hozzászólása Jan 2, 2013 /
 
Szerbusztok és Boldog Új Évet Kívánok!
Problémám van a BOSCH S218 mosogatógépem rosszul mosogat teli marad a mosogatótér és az edény maradékokkal lerakódással,Miután egyszerű gép kontroll visszajelzés nincs a mosás után víz nem marad bent de viszont nem érzek meleget leállás után,régen a frissen mosott edény még szinte forró volt,Kicsit szétbontottam víznek nyoma sincs ált minden tiszta fűtőszál ép fesz ráadására melegszik,a szálnál találtam egy 4 lábú klixont/http://www.betrolkft.hu/kesztermekek/haztartasi-gep-alkatresz/kesztermekek/mosogep-alkatresz/kesztermekek/hokorlatozo/mhk902-mosogep-alkatresz-univerzalis-klixon-55-c-nyit-80-c-zar-4-erintkezos.html/ kimérném de nem tudom a négy lábon alapban hidegen mit kell mérni?Van még egy másik kétlábú barna hőérzékelő az hidegen szakadást mutat a 4 lábu 3-4 láb zárt a többi szakadás.Egy kapcs rajz ,ötlet esetleg?
A gép 4.5 éves átl napi 2 mosogatás
(#) botesz válasza lukacspali hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Azt hiszem olyan hogy azonos oldalon 2-2 csatin kell vezetést mérni. vagy valami ilyesmi.Tudnál esetleg egy pontosabb tipust adni a gépről?Mert nekem az S218 ra nem dobott ki semmit.Sejtem hogy milyen gép lehet de az a biztos.A mosogatás alatt fűt?Az utolsó öblítésnél is nézd mg hogy melegít e.Nyugodtan nyisd ki mosogatás közben csak elötte kapcsold ki.(bár azt sem szoktam)
(#) lukacspali válasza botesz hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Szerbusz és köszönöm.
Elírtam BOSCH SKT5102 a tipusa most épp szét van szedve hibafeltárás és takarítás miatt
szerintem nem fűt régóta de igy nem tudom hogy adott hőmérsékletnél melyik érzékelő nyit v,zár
köszönöm
(#) botesz válasza lukacspali hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Óóó hogy ez egy asztali mini csoda!Az interneten talált fotók alapján(ilyen mini masinám még nem volt) a fűtőszál az alul van egy műanyag fehér házban.Közte van (elvileg)egy mikrokapcsoló. Azt mérd ki!Az akkor kapcsol ha a motor nyomja a vizet.Ez akadályozza meg hogy a fűtés víz nélkül menjen.Alap esetben szakadást kell mérned.
(#) Tevrev válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Köszönöm a gyors választ!Holnap fogom újra szétszedni.Segíts légyszíves hol keressem az alján pontosan a szintérzékelőt.Sajnos rajzom még mindig nincs.
(#) botesz válasza Tevrev hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Szerintem még az átfolyásmérőt is meg kéne nézni lehet hogy csak átfolyásmérő van benne.Az átfolyásmérő a gép oldalában van.
(#) lukacspali válasza botesz hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
megvan azt néztem egy gumimembrán működteti azt hittem feltöltéskor kapcsol a vízmagasságra mint a mosógép
de az jó a négylábú egy bimetál a szakadt lábpár kb 40c foknál összezár a másik pár továbbra is zárt
(#) botesz válasza lukacspali hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Sajnos nem ismerem a kapcsolást de a tetjét lepattintva látható hogy mi mit kapcsol.Csak 1 hőfokon tud mosogatni a gép?Minden hőfokon ezt csinálja?
(#) lukacspali válasza botesz hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
ha jól tudom 36-50c fokon mosogat/tott/
(#) Alex73 hozzászólása Jan 3, 2013 /
 
B.U.É.K. MINDENKINEK!
Kedves Botesz!
Szétkaptam a gépet, a vezérlőpanel (gondolom az az ami az ajtóban van) szóval annak környékén nem találtam kondikat. Az alján van kettő, az egyik a motor melett (1.27.6 cc3, 4F) a másik egy kisebb külön (F3cf73002L, 0,1F). Mindkettőt cseréljem?
(#) botesz válasza Alex73 hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Tudsz esetleg a panelról és a 0,1F -os kondiról egy képet feltenni?A motorkondi lehet az utolsó ebben a körben mert ha az rossz lenne el sem indulna a motor szerintem.
(#) Alex73 hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
Kicseréltem a 4F-est (300 ft), sajnos a helyzet nem javult.A másikfajtát sajna itt vidéken nem tudom beszerezni és az interneten sem találtam ugyanilyet csak hasonlót és annak is sok a postaköltsége.Most nem tudom fotózni mert már összeszereltem.Amint megint szétkapom, lekapom.Ha jól rémlik 4 talpa volt ill egy rögzítőrész.
(#) Alex73 hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
ELEKTROWEBBOLT oldalán találtam. Ehhez hasonlít.

03753_k.jpg
    
(#) botesz válasza Alex73 hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
A 4F es az a motor indító kondi. Végül is 1 próbát megért de legalább tudjuk hogy az nem rossz.Illetve a panelról is csinálj majd egy képet!
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2013
(#) Alex73 hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
Fotóztam!
Az első kettőn a nem cserélt 0,1F-es van.
a harmadikon a cserélt 4F-es,
a negyediken a panel,
az ötödiken, hatodikon meg valami koszmosz, ami a motor tengelye környékéről származik(nem tudom van-e jelentősége).
Következő: »»   31 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem