Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1900 / 3968
(#) marone hozzászólása Jan 11, 2013 /
 
Helló !
Egy minőségi (mondjuk Alps) és egy 200 Ft-os "mezei" potméter közt mi a különbség (audió célra)?
Most nem a mechanikai minőségre gondolok, hanem arra, hogy mi az amiben más hogy a hangot nem cseszi el úgy, szóval miért szól szebben azzal a cucc ?
Kösz !
(#) Moderátor hozzászólása makait1 hozzászólására (») Jan 11, 2013
 
Egy kérdést csak egy témába teszünk fel! XVIII. pont.
Idézet:
„Csak egy helyen kérdezz! A fórumon egy kérdést egyszerre csak egy helyre tegyünk fel. Amennyiben több helyre is beírjuk ugyan azt a hozzászólást, a moderátorok kérdés nélkül törölhetik hozzászólásainkat és ki is tilthatnak türelmetlenség és tiszteletlenség miatt.”
(#) Hurkafej1 hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Össze akarom rakni ezt az átalakítót. ALDL to PC
Úgy raknám össze, hogy egy kapcsoló megszakítja a a + szálat, és ha viszont be van kapcsolva, akkor világítson egy led. Ezt hogyan oldjam meg? Csak párhuzamosan kössem rá, előtét ellenállással a +12V-ra és a GND-re, és ha folyik áram akkor világít? vagy valami tranzisztorral kellene meghajtani?
(#) Szikra Lacika hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne hogy én 4 évig tanultam elektronikai műszerész szakirányba de csak egy érettségi bizonyítványt kaptam. Ezzel pontosan mit tudok kezdeni? Ez a 4 év szakirányban tanulást a szakközép iskolás bizonyítvány végén tüntetik csak fel egyéb papírt nem kaptam róla. Ez most egy szakma vagy csak tanultam és kész?!
(#) marone válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Én gépszerelőnek tanultam, de a szakmát csak az 5. év végén kaptuk meg (technikus képzés).
4 év után csak egy érettségit, semmi mást.
(#) szucsip válasza gerolka hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Kb. semennyire nem felel meg. Ha a szabványos 2Vpp jellel hajtod a fülhallgatódat, akkor az már nagyon hangos úgymond... Tehát nem, vagy csak minimális mértékben vezérlődhetne túl az erősítő előfoka.
(#) szucsip hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Nyákot szeretnék tervezni DipTrace -szel. Sajnos nem nagyon bírok vele. Melyik fórumban kérhetnék segítséget?
(#) szucsip válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Köszönöm!

Akkor ott kérek segítséget (bár a magyarítással nem kerültem jobb helyzetbe.
(#) proli007 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Hello!
Nem kell tranzisztor, jó úgy ahogy kitaláltad.Javaslom,hogy fehér Led-et használj, az kisebb áramon is már jól világít.
üdv! proli007
(#) Wuti91 válasza blackdog hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Szakadásvizsgálót, és olyat (ha lehet) hogy a váltó és egyenáramot is jelezze (de ha azt már fesz indikátornak nevezik akkor azt).
(#) Hurkafej1 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Köszönöm a választ!
(#) gerolka válasza szucsip hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Értem, köszönöm!
(#) vxo hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Sziasztok! Egy nagyon kezdő kérdésem van: ez milyen trafó? Elvileg ez ment tönkre a fürdőszobai világitásnál. Szeretnék rendelni újat, de nem tudom hogy milyet rendeljek. Előre is köszönöm a válaszokat! Üdv vXo

trafó.JPG
    
(#) Action2K válasza vxo hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia! Ez egy fojtó trafó. Miért gondolod, hogy ez ment tönkre? Ezek "örök életűek". Szerintem ott más baj van.
(#) vxo válasza Action2K hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Azért gondoltam, hogy a trafó, mert tápot kap (ha bekapcsolom a világítást akkor hümmög), az izzó ami hozzá csatlakozik rendben van, a biztosíték rendben van. És ez pontosan milyen fojtó trafó? Hogyan tudnék rákeresni? köszi
(#) Action2K válasza vxo hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
És a fénycsőgyújtó rendben? Miből gondolod, hogy a fénycső jó? A "hümmög"-géskor villog a fénycső?
(#) vxo válasza Action2K hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
nem fénycsöves hanem halogén izzós a fürdőszobai tükör. Tegnap még működött rendben, utána egyszer csak kattant egy erőset és azóta sötétség van. Szóval nincs gyújtó.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013

izzó.JPG
    
(#) Action2K válasza vxo hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Rendben, akkor javítanom kell magamat. Ha ez egy normál trafó (ami megszólalásik úgy néz ki mint egy fojtó), akkor mérj feszültséget a kisfeszültségű részén. A képen nem látom, de gondolom, 12VAC van odaírva. Ha nincs fesz, ő a hunyó. Ha van, akkor az izzó égett ki. De nem biztos, hogy az izzószál, a bevezető szál is eldurranhatott. Ha jó a trafó és az izzó is, mérhetsz feszültséget a foglalatban is, hátha valami kontakthiba van valahol. Ez a hibakeresés sziszifuszi meló sajna.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
(#) vxo válasza Action2K hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Köszönöm a tippet, de sajnos nincs feszültségmérőm!

Ha valaki felismerné a képen a trafó típusát kérem jelezze. Köszönöm!
(#) mps válasza vxo hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia! Itt kapható.A típus rajta van a tetején. De más 12V 3,5A-es trafó is megfelel, bemész egy villamossági boltba, elmondod, hogy halogénhez kell és adnak neked. Csak nézd meg mi az ami befér.
(#) vxo válasza mps hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
köszönöm!
(#) mindenes válasza vxo hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Érdemes lenne kicsit megbontani a trafót a sorkapocs felőli végétől. A 2 vége úgy nézki mintha csak egy műanyag burkolat lenne, amit el lehet távolitani, érdemes lenne megnézni közelebről. A felirat szerint valahol biztit is tartalmaz, és ez lehet hogy pont itt van elrejtve.
(#) Action2K válasza mindenes hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Nincs abban bizti, hanem ajánlja, hogy használd. De én javasolom mindenképpen a trafó ellenőrzését, mert nem hinném hogy rossz. Nem kizárt, de nem olcsó. Egy bármilyen autóizzóval is kipróbálható.
(#) hibbantpasi válasza vxo hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia!

Ha úgy keresel rá, hogy " trafó halogénhez 12V ", már válogathatsz is az ajánlatok közül, valamivel 1000.- felett indul az áruk.

üdv:hp
(#) Action2K válasza mps hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
És most ez miért kerül 16226 HUF-ba?
(#) kadarist válasza vxo hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia!
Egy jó típus: Bővebben: Link
(#) mindenes válasza Action2K hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Lehet hogy nincs benne de az is lehet hogy van. Nem véletlelűl irta hogy kattant egyet, ha hőbizti volt benne akkor ennek a hangja is lehetett amint megadta magát. Ha tartalmazza a trafó, akkor ez mégis csak olcsóbb lenne mint egy új trafó, épp ezért szerettem volna erre célozni hogy nem árt megnézni közelebbről.
(#) Mdavid hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Az lenne a kérdésem, hogy ez a vezeték milyen átmérőjű? Google-be beírva nem jutottam sokkal közelebb. Mennyire "kemények" ezek a vezetékek?

Vagy ezzel helyettesíthető lenne?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
(#) mps válasza Action2K hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
No ezt én sem tudom, gondolom ubisali is kell a rántott hús mellé. Ezért is ajánlottam, hogy menjen be egy boltba és kérjen egy trafót. 1XXX.-Ft-ért már van.
(#) mps válasza Mdavid hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia! E táblázat szerint 2x0,22 mm2 vezeték kell.
Ez pl. bőven jó.
Következő: »»   1900 / 3968
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem