Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   763 / 1273
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Tudom csak Te voltál megszólítva....na mindjárt lehozom, és ideteszem, ha AMD erre jár megtalálja.
Én csak arra figyeltem fel, hogy "letegezték" az EEPROMOT....
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) kocici17 válasza AMD hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Tessék AMD .Itt van amit keresel. Ez az eredeti EEPROM itt a mellékletbe. Tehát nem eprom mert az nincs a tv-be.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) lazib hozzászólása Feb 7, 2013 /
 
üdv! Schneider dtv2 7032-11 kép nincs hang van és a csatornákat is váltja éscsak a 28-as scatorna felirata latszik.
(#) AMD válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Ezzel sem akar képet adni. A majdnem jó programot átírtam egy másikba de még a csatornákat sem menti el. A 3. láb milyen funkciót szolgál? Át lehet tenni az átkötést, hogy a fölre húzza vagy a tápfeszültségre. EEPROM. Elnézést az elírásért. Keverem a szezont a ....
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) kovi84 hozzászólása Feb 7, 2013 /
 
Sziasztok! A következő TV hibával fordulok hozzátok. Szürke fényes a kép és csíkos kb 5mp múlva kikapcsol a készülék. Segítségeteket előre is köszönöm! Csatolok egy képet mi látszik.

TV hiba.jpg
    
(#) kadarist válasza kovi84 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Szia!
Itt is a 200V-os katódtápfeszültség hiányzik. De te is elfelejtettél valamit!
(#) kocici17 válasza AMD hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Tedd ide nekem a majdnem jót, és kielemzem, és átírom, aztán visszateszem. Ha megvan az ami benne volt akkor azt.
(#) kocici17 válasza kovi84 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Mi a TV tipuszsáma, neve..hogy csúfolják....stb. ????? Több ezer típus van ...barkobázunk?
(#) kadarist válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Van ezekhez valamilyen elemzőprogram, vagy hogy is működik ez?
(#) torok72 hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Sziasztok Van egy beijing 8303 színes tévé annyi a nyűg vele hogy a szín elmegy és vissza jön mi lehet a gond ezért kérnék segítséget
(#) AMD válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Itt van a majdnem jó. Ami benne volt az már nincs meg. Előre is köszi!

24c02.e2p
    
(#) torok72 hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Sziasztok Van egy beijing 8303 színes tévé annyi a nyűg vele hogy a szín elmegy és vissza jön mi lehet a gond ezért kérnék segítséget
(#) otthonpc20 hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Thomson 28DF170G típusú tv. A probléma, hogy hang van kép nincs.
Barátomé a tv, azt mondta, hogy csattant benne valami és utánna jött ez a hiba.
Merre keressem a hibát?
Esetleg rajzot tudnátok küldeni?

Válaszotokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2013
(#) kocici17 válasza AMD hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Na akkor...egy kis továbbképzés kérem..
Az a tartalom amit küldtél azzal én se működnék, mert köze sincs semmihez. Gondolom nem zavart, hogy Nem úgy néz ki a tartalom mint amit küldtél. FELEJTSD EL.
Egy egyszerű Total commanderbe meg lehet nézni a tartalmát. Amit te küldtél az nem tudom mi, de nem úgy kezdődik, és nem akkora.

Ehhez a szériához, 16 db- különböző tartalom van, ebből küldöm azt ami szerintem oda való, mert ezek az sda555x-esek,vagy az egyik, vagy a másik lesz a jó, de van még 14 további.
Légyszíves ha már foglalkozol a dologgal akkor JOBB KÉZZEL BALL VÁL FELETT DOBD EL A 24C02-ÖT qva messzíre, és 24c08 ast használj. Ez olyan mintha egy 25-ös cipőt akarnék a lábadra erőltetni, miközben az 42-es. ekkora marhaságot még nem láttam.
Ha nem tudjátok ugy beégetni a tartalmat, hogy ne lássam az égetőd beállítófejlécét a programba akkor szolj hozzáértőnek, hogy írja meg az eepromot, mert így a büdös életbe nem fogod megcsinálni.

Na akkor itt a tartalom ...és 24C08 ba irni a 00000000-ás címtől végig. Sose fog jól működni, ha men látja a programot , és a chk-t a processzor, vaze. Csomagold ki és előbb a 24c08 as simát , elvileg, ha nincs különleges kezelés engedély akkor ez a jó, ha van akkor a másik.

Asztal.rar
    
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Igen van . Maga az EPROM égető programnak van editora. Nekem egy EMP20-am van, azt használom , eprom eeprom mikrovezérlő, flasproc, stb-k programozására, és bár az emp20 is tudja, de mikrokontrollerekhez meg külön van gyári égetőm, /picstart+, meg atmel streemel/.

Na de mint tudod, 25, éve dolgozom az automatizálás-vezérléstechnika ágazatába, mint fejlesztő mérnök, programozó, és persze az alapszakmámba, /az a televíziós/. Röviden ennyi.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2013
(#) kadarist válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Na de így a konkrét értékeket nem tudod megváltoztatni, például a képméret, színegyensúly, stb.
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Dehogynem. más értéket írok az adott címhez, és máris mást olvas a proceszor.
Úgy képzeld el mint egy sok kis fiokos szekrényt. Minden fióknak van egy címe, /tehát sorba 0000,0001,0002....stb.
A proceszor az órajel és alap programja szerint végig olvassa a megfeleő fiokocskát, az az kinyitja, és a benne lévő adatot, a saját programjába beilleszti. ezután tovább meg....következö cím...következő adat...stb. A proceszor saját belső rom területén van a valóságos program, és az eepromban csak az adatok vannak //túlnyomórészt/ csak leegyszerüsitve a folyamatot./ Persze van mikor nemcsak változók, hanem "állándók" is vannak beírva a flash területre, ez a főprogram szabja meg, meg a feledat, környezete.
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Ha egy laptoppal és egy I2C átjátszó kábelen /természetesen a megfelelően rácsatlakozva az I2C-re. és megfelelő alapcímet használva/ akár a laptopról tudnám küldeni a procinak az adatokat.
(#) kadarist válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Jó, értem, hogy át lehet írni, azzal nincs is gond, mert valamennyire én is konyítok ehhez. De honnan tudod, hogy melyik sor milyen változóhoz tartozik?
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
A processzor programjából...Csinálj egy táblázatot...ami legyen mondjuk számoljunk 1-10 ig, úgy hogy mondjuk felsőlineári= 3+(0001-es cím) alsó=9,2+(0002) alaphangerő= 34+(0003).....stb. és máris megvagy.


A cim helyére a tárolt adat érkezik.Persze ez most nagyon le van így karcsúsítva, de ez a lényeg.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2013
(#) kadarist válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Persze, a processzor programjából... Köszi!
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Nehogy azt hidd hogy olyan nagy ügy megírni egy sda555x nek a vezérlőjét, ha tudod a feltételeket,. Amit azz sda 555x kontrollerébe töltessz bele, ahhoz az eeprom már csak adattároló
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2013
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Ha megnézed a robbantott adattábláját az sda555x-nek akkor fogod látni, hogy van 1 központi memória, ez a saját program heje, van 1 aktív proceszor, és az összes többi a periféria amit a proceszor koordinál. /nagy vonalakban/

Képzeld el egy pik.nek, és add hozzá a pik minden lábához a külön interfészt. /pl: fényerő DA konverter, hangerő DA konverter ...std. és persze mindeggyiknek van egy címe a processzorhoz, és erre a címre azt az értéket irja be a proc, ami az alap+eeprom, illetékes tartalma.

Vagyis nem más mint egy feladatorientált számítógép.
Az SDA555x progjamját, illetve a megfelelő verzió szerinti programot a gyártásnál írják bele.
Ha ez nem így volna akármit is lehetne csinálni belőle, és akkor lenne analitikus.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2013
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Vagy még István, vagy magammal beszélgetek?...
(#) otthonpc20 hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Thomson 28DF170G típusú tv. A probléma, hogy hang van kép nincs.
Barátomé a tv, azt mondta, hogy csattant benne valami és utánna jött ez a hiba.
Púpos kondit, égésnyomot nem találtam benne.
Merre keressem a hibát?
Esetleg rajzot tudnátok küldeni?

Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Ezekkel a dolgokkal tisztában vagyok, azt nem értem, hogy egy notepad-ben hogy opciózol vagy hogyan szervizelsz. Mert azt nem tudhatjuk (vagy én nem tudom), hogy a CPU a beégetett ROM-program alapján vagy maszkprogizott memória utasításai alapján milyen sorrendben kéri be az EEPROM-ban lévő értékeket. Vagy van arra valamilyen konkrét eljárás, hogy egy tv-vezérlő milyen inicializáló procedúrát végez és milyen sorrendben olvas az EEPROM-ból és hogy melyik mentett érték milyen hardverállapotot (fényerő, kontraszt, tuner típus stb...) jellemez?
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Egyszer ha marhára unod magad, és van türelmed hozzá, akkor csinálj, egy "fülelös " I2C kábelt, vagy egy pikket közé, felprogramozva, /én ilyet használok/ amit az I2C búsz SDA vonalát HALGATJA, és máris megvan az adatforgalom, és a az összes periféria címe amit használ. Természetesen előtte meg kell tanúlni "I2C-ül" . / hogyan folyik az atatközlés az i2c buszon, az i2c kommunkikáció specifikációi, stb., és persze hogyan zajlik az címzés az i2c-n/.
Ha ez megvan akkor már a többi nem ellenfél.

Ezek után már mindegy hogy laptop, nagygép, analizátor, vagy mi a megjelanítő, és tároló. kiszedni belőle, hogy melyik bytek a cím, és melyik az adat, azt már neked kell, de ha picket használsz akkor már ami kifolyik belőle az az értelmes megjeleníthetö adat, amit egy sima monitorprogram meg tud jeleníteni.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2013
(#) kadarist válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Szia!
Vannak itt rajzok meg leírások. A tápfeszültségek ellenőrzésével kezdd, különös tekintettel a képcsőpanelre. Nézd meg, hogy a képcsőfűtés működik-e.
(#) kadarist válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Jó, értem, de hogyan lehet megtanulni azt, hogy a proci milyen sorrendben olvassa be az EEPROM tartalmát? Vagy ez egy titok?
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Dehogy titok.
A szervíz könyvek / a jobbak/ leírják a címzéssorrendet, Ha ezt nem tudod, de már kiszenvedted a címeket, /csak nem tudod kihez tartozik/ akkor úgy szedd ki, hogy hangerőt pakolsz rá, mondjuk 5 lépés.... aztán fény le 1 lépés aztán kontraszt fel 5 lépés fény le 1 lépés... és ezt így rajzolja le neked onnan már tudod a címeket. Persze az összes kezelő egységnél ezt így le lehet játszani. A másik hogy te irsz címet, /arbitrálás/ az az átveszed a proceszortól a vezérlést, és egy automatikus címkereséssel végig mész a címlistán. Aki válaszol az létező eszköz, ez után meg már csak meg kell címezni az eszközt.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2013
Következő: »»   763 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem