Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
abban szeretném segítségeteket kérni hogy van nekem 4 db eggyenként 1.2V/ 225mAh-s aksim ezeket szeretném tölteni vagy olyat hogy eggyenként 1.2V/1200mAh ezt úgy szeretném megoldani hogy olyan legyen mint pl a csavarbehajtó töltője tehát kapcsoljon ki magától a töltés van 1 töltésszabályozó ic-m: LM2925T evvel megoldható lenne? és még azt szeretném kérdezni hogy a mi a csavarbehajtó aksiján van a 3.-ág ott van valamilyen alkatrész ami az aksi negatívjára van rátéve mi lehet az? esetleg valami dióda? előre is köszönöm! UI.: jah és előreláthatólag max 3V-os aksicsomagokat kellene töltenem
Hello, az akku harmadik lábán valószínűleg egy termisztor lesz, amivel a töltő figyelni tudja a cella hőmérsékletét. Valahol 40 fok fölött lekapcsol, vagy csökkenti a töltőáramot.
Szia!
Akkor ezekszerint, ha az aksi majdnem fel van töltve, akkor elkezd melegedni? A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
Ám az LM2925T nem töltésszabályzó hanem feszültségstabilizátor!! Bár egy töltőben azért még lehet helye, csak alaposan ki kell még egészíteni. Igen széles lehetőségek vannak, az áramgenerátortól a kontrolleresig. Pontosítanunk kellene, hogy milyenre gondolsz.
Igen, a cellák hőmérséklete meredekebben emelkedik, amikor a töltődés vége felé jár. Vannak olyan töltők amelyek csak ezt figyelik, de ez általában nem elég, inkább csak egy védelmi funkció ez. Idézet: „Pontosítanunk kellene, hogy milyenre gondolsz.” nekem csak annyira lenne szügségem hogy: -kikapcsoljon magától -legyen rajta ez a hővédelmi cucc ha nem bonyolult -lehetőleg állítható legyen a kimenő fesz
Szép dolog a "home made", amit csak lehet én is magam készítek. De ezt a dolgot én nagyobb szakikra bíznám, mint amilyen én vagyok. Azt a tényt nézve, hogy nem tudnám ellenőrizni a munkámat. Vajon túltölti? Vagy férne még bele? Én vettem egyet! 3000 körül lehet már kapni töltőket, kisütési funkcióval (bár a NiMH-nál már nem divat). Cellánkénti töltést említettél, én most ilyen töltőre vadászok, az a legkorrektebb. Nézegettem a cél IC-ket, de valami bizonytalanságot éreztem a cellaszám körül, ezért inkább nem ajánlok semmit. De hogy mondjak is valamit amit én készítettem eddig, az egy állítható áramgenerátor (C/10 ugye) ami 14
óra múlva kikapcsol. Csak kisütött cellára! Tovább nem érdemes bonyolítani, inkább legyen cél-IC-vel, de a gyári töltőmben azonosíthatatlan vezérlő volt...szal itt feladtam egyelőre! Ui: Kimenő fesz alatt cellaszámot értesz?
igen cellaszámot
de ha ez ennyire bonyolult akkor hagyjuk az egészet...... akkor marad a régi égős megoldás
Lm317 áramgenya + egy kisütés ezt megspékelve egy astabillal sztem ez bőven kijön 3 ezer alatt
Alapnak jó az Urbán -os "Impulzusüzemű töltő zselés ólomakkumlátorhoz".(ezt akarom majd én is bővíteni valamikor.. ) Használom cerka aksikhoz, 6V-os zseléshez, mp3 lejátszó aksihoz(45perc). kapacitás(mAh)/áramgenya(mA)=idő(h) ui: Én cellákat sorban nem töltenék.. Üdv
Igy valahogy Szabi, a 14 órát egy számláló rendszerű időzítővel mérhetünk. PL CD4060. Én egy Bolti digitális kapcsolóórát használtam erre a célra. De jó a szinkronmotoros is. Vagy ami van. De kell valami, mert elég egyszer rajtafelejteni. A mellékleten egy áramgenerátort láthatsz, LM117=LM317, Vref=1,2V
Egy-két apró panel nem jelent túlbonyolítást és meg lehet csinálni egymás után is.. sztem rakj össze egy áramgenerátort ( ebből már láttál sokat ), akármilyen időzítőt és logikailag illessz be egy max. feszre lekapcsoló relés áramkört; indítás ki-be szisztémával. Így viszonylag minden ellen védve leszel...
A még normális melegedést is ki lehet kicsit védeni: PC-venti az akku mellé. Én használom. Ezekre ne sajnáld az időt.
Szia!
Az áramgenerátort azt meg tudnám csinálni, de a többit rajz hiányában nem. A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
Milyen akksi? NiCD? NiMH? Ezekkel az akkumulator tipusokkal csak ovatosan, mert konnyu oket tonkretenni. Javaslom nezd at az alabbi oldalt, itt le vannak irva az akkuk tulajdonsagai, toltesi gorbek stb: Bővebben: Link
Ezeket ismeri v.ki?
MAX712, MAX713 NiCd/NiMH Battery Fast-Charge Controllers Charges 1-16 Series Cells at Rates Up to 4C MAX712, MAX713 A MAXIM-tól ingyen (bemutató darabként) lehet rendelni.
Hali!
Igen ismerős, de itt több szó esik róla. 712-vel csináltam egyet, azzal töltöm a zseblámpákba épített telefon akksikat. Az egyetlen hátránya az, hogy csak 4 órás lehet a max töltési idő.
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni egy töltésszabályozó építésében. Van egy hajómotorom, amin eddig nem volt indítómotor, de most sikerült hozzá szereznem. Viszont így akkut is telepítek az indításhoz, amit jó lenne tölteni menet közben. A motorban gyárilag van töltő tekercs a töltéshez. Szereztem a motorhoz gyári szervizkönyvet, amiben benne volt a gép kapcsolási rajza. Ezt painttel lerajzoltam és mellékeltem. A rajzon van egy Voltage regulator, de ennek sajnos nincs meg a pontos rajza. Ezt szeretném megépíteni, sajnos nem értem pontosan, hogy hogyan is működik, valaki ossza meg velem, mert nagyon kíváncsi vagyok rá. A greatz híd nincs beépítve gyárilag, azt is be kell építenem. Akár más jellegű megoldás, bekötés sem lenne rossz, csak a lényeg, hogy működjön. A segítségeteket előre is köszönöm!!!
Ez igy nagyon kevés infó. Mekkora akkut gondolsz használni? Milyen teljesitményű a töltőtekercs? Valamennyire le kellene terhelni mondjuk egy közepes fordulatszámon,rákötni egy 24V-os (nem kisebb feszültségű) 55W-os izzót és mérni a rájutó feszültséget. Ezután már lehetne tanácsot adni.
A kapcsolási rajzot jobb lenne beszkennelni,vagy fényképezni,ha van rá módod.
Köszönöm a válaszod!
Igazad van, tényleg nagyon kevés infót adtam meg. Beszkenneltem a rajzot. Az alsó rajz, ahogy jelenleg most a motorom van, indítómotor nélkül. Ott látszik, hogy a tekercsre 12 volt 80 wattos izzót ir a rajz. A felső rajzon pedíg az indítómotoros rajz van, ezt szeretném megvalósítani. Látszik, hogy 35 amperórás akkut ír, mondjuk én egy 45 amperórás kocsi akkuról szeretném majd használni. A tekercsről konkrét adat nincs, hogy max hány ampert bír. De szerintem 80watt/12 volt = 6,6 amper lehet kábé
Segiteni szeretnék,de sajna sok mindent nem jól látok a képen. Esetleg ha nagyobb felbontással szkennelnéd,vagy ne engedd átméretezni a képet.
Bocsánat!
jaj ez a technika, pedig még le is töltöttem a képet és ki is nagyítottam magamnak. A progival amivel szkenneltem ki tudtam utána is nagyítani. Itt van a két kép mellékelten
Igen,ahogy gondoltam,ide söntszabályzó való a rajz szerint. Csak az a böki,hogy komoly áramok folynak,ennek megfelelően izmos alkatrészeket kellene használni megfelelően méretezett hűtőfelülettel. A napokban kértek tőlem egy ilyen rajzot,ha beválik,és visszajelzést kapok,akkor megosztom veled,addig türelmedet kérem.
Üdv. Segítséget kérek.A gondom a következő. Ha 5 voltfeszültség lecsökken 4 volt alá kapcsoljon rá a töltésre(,kb 1,5 A )Valami egyszerű,biztonságos megoldást keresek. Fáradozást elöre is köszönöm.
Hello!
- Mit kapcsoljon rá és mire? Amit rákapcsol, mekkora feszültségű? - Korlátozza az áramot valami,vagy a kapcsolás? - Mi legyen ha rákapcsolta? Vagy hol kapcsoljon ki? üdv!
Pl. valami relés megoldásra gondolsz? 5V-nál be van húzva a relé és 4V-nál elengedve átkapcsol egy töltő áramkörére?
Igen.ha e feszültség 4 voltra esik kapcsoljon be egy figyelmeztető ledet .
Ha elég csak a figyelmeztető led, akkor javasolom az LM3914-es IC alkalmazását, ezen a blogon olvashatsz róla és megtalálható a beállító ellenállások számítása is. Az egyetlen probléma, hogy tenni kell elé pluszban egy feszültségkétszerező kapcsolást, mert a tápellátása 6,8 és 18 V között kell, hogy legyen.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2013
Hello!
Tessék! A TL431-nek köszönhetően, a "kapcsolási" érték, lehet elég precíz. Led-nek legcélszerűbb fehéret választani, mert a TL söntöli a Led áramát, de 2..2,2V alá nem tud lejönni. Tehát ott már nem világíthat a Led. (egy piros, kb. 1,5V-nál már világíthat) Valamint kis áramot célszerű tartani, és erre megfelelő fényerőt. A Fet áramgenerátorként viselkedik, így a Led 3,1..3,2V könyökfeszültségéig a fényerő közel állandó. Kikapcsolt Led mellet sem nő rohamosan a fogyasztás az "áramgenerátor" miatt. Ha nem tetszik a színe, legfeljebb befested, mint valamelyik kolléga a karácsonyfáján az SMD Led-eket. üdv!
Visszagondolva a dolgot a relés megoldás jobb lenne mert a töltő rákapcsolódhatna. A töltés végén úgy is lekapcsol.
Hello!
"Visszagondolva.." Ez a helyes irány, mert még mindig logikai hiányosság van abban amit kérsz. Írtam, hogy vannak kérdések, de nem válaszoltál rá. Mi van, ha a töltés végén lekapcsol a töltő? Ki fogja legközelebb bekapcsolni. Akkor már nem a töltőt kellet volna olyanra kialakítani, hogy 4V-nál kapcsoljon be, töltés végén meg ki? üdv!
A kapcsolás egy aksis pákához szeretném használni.Az eredeti elektronika meghalt most külső töltővel használom ami ha feltöltött lekapcsol csak ez indítást szeretném megoldani. Tehát 5V lecsökken 4V alá kapcsolja rá a töltőt.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |