Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép tápegység
 
Témaindító: sayd, idő: Júl 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 20
(#) sayd hozzászólása Júl 13, 2007 /
 
Sziasztok!
kellene nekem egy tápegység,építgetek otthon és nem szeretnék mindig elemeket venni ezért arra gondoltam hogy veszek egy számítógép tápot bontottat pár száz forintér és arról üzemeltetném a dolgokat szerintetek megoldható lenne a dolog?előre is thx!
(#) Braf válasza sayd hozzászólására (») Júl 13, 2007 / 4
 
A dolog megoldható lenne de a tápnak az 5V os ágára rakj valami nagyobb terhelést (25-50W) mert hamar elhalálozik!

Ha valami komolyabbat akarsz itt nézz körül : Link
(#) sayd hozzászólása Júl 13, 2007 /
 
Közben rájöttem hogy van egy rossz gépem itthon és kiberheltem belőle akkor tehát üresen nem ajánlod sokat járatni?nekem csak ilyen kis fogyasztóim vannak max kis motort tudnék vele járatni.
(#) Braf válasza sayd hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
lehet üresen is járatni csak akkor nem lessz akkora az élettartama illetve nem pontosan 5V, 12V stb fog kijönni belőle hanem instabil lesz

régebben használtam egyet üresen kb 3-4 óra üzem után (pici terhelés volt rajta) pukkant egyet utánna se kép se hang
(#) ha6pc hozzászólása Júl 13, 2007 / 1
 
Engedelmetekkel: Ezt a butaságot egyszer valaki kitalálta,hogy csökken az élettartama és instabil. És azóta terjed.
Használd nyugodtan,úgy ahogy akarod!
A legtöbb úgyis az 5V-os kimenőfeszt figyeli,azt igyekszik stabilan tartani;hogy a 12V az csak 11.3? Naés?
(#) PCB válasza ha6pc hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„5V os ágára rakj valami nagyobb terhelést (25-50W)”


Lehet a Vargáné féle DANGER tipusú tápokra ez igaz.



Idézet:
„Engedelmetekkel: Ezt a butaságot egyszer valaki kitalálta,hogy csökken az élettartama és instabil. És azóta terjed.”


Engedelmünkel, igy igaz, ez csak pletya
Ha egy PC tápnak kellene 20-50W terhelés, hogy az stabil legyen, akkor rég a kukában a helye.



Üdv!

(#) Tom Lord válasza PCB hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
A hír, igaz, valóban nem szükséges a tápokat "előterhelni" - legalább is az újjabbakat.

Azonban a régi, 386 - 486 -os gépek korában bizony terhelni kellett a tápot, mert egyszerüen nem volt hajlandó működni!
Ha nem volt rajtuk terhelés 3-5 mp után letiltottak.
Valószinüleg innen származhat ez a téveszme. :yes:
(#) sayd hozzászólása Júl 14, 2007 /
 
Ok!
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
(#) zed911 válasza sayd hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Sziasztok!
Elázott az alaplap és a táp kikapcsolt. Azóta nem megy. Szétszedtem, látom, hogy a bizti kiment, de semmi egyéb bajt nem látok.
Ha a biztit kicserélem lehet egyéb baja vagy mennie kell?
-Z-
(#) proli007 válasza zed911 hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Azért legalább ki kell szárítani. Sajnos a víz a vékony hézagok alatt maradhat, és amikor belement bármit megműthetett.

Cseréld ki, csak a láncaid veszítheted. Próba nélkül csak nem dobod ki?

üdv! proli007
(#) zed911 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Nem a táp az alaplap ázott. Az kuka. Ki van cserélve, csak kivágta a biztit a tápban.

Meg tudná nézni valaki, hogy lett e baja?
(#) proli007 válasza zed911 hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
Szóval, már az új alaplap vágta ki a biztit a tápban? Az gáz!

Ha nem, akkor lehúzva az alaplapot, be lehet kapcsolni a tápot és megnézni, hogy működik-e. De minden képpen mérni kell. Ha ATX-es akkor csak az indítójelre fog bekapcsolni, addig meg csak a készenléti 5V üzemel.

A tápot, semmi esetre sem szabad az alaplappal próbálgatni. Ha a beázott alaplap verte ki a biztit, akkor a táp még üzemelhet, de Én a néhányezer forintos tápért nem kisérleteznék az alaplappal.

De így távjavítani, az igen kétséges művelet.
Ha nem értesz hozzá, jobb ha elviszed olyanhoz aki meg tudja javítani, mert több lehet a kár mint a haszon!

üdv! proli007
(#) ha9pi.feri hozzászólása Nov 27, 2007 /
 
Üdv Mindenkinek!
Nekem olyan problémám van az ATX-es tápommal, hogy kikapcsolás után újraindítja a gépet és csak a hálózati kapcsolóval lehet kikapcsolni. A legközelebbi indításnál már normálisan kapcsolódik be ,kikapcsolásnál ismét a hálózati kapcsolóval kell ügyesen kikapcsolni. (majdnem új korától így műkődik)
Köszi.
(#) valve válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Ehhez nem`tudok hozzaszagolni, ezer oka lehet! Felsorolom oket; rossz a tap vagy az alaplap
Egy tapasztalat reszemrol az, hogy a szerver alaplapok es az Intel lapok tobbsege bios -ban a default beallitasnal ugy vannak konfiguralva, hogy mikor aram nelkul maradnak akkor megall termeszetesen, hogy is lehetne maskepp,.. De mikor visszajon az aram akkor automatikusan elindul a gep! Ez az opcio mar ujjabb alaplapokon is megvan, de a tobbprocesszoros lapokon es a szervereknel amelyekkel talalkoztam ez a beallitas Default! Volt egy alkalom ahol meg kikapcsolni sem tudtam!
A te eseted pont a forditottja valamilyen szinten,.. Esetleg probald meg a tapod egy mas geppel, es a geped egy mas tappal,.. Tudjunk donteni hol keressuk a hibat,..
(#) kobold válasza valve hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Nekem az egyprocis alaplapomon is az volt az alapbeállítás, hogy áramszünet után restart. Már nem az
Tavaly az irodai gépemen ugyanezért cseréltek tápot. Rendszergizdánk állítása szerint az volt kb. a tizedik, rossz szériába nyúltak bele. Így az én tippem a tápcsere.
(#) valve válasza kobold hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Azert az igazi gazda lehetett! Tiz tap utan en mar nem a tapban ketelkednek! Es ha nem muxik a tap akkor a kovetkezot nem attol rendelnem vagy vennem meg!
(#) kobold válasza valve hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Tápcsere után jó lett, venni viszont ugyanattól vettek, mert hát ez a cégek (nagy emberei) közti összefonódás mindig megelőzi az észérveket

Közben azon gondolkodtam, hogy a kétszeri indítás/leállítás annyira periodikus, hogy már gyanús, és mivel sok fejtörést okozott már nekem az oprendszer, szétnéztem a neten, és EZT találtam. A periodikus jelentkezés miatt még elképzelhetőnek is tartom.
Lényeg: sajátgép -> tulajdonságok -> speciális -> indítás és helyreállítás, beállítások gomb -> jelölőgomb a rendszerhiba esetén történő automatikus újraindítás engedélyezéséhez, állítólag XP alatt default on. Ha be van jelölve, kritikus hibánál újraindul, ha nincs, ad egy szép hibaüzenetet. Szóval szerintem elsőre pipa ellenőrzése, ha nincs, lehet átépítgetni, ha van, kitörölni, és az eseménynaplóból meg a hibaüzenetből már lehet sejteni, mivel van baja. Illetve, ha nincs semmi üzenet meg bejegyzés, de restart van, marad a cserélgetés.
(#) ha9pi.feri válasza kobold hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Sziasztok!
Nos kivettem a pipát az ujraindításból, de változatlan.
Hibajelentési info: kis memória kép (64kb)
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\windows
(#) valve válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Gondoltam,.. Probalj ki mas tapot ami esetleg a havernel jol muxik,..
(#) ha9pi.feri válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Hibajelentési info: kis memória kép (64kb)
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\windows
(#) Lucifer válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Ilyennel én is találkoztam már. Anno egy CD író/DVD olvasó volt csak a gépemben. Ha abban volt CD/DVD újraindult kikapcsolás után a Windóz XP. Aztán nekiálltam Linuxot használni azzal persze nem voltak ilyen problémák. Aztán vettem egy DVD írót, és így már nem csinálja. No azóta persze felkerült az SP2 meg megannyi változás történt a rendszeren.

Tehát ezek kapcsán javaslom azt, hogy döntsük el szoftver avagy hardver gond van -e? Nem mondom azt, hogy tegyél fel új OS-t. Szedj le valami Linux Live CD-t. Írd ki RW-re indítsd el kapcsold ki ha újraindul akkor hw hiba ha nem akkor cumi van.
(#) ha9pi.feri válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Ok kösz szápen a segítséget ,majd utána nézek!
Üdv.:FERI
(#) danee hozzászólása Dec 20, 2007 /
 
Hali.
A számítógépem tápja egyik nap leverte a lakás kismegszakiítóját, és azóta ha csak megpróbálom bedugni a 230V -ba egyből lepcsapja a kismegszakítót. Kivettem a tápot, megnéztem, de nem látszik hogy vmilyik alkatrész megsült volna, és a belső biztije is jó. Mi lehet a baj, és hogyan mérjem ki???
Tudna vki segíteni. Előre is köszi
(#) zsoltee0001 válasza danee hozzászólására (») Dec 20, 2007 /
 
Hi
Atx-es táp? ha nem akkor a főkapcsolóban is lehet zárlat (nem túl valószínű)
kösd rá a szg- et egy olyan konnektorra ahol nagyobb bizti van, utánna kapcsold be, a füstjelek garantáltan elárulják majd, hogy melyik Fet szállt el
(#) danee hozzászólása Dec 20, 2007 /
 
atx-es; 420W PSU Low Noise Big Fan PW-5250
szóval "égessem" meg?
(#) abraboro válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 20, 2007 /
 
Ezek szerint az elektronikai alkatrészek füsttel működnek. Mert ha kijön belőlük a füst akkor már nem üzemel.
(#) banyaiakos hozzászólása Feb 10, 2008 /
 
Sziasztok!
Nekem lenne egy tápegység problémám...
A minap szétkaptam a gépem és hát kegyetlenül poros volt, így szétszedtem a tápot is. ÉS látom h vmi szétégett.
képet csatolok...
Ha valaki tudja h imi volt ez és mér égett le akkor köszi.
Ja a poén az h még müködőképes a cucc
Most is erről a gépről irok...
köszi
(#) potyo válasza banyaiakos hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Ha megtakarítod a panelt, akkor lehet, hogy a feliratot el lehetne olvasni. Még ha megis van égve, akkor is talán látható.

Első tippem az lett volna, hogy a -12V egyik diódája, de a nyák túloldalát nézve ezt kizárnám. A túloldal alapján a két 12V-os tekercs vége közé volt sorbakapcsolva egy kondenzátorral. Ezesetben pedig lehetett akár egy ellenállás is, csillapítóként a szekunder oldalon (bár ennek meg nemtudom, mi értelme). A kondenzátor egyszercsak átütött, bezárlatosodott, az ellenállásra rászaladt 20-30W és elpárolgott.

Én a helyedben gyorsan megválnék ettől a táptól, nincs a Mercurynak jó hírneve. Te is láthatod, hogy amit csak lehetett, kispóroltak belőle.

Nekem az a kondenzátor ott a hűtőborda végénél púposnak tűnik.
(#) banyaiakos válasza potyo hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Köszi!
A kondinak semmi baja néztem én is. Tudom hogy nem nagy márka a Mercury viszont a táp már lassan 5 éve állja a sarat eddig bírta lényeg a lényeg h még működik csak nemtom milyet vegyek helyette mert pénz az nagyon nincs Pedig tudom ha a táp meghal akkor bizony magával visz 1-2 dolgot...
(#) potyo válasza banyaiakos hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Akkor gondolom a gép nemnagyon van telepakolva cuccokkal, és nem terheli le nagyon a tápot.

FSP táp elég kultúrált áron kapható, megbízható.
Következő: »»   1 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem