Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   6 / 212
(#) titi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Ezt nem egészen értem, hogy miért befolyásolja?
Az Ic AGC lába nem kimenet?
Egyébként nézted az IC adatlapját?
Ott van némi feszadat a lábra vonatkozóan.
Neked mennyi van rajta?
(#) Ricsi89 válasza titi hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Néztem az adatlapot. Ha jól értelmeztem akkor ott 4 volt fölötti érték van, nekem csak 3,8V van ott. Én is ugy tudom hogy kimenet de akkor miért változik a hangerő ha feszültséget kötök rá? Lehet kevés a 22kohm-os ellenállás?
(#) Stadi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Nekem hasonló gondom volt a régi Pioneer rádiómmal. Ott az antennadugót egy lengő aljzatba kellett bedugni, aminek a kábele egy helyen le volt csupaszolva, és egy fém bilinccsel oda volt fogatva a rádió fémházához (magyarul össze volt testelve az antenna a rádióval).

Miután elszigeteltem az említett helyen, teljesen jó lett a vétel. Hogy miért, nem tudom. Arra emlékszem, hogy eredetileg a rádió az antenna testjéről kapta a testet (és máshonnan nem).
(#) Sergei válasza angel83zs hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
szerintem tegyél egy szürö kondit a test és a gyujtotrafo közé.fejböl nem tudom az értékét de ami a gyujtofedél mellett van az jo lesz hozzá

üdv Sergei
(#) titi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Az AGC jel elvileg a Tunerhez van visszavezetve, és ott szabályoz, de mivel neked itt le van kötve testre, gondolom, hogy a tuner nem kezeli az AGC-t.
Szóval ezért nem értem ezt.
(#) titi válasza Stadi hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Én is elsőre valami ilyesmire gondoltam, azért kérdeztem, hogy:
Idézet:
„Átnézted az antennacsatlakozótól a tunerig a jel útját?
(#) titi válasza Sergei hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Nem azt írja, hogy zavaró jel, pl generátorhang hallható, tehát nem a táp szűrésével van a gond.
(#) Ricsi89 válasza titi hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Ezt nem értem én se.Most kivettem az ellenállást és jól szól. Adatlapo lévő kapcsolásbaott egy 100kOhmos ellenállás van, most azt raktam bele és igy is jó. na de lehet hogy az autóban nem. Még megcsinálom amit Stadi írt és holnap kipróbálom.Remélem hogy jó lesz, mert szeretnék már rádiót hallgatni.
(#) titi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Esetleg ellenőrizd le az antennád vezetékét, elejétől a végéig!
Lehet, valahol meg van törve.
Lehet, hogy a másik rádiónak jobb volt a tunerje, és azt azért nem befolyásolta a dolog.
Van olyan rádió, ami egy 10 centis vezetékkel is kiválóan megy, és persze olyan is, ami nagyon kényes az antennára.
(#) Ricsi89 válasza titi hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Az antennát kb egy hónapja vettem meg az volt az első hogy átnéztem. Mosz ez is szól egy 10 centis vezetékkel sztereóban.
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Ja és most taláűltam meg az adatlapon hogy gyenge és közepes erősségü jelnél az AGC lábon 4,1 V-nak kell lenni. Most a 100kOhmos ellenállással 4,2V van rajta.
(#) titi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Ezzel a feszültséggel vezérelné a tuner erősítését, de mivel a tuner nem kezeli az AGC-t így csak azt tudom mondani, a számodra ennek most nincs jelentősége.
Egyébként a régi rádió kezelte?
Ha a tuner ua. nem lehetne esetleg a régit figyelembevéve bekötni az újjon?
(#) Ricsi89 válasza titi hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
helló
tegnap kipróbáltam a rádiót és már jó. Nem tudom miért befolyásolja az AGC kimenet, de az ellenállás cseréjável jó lett. Még olyan rádiókat isfog amit a régi rádió sem fogott.
(#) titi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Hali!
Hmmm. Érdekes, de a lényeg, hogy jó!
(Biztos nincs az AGC bekötve a tunerbe? Na mindegy, ez csak egy költői kérdés volt.)

Üdv.
(#) Ricsi89 válasza titi hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
nincs bekötve mert nincs ilyen bemenet a tuneren. érdekes folog.
(#) Simon Balázs hozzászólása Okt 14, 2007 /
 
Sziasztok!
Van egy waltham w500-as autórádióm...és nem tudom, hogy mik a kivezetések közül a táp!?
Várom a válaszokat!
Üdv.: Balázs
(#) Medve válasza Simon Balázs hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Csatlakozó van rajta, vagy vezetékek? Ha csatlakozó, akkor az szabvány szerint van bekötve, ha vezetékek, akkor igen valószínű, hogy a piros, vagy amelyiken egy biztosíték van.
(#) patexati válasza Simon Balázs hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Piros+12v
Fekete-test
Narancs+12v állandó!
Kék elektromos ant
zöld,fehér,szürke,lila,ezek párban a pozitív megjelölve a színben egy fekete csíkal ezek mennek a hanszórókra
Én erre gondolok de ha lenne egy kép megmondanám pontossabban!
(#) (Felhasználó 924) hozzászólása Okt 16, 2007 /
 
Hello! Tudna nekem valaki segiteni az autórádiók kivezetéseivel kapcsolatban? Van egy 1995-ös Pioneer rádióm (pontosabb tipust nem tudok), és a hátulján vagy egy kivezetés az antennának, valamint egy sorban lévő dugó. A mellékelt képen olyasmi van, gondolok ott a bal oldalira, de az enyémen csak egy sor van. Olyan egyszerű beszúrós. Ezen a dugón keresztül megy minden jel, a rádióból nincs semmi vezeték kivezetve. Bocs a képért, jobbat nem találtam. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy ha veszek egy új rádiót, akkor azon milyen kivezetést használnak mostanában. Nem egy tipsuról beszélek, csak általánosan gondoltam.
Remélem érthető voltam és előre is mindenkinek mindent köszönök! Üdv.
(#) (Felhasználó 924) hozzászólása Okt 16, 2007 /
 
Bocs a melléklet lemaradt. Szóval itt egy Link
(#) titi válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Hali!

Idézet:
„Szóval azt szeretném kérdezni, hogy ha veszek egy új rádiót, akkor azon milyen kivezetést használnak mostanában.”


Általában olyat, ami a linkelt képen a jobb oldali.
(De csak általánosan nehéz konkrét választ adni.)

Üdv!
(#) Simon Balázs hozzászólása Okt 17, 2007 /
 
sziasztok köszönöm a segítséget és sikerült is beüzemelni a rádiót most már csak azt kell elérnem hogy,,,,ne működjön,,,, (csak poén volt)
(#) Simon Balázs hozzászólása Okt 17, 2007 /
 
hát érdekes a csatlakozó de töbnyire a 21. században készült rádiókon ijen található :felkialtas: ha több segítség kell akkor ne add fel!!! üdv balázs
(#) pegyusz hozzászólása Nov 13, 2007 /
 
Szióka mindenkinek aki tud segíteni!
Van egy Clarion névre keresztelt rásiós-magnóm. Suzukiba. Gondolom abba rendszeresített. A gondom vele az, hogy akkor kapcsol be mikor kedve van. Azt gondoltam, hogy a magnó illetve rádiójel választó kapcsolója kontakt hibás, de ilyet nem találtam benn, tehát elektronikus lehet. Ilyet pedig még nem csináltam. Segítsetek légyszi a hibaelhárításban és kapcsolási rajzban. Köszi előre is.
(#) Medve válasza pegyusz hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
Hello, A rádió bekapcsolódik a gyújtáskulcsra is? Ha igen válaszd le azt a drótot, lehet, hogy azon szed fel némi zavart...
(#) szulek hozzászólása Nov 13, 2007 /
 
helló nekem van egy Opel Astrámban egy gyári Blaupunkt-os rádióm de a kijelzője nem működik amikor megy a rádió . Pedig amikor beírom a kódot akkor meg jó,cssak akkor nem amikor ki kéne neki írni a csatornát stb.Mi lehet a baja?
(#) titi válasza pegyusz hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
Hali!

Idézet:
„A gondom vele az, hogy akkor kapcsol be mikor kedve van.”


Úgy érted, hogy be akarod kapcsolni, de nem mindíg hajlandó?
Képet tudsz róla mutatni?
Nincs benne relé?
(#) titi válasza szulek hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
Hali!

Húha! Lehet a proc. rossz?
Azért nézd át a forrasztásokat, hátha kontakthiba.

Üdv!
(#) pegyusz válasza titi hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Bocs, túl szellősen írtam le a hibajelenséget.
A gép levehető előlapos, a volume szabályzóba épített nyomókapcsolóval. Ez állandóan be van kapcsolva, csak a gyújtással kapcsolom. jelzi is a bekapcsolást, kiírja az adót stb., de a hang nem jön belőle, csak, ha úgy gondolja. Képem sajna nincs róla. ( a fentiek miatt tippeltem a jelforrás választóra)
(#) Sonix válasza szulek hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
A kijelző akkor sötétül el amikor "feléled"?
Addig amíg a kódot be nem írod, csak bizonyos részei mennek a rádiónak, miután megkapta a helyes kódot, a processzor ezután indítja a többit. Szerintem a később indított részekben lesz valami galiba, és "lehúzza" valami a kijelző tápját.
Csak a kijelző nem megy, vagy a gombok sem működnek?
Mi a pontos típusa a rádiónak? CD-s? Kazis?
Következő: »»   6 / 212
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem