Fórum témák
» Több friss téma |
Nem lenne egyszerűbb, ha a kimenő fezt állítanám be 4.2-re? H szerencsém van, akkor összesen csak két ellenállás cseréjével megoldható lenne az egész.
Holnap kibogarászom a tápot. Egyébként optós visszacsatolású. akkor csak csökkentsem az optóval sorosan lévő ellenállás értékét hogy a táp alacsonyabb feszt adjon ki?
Idézet: „Nem lenne egyszerűbb, ha a kimenő fezt állítanám be 4.2-re?” Dehogynem, sokkal egyszerűbb lenne. Csak éppen nem korrekt... Az aksikat áramkorláttal kell tölteni, max. megengedett feszültséggel, és ezen felül a túltöltés megakadályozása is fontos. Ezeket a töltő cél-IC-k általában szokták tudni, az ilyen dugasztápok meg nem.
A táp mind a kettőt tudja.
Idézet: Ez valami elgépelés lesz, nem találtunk ilyen típusszámot. „Mögé raksz egy MCP78731/2/3/4-es IC-t,”
Köszönöm, MCP73831, ill. rokonai lesznek azok.
Akkor hajrá. Ezek szerint ez egy akksitöltő dugasztáp. Ebben az esetben meg nem értem az 5V-ot, hiszen olyan akksi nem nagyon létezik, amit pont 5V-tal kéne tölteni, szóval gyári állapotában vajon mire használható őkelme?
Telefon töltő
Az nem töltő, hanem tápegység. A töltés vezérlése a telefonban van. A ráírt adatok a névleges teljesítmény körülbelüli értékére céloznak. Ha telefon nélkül akarsz tölteni vele akkumulátort, akkor az egyszerűség kedvéért ki kell egészítened egy töltésvezérlő IC-vel.
100%-ban egyetértek. Semmilyen olyan funkció nincs benne az ilyen dugasztápokban, ami a töltéshez kéne (áramkorlát, túltöltés elleni védelem), azok szimpla fix 5V-os tápok.
Vajon egy áramkorlátos kapcsolóüzemű táp nem ugyanazt teszi, mint egy Li-ion töltésvezérlő?
Azért is próbálom így megoldani, mert amíg az IC-t megrendelem, meg kihozzák az 2000. Egy gyári töltő meg mégtöbb. A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2013
Nem. Az áramkorlátos tápegység a teljes töltés alatt limitált áramot adna a terhelésre, jelen esetben akkumulátorra. A korrekt LiIon töltés a töltés elején (akkugyártótól függő feszültség eléréséig, ami körülbelül 2,9V..3,0V) 0,1C áramot, majd a töltési végfeszültség eléréséig 0,7C .. 1C áramot küld az akkumulátorba.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2013
Ha tudnál esetleg egy korrekt gyári dokumentációt belinkelni az akku töltéséről azt megköszönném, mert csak olyanokat találtam, ahol a kezdeti töltés is 1C.
Remélem nem értitek félre ahogy írok, de hát ebből tanulok(meg remélem más is)!
Az IC ára 370 Ft, a kiszállítás 890. Ez még mindig olcsóbb, mint a legtöbb akkumulátor.
Hirtelenjében egy Panasonic dokumentációt tudok küldeni.
Köszönöm! Hasznos!
Költői kérdés: MCP73832 tudja ezt?
Tudja. Ott van az adatlapjában, elég szépen leírták az algoritmust is.
Sziasztok!
A fórum olvasgatása közben felbuzdultam én is egy csavarozó átalakítására. A gondom az, hogy 9,6V-os a jelenlegi NiCd csomag benne és 18650-es cellák a rendelkezésre álló darabok. Tudok azzal valamit kezdeni, vagy másfajta cella után kell néznem? Köszi a segítséget!
Köszi, az UCC3956 szimatikus, létezik SMD, és DIP tokos verzióban is.
Ez a kérdés nem egészen ide való. Javaslom ezt a topikot fusd át, és oda tedd fel a kérdésedet, kiegészítve egy pár dologgal, mert a helyes válaszhoz még tudni kellene egy pár dolgot. Milyen gyakorisággal használod a csavarozót? Újonnan vetted a cellákat, vagy valahonnan bontottad? Mekkora az indulási árama a motornak, mekkora teljes terhelésen? Majd ott jól lebeszéllek a LiIon cellák csavarozóban való használatáról. Miért akarsz a célnak leginkább megfelelő paraméterekkel rendelkező NiCd akku helyett halálra gyötört LiIon akkukat használni?
Nekem már jó két éve működik li-ion cellákból épített akkus csavarozóm. Semmi elektronika nincs benne, csak natúrban rákötve. Ha merül, akkor gyengül, tudom, hogy tölteni kell. 2-3 hónapot kibír egy feltöltéssel így. Persze töltésnél rendes balanszos töltővel töltöm, erre odafigyelek. Kb 4-5Ah-s a pack és szépen viszi a csavarozót, amit nem kímélek, mert fúrok, csavarozok és minden vackot azzal csinálok. Ráadásul ezek is sima laptop akkuból bontott cellák. Az akku elektronikája döglött be, cellákat kibontottam és felhasználtam másik laptopba meg a csavarozóba is jutott.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2013
És ha még "idepiszkíthatok", akkor a 18650 nem alkalmas az én 9,6-os gépem meghajtására? Nincs ez irányú tapasztalatotok?
A szabályzó állapotát hogy érted? Hogyan derül ki számomra, hogy 2, avagy 3 cellát kössek sorba?
Köszi az infókat!
Engedd meg, hogy még egy kérdéssel zaklassalak.
2,5 mm2-es hőálló kábel elég, vagy inkább 4-es kell a kötéshez? Most éppen az előbbi áll rendelkezésre, max. duplán használom. Csinálok balance kivezetést is, mert úgy szándékozom tölteni. Köszi az eddigieket!
Annyi pluszt kibír a szabályzó. Nekem 14V-os volt a fúró, most 4 ilyen kettes pack van sorba kötve, feltöltve 16,8V-os a pack. Semmi gond nincs vele. Tehát ZMP simán sorba kötheti a 3 cellát.
Üdv mindenkinek.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy Nokia BL-5C-nél mi a 3 láb, mert találtam azt, hogy GND-Bsi-Vbatt. (Bsi: Battery size indicator) A kérdésem, hogy melyik két érintkezőre kell feszt tenni, hogy töltse az IC-n keresztül, mert gondolom benne van az akku házában a töltő vezérlő IC meg a védelem. A válaszokat előre is köszönöm.
Sziasztok.A minap kaptam egy SONY laptop akkupakkot,hogy hibás.Szétkaptam,hogy ha még menthető belőle pár darab kitermeljem.Szétszedésnél,kettőnek kivágtam a fóliáját,ezek után a kettő gajdesz.Meglepődtem mert az összes aksi jó volt,meg volt a 3,9V.Még meglepőbb,hogy a pakk 1-1 párhuzamosan,a három párhuzamos meg sorosan,mindenféle balanszer nélkül.Volt hozzá elektronika,de az egy csomagként kezelte.A pakkra is az van ráírva hogy 11.1V.Akkor most a nagyok nem használnak balanszert az aksik töltéséhez?Akkor tulajdon képp kell,vagy nem?
A gyártónak az az érdeke, hogy megspóroljon pár centet, még akkor is, ha a termék épp hogy megéri a garanciális kor végét. Nem kell, mert anélkül is működik - egy ideig.
Az akkuban nem töltésvezérló, hanem robbanásgátló/tűzelhárító, rövidzár és mélykisütés ellen védő elektronika van. A töltést a telefon szabályozza.
Válogatott akkukat használnak, aminek a kapacitása új korban szinte ugyanaz. Így egyformán töltődnek balanszer nélkül is, amíg el nem kezd csökkenni a kapacitása. Ilyenkor ha eltérően csökken a kapacitásuk, akkor már szükség lenne rá, de hát minek az? Ők erre nem gondoltak.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |